Přejít na obsah


Fotka

Symbian ano či ne?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 don_macino

don_macino

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2009 - 8:00

Zdravím všechny zkušenější geocachery a prosím o radu. Vybírám mezi dvěma cenově shodnými telefony (Sony Ericsson G900 a Sony Ericsson W715). První jmenovaný má operační systém symbian UIQ, což může být lepší pro geo-software, ale nemá GPS modul. Druhý má zabudouvany GPS modul přímo v sobě a měla by tam být lepší výdrž baterie... Díky, Martin
  • 0

#2 Paw&lucima

Paw&lucima

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2009 - 8:55

Asi ti moc nepomuzu, ale presto mne to neda abych nenapsal ;). Bral bych rozhodne Symbian - ma vetsi moznosti co se tyce aplikaci (doufam, ze se z toho nestrhne flame, at se vyprdnes na Symbian a poridis si WM ...). Bez zabudovane GPS se da vydrzet - ma to vyhodu, ze to dyl vydrzi na baterku. Jen bych se jeste trochu porozhlidnul po internetu, jaka je nabidka apliaci pro Symbian UIQ - co si tak pamatuju, tak je to klon od Sony a aplikace se pro to musi shanet extra - nejsou kompatibilni s "normalnim" Symbianem. Viz treba tenhle navigacni program - http://www.afischer-...rack/index.html - jestli mas moznost vyzkouset si ten telefon pred koupi, tak tam zkus nainstalovat tuhle aplikaci vsadim se, ze nepujde. Dostavam se tedy k zaveru meho sdeleni - kdyz Symbian, tak jedine v nejake Nokii (tusim, ze neco dela i Samsung?, ale tam nevim, jak se veci maji), kde je prave ten "normalni" - jo, muze to znit tak, ze tlacim Nokii za kazdou cenu, ale takova je proste situace ... Paw PS: pouzival jsem Nokii E50, ted mam E66 EDIT: aby nedoslo k mylce, tak E66 mam jen na autonavigaci, nouzove stahovani listingu a nouzove dohledavani. Prijde mne, ze na geocaching je integrovana GPS nepresna. Hlavni lovici nastroj je Colorado
  • 0

#3 EmbreOnyx

EmbreOnyx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2009 - 9:06

O interni GPS v mobilu moc nepremyslej, je to spise nouzovka nez aby se podle ni dalo skutecne dobre lovit. Mam zkusenost s N85 ktera se chova hodne naladove, jednak dlouho trva nez vubec chyti signal a v nepristupnem terenu taky neni dvakrat presna. Sice jsem si na ni malicko vylepsil nazor, protoze prvnich par tydnu se to zdalo jako naprosto nepouzitelne, ale kupodivu po reklamaci nesouvisejici praskle klavesnice se chova o neco lepe - v servisu nahrali novy FW. Osobne pouzivam "normalni" symbianovou Nokii s BT modulem a naprosta spokojenost za minimalni peniz.
  • 0
HTC Desire S, c:Geo, WhereYou, Androzic, Locus, Nokie E52, Evolve GTraxx, GMobile XT, SmartComGPS, SmartGPX, HG Arcao edition, OpenWIG

#4 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2009 - 9:26

Naprosto souhlasim s predeslymi nazory. Vybiral jsem si take mobil a jednoznacne jsem preferoval bez interni GPS - modul externi je lepsi. A druhak bych doporucil symbian - mam ho v nokii e51 a pri kesovani jsem se posunul diky SmartGPX do uplne jine kategorie. Teda nepouzivam to pri samotne navigaci (na to mam garmina edge 705), ale pro praci s PQ je to naprosta parada. Toz tak muj pohled.
  • 0

#5 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2009 - 10:26

LukasX napsal/a:
..... mam ho v nokii e51 ....

jen doplním, že v symbianu a konrétně nokii e51 lze rozběhnout i TomToma, což se výborně hodí pro navigaci v autě. Ale to jen taková poznámka pro + pro symbian.
  • 0

#6 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2009 - 11:36

Hlasuju taky pro Symbian, aplikaci je dost a jsou primove (i kdyz WM zavidim jejich Gcz a OziExplorera...), ale osobne bych nebral Symb UIQ, to neni tolik podporovane jako "normalni" Symbian. Napr. muj oblibeny SmartGPX uz nebude dal vyvijeny pro UIQ...
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#7 Misha kulicka

Misha kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2009 - 11:33

Přesně tak, symbian UIQ je mrtvý, nepočítej s tím, že je na něj spousta programů jako na S60 a myslím, že už nebudou ani moc přibývat. Jediný dobrý program na geocaching pro UIQ je Smartcom navigator.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama