Přejít na obsah


Fotka

Offline Pocket Queries


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 pezik1

pezik1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 214 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2009 - 15:19

Ted jsem koukal, ze na geocaching.com se objevila nova featura "Offline Pocket Queries ". Asi jen pro PM. Kazdopadne zatim mi unika k cemu by to mohlo byt. Zpetne nahrani vygenerovaneho pocket query napriklad pro geocache navigator? aha uz jsem nasel na co to je dobre, tak jen pro info: Offline Pocket Queries Offline Pocket Queries allow Premium Members to upload customized .GPX files to the website for later use by the Geocaching iPhone Application and select mobile devices. This feature allows you to download a customized Pocket Query, alter the data in your preferred third party waypoint manager and upload the altered version to Geocaching.com for later download to your mobile device. The website will currently accept GPX version 1.0 uploads in either .GPX or .ZIP format. Premium Members may save up to 10 Offline Pocket Queries, which will remain on the website for a maximum of 7 days. The Offline Pocket Query will display in red when there are 2 days remaining before its removal. Please Note: .GPX files must be limited to 500 waypoints.
  • 0

#2 Honzula

Honzula

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2009 - 17:21

Aha, a můžu poprosit o český překlad?;) děkuju
  • 0

#3 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 07 říjen 2009 - 20:09

Honzula napsal/a:
Aha, a můžu poprosit o český překlad?;) děkuju


Jasně.:D
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#4 Honzula

Honzula

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2009 - 20:37

:@ Tak teda prosím o překlad či vysvětlení. díky ;)
  • 0

#5 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2009 - 20:53

- je to jen pro PM - umožní uložit GPX verze 1.0 s max 500 waypointy na server (může být v zipu) - může jich být až 10 na max. 7. dní (2 dny před smazáním přijde notifikace) - načíst to nějak může iPOD geocaching aplikace a vybrané mobily
  • 0

#6 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2009 - 8:47

Všiml jsem si této fičury a nepochopil k čemu je to dobré? Řekněme, že si stáhnu PQ, nějak třeba i upravím v geogetu nebo v jiném programu. Proč bych pak měl výsledek ukládat na geocaching.com? Co mně to přinese? Proč si to nemohu nahrát přímo do toho telefonu tak jako se GPX nahrává do Oregona? (Telefon ke geocachingu nepoužíváme, tak se omlouvám, pokud se ptám blbě a všechno je jasné.)
  • 0

#7 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 14:35

rodinka veverek napsal/a:
Všiml jsem si této fičury a nepochopil k čemu je to dobré? Řekněme, že si stáhnu PQ, nějak třeba i upravím v geogetu nebo v jiném programu. Proč bych pak měl výsledek ukládat na geocaching.com? Co mně to přinese?

Proč si to nemohu nahrát přímo do toho telefonu tak jako se GPX nahrává do Oregona? (Telefon ke geocachingu nepoužíváme, tak se omlouvám, pokud se ptám blbě a všechno je jasné.)

Myslim, ze tam bylo zmineno, ze je to hlavne pro iPhone - zrejme ve svete jablkovych mobilu neexistuje civilizovany zpusob, jak do nej dostat data a musi se to obejit internetem. ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#8 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 14:59

hplus napsal/a:
Myslim, ze tam bylo zmineno, ze je to hlavne pro iPhone - zrejme ve svete jablkovych mobilu neexistuje civilizovany zpusob, jak do nej dostat data a musi se to obejit internetem. ;)

Mám to chápat tak, že iPhone nejde přes USB připojit k počítači jako disk a nakopírovat do něj normálně soubory? :o A přitom z internetu lze soubory stáhnout? To mně přijde neuvěřitelné!
  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 15:16

Me to neuveritelne neprijde. iPhone je ve sve podstate velmi hloupy mobil ve velmi libivem kabatku a s vymakanym uzivatelskym rozhranim. :D
  • 0

#10 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 15:23

možná že to opravdu neumí (i když bych se divil), ale primární účel téhle opičárny bude spíš v tom, že si na web nahrajete spočítané finálky a ta ajfouní aplikace která spolupracuje s gc.com si je pak rovnou stáhne společně s kešemi. ostatně sám už jsem uvažoval o pluginu do geogetu který by mi nahrál finálky na můj web, odkud bych si je pak v případě potřeby stáhl do mobilu. Není totiž nic horšího než v terénu zjistit že souřadnice jsou doma :)
  • 0

#11 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 16:22

No nevim, me to tahle nova funkce taky neprijde nijak zvlast zajimava. Spis bych uvital moznost nacpani vic jak 500 kesek do jednoho PQ, jazykovou lokalizaci, razeni novych kesi podle data zverejneni, nikoli podle data ulozeni ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#12 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 21:17

Také bych uvítal možnost psát si souřadnice finálek na web a vidět je pak na mapě, psát poznámky ke keším, (třeba průběh luštění) a vidět je pak v listingu .a plno jiných užitečných věcí.
  • 0

#13 Unkas

Unkas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 21:55

rodinka veverek napsal/a:
Také bych uvítal možnost psát si souřadnice finálek na web a vidět je pak na mapě, psát poznámky ke keším, (třeba průběh luštění) a vidět je pak v listingu .a plno jiných užitečných věcí.


Vše už dávno funguje. Nepoužívám k tomu ale web, nýbrž GeoGet. Ke keši připojím jakékoliv souřadnice a zobrazím na mapě. Poznámky připisuji naprosto běžně (šifru mysterek, indície multinek) a při exportu jsou přidány do listingu atd. ;)
  • 0

#14 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 22:03

Geoget používáme také, je to skvělý program.
  • 0

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 22:06

Faktem je, ze kdyby byly sluzby webu geocaching.com co k cemu, tak by ani nebyl potreba. B)
  • 0

#16 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 22:06

Unkas napsal/a:

rodinka veverek napsal/a:
Také bych uvítal možnost psát si souřadnice finálek na web a vidět je pak na mapě, psát poznámky ke keším, (třeba průběh luštění) a vidět je pak v listingu .a plno jiných užitečných věcí.


Vše už dávno funguje. Nepoužívám k tomu ale web, nýbrž GeoGet. Ke keši připojím jakékoliv souřadnice a zobrazím na mapě. Poznámky připisuji naprosto běžně (šifru mysterek, indície multinek) a při exportu jsou přidány do listingu atd. ;)


To sice ale bylo by jednodušší když bys to měl všechno v jednom. Takhlr máš kus tam, kus támhle.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2009 - 22:09

Problem je, ze kdyz neni Groundspeak schopen ani nalit do databaze pripravene rozdeleni kesi do kraju, tak chtit po nic takto pokrocily web je cista utopie.
  • 0

#18 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2009 - 2:10

HaLuMa napsal/a:
Problem je, ze kdyz neni Groundspeak schopen ani nalit do databaze pripravene rozdeleni kesi do kraju, tak chtit po nic takto pokrocily web je cista utopie.

Protoze furt litaj po kesich a kaslou na programovani webu...:D
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama