Přejít na obsah


Fotka

CWG banka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
39 odpovědí na toto téma

#1 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2009 - 19:50

Zdravím všechny kačery a zvláště ty, kteří se mohou pochlubit vlastním CWG. Minulý týden jsme se zúčastnili spolu s DiCapriem CWGiády a moc se nám líbila ta koncentrace tolika majitelů CWG na jednom místě (ještě jednou díky organizátorům). Občas se zde na fóru diskutují nepsaná pravidla slušnosti směn věcí v keších a taky poptávají/nabízejí CWG do směn. Některé kešky se na směnu CWG specializují, ale občas jsou terčem nekorektních směn apod. nešvarů.

Cestou domů nás s DiCapriem napadla myšlenka založení CWG banky.

Banka by se mohla řídit těmito pravidly:
a) banku spravuje bankéř, tj. 1 nebo více kešerů
b ) banka by nebyla umístěna v keši/keších
c) aktuální stav banky by byl pernamentně zveřejněn na netu a průběžně aktualizován bankéřem
d) klientem banky by se stal kterýkoliv kešer, který pošle do banky 1 nebo více svých nebo i cizích CWG
e) u každého klienta bude evidován/aktualizován tzv. kredit
f) kredit by se skládal ze dvou části:

1) počtu zaslaných CWG konkrétním kešerem
2) obálky, resp. obálek

g) kreditní obálky klient pošle bankéři již nadepsané a ofrankované. Obálky budou použity bankéřem v okamžiku, kdy o to klient požádá
h) klient posílá bankéři pokyny k zpětnému zaslání CWG mailem s uvedením, o která CWG má zájem
i) klient posílá bankéři i pokyn jestli má zájem o zaslání náhradního CWG v případě, že jím poptávané CWG již v bance není
j) pokyny jsou bankéřem zpracovávány průběžně stylem 'kdo dřív přijde, ten dřív mele'
k) žádosti klienta je vyhověno tehdy, pokud:

1) jeho kredit obsahuje alespoň jednu obálku
2) nežádá od banky zaslání více CWG než do banky poslal

Možná je náš nápad hloupý, pak jej ignorujte. :(
Pokud byste však měli zájem, tak dejte vědět - třebas i s informací, kolik CWG byste při 1. vkladu investovali a v jakém složení (vlastní/cizí).
Vítáme samozřejmě i případné návrhy k úpravě, vylepšení a zpřesnění pravidel banky. ;)
  • 0

#2 hydrous

hydrous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2009 - 20:10

I když osobně bych služby CWG banky nevyužil, myslím že si svoje klienty najde ;-) ale starat se o takovou banku bude časově náročné a té aktualizaci na netu moc nevěřím.
  • 0

#3 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2009 - 20:22

Náročnosti jsme si vědomi. Ale dá se očekávat (snad :)) počáteční 'zahlcení banky' požadavky, ale postupně by se to mohlo zklidnit. Pokud by došlo k realizaci, tak pod tou 'aktualizací na netu' si představujeme průběžně aktualizovaný Excel sheet vystavený ke stažení - obdobně jako je ke stažení katalog CWG.
  • 0

#4 hydrous

hydrous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2009 - 20:35

Tak s chutí do toho :-) jenom bych Vám doporučil určit si nějaké úřední dny, pro odesílaní a aktualizaci, ať nemusíte každý den běhat na poštu. A pozor s vyměnou vlastních CWG ať to nedopadne jako v některých CWG keškách. Třeba Vám tam nakonec něco pošlu, když to bude fungovat :-)
  • 0

#5 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2009 - 21:25

Paradni napad. Pokud by jste chteli s necim help, dejte vedet!
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#6 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2009 - 22:00

Zajimavy napad:D
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#7 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2009 - 22:28

A na kešky se už vyprdnem. Ne, pro mě má kouzlo, když najdu nový přírustek v kešce.
  • 0

#8 DeathOfRats

DeathOfRats

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2009 - 0:09

MaK_cz napsal/a:
A na kešky se už vyprdnem. Ne, pro mě má kouzlo, když najdu nový přírustek v kešce.


Přesně tak.

P.S. Zajímalo by mě, jak se na celý ten momentální humbuk okolo CWG dívá Poník, který ho vymyslel...
  • 0
SQUEAK?
deathofrats.rajce.net
deathofrats13.blogspot.com

#9 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2009 - 0:19

hm... CWG z keše mne těší. CWG směněné osobně mě také těší. Pár jsem z dálky směnila s majiteli poštou, i to je jistý konakt a těší mne. Směnárny a už vůbec ne banky nemusím. Z předmětu pro výměnu (vždy jsem ctila fér směnu, tedy CWG za něco cokoli jiného) se stalo bohužel cosi. Bohužel. Proč kolem všeho lidi potřebují organizovanost, administrativu a instituce? :|
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#10 DeathOfRats

DeathOfRats

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2009 - 0:28

Ještě jsem si vzpomněla na citát od Exuperyho, který vystihuje asi nejen CWG, ale i celý geocaching:
Nežijeme z věcí, ale z jejich smyslu.

Ale co my víme, možná se to u někoho ujme...
  • 0
SQUEAK?
deathofrats.rajce.net
deathofrats13.blogspot.com

#11 hczech

hczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2009 - 0:58

ToRo61 napsal/a:

Cestou domů nás s DiCapriem napadla myšlenka založení CWG banky.


Docela promyšlené, ale přesto mi to přijde jako úplná ptákovina ;) Jednak administrativní náročnost a hlavně, osobně vidím smysl CWG někde trochu jinde - pro mě je to hlavně radost z nálezu v keši. Co si budeme řikat, je to jeden z mála opravdových pokladů a mám pocit, že tu ani tolik nestraší ony "(un)fair trade" potíže. A ještě jedna důležitá věc - s CWG, stejně jako kešema bysme se všichni měli smířit s tím, že nikdy nebudeme mít všechny, což je zároveň jejich krása. Nějaké směnárny apod. by celé věci PODLE MĚ jen sebraly na kouzlu - takový zvláštní korespondenční bazar. Ale z ekonomického hlediska by to asi zajímavá záležitost byla - jednak první doložená vlna inflace u CWG (konkrétně CWG některých zúčastněných) a zároveň by to myslím ocenili výrobci CWG... :)

{Osobní zkušenost trochu mimo téma je ta, že jako velký fanoušek motoristického sportu, konkrétně historie F1, jsem několik let pobíhal po antikvariátech a sháněl literaturu k tématu. Jaká byla vždycky radost, když jsem narazil na nějaký sháněný kousek. A dnes, když už 95% mám v knihovničce, návštěvy antikvariátů samozřejmě trochu ztratily kouzlo. Zkrátka, je otrava být sběratelem, který má vše ;) Knížku si naštěstí narozdíl od CWG můžu přečíst :)}
  • 0
Hczech

#12 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2009 - 10:04

CWG banka je podle mne dobrý nápad. Existuje halda lidí, která CWG sbírá - ať už z keší, nebo osobní výměnou, nebo poštovní - ti určitě banku uvítají. Nenech se odradit těmi co tu melou cosi o smyslu, atd., to, že oni v tom smysl nevidí, nebo že se jim nelíbí "co se z CWG stalo" je jejich názor a rozhodně na něj mají právo. Z CWG se nestalo "cosi", ani nic, čím nebyly od začátku - čili předmět na trade a pěkná věc, která se dá sbírat. Mne taky nejvíc potěší CWG v kešce, ale moc rád vyměním i poštou nebo jinak kolečko, na které téměř nemám možnost v keši narazit - čili třeba od moravského kačera, kde jsme byli lovit jen jednou a to ještě převážně ve městě, kde prostě šance na CWG moc není. Pokud CWG banka vznikne, určitě se zapojíme.
  • 0

#13 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2009 - 11:18

Myslím, že je to zajímavý nápad, který bych časem možná taky využil, jenže jak říkají někteří kačeři a mají pravdu, pochybuji že to zvládne jeden člověk. Majitelů CWG je spousta a už jenom třeba 500 zájemců by vám dala moc zabrat. Také to pro nás, kteří budeme měnit, budou další náklady, takže se každý kousek CWG prodraží o další desetikorunu(minimálně), což je více jak 100%. Pokud by to bylo u Krumlova, chodil bych osobně :P. Shrnuto: zajímavý, realizovatelný nápad.
  • 0

#14 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2009 - 11:58

CWG mohu v jakémkoliv množství, ale jsem radši když jej naleznu v keši - v poslední době je to jediné co mě v keši potěší, protože geocoin potkávám zřídka a jinak jeto samý kinderšrot. Také rád CWG směním na eventu, ze začátku jsem neměl mnoho CWG 2x, ale teď již mám plnou krabičku a již se setkávám skačery, kteří jsou na tom podobně takže si sedneme a měníme, myslím že časem se začnou sbírky plnit nejen CWG z keší nebo z osobního setkání přímo s majitelem, ale i směnami mezi sběrately. Pokud CWG banka vznikne tak ji využívat nebudu. Takto směněné CWG by mě moc nepotěšilo, přece každý má možnost přijít na nějaký event ve svém okolí a tam CWG měnit, a pokud ve svém okolí není žádný event, tak proč nějaký neudělat a neseznámit se s kačery ve svém okolí - klidně to může být malý eventík v nějaké hospůdce a náplní může být jen se sejít a směnit pár CWG ;) Kruci, to mi nějak rychle otrnulo po organizaci CWGiády :D
  • 0

#15 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2009 - 12:03

V úvodním příspěvku jsem napsal:

Možná je náš nápad hloupý, pak jej ignorujte.

Pokud s myšlenkou CWG banky kdokoliv z jakéhokoliv důvod nesouhlasí, nechť si založí vlastní vlákno typu 'Jak, kde a s kým měnit CWG'.
Toto vlákno je pouze sonda mezi případnými zájemci. Sonda taky proto, abychom odhadli, zda je to zvládnutelné. Stále však jsme optimisté.
Majitelů je dle katalogu cca 1500, odhadujeme, že cca 2/3 tento typ směny zásadně neakceptuje. Ze zbylé třetiny pak může odpadnout řada dalších z různých důvodů (třeba, že už má sbírku kompletní :D).

To Kvety: idea je taková, že ve zpět zasílané obálce by bylo tolik CWG, o kolik si řekneš (za předpokladu, že jsou v bance a máš dostatečný kredit - tj. nepožaduješ z banky více CWG než si do ní vložil). Pak by ty náklady a celková efektivita směny byla o hodně vyšší než v případě klasického kus za kus poštou.
  • 0

#16 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2009 - 12:49

ToRo61: aha, tzn. když to přeženu, bylo by možné poslat 10 ks. Je pravda, že už jsem našel pár CWG v katalogu, které jsou opravdu vyvedené, a tímto způsobem bych o ně zažádal.
Ale s tím časem... Nevím co děláš, práce/škola, to vyjde asi nastejno, ale ještě se starat o CWG banku, to ti nezbude čas na lov samotných kešek :P

Edit: snad jen že by sis na to nechal udělat program, kam zadáš jaké CWG ti do banky přišlo a ono ti to okamžitě vyplivne, komu co poslat.

Mimochodem komu dáš přednost když budeme dva žádat o to samé a razítko datum odeslání pošty bude stejné?
  • 0

#17 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2009 - 18:15

Založte ji, jooo, založte :-) Já udělám První CWG bankovní loupež! :D
  • 0
PUNK 4 EVER!

#18 Atlaska

Atlaska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2009 - 19:38

:D:D:D bankovní CWG loupež ..... Každopádně já bych banku nevyužívala. CWG mám dlouho, ale nezapojuju se ani do korespondenčních výměn. Kdo chce moje CWG do sbírky, musí si ho ulovit v keši (trousím je hojně po různých krajích Čech i Moravy a dříve i Slovenska) a nebo si někde musí ulovit osobně mě ;). To pak to dřevěné kolečko klidně věnuji i bez výměny.
  • 0
Atlaska - Míša

#19 honza-pavla

honza-pavla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2009 - 20:50

To zní dobře. Pokud by to fungovalo jsme pro.
  • 0

#20 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2009 - 21:01

Atlaska napsal/a:
:D:D:D bankovní CWG loupež .....

Každopádně já bych banku nevyužívala. CWG mám dlouho, ale nezapojuju se ani do korespondenčních výměn. Kdo chce moje CWG do sbírky, musí si ho ulovit v keši (trousím je hojně po různých krajích Čech i Moravy a dříve i Slovenska) a nebo si někde musí ulovit osobně mě ;). To pak to dřevěné kolečko klidně věnuji i bez výměny.


Sice jsem pro zavedení banky ale pokud by všude fungoval tento způsob, tak by se mi zamlouval spíše. Je pravda, že z takových to CWG bych měl větší radost.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama