Přejít na obsah


Fotka

Vzdalenost


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 Schrek

Schrek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2009 - 11:28

lidicky vzdalenost kesi je mi celkem jasna aby mi to povolili, im ze jsou vyjimky treba i 110 m atd. Ale ted jsme se setkal z dosti keskama vzdalenych i 50 metru jednalo se o Klasicka a Airkeska je mozny dostat vyjimku na tak malou vzdalenost ? Jako vim ze uz se treba air nedelaji ale i tak. A druhej dotaz , kdyz chcu udelat multinu z duvodu klize muzu dat na misto krabicku se souradnicemi k finalce at nemusim psat zadnej kviz nebo je to proti pravidlum dekuji za odpovedi.
  • 0

#2 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2009 - 11:56

Samozrejme, ze muzes mit multinu formou mezistage s koordinaty. Nicmene k prvnimu dotazu - co je na tech dvou mistech tak zajimaveho, ze to nejde poresit napriklad dobrovolnym WAYPOINTem?
  • 0

#3 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2009 - 12:37

Kdysi jsem se na podobné ptal. ad 1) Ono záleží na revierowi a povolit to může, pokud to situace dovolí a kolize nastat nemůže, tj. cache dělí třeba nějaké přírodní překážka apod. ad 2) úplně nevím jak přesně to myslíš, ale pro "fyzický" waypoint - tedy takový, kde je schránka - platí stejné pravidlo 161 m. Pro "nefyzický" waypoint, kde je jen třeba přečíst nápis apod. už toto pravidlo neplatí.
  • 0

#4 Schrek

Schrek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2009 - 15:37

k bodu 2 jde mi o to ze by to treba vypadalo tak ze je tam nejakej erb a zd ruhe strany na magnetu desticka s finalnima souradnicema to asi nepujde ze
  • 0

#5 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2009 - 15:50

Schrek: naopak, tak to pujde.
  • 0

#6 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2009 - 16:03

Já se přimlouvám za dodržení vzdálenosti fyzických schránek alespoň 161m. Cílem není krabka/magnetka co 50 metrů, nebo snad ano ? A pokud možno, nejdříve odlovit v okolí co jde, aby autor před publikací aspoň tušil, že existují nějaké ST mysterek, než pak řešit kolize (poslední kolize byla 2m - případ GC1Z2H0) P.S.: a doporučuji BETA test, ať pak nečekáme při honu na FTF, než autor donese krabku na místo ;)
  • 0

#7 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2009 - 17:27

Ono to pravidlo myslím teď platí na všechny fyzické elementy různých keší... tzn. i mezistage s krabičkou a pravděpodobně i štítky. Spíš se ale zeptej konkrétně reviewerů, jestli by ti plánovanou cache schválili, popřípadě neporadili jinou alternativu. edit: Co je aircache?
  • 0

#8 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2009 - 19:47

alkes napsal/a:
Ono to pravidlo myslím teď platí na všechny fyzické elementy různých keší... tzn. i mezistage s krabičkou a pravděpodobně i štítky.
Spíš se ale zeptej konkrétně reviewerů, jestli by ti plánovanou cache schválili, popřípadě neporadili jinou alternativu.

edit: Co je aircache?


Sice nejsme reviewer, ale tohle jsem už jednou řešil... cokoliv přidáš na místo nesmí být v kolizi s čímkoliv jiným jiné keše co už tam nebylo... takže pokud to není stage s označením otázka k zodpovězení, tak 161m...
  • 0

#9 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2009 - 20:01

Pokud ti rewiever nedá výjimku. Už jsem jí jednou dostal ;) Ale byla to cílovka multiny s tradičkou a obě byly moje. Bylo to pod 161 metrů. Nabízel jsem, že multinu o kus posunu, ale schválil mi to i tak.
  • 0

#10 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2009 - 21:11

Možná jsem natvrdlej, ale co je to airkeška??? Můžeš sem dát odkaz?
  • 0

#11 Schrek

Schrek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2009 - 23:36

oki takez zas budu resit nejakou silenou tabulku nebo vypocte no neva
  • 0

#12 Schrek

Schrek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2009 - 23:38

sem to blbe napsal Earthcache
  • 0

#13 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2009 - 23:56

Earthkeska neni fyzicka, tam se kolize neposuzuji standartnim postupem 161m, jen geoaware ("geologicka spolecnost" v USA schvalujici Earthky) muze polozit dotaz, zda kacerovi kolidujici kese neni prekryvano tema a zda mu to tedy nevadi (aby se autor zakladane earth blizko fyzicke kese dotycneho zeptal...). Pokud ne (zvlast pokud se dana fyzicka kes nevztahuje ke tematu te earth), tak 50m mezi earth a tradickou neni problem.
U fyzickych kolizi je snaha a tlak ze strany Groundspeaku dodrzet tu hranici opravdu velky, ostatne i zmena pravidel z dubna v tomto duchu ladi (oduvodneni kolizi neni uz kladeno na zamenu pri hledani, ale na to, aby se autori snazili najit nove neobsazene ci mene huste obsazene lokality pro nove kese a nesazeli je furt do center mest, viz Guidelines)
Proto i my se snazime autory vzdy presvedcit, nicmene slaba kolize (20, 30m) pri urcitych oddelenich (reka, ulicni sit) se povolit da, vice uz opravdu viz citovane pravidlo
  • 0

#14 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2010 - 13:17

ad tema vzdalenost - je nejaka maximalne limitujici vzdalenost mezi stage u multiny? dik
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#15 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2010 - 13:39

Domnívám se, že žádná doporučená vzdálenost mezi stage u multiny není. Doporučení je pro vzdálenost výchozí a final.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama