Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

GPS modul Nokia LD-4W


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 Neznasovak

Neznasovak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2010 - 17:57

Máte někdo zkušenost s tímto modulem? Případně s nějakým jiným za podobnou cenu... Čet jsem tady na fóru že je doporučovanej modul Qstarz BT-Q1000X, ale ten je pro mě zbytečně drahej. Normálně kešuju s Vistou HCx a navigaci v telefonu chci jen jako takovej doplněk, takže za co nejmenší peníze. Chtěl bych ten modul používat s telefonem nokia 6303 classic a aplikací Trek Buddy. Tak jestli máte někdo zkušenosti, rád si je poslechnu...
  • 0

#2 riki

riki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2010 - 19:53

Lovím s nokii 6233 s aplikací handy geocaching + LD-3W(trochu starší model, ale prakticky až na velikost stejný) a musím říct oproti Garmin etrex legend, který jsem měl v začátcích o hodně lepší příjem, prostě žádný problém a za tu cenu naprostá spokojenost a on-line přístup k netu mnohdy neocenitelné. Takže se neboj a klidně do toho běž:)
  • 0
Šťastný blázen..až nás budou milióóóóny...

#3 petnek

petnek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2010 - 23:22

Na Nokii E51 jsem lovil přesně s tímto modelem. Prvně jsem z toho byl uchvácen (první GPS), ale postupem času jsem trochu názor měnil. Časem jsem přišel na to, že přesnost není nijak závratná. Lovit s tím jde, ale mnohdy je to složité. V Praze určitě. Nemám ale tolik zkušeností, může to být problém obecně. Výdrž modulu je na takové úrovni, že jsem za jeden den s plně nabitou baterií vydržel, v mobilu jsem ale baterku měnil. Tedy mobil vybil baterku 2x, GPS modul vydržel. Nalezení signálu za studena na otevřeném prostranství se pohybuje kolem 1 minuty, ve městě klidně 5 minut. "Za tepla" na louce zhruba 15s, ve městě 30s - 1 minuta. V budovách si signál neudrží, v lese signál skáče mezi korunami stromů, nebo mi to tak aspoň přišlo, nebylo to plynulé. Porovnávat mohu zatím jen s HTC Touch HD co mám teď. Na něj jsem bohužel neodlovil ani jednu kešku, ale při zkouškách navigace na mou kešku je to nesrovnatelně lepší ve všech ohledech. Osobně bych si LD-4W modul již nezakoupil.
  • 0
Samsung Galaxy S II SW: c:geo opensource, GSAK

#4 Chasseur23

Chasseur23

    Chasseur.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2010 - 7:09

Taky lovím s E51 + LD-4W, nebo 6303 + LD-4W a Handy Geocaching. Přesnost je podle mě dobrá. Jak píše WaW, 1-2 metry od krabky. Hlavní je pro mě výdrž, lovil jsem i s PDA, ale výrž baterie má mobil+LD-4W lepší a zdá se mi, že i GPS signál je lepší. Jsem spokojený
  • 0

#5 Sumak.cz

Sumak.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2010 - 15:47

Taktez uz nejak cas lovim z timto modulem a vystridal sem na mem par aplikaci handy , vlkgps a ted lovim jeste z trakbuddym . a sem mooc spokojen hlavne uz si nedovedu predstavit jinak. mapy mam porad v mobilu (dik mobil creator) ,modul v kapse a kdikoviv si vzpomenu kesuju. jen si musim davat pozor na dobijeni modulu vydrzi cca 10 hodin a pokud si myslis ze usetris ze ho vypnes a treba za hodku zapnes tak vydrzi jako bys ho nevypnul. Jinak diky nokii nabijecce kterou najdes vsude temer v kazde hospode se to vyresit vsude nasvete. Ted se pokousim najit nejakou moznost jak dobit nebo nahradni zdroj a prodlouzit provoz o par hodin
  • 0

#6 mike_btk

mike_btk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2010 - 20:17

V souvislosti s externími moduly by mě zajímalo... Co vybíjí víc baterie TELEFONU? Interní GPS v mobilu, nebo permanentní spojení přes bluetooth (při použití ext. modulu)? Máte s tím někdo zkušenost?
  • 0

#7 Neznasovak

Neznasovak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2010 - 20:23

Díky za reakce, podle toho co tu čtu si modul nejspíš koupim:-)
  • 0

#8 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2010 - 21:10

Moje osobní zkušenost je taková, že nejlepší je žádný modul. :D Prostě se obejít bez GPSky. Na snímku letecké mapy je cahe pořád na stejném místě a nějaké satelity mě vůbec nemusí trápit. ;)
  • 0

#9 Neznasovak

Neznasovak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2010 - 21:16

Bo.T.L. napsal/a:
Moje osobní zkušenost je taková, že nejlepší je žádný modul. :D
Prostě se obejít bez GPSky.
Na snímku letecké mapy je cahe pořád na stejném místě a nějaké satelity mě vůbec nemusí trápit. ;)


Tak samozřejmě to je taky způsob;) Ale mě ty satelity netrápí, mě baví:)
  • 0

#10 HEC Team

HEC Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2010 - 22:14

Rozhodne bych rekl, ze vice zere GPS primo v mobilu, ale je to jen moje zkusenost. Z bluetooth modulu muzu jeste doporucit Evolve iTraxx Solar, presnost vyborna - a ten solarni clanek tam opravdu neni na ozdobu, dokaze prodlouzit provozni dobu o polovinu.
  • 0

#11 Neznasovak

Neznasovak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2010 - 23:18

Ten solární panel vypadá zajímavě, ale cena už je bohužel trochu jinde než bych si přál:|
  • 0

#12 Shida

Shida

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2010 - 8:17

Já si nakonec koupil LD-3W, tehdy byl o polovinu levnější a halvně se mi tam líbila výměnná baterka. Je to obyčejná do nokií za pár šupů.
  • 0

#13 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2010 - 12:40

mike_btk napsal/a:
V souvislosti s externími moduly by mě zajímalo... Co vybíjí víc baterie TELEFONU? Interní GPS v mobilu, nebo permanentní spojení přes bluetooth (při použití ext. modulu)? Máte s tím někdo zkušenost?


Zapnutá GPS v telefonu vydrží co jsem slyšel a četl 4-6 hodin, a navíc GPS integrované v telefonu se hodí možná jako autonavigace a ne na geocaching z důvodu nízké přesnosti.
Já mám na telefonu zapnuté BT pořád a když chodím lovit s BT GPS tak mobil vydrží i dva dny ;-)
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#14 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2010 - 12:42

HEC Team napsal/a:
Rozhodne bych rekl, ze vice zere GPS primo v mobilu, ale je to jen moje zkusenost.

Z bluetooth modulu muzu jeste doporucit Evolve iTraxx Solar, presnost vyborna - a ten solarni clanek tam opravdu neni na ozdobu, dokaze prodlouzit provozni dobu o polovinu.


Modul od Evolve jsem původně nechtěl, ale postupem času je každý chválí že jsou přesné.
Tak mě ted mrzí že se nikde nedají koupit :(
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#15 WinD3

WinD3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2010 - 12:59

Ten modul je v pohodě:) jen v hustym lese je docela slozity najit 0 metru do cile :-)... ale kdyz se zapoji fantazie tak se najde vsechno.. jinak pouzivam to s handy geocaching je to podle me nejlepsi.. :)
  • 0

#16 Playletka

Playletka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2011 - 11:43

Zdravím, vlastním LD 4W a vypozorovala jsem, že zřejmě nesnáší horké počasí. Ve vedru mám veliký problém s jeho připojením k telefonu - buď se připojí tak na půl minuty a poté mi telefon hlásí, že byl modul odpojen, nebo se nepřipojí vůbec i přes x vypnutí / zapnutí telefonu i modulu. Po přemístění do chládku vše funguje spolehlivě. Má někdo taky takovou zkušenost?
  • 0

#17 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2011 - 12:44

Playletka napsal/a:
Zdravím, vlastním LD 4W a vypozorovala jsem, že zřejmě nesnáší horké počasí. Ve vedru mám veliký problém s jeho připojením k telefonu - buď se připojí tak na půl minuty a poté mi telefon hlásí, že byl modul odpojen, nebo se nepřipojí vůbec i přes x vypnutí / zapnutí telefonu i modulu. Po přemístění do chládku vše funguje spolehlivě. Má někdo taky takovou zkušenost?


Mně se podobným způsobem odpojoval Evolve iTraxx a vyřešil jsem to vyčištěním kontaktů baterie, na ty bych se v tomhle případě taky podíval.
  • 0

#18 Playletka

Playletka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 15:52

No bohužel na baterku se tady asi nepodívám:(
  • 0

#19 zuskin

zuskin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2013 - 12:24

Ahoj mam problem s GPS modulem nokia LD-4W a to že zaměřuje s odchylkou 30-100 metrů od mé pozice. Nemá nekdo nápad v čem může být chyba? Ještě dodám že signál je kvalitní s fixem osmi satelitů. :(
  • 0

#20 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2013 - 14:17

Ahoj. 30-100 m je dost. Jak přesně ty výstupní souřadnice porovnáváš s reálnými? (k čemu je modul připojený, čteš přímo souřadnice, nebo koukáš na mapu, přes jaký program, jako mapu ...) Může to být jen ve špatné interpretaci souřadnic, protože existují různé formáty elipsoidu a formátů. Zvlášť pokud je ta chyba pořád takhle velká, tak bych to viděl jako pravděpodobnou možnost.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama