Přejít na obsah


Fotka

Googlocaching ?!?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 PK500

PK500

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2009 - 11:02

Mam rad plastove krabicky. Mam rad hledani. Prirodu. Souhlasim se siframa a hadankama. Jsem rad za kesky ktere me pouci. Nemam rad mysterky typu .. najdete si to na googlu. A tam, je pod odkazem tisic jinych podobnych. Nepouci, jen zdrzuji. Zadna hra, jen nuda na googlu.
  • 0

#2 kocir

kocir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2009 - 11:42

Jak se rika vseho s mirou. Pokud u mysterky je pouzito 20 promennych ke kterym ziskat informace lze jen neustalym googlovanim podobnych informaci, tak je to spise jen otrava, nez zabava. Radost z toho muze mit jenom owner "jak to tem kacerum pekne zavaril".
  • 0

#3 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2009 - 12:03

máš dvě možnosti: pokud můžeš, tak ignore list pokud nemůžeš, tak se na ně vykašli B) a ještě jsem zapomněl na poslední možnost: finálky si kup /nebude to drahý, kus pár pětek, nebo lahvička zelený/ ;)
  • 0

#4 SniperCZ

SniperCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2009 - 12:20

Ono pracovat s googlem taky není sranda a pokud umíš google opravdu používat není zas takový problém něco vygooglit ;) Já mám na tohle geopřítelkyni která umí s googlem dobře pracovat a vše jí trvá chvilku ;)
  • 0

#5 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2009 - 16:54

Leroj napsal/a:
máš dvě možnosti:
pokud můžeš, tak ignore list
pokud nemůžeš, tak se na ně vykašli B)

a ještě jsem zapomněl na poslední možnost:

finálky si kup /nebude to drahý, kus pár pětek, nebo lahvička zelený/ ;)


Víš co, mě třeba ta keš zajímá, ale zas je to dost ojeb, zvlášť pokud je to od autora, kterej je prostě debil a ještě ti to komplikuje. Pokud třeba neexistuje kontrolní součet a tak.
  • 0
:)

#6 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2009 - 18:12

Proč hned zatracovat? Pro vyluštění takové mysterky mohu mít spoustu dobrých i špatných důvodů. Třeba mě to téma zajímá, chci si něco dokázat, dělám to kvůli bodům, štvou mě neodlovené keše v okolí, kamarád ji má a já ne, zrovna se nudím a spousta, spousta dalších. A jestli důvod pro luštění nenajdu, tak ji prostě nelovím, co je na tom? Pro mně je geocaching nejen pozvánka do přírody nebo k zajímavým místům, ale i příležitost potrápit mozek nebo dozvědět se něco nového. A co je opruz pro Tebe, může pro mně být zajímavé téma. Proč bys mně nebo autora měl hned zatracovat (a opačně) za to, že máme jiný názor? Taky se mi spousta keší nelíbí, ale existují a pro někoho své kouzlo mít mohou.
  • 0

#7 PK500

PK500

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2009 - 19:33

Vetsinou keska ma svou myslenku. Jakykoli ukol je prima. Ale ukol typu "hledej šmudlo" uz me prijde trapny. Autor presne vi na ktere strance ta informace jsou. Pripada me ze chce svou kesku jeste "vylepsit" google hledanim. Osobne bych uvital misto odkazu na "google" odkaz na par stranek s danou tematikou mezi kteryma tu infromaci najdu. Misto casu stravenem otevitanim nesmyslnych stranek si radeji neco prectu o tematu kesky.
  • 0

#8 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2009 - 19:58

Hned v úvodu zlaté pravidlo "Nikdo tě nenutí takové keše lovit a vůbec se jima zabývat". Je to dobré pravidlo pro klid v duši a radost ze hry... I Google keš ti zanechá něco poznání, ale není to samo takový zážitek.
  • 0

#9 b7

b7

    b7

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2009 - 20:09

sobikovi napsal/a:
Hned v úvodu zlaté pravidlo "Nikdo tě nenutí takové keše lovit a vůbec se jima zabývat". Je to dobré pravidlo pro klid v duši a radost ze hry...

I Google keš ti zanechá něco poznání, ale není to samo takový zážitek.


PRESNE! zamknete to tema, je to porad dokola. Pokud se nektere kese nekomu nelibi, ma svate pravo na ne nechodit a nevsimat si jich. Vetsinou takto netolerantne krici ti, co neprispeli do hry ani tim, ze by se obtezovali zalozit vlastni kes. Jak tu bylo napsano, je spousta kesi, ktere muzou mit dobry duvod pro pouzivani googlu ci jineho fulltextoveho vyhledavace. A navic, ten kdo umi hledat, jednoduche veci najde na 5 kliku...

Jako by bylo malo kesi na vyber.
  • 0

#10 PK500

PK500

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2009 - 22:41

Ja to bral jako tip pro zakladani kesi. Co se libi a co nelibi. Podle reakce vidim ze vetsine lidi se to vlastne libi. A ze na googlu hledaji radi. OK, proc ne. :-)
  • 0

#11 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2009 - 0:53

Leroj napsal/a:
máš dvě možnosti:
pokud můžeš, tak ignore list
pokud nemůžeš, tak se na ně vykašli B)

a ještě jsem zapomněl na poslední možnost:

finálky si kup /nebude to drahý, kus pár pětek, nebo lahvička zelený/ ;)


Doplním ještě jednu zásadní možnost: BF ;)
  • 0
Retired slowcacher

#12 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2009 - 8:48

PK500 napsal/a:
Nemam rad mysterky typu .. najdete si to na googlu. A tam, je pod odkazem tisic jinych podobnych.

A proto je to špatné ?

Ja si dovedu představit, že bych byl třeba upoután na lůžko, ale mohl bych s počítačem na internet. A potom bych byl rád za takovéto mysterky, které bych vyluštil jen pomocí googlu a rodina odlovila.
  • 0

#13 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2009 - 8:58

wmh napsal/a:

Doplním ještě jednu zásadní možnost: BF ;)


...a já už se bál, že se neozveš :D:D:D
  • 0
Vložený obrázek

#14 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2009 - 11:25

b7 napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Hned v úvodu zlaté pravidlo "Nikdo tě nenutí takové keše lovit a vůbec se jima zabývat". Je to dobré pravidlo pro klid v duši a radost ze hry...

I Google keš ti zanechá něco poznání, ale není to samo takový zážitek.


PRESNE! zamknete to tema, je to porad dokola. Pokud se nektere kese nekomu nelibi, ma svate pravo na ne nechodit a nevsimat si jich. Vetsinou takto netolerantne krici ti, co neprispeli do hry ani tim, ze by se obtezovali zalozit vlastni kes. Jak tu bylo napsano, je spousta kesi, ktere muzou mit dobry duvod pro pouzivani googlu ci jineho fulltextoveho vyhledavace. A navic, ten kdo umi hledat, jednoduche veci najde na 5 kliku...

Jako by bylo malo kesi na vyber.


b7:souhlasím s tebou, každá keš má něco do sebe, ale... to mu to nemůžeš říct normálně? Sakra prober se, dyť je to forum, a jen něco naznačil, to samé platí na tebe. Pokud ho chceš shazovat, tak vůbec neodpovídej, máš nárok toto vlákno vynechat B)
  • 0

#15 b7

b7

    b7

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 20:56

Kvety napsal/a:

b7 napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Hned v úvodu zlaté pravidlo "Nikdo tě nenutí takové keše lovit a vůbec se jima zabývat". Je to dobré pravidlo pro klid v duši a radost ze hry...

I Google keš ti zanechá něco poznání, ale není to samo takový zážitek.


PRESNE! zamknete to tema, je to porad dokola. Pokud se nektere kese nekomu nelibi, ma svate pravo na ne nechodit a nevsimat si jich. Vetsinou takto netolerantne krici ti, co neprispeli do hry ani tim, ze by se obtezovali zalozit vlastni kes. Jak tu bylo napsano, je spousta kesi, ktere muzou mit dobry duvod pro pouzivani googlu ci jineho fulltextoveho vyhledavace. A navic, ten kdo umi hledat, jednoduche veci najde na 5 kliku...

Jako by bylo malo kesi na vyber.


b7:souhlasím s tebou, každá keš má něco do sebe, ale... to mu to nemůžeš říct normálně? Sakra prober se, dyť je to forum, a jen něco naznačil, to samé platí na tebe. Pokud ho chceš shazovat, tak vůbec neodpovídej, máš nárok toto vlákno vynechat B)


muzes mi prosim te vysvetlit a ocitovat kdy jsem koho shazoval? psal jsem to naprosto v obecne rovine, coz je mimojine videt i z toho, ze zakladatel tohoto thredu ma nekolik zalozenych kesi... a co se tyce vyzvy o zamknuti tohoto fora, tak ano. opakuje se to porad dokola v nekolika obmenach. je to docela o nicem...
  • 0

#16 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 21:52

Dobře nechtěl jsem se tě dotknout, určitě máš pravdu, ale dyť je to fórum, tak ať se ptá a povídá.
  • 0

#17 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2009 - 23:17

PK500 napsal/a:
Mam rad plastove krabicky. Mam rad hledani. Prirodu.
Souhlasim se siframa a hadankama.
Jsem rad za kesky ktere me pouci.
Nemam rad mysterky typu .. najdete si to na googlu. A tam, je pod odkazem tisic jinych podobnych.

Nepouci, jen zdrzuji. Zadna hra, jen nuda na googlu.


No, když to jde vygooglovat, tak je to ještě dobré, ale teď si vem, že jsou keše, kde musíš vykuchat čivavu a přeměřit střeva a zvážit mozek.

Proti tomu je googlování úplná sranda.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#18 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2009 - 2:02

Popravdě mám googlování po těch všech školních projektech a tak až po krk, a když si chci zajet na nějakou spektakulární památku a ona tam akorát jedna googlicí mysterka, tak ji možná vyřeším, nicméně se skřípěním zubů. Vygooglované údaje stejně jeden většinou hned zapomene, když u nich sedí doma na židli, kor když se jedná o hledání nějakých datumů.
  • 0

#19 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2009 - 8:08

No nějak to moc nechápu, trošku mám nutkání napsat:

A proč nám to říkáš ?
- ale nechci aby to vyznělo nějak negativisticky, ale kdyby tu měl každý psát co se mu líbí a nelíbí a co má rád, tak celé forum není o ničem jiném.

Od toho jsou logy, tam můžeš napsat své osobní pocity a zážitky.

"Nepouci, jen zdrzuji." - nechápu jako jak a koho zdržují? A zdržují od čeho?

"Mam rad plastove krabicky. Mam rad hledani. Prirodu." - to já taky :) - ale asi v obráceném pořadí a ještě více mám, když krabička není plastová :) - a toho se držím, takže primárně jdu do přírody a pokud cestou potkám dobrou cache, jsem o něco šťastnější.

Ať si každý dělá geocaching tak, jak uzná za vhodné ! (v rámci pravidel)

a btw když je venku hnusně, google cache přijdou vhod ;)
  • 0

#20 b7

b7

    b7

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2009 - 17:38

nejlepsi na geocachingu je, ze je to individualni hra a kazdy si ji muze hrat podle sveho. neni treba tak nikomu nutit prave "tu svou variantu" hry. znam lidi, co lovi jen FTF a jine kese si neloguji. Nebo chodi jen na mysterky nebo jen na tradicky. nekteri hraji geocaching bez toho, aby logovali kesky, nekteri presouvaji predmety, nekteri ne, nekteri jen mince atd. variant je hodne plus jsou jeste oficialni varianty typu wherigo, virtualky, earthky atd. Nekteri lovi jen earthky, protoze jsou to skutecne turisticke zajimavosti... a nevim proc by ten ktery mel byt horsi a ten druhy to hraje jedine spravne. ne! kazdy necht hraje jak chce. pokud mam kolem sebe kesky, ktere me nebavi, tak je nelovim. kesek jsou jen u nas tisice. toz kesim zdar, plastovym zvlaste.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama