Přejít na obsah


Fotka

Geocache Spravna vec


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2006 - 15:57

Ahoj, i pres veskerou mou snahu, udrzet zadani alespon trosku pod poklickou a nasledne logovani pak parovat s fotkami odeslanymi na muj mail uvedeny ve final stage se me snazeni jevi jako nikdynekoncicipribeh a tak se stale najdou taci, kteri svuj log fotkou o splneni ukolu vubec nepodpori nebo naopak taci, kteri se "ulovkem" chlubi primo v logu.


A protozre mi prijde skoda tuhle pamatecni kesku na dobu pred prvnim prazskym CITO archivovat, prosim Vas o nazor, co s ni dal...


1. Zrusit podminku logovani (odeslani dokumnetace o splneni ukolu) a nechat ji tak jak je ted a ukol transparentne predem popsat jiz do listingu a v logu se pak kochat pripadnymi fotkami o splneni ukolu
2. Dal prudit nebohe geokacery, aby posilali fotky, zadat nebohe geokacery o drobne zmeny logu, kdyz v nem barvite popisuji plneni ukolu nebo vkladaji fotky primo do logu... Jen aby zustaly rovne podminky pro vsechny.
3. vykaslat se na to a archivovat kesku, protoze novi hledaci nemaji stejne podminky jako ti, kteri hledali pred nimi (ti nevedeli do ceho jdou a museli ukol opravdu splnit a splneni dolozit)
4. Archivovat a vytvorit na stejnem miste novou tradicni jihomestskou vyhlidkovou skoroparezovku.


Diky za nazor




  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2006 - 16:04

Mozna za to "nedodrzeni podminek" muze i nedostatecna informace v zadani a moznost prehlednuti dodatecneho pozadavku ve finalni cache. Kdybych tusil, ze podminkou logu bude fotka z finalni pozice, tak ji samozrejme poridim, ale v popisu cache tato podminka neni, nebo aspon nebyla v dobe, kdy jsem na cache vyrazil. A protoze jsem se logoval na obraceny papir a nekoukal na zacatek logbooku na druhe strane, tak o informaci o nutnem vyfotografovani jsem opet prisel. Dozvedel jsem se to az po case po ICQ od jineho cachera, kdyz jsem se ptal, co tim focenim ve svem logu myslel. Tolik jen na vysvetleni.

Mozna to chtelo do popisu napsat, ze digitalni fotak je pri lovu cache nutny. Ja ho totiz ten den s sebou vubec nebral.
Mne se ta cache docela libila, rozhodne bych ji nepredelaval a primlouvam se za dodrzeni podminek uznani logu, i kdyby mne to melo stat v teto chvili bod :-) Klidne tam na jare zajdu znovu.
Jeste dodatek, i ten puvodni nazev mi prisel o dost originalnejsi a vic geo-abstraktni (k tomuto ukolu). Protoze ten "smer" lze brat ve vyznamu slova jak z hlediska geocachingu, tak toho druheho. Novy nazev o tuto dvojznacnost prisel.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2006 - 23:53

Ja vim, co je predmetem teto cache ackoliv jsem na ni nebyl...Pitr mi to v pondeli prozradil (ale jeste pred tema pivama, fakt;) ). A myslim, ze by mela byt zachovana v te podobe v jake je.Sam mam podobny problem s keskou CAMPUS - honim lidi, aby pridali citat, ktery je vyzadovan v listingu. Kazdy autor si muze stanovit sva pravidla a tim, ze se nekdo zaloguje je potvrdi. Takze Pitre, je to blby, ale pouzil bych metodu "upozornit a kdyztak smazat log" :( !!!! Varianta 2 !!!!
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2006 - 10:56

Ahoj, i pres veskerou mou snahu, udrzet zadani alespon trosku pod poklickou a nasledne logovani pak parovat s fotkami odeslanymi na muj mail uvedeny ve final stage se me snazeni jevi jako nikdynekoncicipribeh a tak se stale najdou taci, kteri svuj log fotkou o splneni ukolu vubec nepodpori nebo naopak taci, kteri se "ulovkem" chlubi primo v logu.


A protozre mi prijde skoda tuhle pamatecni kesku na dobu pred prvnim prazskym CITO archivovat, prosim Vas o nazor, co s ni dal...


1. Zrusit podminku logovani (odeslani dokumnetace o splneni ukolu) a nechat ji tak jak je ted a ukol transparentne predem popsat jiz do listingu a v logu se pak kochat pripadnymi fotkami o splneni ukolu
2. Dal prudit nebohe geokacery, aby posilali fotky, zadat nebohe geokacery o drobne zmeny logu, kdyz v nem barvite popisuji plneni ukolu nebo vkladaji fotky primo do logu... Jen aby zustaly rovne podminky pro vsechny.
3. vykaslat se na to a archivovat kesku, protoze novi hledaci nemaji stejne podminky jako ti, kteri hledali pred nimi (ti nevedeli do ceho jdou a museli ukol opravdu splnit a splneni dolozit)
4. Archivovat a vytvorit na stejnem miste novou tradicni jihomestskou vyhlidkovou skoroparezovku.


Diky za nazor




Každopádně pro geocaching varianta 3 a 4 není přínosem. I já jsem při plnění této kešky trochu zazmatkoval a fotku místo autorovi jsem připojil k logu. Varianta 1 sice prozrazuje zadání, ale myslím, že to by určitě nemělo nikoho odrazovat od této kešky. Vždyť se všichni chvástáme jak nám na té přírodě a životním prostředí záleží. Každopádně bych ale fotku vyžadoval ať již na mail autora, nebo k logu. Já bych se přikláněl k fotce u logu, protože se jí můžou pobavit i jiní než autor. Varianta 2, je v souladu s původním zadání kešky a je v pořádku. Nikdo si nemůže stěžovat na to, že mu byl smazán log při nedodržení veškerých podmínek kešky. Ale je to asi otrava se neustále probírat logy a kontrolovat jejich oprávněnost a párovat fotky. Ať tak či tak, varianta 1 i 2 jsou pro geocaching i přírodu přínosem, varianta 3 a 4 jsou ochuzením obojího.

  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2006 - 14:42

Já jsem tuto cache našel už někdy v létě, úkol splnil, ale nemaje s sebou foťák jsem pochopitelně fotku neměl. Domluvil jsem se s vlastníkem, že můj log je write note, a že to někdy absolvuji znova, což jsem dodnes rozhodnut udělat. Souhlasím s Cejdou, že varianty 1 a 2 jsou pro přírodu ty nejlepší, dokonce jsem spíš pro variantu 1, tedy vše zveřejnit předem. Sám jsem pak měl drobný problém s tím, kam s tím odpadem (jako jiní jsem nečetl důsledně logbook), ale vyřešil jsem to.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2006 - 16:00

No, ona i tahle diskuze velmi zretelne naznacila, o co jde. Nebal bych se toho, a nasledne (nevim co to je za variantu) zadani doplnil uz od zacatku o tuhle podminku a nutnost fotak sebou. Kdo to nedela bezne, aspon si to vyzkousi a zvykne, kdo jo, bude jeste vic. Nerusit, nearchivovat, super pripominka i pro ty, co na tuhle kes zrovna nejdou a jen si prectou zadani.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2006 - 16:26

Tak se taky pripojim do diskuse o teto cache. S hlidanim dodrzovani pravidla o poskytnuti fota mam svoje zkusenosti u cache socha. Obcas musim psat maily ve stylu, ze fotka je podminkou a hrozit zmenou found na note. Casto se stane, ze dotycny cacher byl prekvapeny, ze tam nejaka takova podminka je, hold cache je waypoint v GPS, tak k cemu cist propozice. Stejne tak obcas musim upozornit hledace nekterych svych mystery, ze toto by v logu opravdu nemelo byt, ze je to opravdu moc velky spojler. Nepisu takove maily rad, pripadam si jako nejaky hlidac ci co, ale bohuzel to patri k veci. Prosel jsem si par logu u teto cache a prislo mi, ze napad je to dobry. To, ze geocacher az na miste zjisti o co jde ma svoje kouzlo, ale stejne tak maji svoje kouzlo fotky primo v logu. Tady tezko rict, co je lepsi. To je opravdu na autorovi cache. Rozhodne bych se ale neprimlouval za zmenu na cache bez tohoto CITO napadu. Zatim jsem tuto cache neabsolvoval, ale mam to v planu v brzke dobe.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2006 - 18:51

My jsme pro změnu na této cachi úkol splnili, foťák měli s sebou, ale protože se nám nějakým záhadným způsobem nepovedlo najít cílovou cache, nevěděli jsme, co konkrétně máme s foťákem dělat, a zadanou fotku nepořídili. Teď když budeme chtít bod, budeme muset projít celou trasu znovu, abychom splnili podmínky logování. Z takového důvodu bychom se přimlouvali spíše za zveřejnění celého úkolu v zadání cache. Na tradiční pařezovku bychom ji ale neměnili, je pěkné, že je "jiná".
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2006 - 8:49

!!!! Varianta 2 !!!!


Jojo, a pri nesplneni podminky a po upozorneni pekne cacherum logy mazat, a to i zpetne! :-) At si zvykaji aspon ve teto hre dodrzovat dane podminky logovani. Zda se totiz, ze je temer nasim narodnim zvykem casto z duvodu vlastni pohodlnosti "osulit" vsechno, co se da, pripadne nepozorne precist zadani (coz se mi stava pomerne casto). :-)
Takovych cachi, kde je nutna nejaka dodatecna podminka uznani logu, by mohlo byt vic, i kdyby slo jen o pripojeni fotky k logu, nebo zaslani kontrolni odpovedi na e-mail ownera.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2006 - 8:49

Diky za reakce a nazory. Kesku tedy prejmenuji zpatky na "Spravny smer", upravim zadani tak, aby bylo jiz z listingu patrne, oc tu vlastne bezi, vcetne podminek logovani a vymenim i instrukce v cilove cache. Muj puvodni zamer byl sice geocachera ukolem na uvodnich souradnicich trosku prekvapit a nasledne prekvapeni pak zachovat i pro ostatni, ale co se da delat, ne kazdy zamer vyjde vzdy podle predstav ;)

Na druhou stranu jsem povaha palicata a kdyz hlavou zed neprorazim, tak radsi nic - viz. moje byvala cache Koridor - kdyz nemohla byt podle mych predstav jako "virtualka", tak jsem ji radsi archivoval a nasledne prenechal k adopci. Nutno priznat, ze mi to pak bylo nekolikrat i lito, ze uz neni moje, ale zase na druhou stranu si ted muzu zcela legalne odlovit svou kes, komu se to postesti, ze ? :-))) Ale chci tim vlastne jen rict, ze pokud by mel nekdo zajem , tak: "Prenecham do dobrych rukou mysterku Spravny smer k adopci."

  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2006 - 21:51

My jsme pro změnu na této cachi úkol splnili, foťák měli s sebou, ale protože se nám nějakým záhadným způsobem nepovedlo najít cílovou cache, nevěděli jsme, co konkrétně máme s foťákem dělat, a zadanou fotku nepořídili. Teď když budeme chtít bod, budeme muset projít celou trasu znovu, abychom splnili podmínky logování. Z takového důvodu bychom se přimlouvali spíše za zveřejnění celého úkolu v zadání cache. Na tradiční pařezovku bychom ji ale neměnili, je pěkné, že je "jiná".

nevidim ziadny problem v zverejneni ukolu :)
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2006 - 11:12

Na druhou stranu jsem povaha palicata a kdyz hlavou zed neprorazim, tak radsi nic ...

To co napíšu, bude sprosté. Ale je to hezké. Na tu Pitrovu výše uvedenou poznámku mi dal před léty odpověď jeden můj kamarád, který pravil, že sice zeď hlavou neprorazíš, ale když ji podechčiješ tak spadne sama.
Neber to prosím Pitře osobně, ale mně se to upravené pořekadlo hrozně líbí.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2006 - 22:46

nevidim ziadny problem v zverejneni ukolu :)

Souhlas se Samanem. Urcite nevidim duvod pro archivaci ani ke zmene na prostou parezovku, vzdyt tema je stale velmi "nosne" (ebmubqar wr pb cyavg n pb abfvg :-)). Co se nestejnosti podminek tyce, rekl bych, ze u velke casti kesi se to stejne prubehem casu trochu meni (tu se vyslape geodalnice, tam se musela premistit skrys "o dum dal", jinde se zmenila velikost ci zmizela tabulka s cislem do multikese), neprijde mi to jako az tak zasadni vec. Takze zvedam packu pro variantu 1.

P.S. Jo, a taky se mi zamlouval vic ten puvodni nazev.
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2006 - 23:37

Pitre, urcite ji nearchivuj, byla by to velka skoda. Nevim, zda jsem ti posilal fotku via profil, to nemuzu dohledat. Ale asi ne, kdyz je fotka v logu. Omlouvam se. To same jsem udelal na Kinske. Preci jen logujeme nekolik hodin pote a vycoudi se to z hlavy. Primlouvam se za plne zneni.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama