Přejít na obsah


Fotka

Kde aktualne nejlepe koupit Oregon 550


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2009 - 8:44

Mam tu dotaz na vsechny, kde se da aktualne nejlepe koupit Oregon 550. Nejde mi jenom o nejnizsi cenu, ale i o zajisteny servis/zaruku v CR. Jsou i ruzne verze s ruznymi mapami? Nebo na co vsechno si dat pozor? Diky vsem za reakce.
  • 0

#2 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2009 - 9:15

Teď mám jeden čerstvě doma. Nákup jsem moc dlouho neřešil, nejprve směřoval dotaz do Garminu cz, kde nabízeli slevu při platbě citi kartou. Cena nebyla nijak kouzelná, tak jsem obratem objednal přes cybex cz. Cena i s dopravou u nejlevnější verze byla 9.589 Kč s DPH. Dodání trvalo dva pracovní dny. Jedná se o základní model Oregon 550 s mapou Topo Czech 3. Další verze (liší se jen mapami) jsou: Oregon 550 s mapou Topo Czech 3 PRO Oregon 550t s mapou Topo Czech 3 Oregon 550t s mapou Topo Czech 3 PRO Modely označené „t“ mají navíc předehranou základní topo mapu Evropy. To je sice pěkná věc, ale tato není routovatelná, osobně v cizině využiji více mapu s možností navigace po cestách. Ta se dá koupit za nějakých 2.500. Rozdíl mezi mapou Czech Topo 3 a verzí PRO mě nepřišel až tak přínosný, vyřeším jej v případě „potřeby“ v rámci pozdějšího upgrade na novější verzi.
  • 0

#3 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2009 - 9:33

Vyborny ceny a sluzby ma i http://www.warpsdesign.info/ v ceniku ma sice jen verzi PRO ale jiste sezene i normalni. Vyhodou je, ze se s nim da komunikovat i tady na foru .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#4 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2009 - 9:37

syselpolni: o tobe vim, vzdyt si mi ji dokonce vcera daval u sipky ochmatat :) Nicmene ani jsem netusil, ze je tolik ruznych verzi, myslel jsem, ze prodavaji pouze jednu verzi. V cem se lisi ta TOPO PRO proti TOPO normalni? BTW jestli jsem to dobre pochopil, tak v zakladnim baleni je i nabijecka a nabijitelne NiMh baterie?
  • 0

#5 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2009 - 9:45

S474N napsal/a:
syselpolni: o tobe vim, vzdyt si mi ji dokonce vcera daval u sipky ochmatat :) ...


Zdravím! Někde na navigovat cz je článek se srovnáním verzí všech Czech Topo map i s náhledy. Nejpřínosnější u verze PRO je vrstva s obrysy budov. Osobně jsem doteď chodil více méně s mobilem a bez map a jen v případě nutnosti si zapnul autonavigaci, takže pro mně je aktuálním krokem vpřed už to, že to má mapu jakousi...

Dvě baterie s nabíječkou v krabici jsou.
  • 0

#6 john111

john111

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2009 - 10:24

Jelikož jsem kupoval verzi 550T PRO, kterou na cybex.cz nemeli skladem, koupil jsem na www.alfacomp.cz Mapy ve verzi PRO už konečně vypadají jako mapy a ne jen jako napodobeniny.
  • 0

#7 mischelin

mischelin

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2009 - 11:27

syselpolni napsal/a:
Teď mám jeden čerstvě doma. Nákup jsem moc dlouho neřešil, nejprve směřoval dotaz do Garminu cz, kde nabízeli slevu při platbě citi kartou. Cena nebyla nijak kouzelná, tak jsem obratem objednal přes cybex cz. Cena i s dopravou u nejlevnější verze byla 9.589 Kč s DPH. Dodání trvalo dva pracovní dny. Jedná se o základní model Oregon 550 s mapou Topo Czech 3.
Další verze (liší se jen mapami) jsou:
Oregon 550 s mapou Topo Czech 3 PRO
Oregon 550t s mapou Topo Czech 3
Oregon 550t s mapou Topo Czech 3 PRO
Modely označené „t“ mají navíc předehranou základní topo mapu Evropy. To je sice pěkná věc, ale tato není routovatelná, osobně v cizině využiji více mapu s možností navigace po cestách. Ta se dá koupit za nějakých 2.500.
Rozdíl mezi mapou Czech Topo 3 a verzí PRO mě nepřišel až tak přínosný, vyřeším jej v případě „potřeby“ v rámci pozdějšího upgrade na novější verzi.


Ja mam zatim Oregon 300 s mapou Topo Czech 3 PRO a zaujala me tvoje zminka o routovatelne mape Evropy za nejakych 2500, mas nejaky konkretni tip na tuto mapu ? Dik.
  • 0

#8 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2009 - 11:38

mischelin napsal/a:
Ja mam zatim Oregon 300 s mapou Topo Czech 3 PRO a zaujala me tvoje zminka o routovatelne mape Evropy za nejakych 2500, mas nejaky konkretni tip na tuto mapu ? Dik.


Omlouvám se za chybu, mělo tam být samozřejmě 4.500 a jedná se o Citi Navigator NT. Není to sice topomapa, ale v cizině to využiji víc. Šlo mě o to, necpát do aktuálně kupovaného přístroje věci, které momentálně nevyužiji, aktualizované verze map raději přikoupím až bude potřeba.
  • 0

#9 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2009 - 11:43

Blbost, cena byla dobře, je dokonce nižší, nevím s čím si to pletu: http://shop.garmin.c...R-nt-europ.html
  • 0

#10 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2009 - 12:00

rozdíly jsou dobře viditelné na screenech ve článku na navigovat.cz

http://navigovat.mob...D=2&EXPS=&EXPA=
mě osobně ten rozdíl přijde poměrně velký,proto jsem si "pořídil ;) " Topo czech 3 PRO, rozhodně toho nelituju, vždyť přece za ty prachy ......:D:D
  • 0

#11 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2009 - 12:27

D@ve_cz napsal/a:
mě osobně ten rozdíl přijde poměrně velký,proto jsem si "pořídil ;) " Topo czech 3 PRO, rozhodně toho nelituju, vždyť přece za ty prachy ......:D:D


Ano, rozdíl v detailech je veliký, ale osobně jsem doposud chodil více méně bez map, jen s mobilem, který ukazoval vzdálenost a azimut. Ten jsem si ve složitějších podmínkách přenášel do reálu obyčejnou buzolou a nechal se překvapit kdejakým kopcem, potokem, zmolou či lomovou stěnou v cestě. Tento miniadrenalin považuji za přidanou hodnotu o tyto detaily ošizené mapy (ač chápu, že tento přístup může být chápán jako svérázný). Rozdíl v ceně něco přes 1000 Kč opravdu nemá cenu řešit.
  • 0

#12 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 22:32

Tak uz ji mam doma, ale peru se s tim doslova uz druhej den. Predtim jsem nikdy turistickou GPS nemel a naprosto v tom plavu. Vubec nevim, kde zacit. Respektive idealne bych potreboval nejaky rychly HOWTO treba co se tyce nastaveni. Nechapu treba to, ze vsude mam nastaveno metricke, ale presto mi to v mape pise feet apod.
  • 0

#13 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2009 - 15:08

S474N napsal/a:
Vubec nevim, kde zacit.....


No nejlepší je začít návodem ;) - chápu, že je to nepopulární, ale nejlepší způsob, jak objevit všechny funkce apod. Prostě ho vzít od začátku do konce a vše projet. A časem se to všechno osahá.
  • 0

#14 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2009 - 15:16

Mau Loftin napsal/a:

S474N napsal/a:
Vubec nevim, kde zacit.....


No nejlepší je začít návodem ;) - chápu, že je to nepopulární, ale nejlepší způsob, jak objevit všechny funkce apod. Prostě ho vzít od začátku do konce a vše projet. A časem se to všechno osahá.

Návod je vždy až ta poslední možnost :P
  • 0

#15 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2009 - 17:25

Ten navod jsem projel 2x, ovsem o geocachingu se tam hovori asi na pul strance - tak si to teda v realu opravdu nepredstavuji. Zajimaji me prave ty vychytavky, jak to kdo pouziva, aby se clovek nemusel preucovat necim, co se navic hodne pracne metodou pokus-omyl nauci.
  • 0

#16 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2009 - 20:56

S474N napsal/a:
Ten navod jsem projel 2x, ovsem o geocachingu se tam hovori asi na pul strance - tak si to teda v realu opravdu nepredstavuji. Zajimaji me prave ty vychytavky, jak to kdo pouziva, aby se clovek nemusel preucovat necim, co se navic hodne pracne metodou pokus-omyl nauci.


jestli chces poradit a zajima te neco konkretniho, tak se klidne ozvi pres email numira(at)geocaching.cz Rad se o sve zkusenosti v mezich mych vedomosti podelim. Taky jsem byl ze zacatku z "opravdove" navigace trochu jelen, razim teorii ze vlastni ohlodana tuzka chutna nejlip, ale chapu, ze nekomu vyhovuje vzdelavani formou predane zkusenosti.

Neminim tady na foru zivit dohadovani, proc co delat na tri dotyky, kdyz to jde jinymi tremi udelat stejne apod.;)
  • 0

#17 YelloweL

YelloweL

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2009 - 20:57

Na některé navigace a práci s geocachingem je video návod (v anglitině) na www.youtube.com . Snad ten pomůže;)
  • 0

#18 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2009 - 21:24

Numira: dikec, skoda ze nejsem pobliz, radeji bych venoval treba hodinu sveho casu a "nasosal" zkusenosti. Skoda, ze nekde neni treba foto navod co a jak nastavit atd.
  • 0

#19 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2009 - 22:28

Hmm a co přesně by jsi potřeboval vědět? Ona ta GPSka je natolik intuitivní, že není návod ani potřeba. A stejně - návody čtou jenom zbabělci. Jako příjemnou vymoženost beru nastavení pořadí a množství aktivních ikonek v menu, protože některý jako rybolov nebo muž přes palubu asi hned tak při lovení keší nepoužiješ. Co se mě moc líbí tak je nastavování počtu datových polí na mapě s tím, že samo jde navolit co se na nich bude zobrazovat. U keší asi nejvíc záleží jak je máš vyexportovaný, já používám od začátku co mám GPS, GG a naprostá spokojenost...
  • 0

#20 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2009 - 22:51

No hraju si s tim, takze uz par veci snad umim, spis jak jsem psal drive to zakladni nastaveni, figle v pouzivani atd. Treba by me zajimalo, jak se muzu nechat navigovat pomoci Atlas v8 nebo Europe City Navigator. Co se tyce exportu, tak ted si prave pripravuju GPX na mapy.cz a udelam si cvicnej exportek.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama