Přejít na obsah


Fotka

problém s BT GPS a SiRF III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2006 - 12:47

Mám problém s tím že když mám BT GPS (i-tech 339 - SiRF III) na místě, kde asi není nej signál, tak sice ukazuje 6-10 satelitů, ale kompas líta jako blázen a rychlost ukazuje 2-6 km a od místa jsem až plus mínus 100m :o(. Chci se zeptat zda je to normální. Před touto jsem měl Fotunu clip on a ta to nedělala ( ta se nechtěla nějakou chvíli zase hnout vůbec)
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2006 - 13:08

mám stejnou mašinku a dělá mi podobné vylomeniny, i když ne tak moc. Když stojím na místě tak se kompas po chvilce nemůže najít, ale pozice na mapě zůstává stejná, rozhodně ne 100m od pozice... rychlost se taky trochu mění, myslím že u mě to bude v normálu, ale u Tvého případu je to opravdu divné. Být Tebou tak to nechám prověřit u odborníka a případně uplatnit záruku ;)
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2006 - 9:39

Mám problém s tím že když mám BT GPS (i-tech 339 - SiRF III) na místě, kde asi není nej signál, tak sice ukazuje 6-10 satelitů, ale kompas líta jako blázen a rychlost ukazuje 2-6 km a od místa jsem až plus mínus 100m :o(. Chci se zeptat zda je to normální. Před touto jsem měl Fotunu clip on a ta to nedělala ( ta se nechtěla nějakou chvíli zase hnout vůbec)

Sice nemám SIRF III, ale z logiky věci si myslím, že u těchto čipů to asi bude běžná vlastnost (je jen otázka měřítka), prostě pokud je tak citlivý, že chytá z velké části odrazy, tak to musí neustále zkreslovat výpočty, protože nejde o přímý signál. Upozorňuje se na to v každé publikaci o GPS, odrazy nejsou relevantní a zkreslují výsledek. Jiná věc by byla, pokud by to totéž dělalo v lese, kde odrazy nejsou, jen slabší signál. To už by byl možná problém s přijímačem. Moje gps bez sirf, když ji mám na okně, tak také lítá, řádově desítky metrů, přesnost třeba až 60 m, záleží na momentálním postavení družic. To už tak vyplývá s principu gps.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2006 - 12:31

tady http://www.mtgc.org/...tlipe/showdown/ je srovnani magellanu a garmina se sirfIII. a je tam videt ze sifrII opravdu neni delan na stani na miste (velka citlivost na odrazy signalu a mozna jeste neco jineho).
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2006 - 20:53

Já mám nedávno pořízenou i-tec 339 a dělá mi podobné věci. Ne sice o 100 m, ale +- 15 m to lítá. Původně jsem byl nadšený, kolik chytí satelitů a kde všude je chytí, ale co je to platné, když mě kolem kešky honí jak nadmutou kozu... Přitom PDOP udává kolem 2,3. Mám ještě "starou" GPSku Navilock BT-308, která sice nechytala 10 satelitů, ale dovedla mě na 1 - 2 metry ke keši a zůstala v klidu, žádné plusmínus mnoho metrů. A PDOP udává přitom 4,5 - 6. Navíc mi u 339 nefunguje dobře ukazatel na kompasu v GPSDash2, který s BT-308 ukazoval zcela spolehlivě na kešku. Teď s 339 i při plynulé chůzi stejným směrem ukazatel lítá sem a tam, někdy ukáže i zpět o 180 stupňů a je prakticky nepoužitelný. Chtěl bych poprosit ty z Vás, kteří máte i-tec 339, abyste mi potvrdili, zda se takto 339 chová normálně nebo zda se může jednat o vadný kus. Díky moc.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2006 - 12:28

Sice nemám SIRF III, ale z logiky věci si myslím, že u těchto čipů to asi bude běžná vlastnost (je jen otázka měřítka), prostě pokud je tak citlivý, že chytá z velké části odrazy, tak to musí neustále zkreslovat výpočty, protože nejde o přímý signál. Upozorňuje se na to v každé publikaci o GPS, odrazy nejsou relevantní a zkreslují výsledek. Jiná věc by byla, pokud by to totéž dělalo v lese, kde odrazy nejsou, jen slabší signál. To už by byl možná problém s přijímačem. Moje gps bez sirf, když ji mám na okně, tak také lítá, řádově desítky metrů, přesnost třeba až 60 m, záleží na momentálním postavení družic. To už tak vyplývá s principu gps.

Sirf je sice citlivejsi, ale to v prvni rade znamena, ze je schopen prijimat a zpracovavat i slabsi signaly (z vice satelitu...). Mel by byt zaroven odolny proti nezadoucim interferencim a schopen odfiltrovat odrazene signaly. Nebude to takova vyhra jako napr. u stinicich prstencu u anten geodetickych gps (ale to uz je zase vec anten, a ne chipsetu), ale presto by odrazy nemely pro Sirf III znamenat takovy problem.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2006 - 13:28

Mame iTec339. Ne pokazde, ale asi trikrat nam to udelalo v lese. Nebyl ani prilis husty. Dosli jsme nekam na misto, a jak jsme zastavili, tak se vzdalenost zacala zvetsovat. Tak hura zase za sipkou, ktera ukazovala porad nekam jinam. At jsme sli kamkoliv, vzdalenost se porad zvetsovala. Cca do 60m od puvodniho cile. Proste se to v ten moment nedalo dohledat. Jak rikam, bylo to jen trikrat za dobu co ji mame a to jsme s ni nasli pres 250 kesi. Takze pro nas je to skvele zarizeni.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2006 - 21:10

Já mám nedávno pořízenou i-tec 339 a dělá mi podobné věci. Ne sice o 100 m, ale +- 15 m to lítá. Původně jsem byl nadšený, kolik chytí satelitů a kde všude je chytí, ale co je to platné, když mě kolem kešky honí jak nadmutou kozu... Přitom PDOP udává kolem 2,3. Mám ještě "starou" GPSku Navilock BT-308, která sice nechytala 10 satelitů, ale dovedla mě na 1 - 2 metry ke keši a zůstala v klidu, žádné plusmínus mnoho metrů. A PDOP udává přitom 4,5 - 6. Navíc mi u 339 nefunguje dobře ukazatel na kompasu v GPSDash2, který s BT-308 ukazoval zcela spolehlivě na kešku. Teď s 339 i při plynulé chůzi stejným směrem ukazatel lítá sem a tam, někdy ukáže i zpět o 180 stupňů a je prakticky nepoužitelný. Chtěl bych poprosit ty z Vás, kteří máte i-tec 339, abyste mi potvrdili, zda se takto 339 chová normálně nebo zda se může jednat o vadný kus. Díky moc.

tohle by mel resit update firmwaru. nedavno jsem kupoval 2 tyhle i-tec 339ky, obe rovnou uz po updatu a tenhle problem uz nemeli, sice ta jedna chytala hure signal, ale to bude pravdeopdobne jen vlastnost toho kusu.
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2006 - 22:07

Aha, já jsem ji ale kupoval před týdnem a mám firmware GSW3.1.1TO_3.1.00.07-C23P1.00. Je ještě nějaký novější? Jestli ne, zkusím vyreklamovat. Každopádně díky za odpověď.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2006 - 17:49

Aha, já jsem ji ale kupoval před týdnem a mám firmware GSW3.1.1TO_3.1.00.07-C23P1.00. Je ještě nějaký novější? Jestli ne, zkusím vyreklamovat. Každopádně díky za odpověď.

Pro SS3 chipsety existuje jiz minimalne FW 3.2.0. (Ve skutecnosti existuje dokonce 3.3.0 s podporou AGPS pres internet - nazyvanou u SiRFu SiRFInstantFix, ale s tim se do stavajicich pristroju nepocita.) FW 3.2.0 jiz existuje nejaky ten patek, takze pokud je ten vyrobce trochu slusny (coz nevim), mel by jiz disponovat variantou tohoto firmwaru pro sve vyrobky.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama