Přejít na obsah


Fotka

GPS z USA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2006 - 20:25

Mam moznost ze mi strejda ktery jede na sluzebku do USA koupi na miste GPSku. muzete mi prosom nekdo poradit jestli je v tom nejakej hacek a jestli nebude problem s nahravanim map (chtel bych si koupit Meridian Colour nebo Meridian Platinum)

dik za odpoved
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2006 - 23:46

Mam moznost ze mi strejda ktery jede na sluzebku do USA koupi na miste GPSku. muzete mi prosom nekdo poradit jestli je v tom nejakej hacek a jestli nebude problem s nahravanim map (chtel bych si koupit Meridian Colour nebo Meridian Platinum)

Jako šťastný majitel Magellana Sportrak Color ti doporučuji koupit Garmin GPSmap 60CSx.
U Magellana jsou kruté problémy s mapama - rozumné mapy nejdou koupit, musíš si je udělat nebo najít někoho, kdo je udělá za tebe.
Jinak všechny Garminí modely před Gpsmap 60CS/76CS jsou horší než Magellany; od 60CS/76CS výše ovšem Garmin vyrovnává a "CSx" modely budou rozhodně lepší (pozor, existují GPS60 - ty nebrat - a GPSMAP 60 - ty ano).
No a pokud magellana stejně koupíš, tak: tady jsou mapy.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2006 - 9:00

Magelan nikdy! Těžce bys litoval... Jediná rozumná možnost jsou mapové Garminy, nejlépe GPSMAP 60CSx, stojí do 500USD, GPSMAP 60CS bez x je tak o 100USD levnejsi, GPSMAP 60C je jestě levnější.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2006 - 9:48

Magelan nikdy! Těžce bys litoval... Jediná rozumná možnost jsou mapové Garminy, nejlépe GPSMAP 60CSx, stojí do 500USD, GPSMAP 60CS bez x je tak o 100USD levnejsi, GPSMAP 60C je jestě levnější.


To by mě zajímalo proč..... chápu, že pokud si chce mapy cz někdo koupit tak by mohl litovat, protože je tu nulová podpora, ale pokud někdo jede ve free alternativě tak nevidím v cz rozdíl mezi Garminovskými free mapami a mapami do Magellana a pokud si někdo chce mapu vytvářet, tak už nevidím problém vůbec. Osobně mám Platina a rozhodně bych neměnil .....o Garminu bych uvažoval až od x kové série, protože tam už je výměná karta a pořádnej přijímač ...... ono je taky otázka na co to kdo chce, někomu se líbí různé vychytávky někdo chce přesně zaměřit .... na to druhé je dle mých zkušeností Magellan lepší
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2006 - 10:09

Problem s nahravanim map mit nebudes, ale je treba si uvedomit, ze mapy pro Garmina nejsou v Magellanu pouzitelne a naopak. Takze nahrajes jen to, co si sam vyrobis :-(, protoze komercni mapy CR zatim nejsou. Plati jen pro CR, v Evrope je map pro Magellana dostatecny vyber.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2006 - 16:51

To by mě zajímalo proč.....

Protože mapy pro Garmina existuji a je jich hodně pro různé části světa, pro magelan pouze jeden člověk zkonvertoval garminí free mapu ČR, toť vše, kdežto pro garmina tvoří mapy stovky lidí po celém světě. Dále je mnohem více i komerčních map a popravdě ne všechny jsou kodované. Prostě na Garmina seženeš hodně map, na Magelan téměř nic nebo za drahé peníze. Mapa ČR TOPO 50 pro magelan nikdy nebude, stejně tak ani silniční ani mapy Polska, Maďarska, Chorvatska... Ale pokud je člověk skromný a nic nepotřebuje, není problém. Ale je třeba si taky v tom případě rozvážit, jestli tu gps teda vůbec potřebuji. Pokud ano, tak to, co mi umožní růst, teda garmin. Na internetu jsem neviděl jediný odkaz na free mapy pro Magelan, zato desítky, možná stovky na garminí mapy. Pro garmin jsou k dispozici mapy celé Evropy mimo Běloruska v mnoha verzích, USA,Kanada, většina jižní Ameriky, Austrálie a N.Zéland, část Afriky, Japonsko, jihovýchodní Asie, některé arabské státy, jsou k dispozici skvělé podrobné mapy Alp, neslyšel jsem o takových možnostech pro Magelan. Garmin má kde kdo a lze si mapy vyměňovat, mapový Magelan je u nás rarita, a proto docela chápu, že ti co jej mají mají zájem svou komunitu rozšířit. :-)
K čemu je mi výměnná karta u Magelana, když na ní není co nahrát.
Myslím, že už snad v oboru gps nejsem úplný začátečnít, sám jsem hodně map dělal, apod někdo chce přijmout mou radu, tak opravdu Magelan ne, pokud to s gps myslím vážně. Vždyť i jeho distributor v ČR od něho utekl...a to ho prodej M. živil.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2006 - 12:08

Problem s nahravanim map mit nebudes, ale je treba si uvedomit, ze mapy pro Garmina nejsou v Magellanu pouzitelne a naopak. Takze nahrajes jen to, co si sam vyrobis :-(, protoze komercni mapy CR zatim nejsou. Plati jen pro CR, v Evrope je map pro Magellana dostatecny vyber.

Technické připomínky:
1) free mapa pro magellana, co udělal Misch nebo co jsem udělal já, je dokonce lepší než free mapa pro Garminy na gps-maps.info
2) mapy pro Garmina (ve formátu IMG) do Magellana dostaneš - sice je to netriviální konverze, ale jde to. Veškeré mé mapy jsou dělané přes MapPolish formát, tj. přes "garminovský" editor gpsMapEdit.

Nicméně je základní problém v tom, že u Garmina si můžeš kvalitní turistické i auto mapy ČR koupit, zatímco u Magellana ne. Free mapy jsou jenom náhražka.

  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2006 - 17:23

Mam napad, co takto spisat Magellan vs. Garmin do nejakeho kratkeho dokumentu a ked sa niekto spyta najblizsie, zhodit nanho 1000 kopii z lietadla?
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2006 - 19:05

Předem podotýkám, že nechci rozpoutat flamewar a ostatně byl jsem zde v threadu první, kdo mu poradil, aby si koupil Garmina, ale ...

Protože mapy pro Garmina existuji a je jich hodně pro různé části světa, pro magelan pouze jeden člověk zkonvertoval garminí free mapu ČR,

V ČR jsou minimálně tři lidi, kteří dělají/dělali Mag mapy - a typicky moje a Mischova mapa obsahuje podstatně více informací než garminí free mapa z gps-maps.info.

nebude, stejně tak ani silniční ani mapy Polska, Maďarska, Chorvatska...

see magellan.wz.cz, je tam Polsko a Maďarsko. Chorvatsko není, neb tam jsem ještě nepotřeboval jet :-)

Na internetu jsem neviděl jediný odkaz na free mapy pro Magelan

Vím o docela dost mapách pro Mag, i když je pravda, že se většinou netýkají střední evropy :-)

Nicméně v zásadě máš pravdu - map pro Garmin je podstatně více a i když jejich konverze pro Magellana je možná, je to obstrukce navíc.

Magellaní GPS jsou principiálně vynikající (technicky podstatně vymakanější než Garmin až do GPSMAP60/76), ale nedostatek map a oficiálně nezdokumentovaný proprietární mapový formát z nich dělají hračky v CEE regionu nepoužitelné.

  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2006 - 11:29

mapový Magelan je u nás rarita, a proto docela chápu, že ti co jej mají mají zájem svou komunitu rozšířit. :-)

No celé noci nespím a přemýšlím jak to udělat :-) Tak to mám zrovna štěstí, protože zrovna v mém okolí mají všichi Magellany :-) (namátkou Yukon team,JPAgeo, Jarmulka ...) Jo mít volnejch 17 tisíc koupím si Garmina ....je to pohodlnější a to jem řekl hned. Nemá cenu to dál rozmazávat . Je to o poměru cena výkon a toho co s tou GPSkou chci dělat ...na hledání kešek je dle mého názoru jedno, co zvolím. Já mám za 5000 a v té cenové kategorii Garmin před rokem nic lepšího nenabídl, koupil jsem pro kamarády už tři 315 s kabely, pouzdry a CD datasend v průměru za 1900korun kus na což Garmin taky nemá ....ani s Gekem po slevě, (nehledě na to že Geko 315neshá ani po pás).... no, ptal jsem se JPAgeo kolik dal za tu svojí barevnou ...tak 7000korun .....no když to srovnám z 60CSkem, tak má tu práci s mapama oceněnou 10000 korunami, což si myslím jde. Bomba jsou některé ceny v německu odkud kamarád přivezl Magellany v přepočtu za 800korun. ... Jinak Magellan nepodporuje nic od nás směrem na východ to je taky fakt, ale okolního světa je map myslím dost. Osobně mám nahráno na SDkartě 120mega map ČR...plus několik sad bodů zájmu, které si vytvářím sám podle potřeby....Jinak bych vypsal nějaké odkazy na mapy ČR co jsou k dispozici, aby si udělal obrázek každej sám:
http://misch.czechin.cz/gps/
http://www.klicnik.com/down.html
( mimochodem Tom Klíčník měl Magellan a má Garmina, takže může dát +a - obou)
http://misch.czechin.cz/gps/
Toliko asi odemně ...... :-)
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2006 - 20:52

Magellaní GPS jsou principiálně vynikající (technicky podstatně vymakanější než Garmin až do GPSMAP60/76), ale nedostatek map a oficiálně nezdokumentovaný proprietární mapový formát z nich dělají hračky v CEE regionu nepoužitelné.


Asi to jsem chtěl říct. vyjádřil jsi to přesně. Já bych to formuloval jako "kupovat v Evropě Magelan je nepraktické".

  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2006 - 12:54

( mimochodem Tom Klíčník měl Magellan a má Garmina, takže může dát +a - obou


Lidí, kteří odešli od M. ke G. je hodně. Udělal to někdo i opačně G->M ?
Co se týče dostupnosti komerčních map je třeba se podívat na web Mag. i Gar. a hlavně porovnat míru pokrytí nejlépe v interaktivních prohlížečích jejich map, pro M. to nevyznívá ani trochu dobře. M. i v západní Evropě zaostává v pokrytí o pár let, viz Mapsend DirectRoute Europe, kde je v současnosti stav Garmina z CitySelect(Metroguide) v.5 z před asi 3 lety.

Magelan http://www.magellang...ts/software.asp plus ceske free mapy prevedene z Garmina. Existují ještě nějaké další?

Garmin http://www.garmin.com/cartography/ a http://www.garmin.com/cartography/mpc/ plus asi deset dalších komerčních map, které zatím nejsou v seznamu (topo Francie, Švýcarsko, Rakousko, silniční Polsko, Afghanistán, Irák, Finsko) plus spousta free map celého světa.




  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2006 - 11:32

Ja mam taky jeden dotaz. A to na majitele US verze. Obsahuje tato jazyk cestinu? Nebo je jenom v EU verzi? Za odpovedi dik.
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2006 - 15:08

Ja mam taky jeden dotaz. A to na majitele US verze. Obsahuje tato jazyk cestinu? Nebo je jenom v EU verzi? Za odpovedi dik.

:-) Magellan nema cestinu ani v US, ani v EU verzi. Pro Magellan konci svet na vychodni hranici Nemecka, pak uz jen hic sun leones.
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2006 - 17:12

:-) Magellan nema cestinu ani v US, ani v EU verzi. Pro Magellan konci svet na vychodni hranici Nemecka, pak uz jen hic sun leones.

Ha. Omlouvam se. Vyjadril jsem se neuplne. Spise me zajimala US verze Garmina, a to konkretne GPSMap 60CSx (nebo alespon GPSMap 60CS, nastavovani bude asi stejne). V manualu nic takoveho neni, je tam pouze, ze zde se da zmenit jazyk. Dik.
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2006 - 17:29

Ha. Omlouvam se. Vyjadril jsem se neuplne. Spise me zajimala US verze Garmina, a to konkretne GPSMap 60CSx (nebo alespon GPSMap 60CS, nastavovani bude asi stejne). V manualu nic takoveho neni, je tam pouze, ze zde se da zmenit jazyk. Dik.

Nevim jak 60CSx, ale US verze 60C cestinu normalne ma. Tak me napada, rozhlizel se nekdo po webu, kde je na inet shopech ta 60CSx nebo 60Cx nejlevnejsi ?
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2006 - 16:17

Nevim jak 60CSx, ale US verze 60C cestinu normalne ma. Tak me napada, rozhlizel se nekdo po webu, kde je na inet shopech ta 60CSx nebo 60Cx nejlevnejsi ?

Na podobne veci pouzivam www.froogle.com, ale csx je horka novinka a jeji cena az tak moc nekolisa, takze 499 USD +- velmi malo

  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2006 - 21:38

Nevim jak 60CSx, ale US verze 60C cestinu normalne ma. Tak me napada, rozhlizel se nekdo po webu, kde je na inet shopech ta 60CSx nebo 60Cx nejlevnejsi ?

Ahoj, mam 60CSx z USA a muzu rict ze cestina tam neni :( ale za tu cenu za jakou jsem ji sehnal ani nelituju (410USD i s taxou - no neni to nadhera!!) ... je li tu nekdo, kdo vi jak do 60ky z usa dostat cestinu, pls napiste me. Dik
Jo a pokud by nekdo z majitelu us 60tky chtel evropskou zakladni routovaci mapu... neni problem, staci me jen napsat a hned vam ji poslu :)
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2006 - 21:48

Ahoj, mam 60CSx z USA a muzu rict ze cestina tam neni :( ale za tu cenu za jakou jsem ji sehnal ani nelituju (410USD i s taxou - no neni to nadhera!!) ... je li tu nekdo, kdo vi jak do 60ky z usa dostat cestinu, pls napiste me. Dik

Da se sehnat i za 403 USD :-))) Cestinu tam dostanes skrzeva tuhle utilitku: http://hws.webhosting.gs/garpatch.html
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2006 - 14:17

Ahoj, mam 60CSx z USA a muzu rict ze cestina tam neni :( ale za tu cenu za jakou jsem ji sehnal ani nelituju (410USD i s taxou - no neni to nadhera!!) ... je li tu nekdo, kdo vi jak do 60ky z usa dostat cestinu, pls napiste me. Dik
Jo a pokud by nekdo z majitelu us 60tky chtel evropskou zakladni routovaci mapu... neni problem, staci me jen napsat a hned vam ji poslu :)


Ahoj, asi si koupím jako Ty dovoz GPS, jestli je možno, pošli mi prosím evropskou routovací mapu.
Díky, Petr
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama