Přejít na obsah


Fotka

rozdíl mezi 300 a 550 Oregon


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
49 odpovědí na toto téma

#1 Alcroon

Alcroon

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 21:19

Potreboval bych poradit, jsem rozhodnuty koupit Oregon, ale nevim ktery typ. Nevim mezi kterym se rozhodnout. Jestli 300 nebo 550. Muzete mi poradit, jestli radsi drazsi 550? Nasel jsem, ze ma oproti 300 vice kesek na ulozeni a tras + samozrejme fotak. Dekuji za odpovedi ci pomoc.
  • 0

#2 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 22:16

a hlavně taky trojosej kompas... Nevím osobně jsem měl 400vku a teď mám 550ku a už bych se nevracel. Foťák je sice jen 3,2MPix, ale fotí celkem slušně, na vyfocení keší, TB nebo GC určitě stačí. Moc se mi líbí funkce, že se dá navigovat k místu pořízení fotky.
  • 0

#3 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 22:25

REVIZ napsal/a:Nevím osobně jsem měl 400vku a teď mám 550ku a už bych se nevracel...


Tak to já mám zase Oregon 300 a podle ohlasů na pro mě nepodstatná "vylepšení", bych do Oregona 550, s prozatím hůř odladěným firmwarem, nešel ...

Kompas udržet vodorovně dokážu a nicmoc digitální foťák už mám ;)

No a tady je srovnání obou modelů přímo od zdroje:

https://buy.garmin.c...reProduct=26875

  • 0

#4 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2009 - 22:42

2HuntBehind: Hm, tak to já teda nedokážu, 400vka a 300vka jsou, pokud se nemýlím, skoro stejný a kompas byl jedna z věcí, která mě neskutečně vytáčela, nevím už, ve které verzi bety se sekal jako kráva, ale sekal se. Oproti tomu kompas na 550ce je jako by byl fakt uloženej v oleji nebo lihu, či to tam u analogů je za nalitej sajrajt, prostě se tak nějak točí líp, plynuleji a na obvyklou značně neoblíbenou hlášku "držet vodorovně" jsem už skoro stačil zapomenout... Ve FW změny neshledávám, akorát mám pocit, že když jsem u 400vky odstranil WPT, tak mě tam keše zůstaly, u 550ky odmázneš všecko. Jinak co do funkčnosti mi to připadá skoro stejný. Nabíječka a baterky ničím neoslní, ale potěší - zvlášť ten výměnej samec do zásuvky.
  • 0

#5 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 7:40

1. O300 kompas: Mám O300 asi 2 měsíce, 200 keší a hlášku "Držet vodorovně" jsem ještě neviděl ... Spíš mě štve že ztrácí kalibraci nebo co, možná přechodem přes profil, vypnutím nebo čím ... Netušíte někdo? 2. Kde přesně je napsáno kolik keší v GPX zvládá ten který model?
  • 0

#6 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2009 - 8:24

550ku jsem si koupil někdy v půlce srpna, zkalibroval jsem jí někdy asi až po týdnu provozu, od té doby jsem asi třikrát měnil baterky a jede furt v pohodě bez opakované kalibrace. Takže asi není nutné kalibrovat pokaždé výměně, pokud je rychlá a netrvá několik dní ;)
  • 0

#7 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2009 - 12:32

Také se rozhodujeme mezi těmito dvěma typy. Zajímaly by mě rozdíly získané zkušenostmi. Jako jsou rozdíly v čitelnosti displeje, stability firmware, přesnosti, citlivosti, odlepování gumy a podobně. Máte nějaké poznatky? Jinak foťák máme lepší, vodorovně držíme i eTrex H a 2000 keší je stejně málo jako 1000 keší nebo 500 keší. Takže pokud zde nejsou jiná vylepšení, půjdeme do třístovky.
  • 0

#8 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2009 - 13:01

Me lakaly k vymene 550ky za 300ku tahle veci: -hlavne 3D kompas, ktery je fakt super, jestli jsem ho kalibroval 3x kdyz jsem na to vzpomnel, tak je to moc a maka porad OK. -fotak neni k zahozeni, na obcasne ofoceni GC nebo nejake tabule u multikese. Nemusim vyndavat mobil nebo normalni fotak. -5000 kesek, je celkem prijemnych...mam tam ted export plzenskeho kraje + vsechny okolni kraje ktere hranici s plzenskym + Prahu. Odlupovanim gumy netrpi zadny oregon, oba typy jsou naprosto shodne konstrukce. Citlivost je podle me stejna jako u 300ky. Asi je u 550ky problem s prehravanim WIG, ale to jsem zatim nezjistil. Co se tyka citelnosti, tak si netroufnu rict, zda ma 550ka lepsi citelnost. Jsem byl zvykly na 300ku, kde mi podsviceni stacilo bohate.
  • 0

http://www.munzee.com/m/Skleba/    Garmin Oregon 650 + iPhone 6



#9 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2009 - 21:51

rodinka veverek napsal/a:Jinak foťák máme lepší, vodorovně držíme i eTrex H a 2000 keší je stejně málo jako 1000 keší nebo 500 keší. Takže pokud zde nejsou jiná vylepšení, půjdeme do třístovky.

Hm a to já bych zrovna šel zase do 550ky, rozdíl v ceně není skoro žádnej a třeba už jen cestovní nabíječka s výměnou vidlicí a ne úplně špatný NiMH baterky jsou pro mě přínos (hlavně teda ta nabíječka). Ke kompasu bych jen dodal - kdo nepoznal, nepochopí...
  • 0

#10 Alcroon

Alcroon

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2009 - 11:48

Musim si odpovedet sam. Koupil jsem teda 550 a musim napsat par postrehu. Jsem majitelem PDA a vsechny sve dosavadni cache jsem jimi take odlovil. Vyrazil jsme ted s 550, ale je to uplna zmena. Hlavne ta presnost, rychlost a hlavne neocenitelna prace s mapami. Na kompas jsem byl zvyklej s PDA, ale je zde opravdu vyborny. Nevim jak u 300, ale citelnost displeje je taky vyborna, kdyz je podsviceni na maximum, i na slunci se da v pohode pracovat. 550 jsem si talke kupoval hlavne kvuli vydrzi, ktera je proti PDA nesrovnatelne vynikajici. Zaverem pisi, jsem spokojen, ze jsem prestoupil na 550. Jeste ale vyzkousim Wherigo (zde kritizovane) a pote napisu, jak jsem dopadl.
  • 0

#11 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2009 - 11:52

REVIZ napsal/a:
rozdíl v ceně není skoro žádnej

:o:o Kdyby to bylo pravda, tak by snad nemělo ani cenu o tom diskutovat.

Jen ta 550 je 1,5 * dražší než 300. Například na www.cybex.cz.
  • 0

#12 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2009 - 12:08

REVIZ napsal/a:

rodinka veverek napsal/a:Jinak foťák máme lepší, vodorovně držíme i eTrex H a 2000 keší je stejně málo jako 1000 keší nebo 500 keší. Takže pokud zde nejsou jiná vylepšení, půjdeme do třístovky.

Hm a to já bych zrovna šel zase do 550ky, rozdíl v ceně není skoro žádnej a třeba už jen cestovní nabíječka s výměnou vidlicí a ne úplně špatný NiMH baterky jsou pro mě přínos (hlavně teda ta nabíječka). Ke kompasu bych jen dodal - kdo nepoznal, nepochopí...


Ta nabíječka je výborná. Nabíjí paralelně, takže lze nabíjet jenom jednu baterii. Už jsem zahodil svojí starou nabíječku, která sice měla čtyři sloty, ale vždycky nabíjela v serii, takže pokud byl první článek hotov, vypnula aniž naplno dobila zbytek. Suprová nabíječka.
  • 0

#13 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2009 - 14:04

rodinka veverek napsal/a:

:o:o Kdyby to bylo pravda, tak by snad nemělo ani cenu o tom diskutovat.

Jen ta 550 je 1,5 * dražší než 300. Například na www.cybex.cz.


Na Cybexu třeba jo, určitě ale né 1,5* - normálně to je podle verze map tak o 20-30%, což zase není až tak hrozný. Navíc 550ku jsem koupil o dost levněji než 400t s TOPO Czech 2 v květnu, a tu zase za stejnej peníz co stála 300vka. Je fakt, že jako prodejci výpočetky máme v nákupu o něco lepší ceny, ale zase ne o tolik. Hodně pomůže stáhnout si DPH.
  • 0

#14 karburator

karburator

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2009 - 18:25

Taky jsem ve stavu výběru nové navigace. Na špici mého žebříčku je prozatím Oregon 300 s tím, že jeho velké mínus je v čitelnosti displeje. Proto bych potřeboval vědět, zda se 550-ka od 300-ky v tom liší. Někde jsem četl, že 550-ka má snad jiný, lépe čitelný, displej. Má k tomu někdo nějaké info?
  • 0

#15 Vitásek-10379

Vitásek-10379

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2009 - 18:58

Vlastním obě dvě zmiňované a rozdíl v čitelnosti displeje nepozoruji žádnej,takže pokud bych se rozhodoval dnes já,vezmu 550,kvůli foťáku...
  • 0
VitáSek Oregon 550 , Oregon 300 , Nuvi 760 , GPSMAP 278 C
...jedině geocaching , yachting , čtyřkolky a motorky :-)...

#16 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2009 - 19:17

Osik: taky vlastním Oregon 300 a taky jsem se snažil přijít, proč se ztrací kalibrace kompasu. Takže ani změna profilu, ani vypnutí přístroje mi kompas nerozhodila. Nakonec jsem na to přišel náhodou (netvrdím 100% že to tak je) ale když mi navigace padla, nebo jsem do ní prudce, opravdu prudce strčil, musel jsem kalibriovat znovu. Taky uvítám postřehy na tohle téma. Jinak si nemůžu stěžovat, a zatím bych ho neviměnil, protože jak říkají předešlé příspěvky, foťák mám zvlášť.
  • 0

#17 karburator

karburator

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2009 - 19:30

Vitásek napsal/a:
Vlastním obě dvě zmiňované a rozdíl v čitelnosti displeje nepozoruji žádnej,takže pokud bych se rozhodoval dnes já,vezmu 550,kvůli foťáku...


A nezačal Garmin do nověji vyrobených Oregonů montovat nějaký o něco málo lepší displej?
  • 0

#18 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 469 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2009 - 20:02

Ten displej je bída, ale dá se na něj zvyknout (přešel jsem z Visty, tak vím, o čem mluvím).
  • 0

#19 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2009 - 20:04

Kvety napsal/a:
...když mi navigace padla, nebo jsem do ní prudce, opravdu prudce strčil, musel jsem kalibriovat znovu...


Nechci Ti kazit nadšení, ale tímhle to není. Ke svému Oregonu se chovám maximálně slušně, nikdy jsem do něj "prudce nestrčil", natož aby mi někdy upadl. A přesto se mi časem kompas rozhodí a musí se znovu kalibrovat... Prostě je to jeho feature a budeme si na to muset zvyknout ;) Osobně jsem se to už naučil, před každým výletem ho preventivně zkalibruji, takže no problem...
  • 0

#20 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2009 - 21:33

Jarous1 napsal/a:
Nechci Ti kazit nadšení, ale tímhle to není...


Ano, taky se mi stane, že z ničeho nic musím kalibrovat, ale popravdě mi to ještě ani jednou nevadilo. Kalibruji jenom tehdy, když to kompas vyžaduje, nebo když se mi déle nedaří najít kešku. Ovšem i když skalibruju, přijde mi že mi to moc nepomůže. Každopádně 300 je skvělý :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama