Přejít na obsah


Fotka

Nepravda v logu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 vavros

vavros

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2010 - 22:47

Poslední dobou jsem narazil na několik keší ( hlavně mysterek ) kdy šťastný a úspěšný nálezce úmyslně v logu uvedl dosti zavádějící údaje. Přeji těmto jejich nález, ale proč by ostatním měli přidávat hvězdy na obtížnosti. Já osobně čtu listing a s ním i logy ( speciálně u některých obtížností profláknutých mysterek ). Po přečteních některých logů nápady na řešení, které přijdou na začátku, odsouvám jako slepou cestu a vrátím se k nim až když nevím opravdu kudy kam. Myslím, že v logu by se měl každý podělit o zážitky při luštění nebo hledání, pochválit ( nebo ne ) autora, ale řešení nebo neřešení si nechat pro sebe.
  • 0

#2 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2010 - 23:03

Me teda sice mrzi, ze ti nekdo nepravdivym ci zavadejicim logem ztitzil vyreseni mysterky, ale s dovolenim si budu logy psat dle vlastniho uvazeni. Promin ;)
  • 0

#3 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2010 - 3:45

Tak v logu v prvni rade nesmi byt reseni mysterky nebo vyzrazeni mista ukrytu kese. Vsechno ostatni je vec kazdeho kacera. Jestli tam schvalne nekdo mate jinym resenim apod., je to ciste jeho vec. Jestli ti muzu poradit tak v lozich reseni mysterek nehledej, to spis napis autorovi o nakopnuti. ;);)
  • 0

#4 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2010 - 12:45

Taky obcas nekdy napisu do logu umyslne zavadejici udaje, a rozhodne v tom nevidim zadny problem. Beru to jako pobaveni pro ty, co vylustili a pripadne odlovili, a pro ty, co jeste vylusteno nemaji bych mel jedine - nectete logy a snazte se na to prijit sami, pred vami to lidi vyresili, vyresite to taky...
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#5 vavros

vavros

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2010 - 21:44

Necist logy asi neni ta nejlepsi rada, protoze jsou tam i informace o kvalite mista ulozeni. A musim rict, ze pokud je v logu poznamka o miste pripominajicim skladku, tak kes rovnou vypustim. A jak spravne poznamenal k-lord / Tak v logu v prvni rade nesmi byt reseni mysterky nebo vyzrazeni mista ukrytu kese. / Coz podle znamena ani pravda ani nepravda .
  • 0

#6 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2010 - 0:50

vavros napsal/a:
...proč by ostatním měli přidávat hvězdy na obtížnosti.

Log z principu nemůže přidávat na obtížnosti, protože rozhodující je listing (i tak bývá obtížnost dosti subjektivní). Jestli dáš na to, co se píše v logu, je to Tvoje riziko. Píšu to přesto, že logy někdy velmi intenzivně využívám :-)
  • 0

#7 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2010 - 1:09

Myslim,ze zavadejici logy jsou zbytecne hracickovani,ale kdyz to nekoho bavi..:-D Co se tyka napoved, tak je na ownerovi,co strpi.. Rozhodne vyzrazeni reseni,nebo polohy kese nepovazuji za pripustne. Mimo to je v zasade veci kazdeho,co tam vlastne napise:)
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#8 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2010 - 11:55

Ja bych chtel apelovat na vsechny, co nachazeji a loguji mysterky - piste popis mista, piste, co vas zaujalo, pridavejte fotky - pro nas, co obcas radi pouzijeme metodu BF, je to vyrazna pomoc.

Dekuji. B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#9 Petricius

Petricius

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2010 - 13:55

Myslím si, že skutečně zavádějící logy, či logy naopak příliš napomáhající by měl řešit autor keše a jinak je to asi na každém. Osobně také využívám logů ostatních k postrčení ze slepé uličky, takže jsem za občasnou malinkou pomoc vděčen.
  • 0

#10 Beranci

Beranci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2010 - 16:57

vavros napsal/a:
/ Tak v logu v prvni rade nesmi byt reseni mysterky nebo vyzrazeni mista ukrytu kese. / Coz podle znamena ani pravda ani nepravda .

Ja myslel, ze v pravidlech hry to zakazane neni, vzdyt prece nad logama se pise: Warning. Spoilers may be included in the descriptions or links.
Cili, i kdyz nekdo napise natvrdo reseni (a je zalogovany v logbooku), tak to owner nesmi smazat. Nebo se pletu?
  • 0

#11 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2010 - 17:10

hplus napsal/a:
Ja bych chtel apelovat na vsechny, co nachazeji a loguji mysterky - piste popis mista, piste, co vas zaujalo, pridavejte fotky - pro nas, co obcas radi pouzijeme metodu BF, je to vyrazna pomoc.

Dekuji. B)


nechces primo souradnice tak do 20m od mista, aby to mohlo byt jeste BF? B)B)
  • 0

#12 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2010 - 17:53

je fakt, ze me lov typu BF uz taky napadl,ale podle me je stejne v 95% pripadu minimum bodu,kterych se chytit:-) Najdete si v okoli 5 mysterek s vyssi obtiznosti a date mi za pravdu...
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#13 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2010 - 20:35

k-lord napsal/a:

hplus napsal/a:
Ja bych chtel apelovat na vsechny, co nachazeji a loguji mysterky - piste popis mista, piste, co vas zaujalo, pridavejte fotky - pro nas, co obcas radi pouzijeme metodu BF, je to vyrazna pomoc.

Dekuji. B)


nechces primo souradnice tak do 20m od mista, aby to mohlo byt jeste BF? B)B)


To pak člověk ještě dost musí dohledávat. Když budete psát detailní postup z parkoviště...myslím, že je to ideální.
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#14 DeathOfRats

DeathOfRats

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2010 - 20:45

Beranci napsal/a:

vavros napsal/a:
/ Tak v logu v prvni rade nesmi byt reseni mysterky nebo vyzrazeni mista ukrytu kese. / Coz podle znamena ani pravda ani nepravda .

Ja myslel, ze v pravidlech hry to zakazane neni, vzdyt prece nad logama se pise: Warning. Spoilers may be included in the descriptions or links.
Cili, i kdyz nekdo napise natvrdo reseni (a je zalogovany v logbooku), tak to owner nesmi smazat. Nebo se pletu?


Pravda, v pravidlech to asi není (nehodlám to teď studovat)... ale už je v našich končinách myslím celkem běžné, že se přímo nemluví o řešení, nepřidávají se fotky úkrytu atd., myslím že je to součást "kačerské slušnosti a tolerance", nechceme přece ostatním kazit hru. Spousta ownerů v listingu prosí, aby kačeři nevyzrazovali pointu a to by pak musel být člověk opravdu blb, kdyby napsal: "Nikde není zakázaný to vyzrazovat, tak já jsem to luštil tak a tak..."
Owner ti může log smazat nebo v lepším případě zakryptovat, takže je lepší si ho příliš nenaštvávat :D

Jinak můj názor na zavádějící informace v lozích je: To má někdo takové prapodivné koníčky? :o Nechápu to. Přijde mi to docela zlomyslné.
Ačkoli BF metodu nevyužívám (neumím to - mám jen jedno BF FTF úplnou náhodou a jedno BF na tradičce - ano i to je možné :D), logy si čtu, abych zjistila, jestli keška stojí za to a tak. Občas se dozvím něco navíc, občas ne, po DNF se dá hádat, jestli člověk hledal na správném míste...

Podtrženo, sečteno, nelíbí se mi ani velké napovídání, ani zavádějící logy.
  • 0
SQUEAK?
deathofrats.rajce.net
deathofrats13.blogspot.com




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama