Přejít na obsah


Fotka

Aktivujete si sběratelské geocoiny?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 juraf369

juraf369

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 181 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2010 - 9:58

Ahoj, chtěl bych se zeptat na váš názor, hlavně sběratelů geocoinů. Aktivujete si Vaše nové geocoiny? Má mmince větší cenu aktivovaná nebo neaktivovaná? Já si myslím, že větší cenu má neaktivovavý geocoin. Co vy na to?? Juraf369
  • 0

#2 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 616 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2010 - 10:57

Zatím žádné sběratelské coiny nevlastním, ale můj názor je. Pokud ho aktivuješ, tak ho můžou ostatní logovat (tedy napsat: "Tento krásný coin jsme viděli na eventu u autora"). Neaktivovaný má samozřejmě vyšší cenu, ale pouze, pokud ho chceš prodat. Já bych ho aktivoval, ale záleží na tobě.
  • 0

#3 hydrous

hydrous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2010 - 11:36

Mám doma několik neaktivovaných coinu, které mám do sbírky, nebo nemají zatím cíl. Neaktivuju je proto že se potom objevujou v seznamu, když píšeš log a vkládáš nějaký jiný coin do keše, no a když jich tam budeš mít třeba 30 tak už v tom bude celkem zmatek. Na eventy je nevozím a navíc aktivovat je můžeš kdykoliv ;-)
  • 0
Horší cesta nemusí být kratší...

#4 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2010 - 19:43

Všechny coiny, které mám ve sbírce, mám aktivované.
  • 0

#5 geoquino

geoquino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 335 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2010 - 20:49

Aktivuji v podstatě vše, jelikož kromě mincí se mi líbí i jejich ikony. Cena pro následující prodej u aktivovaných mincí je nižší, ale zatím jsem stále sběratel a ne "rozprodavatel", tak to neřeším. Velké množství mincí jsem vyřešil založením vlastní nepublikované a archivované cache, kam bez prodlení přesouvám všechny přírůstky.
  • 0

#6 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2010 - 21:06

Tomuhle obecne nejak nerozumim, coin ktery lezi doma v supliku nebo se jen taha po hospodach na chlubeni, to snad ani neni coin. Tim je jen ten, ktery putuje po kesich ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#7 radims

radims

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2010 - 21:24

kapsa napsal/a:
Tomuhle obecne nejak nerozumim, coin ktery lezi doma v supliku nebo se jen taha po hospodach na chlubeni, to snad ani neni coin. Tim je jen ten, ktery putuje po kesich ....

Ano, putuje. Tak dlouho, dokud ho nenajde nějaký "sběratel" a neskončí v šuplíku u něj...
Mimochodem, mince která je platidlem nějakého státu taky nepřestane být platidlem jen díky tomu, že si ji někdo zařadí do sbírky.
Ale jak tu bylo řečeno, pěkný coin = pěkná ikonka. Takže proč neaktivovat.
Některé moje mince putují, některé leží doma (a bohužel nejenom u mně).
  • 0

#8 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2010 - 19:15

kapsa napsal/a:
Tomuhle obecne nejak nerozumim, coin ktery lezi doma v supliku nebo se jen taha po hospodach na chlubeni, to snad ani neni coin. Tim je jen ten, ktery putuje po kesich ....


V tom případě je celá filatelie podvod. :)
  • 0

#9 washa4

washa4

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2010 - 19:22

Ja si taky geocoiny aktivuju a ukazuji pouze na Eventech. Mam tam par peknych kousku, o ktere bych nerad prisel, ale pochopitelne, sem tam vypustim i nejakou minci do sveta. Bohuzel, uz mi jich moc po keskach neputuje :-( Proto si s vypoustenim coinu do sveta davam velky pozor a ty drazsi nechavam prakticky jen u sebe (nebo, ktere se mi libi). Tez velmi pochybuji, ze by muj The Silver Treasure dosel nejak daleko, kdyz se o nem vi, ze je z unce stribra (TBWB0V).
  • 0

#10 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2010 - 19:33

Tady je další... TBWDT7 :) Moc pěkný kousek.
  • 0

#11 Petricius

Petricius

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2010 - 8:47

Aktivuji všechny. Pokud jich máš pak v seznamu hodně, dají se také vhodně pojmenovat, aby začínaly všechny třeba číslem a objevovaly se hned na začátku a vedle sebe. Pak bude i vkládání ostatních GC a TB přehledné.
  • 0
SELECT * FROM krabička

#12 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2010 - 9:45

washa4 napsal/a:
Ja si taky geocoiny aktivuju a ukazuji pouze na Eventech. Tez velmi pochybuji, ze by muj The Silver Treasure dosel nejak daleko, kdyz se o nem vi, ze je z unce stribra.

Tak to je opravdu mooooooooooc drahej coin, kdyz je z unce stribra. To by si kaceri z cele republiky jiste nohy zlamali, jen aby ho ukradli. Kolikpak ta unce stribra stoji? Je to vic nebo min nez 10 piv?? :D

Jasne, je to kazdeho vec, nekdo sbira to a jiny zase tohle ale me to proste stejne prijde podobny, jako kdyz si snob koupi drahy auto a pak nema dost odvahy na to s nim jezdit. Pak ho ma jen zaparkovany ve stodole a jedinym jeho ucelem je, aby se mohl chlubit, ze ho ma .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#13 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2010 - 20:53

kapsa napsal/a:
Tak to je opravdu mooooooooooc drahej coin, kdyz je z unce stribra. To by si kaceri z cele republiky jiste nohy zlamali, jen aby ho ukradli. Kolikpak ta unce stribra stoji? Je to vic nebo min nez 10 piv?? :D

Jasne, je to kazdeho vec, nekdo sbira to a jiny zase tohle ale me to proste stejne prijde podobny, jako kdyz si snob koupi drahy auto a pak nema dost odvahy na to s nim jezdit. Pak ho ma jen zaparkovany ve stodole a jedinym jeho ucelem je, aby se mohl chlubit, ze ho ma .... ;)


Srovnavas nesmysly, auto si muzes jakkoli zabezpecit zatimco coin asi tezko, ze. A kradou se horsi coiny nez je z unce stribra.
To ze ty jsi zrovna mel stesti na to, ze ti zadny neukradli, jeste neznamena, ze se to nedeje. Ja jsem vypustil 4 a 2 uz jsou kdovi kde, pritom zrovna ty 2 ukradene byly cennejsi. Chtel jsem jich vypustit vice, ale toto me presvedcilo, ze dotovat nikoho nebudu.
  • 0

#14 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2010 - 21:21

Má mince větší cenu aktivovaná nebo neaktivovaná?

To přeci záleží na tom kdo hodnotí. Neaktivovaná mince má cenu peněz, které jsi za ní zaplatil dokud se dá koupit nová, pak už je to jen otázka nabídky/poptávky. Cena aktivované mince se vlastně ani nedá vyčíslit, neboť není nabízena k prodeji. Pro mě osobně má větší hodnotu moje aktivovaná mince na cestách, cizí mince potěší mé oko a srdce, nicméně jako kradená by pro mě žádnou cenu neměla.

Unce stříbra je něco kolem 18 dolarů http://www.e-mince.cz/?p=p_125, takže žádná extra hodnota to není, nicméně sběratelství je o něčem jiném - známky se také sbírají nepoužité, sbírají se mince, kterými nikdo nikdy nezaplatil, pivní tácky na kterých nikdy pivo nestálo atd. Takže je to sice škoda trakovacího čísla, ale ty mince jsou krásné a jejich sbírání chápu.

A co takhle založit půjčovnu nevyužitých trakovacích čísel? Třeba jenom krátkodobě - na přesun z místa na místo - jako známku na GPO. Vlastník by se těšil doma z mince a ostatní z pohybu cestovatele a pěkné ikonky ve statistikách.
  • 0
MaFa

#15 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2010 - 9:33

k-lord napsal/a:

kapsa napsal/a:
Tak to je opravdu mooooooooooc drahej coin, kdyz je z unce stribra. To by si kaceri z cele republiky jiste nohy zlamali, jen aby ho ukradli. Kolikpak ta unce stribra stoji? Je to vic nebo min nez 10 piv?? :D

Jasne, je to kazdeho vec, nekdo sbira to a jiny zase tohle ale me to proste stejne prijde podobny, jako kdyz si snob koupi drahy auto a pak nema dost odvahy na to s nim jezdit. Pak ho ma jen zaparkovany ve stodole a jedinym jeho ucelem je, aby se mohl chlubit, ze ho ma .... ;)

Srovnavas nesmysly, auto si muzes jakkoli zabezpecit zatimco coin asi tezko, ze. A kradou se horsi coiny nez je z unce stribra.
To ze ty jsi zrovna mel stesti na to, ze ti zadny neukradli, jeste neznamena, ze se to nedeje. Ja jsem vypustil 4 a 2 uz jsou kdovi kde, pritom zrovna ty 2 ukradene byly cennejsi. Chtel jsem jich vypustit vice, ale toto me presvedcilo, ze dotovat nikoho nebudu.

A jak auto zabezpecis proti tomu, ze to do tebe nekdo nasije na prvni krizovatce? :) Podle me je to to same - snob si koupi Ferrari a pak se boji, ze ho rozbije a tak s nim radeji nejezdi. Me uz jeden coin taky ukradli ale to na tom nic nemeni - kupuji jen takove, kde ztratu ustojim. Kdyz to bude kazdy delat jako ty, tak brzy v keskach zadne coiny nebudou. Vsichni radi coiny v keskach nachazeji ale tech, kteri jsou ochotni taky sami nejake vypustit do sveta uz je podstatne min ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#16 hi.petr

hi.petr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2010 - 9:45

Když už jsem se nalogoval:) Jasně, první ustojíš, druhej nejspíš taky. Při třetím už ti to trošku začne šrotovat, proč bys měl sponzorovat nějakýho trotla. To je muj názor, podpořenej vlastní zkušeností, kterej ovšem nikomu nevnucuju.
  • 0

#17 polnjumen

polnjumen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2010 - 15:43

Před časem někdo tvrdil, že pokud se mince před vypuštěním do světa provrtá, tak už není pro "sběratele" zajímavá, takže se nekrade. Pár takových už jsem taky viděl, ale jestli to opravdu funguje, to už pověst nepraví...
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama