Přejít na obsah


Fotka

TrekBuddy jak s nim lovite ? postup


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 Suntour

Suntour

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2010 - 9:26

Ahoj, jsem geocachingový greenhorn. Snazim se lovit keše Nokii 6303 s LD 4W modulem a aplikaci TrekBuddy. Mapy si vyrobit umim. Aplikace beha. Ale moje uspesnost v lovu kesi je spatna :( Hinty pouzivam. Muj problem je, ze kdyz uz jsem blizko kese cca 50m a jeste blize, tak me trekbuddy posila ruznymi smery. Zacnu behat po lese, jelikoz pri pohybu se mi uklidni ruzice. Pak se unavim. A stejne bez uspechu jdu domu :( Pokud pouzivate stejnou sestavu, jak mate nastaveny TrekBuddy ? Jak postupujete v terenu ? Diky
  • 0

#2 M@gic

M@gic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2010 - 9:29

suntour napsal/a:
Ahoj, jsem geocachingový greenhorn. Snazim se lovit keše Nokii 6303 s LD 4W modulem a aplikaci TrekBuddy. Mapy si vyrobit umim. Aplikace beha. Ale moje uspesnost v lovu kesi je spatna :( Hinty pouzivam. Muj problem je, ze kdyz uz jsem blizko kese cca 50m a jeste blize, tak me trekbuddy posila ruznymi smery. Zacnu behat po lese, jelikoz pri pohybu se mi uklidni ruzice. Pak se unavim. A stejne bez uspechu jdu domu :(
Pokud pouzivate stejnou sestavu, jak mate nastaveny TrekBuddy ? Jak postupujete v terenu ? Diky

V nastaveniach "Setings-Navigation" je Wpt Proximity. Ta je standardne na 50 metrov, potom predpoklada, ze si uz na mieste. Zmen si to trebars na 5 a pojde to lahsie :)
  • 0

#3 Ludvajs64

Ludvajs64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2010 - 11:02

V lese se snažím držet posledních 50m stejný směr a rychlost. Během přibližování sleduju směr šipky a vzdálenost a místo kešky víceméně odhaduju. Pokud začne šipka bláznit, je lepší stát chvíli na místě, až se ustálí a odečíst azimut a vzdálenost. V lese téměř nikdy nedosáhnu vzdálenost menší než 5m od keše, ale i tak to bohatě stačí. V otevřeném prostoru je to pohoda.
  • 0

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2010 - 12:03

Možná bych vyzkoušel jiný a lepší program, např. Handy Geocaching, což je specializovaná aplikace na geocaching...
  • 0

#5 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2010 - 12:25

Používám Trekbbuddy pro geocaching v podstatě od začátku takže tvoje problémy snad znám a vyplývají spíše z GPS signálu než z Trekbuddy. Můj postup lovení:
1) GPS modul musíš mít zapnutý už dost dlouho dopředu (30minut minimálně), po zapnutí a prvotním zaměření mívají tyto zařízení sklon "kecat"
2) dojdu na 100 až 50m od kešky a přepnu na "růžici"
3) zamknu růžici (tlačítko 2), přepnu měřítko na 100 nebo 50m
4) dojdu až co nejblíže ke kešce a začnu hladat do cca 15m
5) GPS signál může být nepřesný v případě hustého lesa, husté oblačnosti, deště a sněžení v tom případě může být keš i dál
  • 0

#6 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2010 - 12:32

Jinak při lovení neběhej, signál má určité zpoždění, takže počítej spíš s tím, že správný bod je za tebou. Někdy je signál tak rušený, že pořád skáče, pak je lepší si na 15minutek sednout a zkusit to znovu. Nebo je dobré poodejít cca 30m a zkusit jít hledat z jiné strany. Jo a nevím jak je to u tohoto modulu se statickou navigací, máš ji vypnutou (s tím ti neporadím ten tvůj modul neznám)?
  • 0

#7 Kliford

Kliford

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2010 - 12:39

LudaL napsal/a:
Používám Trekbbuddy pro geocaching v podstatě od začátku takže tvoje problémy snad znám a vyplývají spíše z GPS signálu než z Trekbuddy.


Naprosto souhlasím, záleží hlavně na signálu.
  • 0
Jak říkám, mlčím...

#8 Suntour

Suntour

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2010 - 16:23

LudaL napsal/a:
Používám Trekbbuddy pro geocaching v podstatě od začátku takže tvoje problémy snad znám a vyplývají spíše z GPS signálu než z Trekbuddy. Můj postup lovení:
1) GPS modul musíš mít zapnutý už dost dlouho dopředu (30minut minimálně), po zapnutí a prvotním zaměření mívají tyto zařízení sklon "kecat"
2) dojdu na 100 až 50m od kešky a přepnu na "růžici"
3) zamknu růžici (tlačítko 2), přepnu měřítko na 100 nebo 50m
4) dojdu až co nejblíže ke kešce a začnu hladat do cca 15m
5) GPS signál může být nepřesný v případě hustého lesa, husté oblačnosti, deště a sněžení v tom případě může být keš i dál


Diky. tohle jsem potřeboval. Dnešní problém. Na projizdce na kole, ze odlovime kes. Jedem vse OK, TrekBuddy ukazuje jak ma. Dojedu, zastavim. Chci hledat, jenze ruzice lita sem-tam! Chodim, nejak se uklidni. Jdu tim smerem, vzdalenost se zkracuje, jenze pak me hodi uplne jinam a jeste dal ! No neco delam blbe :-(
  • 0

#9 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2010 - 17:00

A zamkl jsi si tu růžici? Jinak tohle co popisuješ občas GPS dělá (v řádech merů), ale většinou i tak jde určit kde hledat. možná zkus poprosit nějakého zkušenějšího kačera ať s tebou někam jde a ukážeš mu co ti to dělá. Možná je prostě blbej ten GPS modul.
  • 0

#10 Suntour

Suntour

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2010 - 17:17

LudaL napsal/a:
A zamkl jsi si tu růžici? Jinak tohle co popisuješ občas GPS dělá (v řádech merů), ale většinou i tak jde určit kde hledat. možná zkus poprosit nějakého zkušenějšího kačera ať s tebou někam jde a ukážeš mu co ti to dělá. Možná je prostě blbej ten GPS modul.

Nezamkl :-) Priste pouziji Tvuj navod! Diky.
Jo jo už jsem domluvený s kamarádem na spolecny odlov....
  • 0

#11 Sumak.cz

Sumak.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2010 - 17:58

trekbuddyho pouzivam s modulem 4ldw od nokie a zadne probley a uz vubec ze bych zapinal modul 30 minut dopredu . Muj postup v geogetu si vygeneruju kesky z oblasti kam jedu v nejakem okruhu treba 40 Km vyexportuju makrem pro trekbuddyho vytvorenem a nahraju do mobilu. a neni zadnej problem:). V mobilu mam turisticke mapy vytvorene atlas creator drie trekbuddy atlas creatorem. take velka spokojenost
  • 0

#12 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2010 - 18:59

Moduly od NOKIe mají od výroby zapnutou statickou navigaci tj. pokud se pohybuješ míň jak 4 km/h tak se GPS"zamkne" a ukazuje poslední pozici. Pokud se vzdálíš o nějakou vzdálenost tak to najednou skočí, ale není to plynulá navigace. Pokud si ji nevypínal tak je to určité tvůj problém. Já používám LD-3W s vypnutou a s trekbuddy jsem našel většinu kešek a nedám na něj dopustit.
  • 0

#13 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2010 - 19:05

Podle všech informací má LD4W statickou navigaci defaultně vypnutou, na rozdíl od LD3W. Ale za ověření to určitě stojí.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama