Přejít na obsah


Fotka

gc.cz & geoblog & geokuk & geoget online etc..


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2009 - 12:00

Nejakou dobu si hraju s myslenkou navrhnout rozsireni portfolia poskytovanych sluzeb na tomto serveru. Co takhle zkusit zaimplementovat do redakcniho systemu jakysi mikroblog pod hlavickou gc.cz. Kazdy by pri registraci ziskal moznost vytvorit si svuj vlastni blog, kde by mohl psat ruzne texty, vest si evidenci kesek a nalezu, zakladat fotogalerie. Mnozi jiste namitnou, ze neni problem zalozit si stranky kdekoli na blogovacim serveru. To sice ano, ale nema to zpetnou vazbu, pokud si to autor neda do kontaktu. Tady by se kazdemu pri spusteni sveho geoblogu objevil symbol ze ho ma aktivni a ostatni mohou hned jit na navstevu. Netvrdim samosebou ze to budou vsihni honem vyuzivat, ale jiste se najdou exhibicioniste, ale i dobri psavci a skveli fotografove. Treba se casem dockame ctivych clanku, strhujich reportazi z vyprav, nebo skvelych a kvalitnich fotogarii, coz gs zrovna neumoznuje. druha moznost vyuziti geoblogu a to mne dnes v souvislosti noveho projektu geokuku a vypadku ic.cz primelo k sepsani tohoto navrhu, tedy dalsi moznosti je vyuziti k publikaci svych projektu na poli gc. mnozi mozna zustanou radeji nezavisli, ale nekteri treba daji prednost kvalitni hostingove sluzbe s pravidelnou udrzbou, zalohovanim, dostatecnym prostorem a pod... posledni vec ktera mne dlabe v hlave, je onlejno obdoba geogetu alespon v zakladnich funkcich, opet volne dostupna soucast gc.cz po registraci. jsem presvedcenej ze to v php pujde naprogramovat a ne ze ne. I tady se da oponovat ze geoget je prenosny na flesce, jenomze fleska se muze nekdy zapomenout, nebo bude nekdo na delsim pobytu mimo domov treba na deletvajici sluzebce, na lyzarskem vycviku, ozdravnem pobytu, v internetove kavarne apod. treba i tu flesku bude mit sebou, ale jaksi nebude k dispozici pocitat, ve kterem by ji mohl pouzit. Zrovna ted je muj mladsi syn na lyzaku v Rakousku. Maji tam sice inet a 4 pocitace ale, jednak na nich bezi linux, takze je jim fleska k nicemu a druhak tam stejne nesmi pouzit ani cd s muzikou. no a to je v kostce vse. ;)
  • 0

#2 eL_KeDaRoSs

eL_KeDaRoSs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2009 - 17:03

Jak píše mikrupa, nalezy zde už existují. Zaujala mě pouze myšlenka mikroblogu. Mohl by jsi jí ještě více rozvinout? :-)
  • 0

#3 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2009 - 18:05

mikrupa-cz napsal/a:
Evidence nálezů už tady funguje:
http://www.geocaching.cz/nalezy.php

Fotografie, odkazy a články by mělo být možné vkládat pomocí menu na levé straně stránky. (Sám jsem kdysi zkoušel vložit fotku a bylo to bez problémů.)


noo.. ty jsi ale vubec nepochopil co myslim. nemyslim clanky ci jednotlive fotky, ktere pak jsou zverejneny oficialne na gs.cz. myslim ciste vlastni projekt, ale zastreseny pod hlavickou gc.cz. pochopitelne by se mel primarne tykat geocachingu.
viz. napr. rybarsky server mrk.cz a jeho uzivatelske blogy: mrk.cz/blogy.php
  • 0

#4 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2009 - 18:36

eL_KeDaRoSs napsal/a:
Jak píše mikrupa, nalezy zde už existují. Zaujala mě pouze myšlenka mikroblogu. Mohl by jsi jí ještě více rozvinout? :-)


muzes si je prohlednout pod odkazem o prispevek vys. pochopitelne je jich tam spousta neaktivnich, ale na druhou stranu jsou tam nektere pociny celkem zdarile. tedy alespon byvaly.
moje myslenka je takova aby zde mel kazdy uzivatel moznost pochlubit se napr peknymi fotkami ze svych lovu ve sve vlastni, ucelene fotogalerii. byl jsem na kombajnu v Plzni, sup > galerie kombajn Plzen. prvni tyden prazdnin a kesovani na Vysocine, sup > galerie Vysocina, vikend v Adrspachu, sup, galerie Adrspach. k tomu clanky, reportaze..
a evidenci kesek jsem vlastne myslel uz tu onlejnovou obdobu geogeta. nejen prosty zaznam nalezu, ale i treba zaznamenani vypoctenych souradnic finalek. flesku vlastne muzu taky ztratit, nekde ji zapomenout a suplikovy mysterky jsou razem v hajzlu.
  • 0

#5 eL_KeDaRoSs

eL_KeDaRoSs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 9:30

Myšlenka s mikroblogem je moc pěkná, jen se bojím, že je téměř nezrealizovatelná. Doplnit RS PHP-Fusion o takovýto modul bude pěknej záhul. Navíc toto vlákno se zrovna moc nechytlo, tudíž ani s prosbou za administrátorama o pokus zprovoznění mikroblogu zřejmě neuspěješ. Škoda. :|
  • 0

#6 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 10:34

Ja si myslim, ze kdo chce, ten si to stejne rozjede nekde u sebe nebo na free serveru. No a je videt, ze o to tady moc velky zajem neni.
  • 0

#7 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 11:00

jak už tady bylo zmíněno, doplnit něco takového do php-fusion by byl opruz a zabralo by to čas. Navíc zatim všichni co něco rozjížděli se většinou o nějakou větší spolupráci nezajímali a dělali si to ve vlastní režii a pouštět se do něčeho, u čeho není reálný zájem, nemá cenu. nějak mi není jasné, co všechno by měl být "geoget online". Jinak poznamenat si vlastní body v mapě třeba s vypočtenýma finálkama mám takový dojem lze a snad to lze stáhnout i ve formátu GPX, jestli si dobře pamatuju.
  • 0

#8 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 18:18

eL_KeDaRoSs napsal/a:
Myšlenka s mikroblogem je moc pěkná, jen se bojím, že je téměř nezrealizovatelná. Doplnit RS PHP-Fusion o takovýto modul bude pěknej záhul. Navíc toto vlákno se zrovna moc nechytlo, tudíž ani s prosbou za administrátorama o pokus zprovoznění mikroblogu zřejmě neuspěješ. Škoda. :|


modul se nemusi nutne zgruntu tvorit, kdyz uz mozna nejaky existuje. viz napr. User Photo Gallery mod
  • 0

#9 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 18:23

S474N napsal/a:
Ja si myslim, ze kdo chce, ten si to stejne rozjede nekde u sebe nebo na free serveru. No a je videt, ze o to tady moc velky zajem neni.

ja to vidim z druhe strany. nemohu mit zajem o cosi, co neni zcela obvykle a neni zde nabizeno. az to bude na regale - na ocich, pak se muze situace obratit.
  • 0

#10 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 18:51

pepa.z.pocernic napsal/a:
jak už tady bylo zmíněno, doplnit něco takového do php-fusion by byl opruz a zabralo by to čas.

jak jsem psal vys. mozna uz existuje mod.

Navíc zatim všichni co něco rozjížděli se většinou o nějakou větší spolupráci nezajímali a dělali si to ve vlastní režii a pouštět se do něčeho, u čeho není reálný zájem, nemá cenu.

opet se odkazu na odpoved vys. nemuze byt zajem, neni li nabizeno. pak liden nazbyva nez vlastni rezie.

nějak mi není jasné, co všechno by měl být "geoget online".

Jinak poznamenat si vlastní body v mapě třeba s vypočtenýma finálkama mám takový dojem lze a snad to lze stáhnout i ve formátu GPX, jestli si dobře pamatuju.

tohle je spis jen myslenka, napad pro vyvojare s tim, ze by se treba nekdo chytl. jedna z primarnich funkci by mohla byt moznost nahrat si aktualizovane statistiky odkudkoli bez nutnosti mit nainstalovany GeoGet v pocitaci, nebo sebou na flesce. dal moznost ulozeni poznamek ke kesim, napr. vylustenych hadanek k mysterkam, zaznamenani ukolu ze stage multin atd.. je to vec napadu, pozadavku ,chuti zapracovani a dobreho pocitu z prvenstvi s nabizenou sluzbou. budu se opakovat. lide nepotrebuji neco, co dosud neznaji.

zpetne koukam ze jsou moje odpovedi na hranici rypani. neber to tak prosim. neni muj zajem te jakkoli odrazovat. sam moderuju na dvou serverech tak dobre vim co znamena ztrata motivace po kvantech hodin stravenych na udrzbe aby vse bezproblemove slapalo, nepretrzitem bdeni nad, rekneme etickou cistotou, nebo regulernosti a pri tom celit nekdy i dost sprostym narazkam ze jsi nekomu rozslapl jeho babovicku, tedy odmazl prispevek, zamkl vlakno atd. dokola odpovidat na hloupe otazky rejpalu jako treba ja atd.. atd... naopak, smekam klobouk a klanim se, ze mas stale vuli a chut pracovat pro druhe a bez naroku na odmenu. za to ti velky dik.
  • 0

#11 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 22:40

sHpy00n napsal/a:
jedna z primarnich funkci by mohla byt moznost nahrat si aktualizovane statistiky odkudkoli bez nutnosti mit nainstalovany GeoGet v pocitaci, nebo sebou na flesce..

Nějak mi není jasné, jaké statistiky konkrétně máš na mysli
  • 0

#12 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2009 - 23:48

pepa.z.pocernic napsal/a:
Nějak mi není jasné, jaké statistiky konkrétně máš na mysli

ty co se nahravaji do profilu na gc.com.
  • 0

#13 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 8:21

Také bych se za tento nápad přimlouval. asi nejvíc bych ocenil, kdyby server poskytoval webovou službu databáze kešek. Nemyslím tím všech, co jsou na GC.COM, to by bylo proti pravidlům Groundspeaku. Ale těch, co si tam jednotliví uživatelé nahráli. Představuji si to tak, že bych si přesměroval PQ někam do GC.CZ a tím by se mně databáze hezky aktualizovala. Geoget by pak tuto databázi dokázal používat jako primární zdroj dat a svoji databázi jako cache. Po spuštění by geoget zkontroloval, zda je jeho cache aktuální, pokud ne, stáhnul by změny z gc.cz. Pokud bych v Geogetu zapsal doma souřadnice finálky, zapsal by toto geoget na gc.cz(pokud by byl zrovna v online režimu). A já bych v práci spustil zde nainstalovaný geoget a změnu bych viděl. Nemusel bych neustále přenášet data geogetu tam a zpět a zálohovat je. Se stejnou databází by mohl pracovat Gokuk a jiné programy. Někdo by pak možná napsal webovou variantu geogetu. Já sice webové aplikace moc rád nemám, ale v nouzi, kdy je člověk mimo obvyklá působiště by se to hodilo. A na mapách vykreslených na základě mé databáze by se ani nemusely posouvat souřadnice.
  • 0

#14 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 10:11

rodinka veverek napsal/a:
[...]Nemusel bych neustále přenášet data geogetu tam a zpět a zálohovat je.[...]


Přinejmenším tenhle problém se dá velmi snadno vyřešit mnohem snáz - třeba pomocí programu Dropbox. Používám to už téměř dva roky a funguje to bezvadně. Viz mj. můj článek na na blogu - http://hrus.wordpres...ox-a-live-mesh/
  • 0

#15 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 10:29

_Tom: v pripade GeoGetu asi o nic nejde, ale osobne tyhle sluzby nevyuzivam predevsim z duvodu bezpecnosti - preci jenom davat svoje data k dispozici treti strane mi osobne neprijde koser. Vyhodou je samozreme online pristup i pres prohlizec a dalsi veci. Nicmene to vsechno se da vyresit i na vlastnim serveru.
  • 0

#16 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 11:06

S474N napsal/a:
_Tom: v pripade GeoGetu asi o nic nejde, ale osobne tyhle sluzby nevyuzivam predevsim z duvodu bezpecnosti - preci jenom davat svoje data k dispozici treti strane mi osobne neprijde koser. Vyhodou je samozreme online pristup i pres prohlizec a dalsi veci. Nicmene to vsechno se da vyresit i na vlastnim serveru.

svoje data prece nebudes davat treti strane. jen je budes mit ulozena na serveru gc.cz, coz by melo byt garantem bezpecnosti.
myslenka vlastniho serveru je sice dobra, ale neni to reseni pro kazdeho. ne kazdy je natolik zdatny, aby si nekde na freehostingu zalozil datovy prostor s databazi a jeste na tom rozbehal nejakou php aplikaci. krom toho, ze by to poprelo myslenku sluzeb pod jednou strechou s maximalni jednoduchosti zprovozneni a ovladani.
jo aha. ty jsi s treti stranou reagoval na _Toma, takze ta moje prvni veta by platila spise pro nej.
  • 0

#17 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 11:31

No, obávám se, že u služby zdarma nikdo nic garantovat nebude. Protože zajistit garanci a ne "garanci" vždycky něco stojí.
  • 0

#18 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 17:21

sHpy00n napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a:
Nějak mi není jasné, jaké statistiky konkrétně máš na mysli

ty co se nahravaji do profilu na gc.com.


A k čemu zrovna tohle potřebuješ mít trvale on-line ještě tady, když to máš on-line v profilu na GC.COM ??

A jak chceš psát blogy, když většina lidí není schopná napsat ani log na jeden celý řádek :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#19 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 17:49

kolombo napsal/a:
A k čemu zrovna tohle potřebuješ mít trvale on-line ještě tady, když to máš on-line v profilu na GC.COM ??

taky jsi vubec nepochopil myslenku. nechci mit ty same stytistiky nekde tady. navrhuju, aby tady pod hlavickou gc.cz online bezela aplikace, ktera by statistiky umela nahrat do profilu na gc.com, ja pri tom budu treba v tramtarii a nebudu k tomu potrebovat geoget nainstalovany v pocitaci.

kolombo napsal/a:
A jak chceš psát blogy, když většina lidí není schopná napsat ani log na jeden celý řádek :-(

:D jojo.. a zbytek stezi ten jeden radek precte a pak nevi co se pise dal...

sHpy00n napsal/a:
...Netvrdim samosebou ze to budou vsihni honem vyuzivat, ale jiste se najdou exhibicioniste, ale i dobri psavci a skveli fotografove. Treba se casem dockame ctivych clanku, strhujich reportazi z vyprav, nebo skvelych a kvalitnich fotogarii...


  • 0

#20 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2009 - 19:02

Mě to připadá, že chceš znovu vynalézat kolo.

...Netvrdim samosebou ze to budou vsihni honem vyuzivat, ale jiste se najdou exhibicioniste, ale i dobri psavci a skveli fotografove. Treba se casem dockame ctivych clanku, strhujich reportazi z vyprav, nebo skvelych a kvalitnich fotogarii...

Kdo chce psát, tak může již dnes na poklady.cz, a nevšiml jsem si, že by tam vycházelo nějak hodně článků, takže asi velký zájem o spisovatelství mezi kačery není. Dost práce už je jenom zalogovat všechny keše a občas přidat i nějakou fotku. O cestovatelích ani nemluvím, tam už fotky nepřidává skoro nikdo.

Tady by se kazdemu pri spusteni sveho geoblogu objevil symbol ze ho ma aktivni a ostatni mohou hned jit na navstevu.

Většina lidí si ani nenastaví odkaz na profil na gc.com.

ja to vidim z druhe strany. nemohu mit zajem o cosi, co neni zcela obvykle a neni zde nabizeno. az to bude na regale - na ocich, pak se muze situace obratit.

Normálně to funguje obráceně, ty něco vyrobíš a pak to nabídneš ostatním již funkční, jako třeba Haluma Geoget, nebo Veverky geokuk. S vymýšlením "velkých myšlenek" a úkolů pro ostatní to tady už zkoušel Sobík, ale velké nadšení to nikdy nevyvolalo.

  • 0
MaFa




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama