Přejít na obsah


Fotka

Mapsource - různé mapy do GPSky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2009 - 19:00

Jdou nahrát do gpsky různé verze mapy? Jde mi o to, že např. Prahu bych si nahrál z Topo 3 a zbytek republiky z Topo 3 Pro. Vždy se mi nahraje do mašinky jen to jedno :(
  • 0

#2 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2009 - 19:03

Teda Mapsouce sem už hodně dlouho nepoužil, ale musíš vybrat všechno zároveň, pak to nacpat do GPSky. Jinak se to přemazává.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#3 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2009 - 19:22

honny napsal/a:
Teda Mapsouce sem už hodně dlouho nepoužil, ale musíš vybrat všechno zároveň, pak to nacpat do GPSky. Jinak se to přemazává.


...buď tak a nebo nahrát jednu mapu (třeba Prahu), v gps přejmenovat soubor gmapsupp.img na praha.img a nahrát druhou mapu - přejmenovat gmapsupp, atd.
  • 0

#4 StanB99

StanB99

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2009 - 19:33

Tak jak píše honny, nahrát vše naráz tj. --> vybrat celou CR v Topo 3 Pro --> ve výběru vymazat region 12-Praha --> v Topo 3 vybrat a přidat do výběru region 12 --> celý mapset nahrát do GPS. V přístroji se ti objeví jak Topo3Pro tak Topo3 --> pro používání cele ČR musíš mít OBĚ povolené. Neber to jako invektivu, ale co tě k tomu vede? Já se v Praze nepohybuji, ale příjde mi, že zobrazení bloků budov je ve městě užitečné a myslím, že i pro toho, kdo město dobře zná. EDIT: Pro GPS, které umí více mapsetových souborů jako třeba Oregony platí i to co píše HuntBehind ;)
  • 0
Ranní ptáče hlavou zeď neprorazí.

#5 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2009 - 19:34

HuntBehind napsal/a:

honny napsal/a:
Teda Mapsouce sem už hodně dlouho nepoužil, ale musíš vybrat všechno zároveň, pak to nacpat do GPSky. Jinak se to přemazává.


...buď tak a nebo nahrát jednu mapu (třeba Prahu), v gps přejmenovat soubor gmapsupp.img na praha.img a nahrát druhou mapu - přejmenovat gmapsupp, atd.

Aha, tak to bude asi nejlepší. Jelikož chci Prahu jinou než zbytek světa, tak by to mohlo zabrat. Díky za radu.
  • 0

#6 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2009 - 19:41

StanB99 napsal/a:
Neber to jako invektivu, ale co tě k tomu vede? Já se v Praze nepohybuji, ale příjde mi, že zobrazení bloků budov je ve městě užitečné a myslím, že i pro toho, kdo město dobře zná.

Mapa CZ 3 Pro se mi zdá ve městě přeplácaná, tvary budov neodpovídají realitě. Na lov v Praze používám iPhone s jeho supr aplikací a Google Maps, takže Dakota je spíš do terénu a mimo Prahu. Mimo Prahu se zase nějaké ty budovy mohou hodit...
  • 0

#7 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2009 - 19:50

HuntBehind napsal/a:...buď tak a nebo nahrát jednu mapu (třeba Prahu), v gps přejmenovat soubor gmapsupp.img na praha.img a nahrát druhou mapu - přejmenovat gmapsupp, atd.

Jo, to už v nových jde, ale v 60CSx-like a podobných ne. Sice vím, že Sobík má Dakotu, ale kdyby to někdo (nedejbože :D ) se starším strojem hledal, tak to nepomůže.

Každopádně já na spojování img používám gmt, docela příjemná rychlá command-line věc.


// v topo czech se nedá nijak (ani přes typ?) nastavit od jakého zoomu se budovy ukazují?
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#8 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2010 - 16:21

Jedna taková praktická... když do mašinky nahraju víc map (ČR a okolí), má počet map zobrazovaných dopad na rychlost náběhu mašinky, vykreslování atd.? Je lepší nahrát do mašinky např. jen ČR kde budu lovit a když pojedu na dovolenou, tak kus Evropy? Nebo je to jedno a můžu tam mít všechno?
  • 0

#9 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2010 - 17:28

sobikovi napsal/a:
Jedna taková praktická... když do mašinky nahraju víc map (ČR a okolí), má počet map zobrazovaných dopad na rychlost náběhu mašinky, vykreslování atd.? Je lepší nahrát do mašinky např. jen ČR kde budu lovit a když pojedu na dovolenou, tak kus Evropy? Nebo je to jedno a můžu tam mít všechno?


Podle mě, když si ty mapy vypneš, tak je to jedno. Když je necháš zapnuté, tak se vykreslování zpomalí, i když je aktuální výřez mimo takovou mapu. Pozorováno na 60CSx. Trvale mám v GPS cca 1GB map (TOPO ČR, Rakousko, kus Německa, Slovensko), ale zapínám jen potřebné.
  • 0

#10 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2010 - 18:21

Na garminovi jsem zpozoroval že mu nevadi - nezpomaluje - když mam zapnute vice map ruznych statu (např. čr, slovensko, polsko). Zpomaleni je vidět když necham zapnute mapy které se překryvají - např ČR topo a City navigator z českou mapou
  • 0
"Jediným způsobem, jak zjistit meze možného, je odvážit se alespoň malý kousek za hranice nemožného."

"Před otevřením úst zapni mozek."

"Nehledej duvody, hledej zpusoby."

#11 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2010 - 18:55

OK, díky za rady. Takže vše kromě ČR vypínám. Jistota je jistota... ;)
  • 0

#12 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2010 - 19:18

Ja tohle resim profily, v kazdem si muzes nadefinovat co se ma zobrazovat, tak muzes mit treba profily: GC-Praha (zapnutou jen mapu Prahy), GC-Czech (zde mit zapnutou mapu CR), GC-Europe.... atd. atd. A pak jen jednoduse prepinat profily podle toho kde lovis. ;);) Ja mam takto nekolik profilu pro GC s tim, ze mam jeste vlastne takove dve podkategorie a sice jestli se ma navigovat primo, nebo po silnici.Celkem mam tedy pro GC 6 profilu a jen prepinam.Prepinani mezi profily je rychle a clovek aspon nemusi premyslet kde se co nastavuje.
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#13 tomas451

tomas451

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2010 - 23:43

Zdarec může mi prosím někdo poradit, jak odemču mapy konkretne topo3 pro? na počítači je mám normálně odemčené, ale když to přetáhnu do oregonu, tak to hlásí, že nelze odemknout mapy. Díky za radu
  • 0

#14 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2010 - 9:34

tomas451 napsal/a:
Zdarec může mi prosím někdo poradit, jak odemču mapy konkretne topo3 pro? na počítači je mám normálně odemčené, ale když to přetáhnu do oregonu, tak to hlásí, že nelze odemknout mapy. Díky za radu

A jsi si jist, že ji máš právě v této instalaci MapSource odemknutou pro tuto konkrétní GPS?
  • 0

#15 tomas451

tomas451

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2010 - 10:12

ProKesTom napsal/a:
A jsi si jist, že ji máš právě v této instalaci MapSource odemknutou pro tuto konkrétní GPS?

Jo myslim, že jo je to podle toho kodu 1705. Mám garmin oregon 300
  • 0

#16 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2010 - 11:49

tomas451 napsal/a:
Jo myslim, že jo je to podle toho kodu 1705. Mám garmin oregon 300


Podstatný je nejenom kód mapy, ale také ID přístroje!!B)
  • 0

#17 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2010 - 11:58

[quote]Ruvit napsal/a:
Jo myslim, že jo je to podle toho kodu 1705. Mám garmin oregon 300[/quote]

Podstatný je nejenom kód mapy, ale také ID přístroje!!B)[/quote]
Ahojky,
A take je důlezité v jaké verzi Mapasource to odemykas, cím novejsí verze tak je problém s odemknutím v GPS. V Mapsource ti to fachá ale v GPS ne.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#18 tomas451

tomas451

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2010 - 17:12

Archi1 napsal/a:
Ahojky,
A take je důlezité v jaké verzi Mapasource to odemykas, cím novejsí verze tak je problém s odemknutím v GPS. V Mapsource ti to fachá ale v GPS ne.

jo v map source mám vše odemčeno. Mapy vidím, vše O.K. Pak to přetáhnu do oregona a ten píše nelze odemknout mapy. A skočí tam topo2, co jsem tam měl předtím :(
  • 0

#19 tomas451

tomas451

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2010 - 17:14

Ruvit napsal/a:
Podstatný je nejenom kód mapy, ale také ID přístroje!!B)

ID přístroje to po mě vůbec nechce.
  • 0

#20 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2010 - 17:39

tomas451 napsal/a:
ID přístroje to po mě vůbec nechce.

Pokud jsi vse legalne zakoupil, tak jsi pri vyplnovani licencnich kodu ID pristroje vyplnoval. A naopak jsi vubec nepotreboval to tve "podle toho kodu 1705." Ten kod se v oficialnim licencovan vubec neuvadi. A crackovani se na tomto foru zasadne neresi, takze tady ti asi nikdo vic nepomuze.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama