Přejít na obsah


Fotka

Vybírání CWG z lognutých kešek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 lalos

lalos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 9:56

Ahoj
Zajímal by mě váš názor na vybírání CWG (potažmo jiných předmětů mimo TB+GC) z již lognutých kešek.
Než mě začnete kamenovat ať si pročtu forum, tak jsem podrobně nastudoval podobná vlákna o vykrádání CWG zde:
http://www.geocachin...ort=&rowstart=0
a o vybírání GC+TB z lognutých kešek zde:
http://www.geocachin...588#post_151588

U GC je to jasné, jde o to aby předmět cestoval, proto ho můžu kdykoliv vyzvednout a přemístit i z lognuté kešky. Já osobně to nedělám, GC beru jako formu odměny pro kacera, nicméně pokud se v mém okolí objeví nějaký GC, zajdu tam, pokochám se, vyfotím se a zaloguju ho. Stejně mi nepatří, musím ho dát dál, tak o co jde.(Ještě se mi nestalo, že bych mohl GC nějak výrazněji pomoc, např. cestou do zahraničí, než by pomohl jiný kačer).

Jinou situaci vidím u CWG (nebo jiných sběraleských předmětů). Můžu přijít do kešky, kterou jsem již navštívil, něco si vybrat, samozřejmě fair trade? A co pak? Zalogovat do logbooku, nebo na net, nebo na obojí? A co když by nešlo o CWG ale o kinderfigurku? Nebo kaštánek?
  • 0

#2 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 10:03

Jde o to co s CWG chceš dělat, jestli tim topíš..jako někteří z nás..tak to radši nepiš nikam. V opačném případě..pokud to snad sbíráš, tak .. nejenom, že jsi blázen - protože dřevo je drahý a kdo ti co dá dneska zadarmo...no, ale jinak dělej jak myslíš..logovat výměnu by jsi ale asi měl;)
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#3 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 10:08

Nazdárek krajane, nevidím v tom žádný problém. Já CWG osobně nesbírám, ale docela si dovedu představit zblázněného sběratele, že kešule v okolí sleduje a jakmile nědo do logu napíše, že do kešule vložil CWGčko tak si ho jde vyměnit v rámci FairTrade. Nemám až zase tolik času abych navštěvoval keše kde jsem už byl, pokud nejsou na místech mých pravidelných vycházek s dětmi, které nějaká ta výměna vždy potěší (i kindervěci). Samozřejmně pokud takovou opakovaně navštívíme, tak Note do logbooku napíšu i s trejdem.
  • 0
www.povetrnik.cz

#4 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 10:09

proti žádným pravidlům to není, pokud dodržíš fair-trade a zaloguješ jak do logbooku tak na gc.com že na tebe někteří jiní budou koukat jako na hamouna už je jiná věc :)
  • 0

#5 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 10:17

Parkis napsal/a:
proti žádným pravidlům to není, pokud dodržíš fair-trade a zaloguješ jak do logbooku tak na gc.com
že na tebe někteří jiní budou koukat jako na hamouna už je jiná věc :)


Proč na hamouna, vždyť to je podobné jak FTF. :)
  • 0
:)

#6 lalos

lalos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 10:18

proti žádným pravidlům to není, pokud dodržíš fair-trade a zaloguješ jak do logbooku tak na gc.com
že na tebe někteří jiní budou koukat jako na hamouna už je jiná věc smiley


A o to mi právě jde. Pokud se rozhodnu něco sbírat a nemám jinou možnost, jak se k tomu dostat, bude na mě pohlíženo jako na hamouna?:o
  • 0

#7 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 10:21

lalos napsal/a:
A o to mi právě jde. Pokud se rozhodnu něco sbírat a nemám jinou možnost, jak se k tomu dostat, bude na mě pohlíženo jako na hamouna?:o

To jsem neřekl, mě je to třeba úplně fuk. Jen jsem chtěl upozornit že jsou lidi kteří to takhle vnímají (nejspíš proto že je ten dotyčný předběhl ;)
  • 0

#8 honza.skypala

honza.skypala

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 10:50

Já myslím, ž každého pohled je správný a každý má právo na svůj postoj. Pokud dodržíš fair-trade a zaloguješ jak v kešce tak na gc.com (Write note na rozdíl od Found it), tak je vše v pořádku. Já například zásadně neměním CWG s jinými kačery ani na eventech. Měním jen v krabkách. Když najdu, vyměním za svůj. Když se mně někdo zeptá, jestli mám CWG na výměnu, řeknu že ne. Ale to je můj osobní přístup. A ty máš plné právo navštěvovat kešky, které jsi už odlovil, za účelem výměny CWG, na tom není nic špatného. Stejně tě to za chvíli přestane bavit... ;)
  • 0

#9 Medcin

Medcin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 14:59

Dělám to taky tak - měním CWG za CWG - jenom to nepíšu do logu ani na gc.com. To by na třech mysterkách, co mám v okolí bylo v logu jenom: Log A note Medcin Log B note Medcin Log C ...
  • 0

#10 lalos

lalos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 15:13

Dělám to taky tak - měním CWG za CWG - jenom to nepíšu do logu ani na gc.com


To je podle mě v pořádku. V krabce bude pořád 1 CWG. Kacer, který ji najde stejně dopředu neví která mu padne, takže je vše OK. Pokud ale nemám CWG na výměnu a trejdnu ji za něco jiného v odpovídající hodnotě, asi bych to zalogovat měl. Někdo mrkne na listing, těší se na kolečko a :o
  • 0

#11 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 15:18

lalos napsal/a:

Dělám to taky tak - měním CWG za CWG - jenom to nepíšu do logu ani na gc.com


To je podle mě v pořádku. V krabce bude pořád 1 CWG. Kacer, který ji najde stejně dopředu neví která mu padne, takže je vše OK. Pokud ale nemám CWG na výměnu a trejdnu ji za něco jiného v odpovídající hodnotě, asi bych to zalogovat měl. Někdo mrkne na listing, těší se na kolečko a :o


Někdo mrkne na listing, těší se na kolečko předchozího nálezce a na místě už podesáté Medcin....no nevím, podle mě by se to logovat mělo :)
  • 0

#12 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 15:47

Tak tam Medcin, no a. Tak ho vyměním za svůj a mám pak na výměnu na eventu na druhém konci republiky. Jediné problematické, co mě napadlo v této souvislosti, je když někdo někdo vybere nějakou CWG exchange kešu a za 50 různých CWG tam nasype 50 svých.
  • 0

#13 Hanďa-10477

Hanďa-10477

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 194 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 16:09

Já osobně taky někdy když jdu kolem nějakých kešek,nebo je tam zrovna gc...tak tam zajdu a fair trade vyměním,ale do logbooku to nepíšu,ani na net a když třeba zaloguje PLAY Family(je to jen příklad)a na net napíše že tam vložili cwg,tak tam třeba dali moje a ne svoje:D
  • 0
Můj život jsou čtyřlístky a cwg...a geocaching je pro tohle všechno rájem,jestli něco z toho máte pište

#14 hczech

hczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2009 - 17:44

Pokud nevím, že je v keši třeba zrovna Mooving coordinates, obvykle se nevracím, i když jdu třeba kolem. Každé vyzvednutí keše je pro ní potenciální nebezpečí. Ale nic proti pravidlům, zvlášť pokud si nějaký truhlík neloguje druhé "found it" Mým vědomým hříchem, na kterém momentálně nemíním nic měnit je, že trade ani u CWG (pokud to jeho autor výslovně nevyžaduje) obvykle neloguju. Už takhle mi občas "administrativa" dává trochu zabrat. Samozřejmě ale poctivě loguju trackovatelné předměty!
  • 0
Hczech

#15 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 13:25

Takový, možná amatérský dotaz k CWG: nějak jsem nepochopil jeho funkci:

1. co za něj?: mám za něj do cache dávat něco za výměnu, když je určen jako sběratelský kousek? A co je adekvátní? A nebo se prostě může "vzít zdarma" jako GC a TB, protože je prostě určen ke sbírání?

2. poslat dál?: není mi jasné, zda se může poslat dál, pochopil jsem, že slouží jako podpis kačera, že zde byl. Můžu ale takto "podepsat" cache, kde nikdy kačer nebyl - tedy přemístit ho jinam?

díky za vstřícné odpovědi
  • 0

#16 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 469 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 13:28

ad 1: Je to normální předmět na výměnu v hodnotě cca 10 Kč ad 2: Je to normální předmět na výměnu v hodnotě cca 10 Kč :) Takže vzít ke sbírání zdarma ne, posouvat dál klidně.
  • 0

#17 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 17:23

Posouvat dál bez výměny "fair trade" NE ("Je to normální předmět na výměnu v hodnotě cca 10 Kč"). Jen, aby nebylo blbě pochopeno... Jen nevím, jaký smysl má posouvat - asi stejný, jako posouvat kindrfigurku. Buď tu věcičku chci a mám za co vyměnit, nebo ji nepotřebuji a nechám ležet.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama