Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jakou GPS zakoupit?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
33 odpovědí na toto téma

#1 marueco

marueco

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2010 - 14:09

Ahoj, jsem začátečník. Jaký přístroj zakoupit? Mám SonyEricsson Z770i, který nemá integrovanou GPS. Nemám ani autonavigaci. Co bohatě postačí pro účely geocashingu? Koupit si mobil s GPS, nebo koupit jen modul? Nebo samostatnou GPS navigaci? Napiště mi sem prosím konkrétní značky a typy přístrojů. Pozn. nechci se vůbec připojovat k internetu. Díky všem za odpovědi
  • 0

#2 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2010 - 14:18

Několikrát se to tu řešilo :) Lepší je bluetooth GPS modul z důvodu větší výdrže a kvality signálu. Integrované GPS v mobilu má méně kvalitní signál. ;)
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#3 marueco

marueco

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2010 - 14:23

jo to jsi Gorole zase ty :) prosím tě, a stačí něco levnějšího?
  • 0

#4 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2010 - 14:28

Ad GPS modul .. ja pouzival NOkiacky, a v pohode.. mel jsem nejaky od EverMore... a v pohode. Koukni aby mel Sirf ... a myslim ze neudelas chybu. Zalezi co preferujes. .. velikost, moznost externi anteny, jaky typ baterky v tom ma byt .... a ne vsechny jsou komatibilni se vsemi telefony.
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#5 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2010 - 14:28

No do 1000 by ses mohl vlézt :D Kup si nokii nokia ld 4w nebo 3w Někdo to tu chválil, že má nějaké poutko a dá se přidělat na oděv :) A nebo něco od navilocku. Taky jsou do 1000 kč ;)
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#6 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2010 - 14:29

Nevím co je dobrého na geocashing, ale prošel jsem si jak modulem, tak GPS v telefonu a teď samostatnou navigací... a pro začátek ti doporučím poptat se tady ve FRCu na Legenda "Bédi Trávníčka". Na vyzkoušení to stačí a když se ti to zalíbí, můžeš jít dál a ještě dobře prodáš.
  • 0

#7 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2010 - 14:29

Já jsem si koupil navilock BT-413 protože má stejné baterky z Nokií kterých mám doma 5 :D A výdrž je cca 14-15 hodin.
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#8 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2010 - 14:35

K účelu geocachingu ti postačí i jen mapy (např. mapy.cz či maps.google.com) na internetu a vůbec GPS nepotřebuješ :)

ale jinak pořiď si ten GPS modul. Není potřeba kupovat nový mobil s GPS, a samostatný modul má v lečems i výhody. Rozhodně to bude nejlevnější varianta. Prostuduj si http://wiki.geocachi..._pro_geocaching - část "Aplikace pro mobilní telefony " , doporučuji pro tvé potřeby a požadavky asi nejoblíbenější TrekBuddy nebo Locify. Hezky si to prostuduj, nainstaluj a vyzkoušej bez GPS modulu. A pak nejlépe pokud ti modul GPS na chvíli někdo půjčí aby sis to otestovat. Ale nejdříve si projdi ty prográmky.

Ale hlavně nezapomeň, že rozhodnout se a nastudovat si to musíš sám, takže než budeš mít nějaký dotaz, zkus odpověď si najít předem na internetu. Stejně poslední rozhodnutí bude jen a jen na tobě. Ale rádi ti pochopitelně pomůžeme, jen po nás nechtěj, ať ti vše přineseme pod nos na zlatém tácu - ale to jen taková poznámka na okraj :)
  • 0

#9 marueco

marueco

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2010 - 15:04

jsem právě celý týden všechny tyhle rady studoval, ale potřeboval jsem k tomu závěrečné doporučení ostřílených borců ;) díky všem,, takto mi to opravdu stačí. P.S. s mapami je to sice větší sranda, ale vracet se k některým souřadnicím několikrát od stolu je časově náročné :) Hezký víkend
  • 0

#10 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2010 - 18:00

Doporučení spousta, ale to nejlepší ti zatajili. S Ericssonem nech plavat nokiácké moduly a kup si sériový modul Sony-Ericsson HGE-100: - nekonečná výdrž baterie (protože tam žádná baterie není - nemusíš ji dobíjet, nemusíš se před výpravou starat jestli je dobitá, během lovu ti nevypoví službu kvůli vybití atd.) - daleko lepší přesnost a schopnost ulovit signál (dvoumetrové anténě ty mrňavé bluetooth potvůrky opravdu nemůžou konkurovat) - slouží zároveň jako kvalitní stereo sluchátka - a to nejlepší na konec: 335 Kč
  • 0
Vložený obrázek

#11 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2010 - 18:26

bletracer

Můžeš prosím trochu rozvést tu dvoumetrovou anténu a závěr o přesnosti a citlivosti? Mně se to popravdě příliš nezdá, tak jestli třeba nemáš zdroj této informace.

Jinak k výdrži... je to pravda, ale ne celá. Sice se nemusíš starat o nabití druhé baterky a zbytečně neužírá bluetooth spojení, ale na druhou stranu ti z jedné baterie žere jak mobil, tak modul. Zatímco zvlášť má každý svoji.
Další věc je, že kabel překáží, ale záleží, co kdo preferuje, rozhodně bych to neviděl až tak jednoznačně.
Já občas používám SE w810i s BT module Evolve iTraxx a jsem docela spokojený. Minulou sobotu vydržel s přehledem celý výlet... cca od jedenácti dopoledne do devíti večer a stále nebyl vybitý.(jak mobil, tak modul). Modul hozený v kapse batohu a člověk se o něj nemusí vůbec starat. Navíc má solární panýlek, takže kdyby svítilo sluníčko (a nebyl by teda zrovna v té kapse :)), tak je to ještě lepší.
  • 0

#12 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2010 - 19:12

http://www.aaanaviga...andsfree-hpm-64
  • 0

#13 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2010 - 19:26

A má to někdo odzkoušené?
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#14 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2010 - 20:07

sobikovi

Tam právě nic o anténě není a naopak v jediné recenzi, kterou jsem četl si zrovna na přesnost dost stěžují... http://mobilenet.cz/...azlete-si-mobil:(
Hlavně se mi ale nezdá ta anténa... dva metry má snad akorát přívodní drát a takovou anténu bych čekal spíš pro příjem FM rádia (taky ji tak mobily používají) ale ne pro GPS, tak jenom jestli mi něco neušlo.
  • 0

#15 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2010 - 20:57

Výrobce uvádí od konektoru k pravé pecce 186 cm plus "odbočka" k levé pecce 35 cm. Kdybys měl k těmto údajům nějakou nedůvěru, můžu to přeměřit. :)
Jsou to sluchátka, handsfree, dálkové ovládání pro přehrávač, anténa pro FM rádio a GPS modul v jednom. I z obrázků v té recenzi je to myslím zřejmé.
Pokud jde o zmíněnou recenzi, tak tam se dost nevhodně plete dohromady nepřesnost /nespolehlivost Ericssonem propagované aplikace MyWayFinder a jejích mapových podkladů s vlastnostmi samotného modulu. MyWayFinder nepoužívám, i z jiných recenzí se dá zjistit, že nestojí za nic. Místo něj lze využít daleko lepší TrekBuddy.
Ještě jednu recenzi třeba http://navigovat.mob....asp?ARI=113711
  • 0
Vložený obrázek

#16 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2010 - 21:02

Ale jo, já nic nenamítám proti faktu, že všechny kabely dohromady mají přes dva metry, ale jenom bych se divil, kdyby ty 2m kabelu byly použity pro příjem signálu GPS a že by taková anténa zvýhodňovala tento modul oproti jiným modulům, jak naznačuješ v minulém příspěvku. Proto se ptám, odkud máš tuhle informaci... edit: Vím, že to začíná být v poradně trochu offtopic, ale snad to ještě pořád může přinést zajímavé informace a pomoct v případném rozhodování.
  • 0

#17 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2010 - 10:55

Podle me je taktez nesmysl, aby privodni drat byl pouzivan jakozto antena pro GPS. Pro FM ano, ale GPS dle me urcite ne.
  • 0

#18 pan_eL

pan_eL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2010 - 20:46

Garmin GPS MAP 60 CSx ;)
  • 0
Předem nejasná cesta za poznáním.

#19 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2010 - 9:57

pan_eL: a ja budu kontrovat Oregonem 550 :D
  • 0

#20 marueco

marueco

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2010 - 10:43

tak v tom mám ještě šílenější guláš než předtím. No ale díky všem. Všechny rady studuji. Asi začnu s ericssonem, když je to tak levný. Hlavně mi baterka v mobilu vydrží hrozně dlouho, tak GPS modul snad nebude dělat problémy. Aspoň vám sem napíši své dojmy.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama