Přejít na obsah


Fotka

Kdy zanikne cache?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
7 odpovědí na toto téma

#1 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2009 - 8:31

Mě by zajímalo, možná se o tom někde už píše, tak se případně omlouvám, ale:

Kdy zanikne cache?

Chápu, že je několik případů:

a) když ji autor sám zruší
b.) když ji reviewer zruší pro porušení pravidel apod.

ale zruší jí reviewer, i když se o ní autor nebude starat? jak se o tom doví? a co znamená, že se majitel "nestará"? Může zaniknout i když většina logů bude "fuj, to byl hnus" či "že je nudná a o ničem"? Podávají se někam návrhy na zrušení? A co jsou "opodstatněné" návrhy na "zrušení"?


A co se stane s tím, když majitel cache umře?

- chápu, možná divné téma, ale smrt je normální součást života a by mě zajímalo, jak se to u GC řeší... a může někdo "zdědit" účet? To se někam pošle kopie úmrtního listu a jestli mi prozradí heslo?
.
  • 0

#2 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2009 - 8:35

RV se o tom dozvi jednoduse, prave prostrednictvim Need Archive logu. Problem v soucasne dobe je ten, ze tato funkce je pomerne "zneuzivana" a proto nez se dostanou ke konkretnimu problemu, tak muze uplynout i pul roku. Idealni je kontaktovat RV naprimo, napriklad formou soukrome zpravy na GC.com. A kdyz umre? Tak se o ni prestane starat, logicky prestane reagovat na maily atd a potom muze klidne RV cache disablovat/archivovat.
  • 0

#3 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2009 - 8:37

Mau Loftin napsal/a:
ale zruší jí reviewer, i když se o ní autor nebude starat? jak se o tom doví? a co znamená, že se majitel "nestará"?

reviewer ji může zrušit na základě logu(logů) "Needs Archived"

Co se týče dědění účtu, asi se to neřeší. Možná jen adopcí pozůstalých kešek.
Nedávno se to tu řešilo, ale nevím, jak to nakonec dopadlo. Po úmrtí Romixe si chtěli blízcí kačeři jeho kešky "rozebrat".
  • 0

#4 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2009 - 8:53

http://wiki.geocaching.cz/wiki/Log - najdi si Needs archived a neptej se jak ****.

Jednu smutnou zalezitost celkem nedavno pamatuju, jednalo se Skeptyka, co vim, tak si vetsinu jeho kesi rozebrali kaceri z okoli - protoze ty pixly staly za to. Resilo se to tenkrat tady.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#5 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2009 - 8:56

hplus napsal/a:
http://wiki.geocaching.cz/wiki/Log - najdi si Needs archived a neptej se jak ****....


A jak se ptají čtyři hvězdičky??? :o
Tak promiňte, bál jsem se, že se zeptám na nějakou základní věc, a už je to tady :) - jen jsem si této možnosti nikdy asi nevšiml, resp. jsem jí asi ani nepotřeboval, resp. jsem nevěděl, že je propojená až na reviewera a myslel jsem, že je to jen pro autora.
  • 0

#6 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2009 - 9:36

Mau Loftin napsal/a:
A jak se ptají čtyři hvězdičky??? :o

Tech hvezdicek je pet a dosadit si za ne muzes cokoliv dle libosti. Ty hvezdicky jsi dostal za opakovane pokladani hloupych otazek, na ktere si muzes najit odpoved ve wiki i jinde.

Odpoved na hloupou otazku jsi dostal, zamknes to vlakno?
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#7 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2009 - 9:48

hplus napsal/a:

Mau Loftin napsal/a:
A jak se ptají čtyři hvězdičky??? :o

Tech hvezdicek je pet a dosadit si za ne muzes cokoliv dle libosti. Ty hvezdicky jsi dostal za opakovane pokladani hloupych otazek, na ktere si muzes najit odpoved ve wiki i jinde.

Odpoved na hloupou otazku jsi dostal, zamknes to vlakno?


Si nemůžu pomoct, ale mě se zobrazují jen hvězdičky čtyři....
Vlákno ještě kvůli jednomu mrzoutovi nezamknu, ještě jsem třeba nedostal odpověď na "A co jsou "opodstatněné" návrhy na "zrušení"?" A kde se píše např. o smrti? Vydá např. GC heslo k účtu?
Díky, za vstřícné odpovědi k tématu.
  • 0

#8 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2009 - 9:56

Na žádost hplus nakonec vlákno zamknuto. Dle něho jsou to hloupé otázky a nechce se mi je obhajovat a hrozí diskuze o něčem jiném, než byl původní záměr. Díky za ty vstřícné odpovědi.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama