Přejít na obsah


Fotka

vlastní geocoin


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
22 odpovědí na toto téma

#1 jakuma.cz

jakuma.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2009 - 13:07

Zdravim, chci se zeptat jestli je možné si zaregistrovat vlastnoručně vyražený geocoin. Rád bych jich několik pustil do světa. Ale nevím jestli se dá nějak získat číslo, které by se na coin vyrazilo a následně zaregistrovalo, Předem moc dík
  • 0

#2 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2009 - 13:34

třeba z TB (který jako plíšek už ale do světa nebudeš pouštět). Jinak asi koupit u GS, ale určitě mají dost velký minimální počet
  • 0

#3 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2009 - 18:02

Nedávno jsme to řešili tady: http://www.geocachin...thread_id=12060 :)
  • 0

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2009 - 18:07

Kromě TB se dají sehnat i další trekovatelný čísla na různých TSlugech apod. Vlastní GC je jedna věc, ale druhá je ikonka na gc.com (pokud použiješ číslo od jiného zdroje bude mít ikonku TB nebo slugu atd.) a nebezpečí toho, že někdo nebude vědět, že je to trekovatelný na gc.com, takže se ztratí....
  • 0

#5 jakuma.cz

jakuma.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2009 - 18:19

Aha, možná je to škoda že se nedá někde nějaký kód vygenerovat. Třeba by se začalo v keškách místo kinder šrotu objevovat více coinů. Ikdyž lidé by si jich už asi tolik nevážili.
  • 0

#6 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2009 - 18:42

Ber to tak, nejde to... resp. šlo by to, kdyby jsi si necghal vygenerovat za nějaký peníz trekovatelný čísla (mininum je tuším 100ks), připravil si nějakou univerzální ikonu, a pak začal ta trekovatelná čísla prodávat.... ... do toho se ale ještě nikdo nepustil, jelikož je to asi problém.
  • 0

#7 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2009 - 19:15

kdyby jsi si necghal vygenerovat za nějaký peníz trekovatelný čísla (mininum je tuším 100ks), připravil si nějakou univerzální ikonu, a pak začal ta trekovatelná čísla prodávat....

Problém je v tom, že když žádáš u Groundspeaku trackovací čísla, musíš k žádosti přiložit grafický návrh coinu/předmětu, na který budou použita. Takže Ti těžko schválí virtuální coin, který si každý vytvoří dle svého. Proto ty přívěšky - TSlugy, TTrainy, TBugy atd.
  • 0

#8 jakuma.cz

jakuma.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2009 - 17:41

Aha, a jaké dáváte šance na přežití neoficiálnímu coinu bez čísla ? ...s prosbou o logování alespoň současné pozice místa. (samozřejmě logováno by nebylo na geo.com ale na vlastní stránky)
  • 0

#9 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2009 - 18:43

sobikovi napsal/a:
Ber to tak, nejde to... resp. šlo by to, kdyby jsi si necghal vygenerovat za nějaký peníz trekovatelný čísla (mininum je tuším 100ks), připravil si nějakou univerzální ikonu, a pak začal ta trekovatelná čísla prodávat....

... do toho se ale ještě nikdo nepustil, jelikož je to asi problém.


Do toho se mozna nikdo nepustil v CR, v USA a Kanade je to naprosto bezne. Vsechny takove coiny se radi prvne do skupiny Personal Geocoins, ale kazdy si muze vytvorit svoje pojmenovani a skupinu. Nicmene je skutecne nutne vyprodukovat minimalni mnozstvi coinu a potom zaregistrovat trackovaci cisla. Je tam nejaky poplatek tusim. Pokud chce nekdo ikonu tak si musi nasetrit 150 USD. Casto jsou o tu vyrobu zadani profesionalni vyrobci (napr. Oakcoins).
Takze naprosto bezna zalezitost, ktera ale neco stoji. B)B)
  • 0

#10 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2009 - 18:45

jakuma.cz napsal/a:
Aha, a jaké dáváte šance na přežití neoficiálnímu coinu bez čísla ? ...s prosbou o logování alespoň současné pozice místa. (samozřejmě logováno by nebylo na geo.com ale na vlastní stránky)


Preziti muze byt velke, ze to nikdo nebude z kese brat a nebo naopak se bude libit a pak to proste nekdo vymeni za kindersrot. B)B)
Zapisovat premisteni a pozici na jiny web asi taky nebude moc casto plneno. Nekteri maji totiz problem zalogovat i normalni trackebles.
  • 0

#11 jakuma.cz

jakuma.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2009 - 18:57

...Zapisovat premisteni a pozici na jiny web asi taky nebude moc casto plneno. Nekteri maji totiz problem zalogovat i normalni trackebles.

mno možná sem neměl říkat že se bude logovat, jen by přišel na web, zapsal, kde našel a já už bych si to přebral ...přecejen, ztrácí se i coiny s číslem (zdá se mi, že dost coinů z celého světa skončí svou cestu v ČR) a radši ať mi ukradnou 5 nezaregistrovaných, které mám takřka zdarma, než abych plakal nad jednou oficiální která skončí někde v Ostravě.
  • 0

#12 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2009 - 19:22

Geocoiny fakticky ztraceji svoji puvodni uloho, tzn. cestovat z kese do kese. Lide je proste sbiraji a pak si je prohlizeji pouze na eventech. Moc coinu se uz ven nepousti, a kdyz uz, tak to jsou proste nejake tuctove coiny, jejichz ztrata moc nemrzi. Obcas se sice najde nekdo odvazny, kdo vypusti i pekny geocoin no a pak ma stesti na kecery a kese a nebo ne.
  • 0

#13 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2009 - 20:57

k-lord napsal/a:
Do toho se mozna nikdo nepustil v CR, v USA a Kanade je to naprosto bezne. Vsechny takove coiny se radi prvne do skupiny Personal Geocoins, ale kazdy si muze vytvorit svoje pojmenovani a skupinu. Nicmene je skutecne nutne vyprodukovat minimalni mnozstvi coinu a potom zaregistrovat trackovaci cisla. Je tam nejaky poplatek tusim. Pokud chce nekdo ikonu tak si musi nasetrit 150 USD. Casto jsou o tu vyrobu zadani profesionalni vyrobci (napr. Oakcoins).
Takze naprosto bezna zalezitost, ktera ale neco stoji. B)B)

Já neříkám, že to nejde... ale je to trochu nad CZ/SK poměry.
  • 0

#14 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 1:23

k-lord napsal/a:
Geocoiny fakticky ztraceji svoji puvodni uloho, tzn. cestovat z kese do kese. Lide je proste sbiraji a pak si je prohlizeji pouze na eventech. Moc coinu se uz ven nepousti, a kdyz uz, tak to jsou proste nejake tuctove coiny, jejichz ztrata moc nemrzi. Obcas se sice najde nekdo odvazny, kdo vypusti i pekny geocoin no a pak ma stesti na kecery a kese a nebo ne.

To je hloupost rikat a skoro urazka nas vsech, kteri jsme vypustili rekneme ne-jeden geocoin. Pausalizovat je snadny, ale neodpovida to pravde. Jsou lidi, kteri vypustili desitky az stovky coinu do sveta. Kdyz si budeme vsichni rikat, ze posilat GC nema cenu, tak je nikdo posilat nebude. A btw. na eventech mam lepsi napln casu nez opisovat debilni cisla minci, kteri si sporivi owneri zase vezmou domu do supliku - napr. chlastat. ;) (Jinymi slovy - pokud je chcete tahat jen po eventech, tak si je rovnou nacpete do pr****, rad vam s tim fyzicky pomuzu, jinej vyznam to nema) B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#15 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 1:24

jakuma.cz napsal/a:
Zdravim, chci se zeptat jestli je možné si zaregistrovat vlastnoručně vyražený geocoin. Rád bych jich několik pustil do světa. Ale nevím jestli se dá nějak získat číslo, které by se na coin vyrazilo a následně zaregistrovalo, Předem moc dík

A k tematu - jde to, napr. Saman to nekolikrat dokazal - vydat vlastni minci a jeste ji rozprodat. ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#16 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 2:49

hplus napsal/a:
To je hloupost rikat a skoro urazka nas vsech, kteri jsme vypustili rekneme ne-jeden geocoin. Pausalizovat je snadny, ale neodpovida to pravde. Jsou lidi, kteri vypustili desitky az stovky coinu do sveta. Kdyz si budeme vsichni rikat, ze posilat GC nema cenu, tak je nikdo posilat nebude. A btw. na eventech mam lepsi napln casu nez opisovat debilni cisla minci, kteri si sporivi owneri zase vezmou domu do supliku - napr. chlastat. ;) (Jinymi slovy - pokud je chcete tahat jen po eventech, tak si je rovnou nacpete do pr****, rad vam s tim fyzicky pomuzu, jinej vyznam to nema) B)


At chces nebo ne je to trend a neni to jen muj nazor, stale potkavam vice kaceru, kteri proste uz odmitaji poustet coiny a dotovat mudly ci nepoctive kacery. S rostoucim poctem kaceru a popularizaci GC bude rust i pocet ztracenych coinu. Nikde jsem obecne nepausalizoval, jen vypovedel svuj nazor a nazor rady, s kterymi jsem o tom mluvil.
To ze nedokazes chlastat a prohlizet si coiny je jen tvuj problem, rada jinych to bez potizi dokaze. Klidne si chlastej v kuse, ostatne i podle konce tveho prispevku bych rekl, ze si prave nejaky takovy "event" dokoncil. B)B)
  • 0

#17 hydrous

hydrous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 7:39

hplus napsal/a:
To je hloupost rikat a skoro urazka nas vsech, kteri jsme vypustili rekneme ne-jeden geocoin. Pausalizovat je snadny, ale neodpovida to pravde. Jsou lidi, kteri vypustili desitky az stovky coinu do sveta. Kdyz si budeme vsichni rikat, ze posilat GC nema cenu, tak je nikdo posilat nebude. A btw. na eventech mam lepsi napln casu nez opisovat debilni cisla minci, kteri si sporivi owneri zase vezmou domu do supliku - napr. chlastat. ;) (Jinymi slovy - pokud je chcete tahat jen po eventech, tak si je rovnou nacpete do pr****, rad vam s tim fyzicky pomuzu, jinej vyznam to nema) B)


Trošku silné slova, na to že máš třetinu svojich coinů uložených ve svojem archivovaném eventu GC16ECC
  • 0

#18 alicek

alicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2009 - 14:57

k-lord napsal/a:
At chces nebo ne je to trend a neni to jen muj nazor, stale potkavam vice kaceru, kteri proste uz odmitaji poustet coiny a dotovat mudly ci nepoctive kacery.

Z celkového počtu 193 vlastněných mincí jsem jich 182 vypustil do světa. Nesponzruju tím nepoctivce co si je nechají, ale Groundspeak.
Mít sbírku doma, nebo se jimi chlubit na eventech mě opravdu neláká. A to říkám přesto, že polovina se jich už ztratila.
Pokud najdu místo coinu jeho papírový duplikát, tak mě to hne žlučí a ignuoruji jej.
  • 0

#19 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2009 - 15:22

hydrous napsal/a:
Trošku silné slova, na to že máš třetinu svojich coinů uložených ve svojem archivovaném eventu GC16ECC

To ovsem neni proto, ze bych je tahal jak **** po eventech. Proste jsem je pri stehovani nekde zabordelil a od ty doby nenasel - ale treba jejich cas jeste nadejde. (Asi bych si je mel oznacit jako Missing, vid?)

A kdyz se chces poustet do osobniho porovnavani - tak porad jsem tech minci vypustil trikrat vic nez Ty, takze mam trikrat vetsi pravo na silny slova. B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#20 jakuma.cz

jakuma.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2009 - 15:31

(hm... dělal jsem si iluze, že alespoň na gocachingu se každé druhé založené téma nezvrhne v nadávání....)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama