Přejít na obsah


Fotka

Problem: gps-maps.info TOPO Mapa v eTrex Legend Cx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2006 - 0:40

Cely vecer se snazim do Legengu Cx dostat CR TOPO20 mapu z gps-maps.info, ale porad se mi to nedari: mapa se tam normalne nahraje, je vylistovana v instalovanych mapach v nastaveni mapy, ale zadne vrstevnice nejsou videt...

Zkousel jsem i SK TOPO 20 a chova se to uplne stejne, stejne CR TOPO 50.

Kdyz ovsem k te TOPO mape nahraju i silnicni mapu z gps-maps.info, tak se vrstevnice zobrazi - ale zda se ze jen v mistech pokrytych tou silnicni mapou. Kdyz zkusim nejake jine mapy - napr. neco z Metroguide7, tak vrstevnice taky nejsou videt.

Kdyz zkusim vzit jen mapu Bratislava (42101101) SK TOPO50 (1), tak se nahraje a zobrazuje spravne. Kdyz vesmu kompletni SK TOPO50, tak se zase vrstevnice neukazou.

Uz jsem z toho zmatenej jak lesni vcela. Muzete mi pls nekdo poradit, jestli neco delam spatne nebo jestli je nejake zname omezeni ohledne tech map nebo nejaky jiny duvod pro tohle divne chovani?

Predem diky, Michal
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2006 - 1:37

Taky jsem si toho co popisuješ všimnul na Legendu (černobílim). Ale moc jsem to něřešil, mám ještě verzi 1.0, kterou jsem používal dva roky, tak jsem si řek, že dva roky mi sloužila naprosto v pohodě, tak neni důvod proč tam mít tu verzi 1.1, když se tak divně zobrazuje. Jestli chceš, můžu ti tu TOPO20 v1.0 poslat na mail. btw s tou silniční mapou se zobrazuje korektně, tak tam dej TPOP20 a silniční a je to v pohodě taky...
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2006 - 10:36

Taky jsem si toho co popisuješ všimnul na Legendu (černobílim). Ale moc jsem to něřešil, mám ještě verzi 1.0, kterou jsem používal dva roky, tak jsem si řek, že dva roky mi sloužila naprosto v pohodě, tak neni důvod proč tam mít tu verzi 1.1, když se tak divně zobrazuje. Jestli chceš, můžu ti tu TOPO20 v1.0 poslat na mail. btw s tou silniční mapou se zobrazuje korektně, tak tam dej TPOP20 a silniční a je to v pohodě taky...

Pokud se dobre pamatuju, je ta TOPO20 delana jako "pruhledna", takze je videt jen nad nejakou jinou soucasne nahranou nepruhlednou mapou. Da se to i zmenit aby byla videt samostatne, ale musela by se prekompilovat pres mapedit a cgpsmapper na nepruhlednou.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2006 - 11:22

Pokud se dobre pamatuju, je ta TOPO20 delana jako "pruhledna", takze je videt jen nad nejakou jinou soucasne nahranou nepruhlednou mapou. Da se to i zmenit aby byla videt samostatne, ale musela by se prekompilovat pres mapedit a cgpsmapper na nepruhlednou.


Taky bych potreboval tu nepruhlednou verzi free TOPO20. Byl by ochoten mi ji nekdo poskytnout, pokud ji ma? Pripadne tu prvni verzi free TOPO20 .
Atlas 10R ver5 totiz tuhle pruhlednou mapu ignoruje, a samostane je pruhledna mapa opravdu nezobrazitelna. Zobrazi se jen na stavajici verzi TOPO50 od Picodasu, coz je super. Ale bojim se, ze az prijde upgrade TOPO50, tak to dopadne stejne jako s 10Rver5 - pruhlednost free mapy prestane fungovat. Takze tak trochu doufam, ze nova verze TOPO50 bude mit uz vrstevnice po 20m, tech 50m je skoro na nic...
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2006 - 15:50

Da se to i zmenit aby byla videt samostatne, ale musela by se prekompilovat pres mapedit a cgpsmapper na nepruhlednou.

POZOR! Nevim, jak u x-verzi, ale u predchoizich verzi gps jsou pruhledne mapy videt VZDY, i kdyz pod nimi neni zadna nepruhledna. Nekdy ale je treba ty stare mapy vrstevnic prekompilovat jen tak bez uprav, protoze byly sestaveny se starou verzi cgpsmapperu a nechodily dobre v barevnych modelech. Pokud nechodi pruhledne vrstevnice v Cx modelech a v C chodily, bude to asi bug Cx firmwaru.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2006 - 12:08

Taky bych potreboval tu nepruhlednou verzi free TOPO20. Byl by ochoten mi ji nekdo poskytnout, pokud ji ma? Pripadne tu prvni verzi free TOPO20 .
Atlas 10R ver5 totiz tuhle pruhlednou mapu ignoruje, a samostane je pruhledna mapa opravdu nezobrazitelna. Zobrazi se jen na stavajici verzi TOPO50 od Picodasu, coz je super. Ale bojim se, ze az prijde upgrade TOPO50, tak to dopadne stejne jako s 10Rver5 - pruhlednost free mapy prestane fungovat. Takze tak trochu doufam, ze nova verze TOPO50 bude mit uz vrstevnice po 20m, tech 50m je skoro na nic...

Vyzkousel jsem, ze je-li mapa prekompilovana na nepruhlednou, je videt i samostatne i pres Ulicni mapu (Picodas), takze predpokladam, ze s ATLASEM10R bude videt taky. Asi by bylo dobry se obratit na stranku autoru a pozadat, jestli by neudelali i nepruhlednou verzi. Trvalo by to tak hodinu, ale nechci se jim do toho vrtat :-).
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2006 - 16:47

Taky bych potreboval tu nepruhlednou verzi free TOPO20. Byl by ochoten mi ji nekdo poskytnout, pokud ji ma? Pripadne tu prvni verzi free TOPO20 .
Atlas 10R ver5 totiz tuhle pruhlednou mapu ignoruje, a samostane je pruhledna mapa opravdu nezobrazitelna. Zobrazi se jen na stavajici verzi TOPO50 od Picodasu, coz je super. Ale bojim se, ze az prijde upgrade TOPO50, tak to dopadne stejne jako s 10Rver5 - pruhlednost free mapy prestane fungovat. Takze tak trochu doufam, ze nova verze TOPO50 bude mit uz vrstevnice po 20m, tech 50m je skoro na nic...

Prej nová TOPO mapa od PICODASU bude mít vrstevnice po 20m
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2006 - 21:33

POZOR! Nevim, jak u x-verzi, ale u predchoizich verzi gps jsou pruhledne mapy videt VZDY, i kdyz pod nimi neni zadna nepruhledna.

Nemam X radu, ale Questa, puvodni pruhledna TOPO20 v nem bez dalsich map videt NENI, zkompilovanim v novejsim cgpsmapperu (i beze zmeny atributu pruhlednosti) uz videt je.
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2006 - 12:46

...Asi by bylo dobry se obratit na stranku autoru a pozadat, jestli by neudelali i nepruhlednou verzi. ...


Asi tak 15 min jsem se tam kdysi snazil nejaky kontakt na nekoho najit, nejdriv pres menu, pak prochazenim vsech moznych stranek na tom serveru ale bezvysledne...
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2006 - 15:18

Diky vsem za rady. Nastaveni nepruhledne mapy skutecne pomohlo, aby se zacala zobrazovat i samostatne. S tim metroguidem se mi ale porad neukazuje. Samotne prekompilovani bez zmeny jsem jeste nezkousel - jeste to doma zkusim.

Taky jsem pokusne napsal na email adresu z gps-maps.info s odkazem na tohle forum, tak uvidime, jaky bude vysledek - treba bude stacit tam vystavene mapy znovu zkompilovat.
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2006 - 13:50

úplně dole v patičce každé stránky nějaký email je. Teda jestli je to ono
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2006 - 13:53

Asi tak 15 min jsem se tam kdysi snazil nejaky kontakt na nekoho najit, nejdriv pres menu, pak prochazenim vsech moznych stranek na tom serveru ale bezvysledne...

Uplne dole pod carou vedle letopoctu je link na PEBa. Kdyby se to nedarilo, zacnu na tom alternativne delat, jen nevim kam to vystavit, je lepsi kdyz si to kazdy muze od nich kdykoliv stahnout, je to tusim 5mega, mailovat kazdymu by byl zpruz.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2006 - 22:08

Prekompilovani bez zmeny viditelnosti mi pomohlo - uz se mapa zobrazuje i s Metroguidem, diky za radu. Akorat ji musim nahravat sendmapem, protoze kdyz to zkusim udelat v MapSource, tak dostanu roztomilou hlasku

Sada map je priblizne 0,7 MB velka, ale k dispozici je pouze 482,8 MB. Vyberte prosim mensi sadu map.

;-) Nevite, cim by to mohlo byt?

PB z gps-maps mi uz na mail odpovedel, ze o tomhle problemu vi a ze kdyz si najde cas, tak da na web nove prekompilovanou verzi.
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2006 - 14:03

Vystavit to neni problém, udělá se stránka na webzdarma.cz tam je k dispozici 50MB, všechno se to tam nahraje a pohoda.
Jinak mám i starší verze TOPO map, respektive:
TOPO20 v1.0 a v1.1
TOPO50 v1.1 a v 1.2
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2006 - 22:29

Prekompilovani bez zmeny viditelnosti mi pomohlo - uz se mapa zobrazuje i s Metroguidem, diky za radu. Akorat ji musim nahravat sendmapem, protoze kdyz to zkusim udelat v MapSource, tak dostanu roztomilou hlasku ;-) Nevite, cim by to mohlo byt?

PB z gps-maps mi uz na mail odpovedel, ze o tomhle problemu vi a ze kdyz si najde cas, tak da na web nove prekompilovanou verzi.

Na to mi pomohlo v programu Mapdekode (free :-) ) znovu vytvorit (tedy prepsat) zapis v registrech. System si nejak pamatuje ty puvodni mapy a i kdyz se ty prekompilovane jmenuji stejne, tak se pri posilani do GPS zjevi tahle pekna hlaska.
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2006 - 0:23

PB z gps-maps mi uz na mail odpovedel, ze o tomhle problemu vi a ze kdyz si najde cas, tak da na web nove prekompilovanou verzi.

O tomhle problemu se diskutovalo už několikrát za poslední asi rok a půl, od doby, kdy byly vypuštěny první barevné garminy. Jednodužší než čekat je si tu opravu udělat za 15 min. sám. Je třeba vše překompilovat a znovu vytvořit preview, nic vic.
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2006 - 0:24

PB z gps-maps mi uz na mail odpovedel, ze o tomhle problemu vi a ze kdyz si najde cas, tak da na web nove prekompilovanou verzi.

O tomhle problemu se diskutovalo už několikrát za poslední asi rok a půl, od doby, kdy byly vypuštěny první barevné garminy. Jednodužší než čekat je si tu opravu udělat za 15 min. sám. Je třeba vše překompilovat a znovu vytvořit preview, nic vic.
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2006 - 14:23

Vystavit to neni problém, udělá se stránka na webzdarma.cz tam je k dispozici 50MB, všechno se to tam nahraje a pohoda.
Jinak mám i starší verze TOPO map, respektive:
TOPO20 v1.0 a v1.1
TOPO50 v1.1 a v 1.2

No myslim to tak, ze je to jejich dite, tak at to maji pekne pohromade. Jinak navod jak na to, kdyby nekdo chtel :Potreba je free program Mapedit, v nem se *.img soubor otevre, ulozi se (SAVE MAP AS) v tzv polskem formatu *.mp, dale se jde do zalozky FILE / MAP PROPERTIES / cGPSMAPPER, tam se zrusi zaskrtnuti policka MAP IS TRANSPARENT (bude prazdne). Soubor se kliknutim na ikonu diskety ulozi. Ve FILE / EXPORT / GARMIN IMG cgpsmapper.exe se kliknutim otevre okno, zvolite kam s novym *.img, dalsi okno, kde se musi nastavit cesta, kam jste uz predtim rozzipovali free program cGpsmapper "cgpsmapper.exe". Tlacitkem RUN se spusti kompilace, chvile napeti a je to.V tom Mapeditu s formatem *.mp muzete jeste blbnout vic, napr pridat nejaky mesta atd, aby to bylo prehlednejsi pro pouziti samostatne.
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2006 - 23:59

O tomhle problemu se diskutovalo už několikrát za poslední asi rok a půl, od doby, kdy byly vypuštěny první barevné garminy. Jednodužší než čekat je si tu opravu udělat za 15 min. sám. Je třeba vše překompilovat a znovu vytvořit preview, nic vic.


Podělím se s jednou čerstvou zkušeností. Protože jsem zjistil že TTQV verze 4 podporuje mapy v Garmin formátu, natáhl jsem do něj Free mapy (img soubory) CZ i Topo 20 a poslal je do Legenda odsud. Je pravda že nahrávání trvalo neskutečně dlouho (nechal jsem blbec rychlost portu 9k6 a to fakt není moc), ale výsledek je ten, že vše funguje k plné spokojenosti a i ty dvacítkové mapy jsou zobrazeny normálně. Tohle se mi prostě s pomocí MapSendu nepodařilo, takže ve FW Legendu chyba asi nebude...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama