Přejít na obsah


Fotka

Atlas CZ 8.1


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 Franz

Franz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 9:03

Ahoj, tak se zdá, že do nového Atlasu CR 8.1NT se vrátily lesy.. Bude i novej TYP ? Diky
  • 0

#2 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 11:28

Nikde nemůžu najít informace o této nové verzi...kde se o tom dočtu víc?
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#3 EmbreOnyx

EmbreOnyx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 11:38

Novinky u mapy Atlas Czech 8.1 Vylepšené routování, preference hlavních tras u algoritmu nejrychlejší trasa Podpora zobrazení dopravních informací RDS-TMC pro celé území (k dispozici pro dálnice, městské okruhy, hlavní městské tahy, silnice první třídy) Aktualizace databáze POI Plochy lesů – byly naposledy ve verzi 7, opět jsou v mapě na přání uživatelů vykresleny Ošetření tunelů – pokud přístroj s touto mapou vjede do tunelu, neměl by již hlásit „Ztráta GPS signálu“ Vylepšená grafika Upozornění: u sítě komunikací je mapa datově totožná s verzí 8.0, tzn. že data jsou aktuální ke konci roku 2008. Nová data se objeví ve verzi 8.2 v roce 2010.
  • 0
HTC Desire S, c:Geo, WhereYou, Androzic, Locus, Nokie E52, Evolve GTraxx, GMobile XT, SmartComGPS, SmartGPX, HG Arcao edition, OpenWIG

#4 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 12:35

no...vůbec netuším kde jste to vydolovali..googlím a nic. na Garminu taky nic nemůžu najít. A jak to je s update? jak a kde se to dělá?
EDIT:jak a kde vyřešeno...ale kdyby mě někdo nasměroval na stránku s tím kde je napsáno o té nové verzi, byl bych vděčný
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#5 EmbreOnyx

EmbreOnyx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 12:47

Pokud mas legalni kopii tak normalne u Picodasu/Garminu sosnes z netu. A jinak jsem to nasel googlem na dve kliknuti :_)
  • 0
HTC Desire S, c:Geo, WhereYou, Androzic, Locus, Nokie E52, Evolve GTraxx, GMobile XT, SmartComGPS, SmartGPX, HG Arcao edition, OpenWIG

#6 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 12:56

Presne tak, legalni kopie:
http://dwn2.garmin.c...8//Atlas8_1.exe
  • 0

#7 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 13:00

Jojo legální..získaná s Oregonem 300. Nenapadlo mě, že se tá aktualizace ukáže na garmin.cz/unlock kde sem registroval topo3pro a atlas 8. Holt v tomhle sem ještě čerstvej nováček Ale sakra(!) googlim Atlas czech 8.1 a nic. Dokonce na garmin.cz vyhledávání najde ten soubor na stažení, ale žádný pokec ohledně nové verze. Tak už fakt nevím kde to hledat. ještě se chci zeptat ohledně aktualizace. To nějakým způsobem přepíše původni v8? nebo se to nainstaluje jako nová samostatná mapa?
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#8 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 13:03

http://www.poi.cz/ph...hp?f=23&p=33228
  • 0

http://www.munzee.com/m/Skleba/    Garmin Oregon 650 + iPhone 6



#9 EmbreOnyx

EmbreOnyx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 13:04

Prepise puvodni, jinak na garminu se odjakziva moc nedozvis, projdi si diskuse na poi.cz nebo path.cz, tam se dozvis vse podstatne i co se v nove verzi nepovedlo..
  • 0
HTC Desire S, c:Geo, WhereYou, Androzic, Locus, Nokie E52, Evolve GTraxx, GMobile XT, SmartComGPS, SmartGPX, HG Arcao edition, OpenWIG

#10 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 13:15

Ahá. Díky za osvětu..Koukám na Path.cz a tam je to celkem zahrabaný, tak sem si toho nevšíml a na poi.cz mě jaksi ani nenapadlo se dívat :)
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#11 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 20:16

Tak sem si novej Atlas nahrál (Oregon 300) a málem mě trefil šlak.... Nenahrál sem si do navigace databázi gpstravelguide a všechny POI z Atlasu mají totálně zmršenou češtinu. To že místo podrobností píšou že podrobnosti najdete v databázi gpstravelguide mě ani neštve, protože detaily pro mě nejsou podstatné. Nahrál sem si tedy tu databázi. Vše je tam hezky česky a i s těmi podrobnostmi, ale poi z té databáze mi překrývají původní poi a to dokonce i v TOPO czech 3PRO. Což mě úplně dožralo, protože to překrylo ty vyladěné HuntBehindovi ikonky takovýma hrůzama hroznýma škaredýma. Databázi sem hodil do pr...pryč, ale mám teď v atlasu ikonky se zmršenou češtinou. HELP...Nevíte co s tím??
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#12 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2009 - 22:17

Rufuc napsal/a:Databázi sem hodil do pr...pryč, ale mám teď v atlasu ikonky se zmršenou češtinou. HELP...Nevíte co s tím??


Ta diakritika souvisí s tou gpstravelguide asi jen nepřímo, pokud vůbec ... tuhle databázi jsem ještě neinstaloval (asi možná ani nebudu), ale diakritika je u POI Altasu 8.1 zmršená i tak ... jediné co můžu zkusit je změnit diakritiku v hlavičce typku metodou pokus-omyl, ale nedával bych tomu naděje ... jediné řešení, co mě tak od boku napadá, je prostě si toho vůbec nevšímat, ignorovat a nejlépe mapové POI úplně vypnout :-P Kvůli výzkumu takové prkotiny prostě nemá cenu ztrácet čas a s tím, že picodas prostě neudělá nic pořádně jsem se už smířil B)
  • 0

#13 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2009 - 7:23

Mě to příjde jako schválnost. Stáhněte si tu databázi, jinak to česky nebude :P No ještě, že sem měl Atlas "zdarma" k TOPO 3. Jinak bych se jim ozval, co že sem to zaplatil za šmejda
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#14 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2009 - 7:51

Rufuc napsal/a:
...ale poi z té databáze mi překrývají původní poi a to dokonce i v TOPO czech 3PRO. ...

Me se to chova tak, ze kdyz vyberu mapu TOPO3, tak jsou ty male ikonky z TOPO NAD temi velkymi z ATLASu. Kdyz vyberu mapu ATLAS, tak ty velke z ATLASU prekryvaji ty male z TOPO.

Ona je spis otazka, jak by se vubec daly zlikvidovat duplicitni POI body, ze dvou databazi...
Nektere POI navic nemaji stejne souradnice, takze je tam POI objekt 2x o kousek vedle sebe... :(
  • 0

#15 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2009 - 8:04

HuntBehind napsal/a:
... a nejlépe mapové POI úplně vypnout :-P

No jenze kdyz jsem vypnul MAPOVE body, tak zmizely jen ikonky z TOPO a z ATLASU tam zustaly dal... :(
Zmizi jen kdyz vypnu Waypointy, ale to me zmizi i geocache ulozene v POI. (Asi tim, ze je to ted v ATLASU oddelene od mapy do samostatneho POI souboru) :(
  • 0

#16 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2009 - 11:59

petegeo napsal/a:

HuntBehind napsal/a:
... a nejlépe mapové POI úplně vypnout :-P

No jenze kdyz jsem vypnul MAPOVE body, tak zmizely jen ikonky z TOPO a z ATLASU tam zustaly dal... :(
Zmizi jen kdyz vypnu Waypointy, ale to me zmizi i geocache ulozene v POI. (Asi tim, ze je to ted v ATLASU oddelene od mapy do samostatneho POI souboru) :(


No pokud sis stáhnul a dal do Oregona tu přiblblou gpstravelguide, tak je to samozřejmě tak, že POI v ní obsažené nejsou mapové, ale defakto tvoje vlastní, takže se na ně jak správně píšeš, samozřejmně vztahuje až druhé tlačítko v nastavení detailů map...

Stejně si ale myslím, že je to fuk ... Vážně někdo používá v gps nějak výrazně "komerční" POI k navigování na ně? Když chci do hospody, jdu tam kde to znám, když chci ubytování, mám ho v naprosté většině případů zajištěné předem atd. ... prostě mapové POI beru většinou jako potvrzovací orientační body, že jsem skutečně tam, kde jsem chtěl být :-) Jen o něco málo větší význam mají podle mě kategorie POI.cz, kde přesně vím, co tam je a co ne, k jedenotlivým kategoriím si můžu přiřadit vlastní ikonku a na editaci bodů můžu spolupracovat...stejně ale využiju jen max. několikrát do měsíce navigování na zastávku MHD nebo na benzinku ... ;)
  • 0

#17 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2009 - 12:32

Četli jste diskusi pod článkem na navigovat.cz? Vypadá to, že v Atlasu 8.1 byly omylem použity data z Atlasu 7 a né 8. By mě zajímalo jestli je to fakt a nebo pouhý hoax
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#18 sekator

sekator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2009 - 19:21

Takze k tem datum:D:D:D.Je to neuveritelne,ale je to pravda!:(:(:(:(.V atlas 8 je u nas jeden kruhak a v 8.1 je stara krizovatka!!!Jsou to velmi sikovni klucííííí.:o
  • 0

#19 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 7:49

Mě připadá, že Picodas vydal Atlas 8.1 jen proto, aby zjistil, jak lidi budou reagovat na tu databázi POI. A při své smůle to zabalil do pěkného zmetka. Takže asi leda tak PICODAS bombardovat, že to fakt není košér. Lesy mi vůbec nechyběli, ale to ostatní mi nedá spát. Skoušel sem v TYPKU měnit kódování a žádná změna.
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#20 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 9:02

O té databázi se ví už od července ;) A stále se na ní pracuje...
Viz http://path.cz/forum....php?f=20&t=811

To, že Picodas o tom na svém webu necekne ani slovo, je ale jiná věc...:)

P.S. Mně naopak lesy chyběly... Myslím, že i v automapě mají své místo.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama