Přejít na obsah


Fotka

Námět na anketu - TB a GC


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 15:06

Ve vláknu "Kam ten geosvět spěje" se tu probírá problematika TB a GC a o tom, jak k tomu kdo přistupuje. Myslím, že by z toho mohla být zajímavá anketa ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#2 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 15:14

jsem pro anketu :)
(ale na mém postoji to stejně asi nic nezmění :) )

Návrh ankety:

TB a GC:

1) vůbec neloguji

2) loguji pouze jen nálezy přímo v cache (resp. při jejich přenosu) a discovery neloguji nikdy nebo jen výjimečně (např. našel jsem v cache, ale nemohl jsem splnit požadovaný úkol apod.)

3) loguji pouze nálezy přímo při přenosu z cache, discovery loguji u těch, které se mi dostaly do ruky od kamaráda, známeho nebo jiného kačera - tedy jednotlivé kusy nebo si na eventech vybírám pouze ojedinělé kusy

4) loguji veškeré kusy, které jsem kdy viděl, včetně hromadných eventových shromaždišť, kde se nachází na jednom místě větší množství TB či GC, opisuji si čísla nebo si i případně beru seznam zde umístěných TB a GC

5) loguji naprosto vše, to je 3) + včetně i fotek a obrázků daných TB a GC nebo i čísel, které mi někdo nadiktuje

no jen hrubý návrh jednotlivých stupňů ..........
  • 0

#3 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 15:20

já jsem pro 1), možná výjimečně max 2) - sakra, jsem to vymyslel a sám se nemůžu rozhodnout :D

Tak to někdo upravte, ať to má hlavu a patu a jednoznačnost :)
  • 0

#4 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 15:22

GC/TB loguji: 1) pokud je přenáším mezi kešemi 2) dle bodu 1 nebo discoveruji nalezené v keši či viděné u jiného kačera 3) dle bodu 2 + discoveruji přítomné na eventech 4) všechna čísla ke kterým se kdekoli dostanu 5) neloguji, neberu, nepřenáším, neřeším Pro mne osobně platí bod 3.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#5 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 15:26

1.5) Loguji přenášené z keše do keše a výjimečně discover v keši či na eventu (extra kousky které chci pochválit, třeba [tb]TB26ZV5[/tb])
  • 0

#6 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 581 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 15:26

A co možnost - neloguji vůbec, nepřenáším, nesbírám. Pač tuto možnost bych zvolil já....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#7 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 18:50

Ještě chybí body - (ne)snažím se poponést podle přání ownera - listingy (ne)čtu - (ne)fotím - (ne)luxuji okoli pred eventem - (ne)snazim se popnest co nejrychleji - (ne)vypoustim na cesty - (ne)sbiram
  • 0
MaFa

#8 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 20:42

no, tak mladí lidé, dokožme, že jsem schopni konstruktivní diskuze a vytvořme alespoň návrh té ankety!! ;) Ať ta žabomyší válká má alespoň nějaký závěr :)

Se Zeggou v tomto souhlasím, napsala otázky obsahově podobně. Ale chybími ještě rozlišení, zda na eventu loguji všechny co tam jsou, a tedy beru si či opisuji případný seznam nebo pouze discoveruji jen pečlivě vážené GC a TB které třeba mě nějak výrazně oslovili, tedy že si výrazně vybírám. Viz u mě rozdíl mezi bodem 2) a 3).
V podstatě to naznačil i Osik. Souhlasíš?

na bod 5, že vůbec neloguji jsem nepomyslel :) což bych dal jako bod jedna a následně vše posunul.

to MaFa - to už se mi zdá zase moc detailní a tak torchu moc, nemyslíš?

Je tedy někdo schopen to formulovat do rozumné češtinské podoby ? :)

btw problém s některými TB, např. takové auto, to se těžko přenáší nebo loguje jinak než discovery, tak tady možná může být poněkud zádrhelek ;) - ale je to dost specifický případ....
  • 0

#9 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 6:13

Pokud se usnesete na anketě s pokud možno krátkými otázkami, můžete mi ji poslat na info(zavináč)geocaching.cz a já ji vystavím v levém panelu. choze
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#10 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 6:27

choze napsal/a:
Pokud se usnesete na anketě s pokud možno krátkými otázkami, můžete mi ji poslat na info(zavináč)geocaching.cz a já ji vystavím v levém panelu.

choze


tak to je výzva!! :) - tak snad už jen ten drobný zádrhel: "Pokud se usnesete" :P
  • 0

#11 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 8:49

No anketa je vec pekna a co bude vysledkem? Ze si tu cast lidi poplaca po ramenou a reknou "tak jsme meli pravdu my, hec"? Me osobne to prijde dost detinske.
  • 0

#12 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 550 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 9:11

Dyk je to hloupost dělat anketu, která jak píše S474N, akorát přihraje do karet vítězům. Co z toho bude? Že by nové pravidlo? Podle mě se zde pak bude opakovat stejná diskuze. Celkem jsem se zábavou sledoval toto vlákno, ale že z toho bude takový závěr, to jsem netušil. Je pěkně, vyražte na kešky ;). A pokud má někdo větší depku z toho, že s ním někdo jiný nesouhlasí, ať si dá nějakou lepší, náročnější, třeba 5-kovou :D.
  • 0

#13 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 9:14

A do jaké kolonky by tě zařadilo zalogování desítek GC a TB, které leží v keši
http://www.geocachin...56-d4e7070e40ff
ale vlastně už neexistují ? B)
  • 0

#14 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 10:19

mr.mates napsal/a:
Dyk je to hloupost dělat anketu.....


S474N napsal/a:
No anketa je vec pekna a co bude vysledkem? Ze si tu cast lidi poplaca po ramenou a reknou "tak jsme meli pravdu my, hec"? Me osobne to prijde dost detinske.


No tak musíte to brát s nadhledem, jsou to jen takové hádky o ničem :) -
ale anketu nevidím jako blbost, chtěl bych vidět ten výsledek ale určitě né pro to, abych se plácal po rameni..... prostě jen tak, tak jako běží ostatní ankety.....
A kdo ví, třeba změním po anketě názor, třeba ne, spíš asi ne, ale i kdybych "vyhrál" je mi to šuma fuk, klidně ať "prohraji"

anketa je náhodou hezká věc, ale je jasné, že dětinskost se tím nevybije :)

vás by výsledek nezajímal?
  • 0

#15 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 10:55

Me by zajimal vysledek toho, jak by se tvaril zamestnavatel na to, co delaji zamestnanci v pracovni dobe. To by me opravdu a seriozne zajimalo.
  • 0

#16 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 11:02

S474N napsal/a:
No anketa je vec pekna a co bude vysledkem? Ze si tu cast lidi poplaca po ramenou a reknou "tak jsme meli pravdu my, hec"? Me osobne to prijde dost detinske.


Anketa neukazuje ničí pravdu, anketa má pouze statisticky vypovídající hodnotu. Je-li vyplněna pravdivě, poskytuje náhled nakolik je jaký postup v praxi rozšířen. Nic víc, nic mín.

V tomto směru svůj smysl má.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#17 DeathOfRats

DeathOfRats

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 12:00

MedoMys napsal/a:
A do jaké kolonky by tě zařadilo zalogování desítek GC a TB, které leží v keši
http://www.geocachin...56-d4e7070e40ff
ale vlastně už neexistují ? B)


To jsem nějak nepochopila - ty coiny v Pokladu jsou, nebo nejsou? Nebo je za tím ještě něco, co člověk neví, dokud cache neodlovil?

Jinak souhlas se Zeggou, anketa má smysl jako průzkum veřejného mínění...
  • 0
SQUEAK?
deathofrats.rajce.net
deathofrats13.blogspot.com

#18 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 12:21

DeathOfRats napsal/a:To jsem nějak nepochopila - ty coiny v Pokladu jsou, nebo nejsou? Nebo je za tím ještě něco, co člověk neví, dokud cache neodlovil?


Stačí číst. Co myslíš, jsou?
"Ne že bych to nekomu prál, ale jiste se už stalo, že se nejaký Travelbug, nebo geocoin ztratil. Nebo máte doma nejaký tento predmet a nechcete ho posílat do sveta, nebo už svoji pout obešel. Mužete tedy tuto krabku použít (k nicemu Vás nenutím) jako virtuální místo kde budou Vaše mince a travelbugy v bezpecí odpocívat a plnit další poslání (pokladu) Mužete je sem jen nalogovat, nebo i vytvorit fotku standartních rozmeru a vložit do keše, kde je pro tento úcel ftoalbum. Nebo mi foto poslat na mail ( treasurebrno@gmail.com ) a ja pri nejbliší príležitosti fotky do alba pridám.Jen, když pošlete foto, nebo ho budete dávat sami do alba, prosím at je videt i císlo, aby si každý,kdo najde poklad mohl zapsat discovered it"
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#19 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 13:01

Zegga napsal/a:Anketa neukazuje ničí pravdu, anketa má pouze statisticky vypovídající hodnotu. Je-li vyplněna pravdivě, poskytuje náhled nakolik je jaký postup v praxi rozšířen. Nic víc, nic mín.

V tomto směru svůj smysl má.


Statisticky bych rekl, ze nejsme ani na urovni "statisticke chyby", tech par lidi, co tady zahlasuje nema zadnou vypovidaci schopnost ;)
  • 0

#20 DeathOfRats

DeathOfRats

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 13:52

Zegga napsal/a:

DeathOfRats napsal/a:To jsem nějak nepochopila - ty coiny v Pokladu jsou, nebo nejsou? Nebo je za tím ještě něco, co člověk neví, dokud cache neodlovil?


Stačí číst. Co myslíš, jsou?
"Ne že bych to nekomu prál, ale jiste se už stalo, že se nejaký Travelbug, nebo geocoin ztratil. Nebo máte doma nejaký tento predmet a nechcete ho posílat do sveta, nebo už svoji pout obešel. Mužete tedy tuto krabku použít (k nicemu Vás nenutím) jako virtuální místo kde budou Vaše mince a travelbugy v bezpecí odpocívat a plnit další poslání (pokladu) Mužete je sem jen nalogovat, nebo i vytvorit fotku standartních rozmeru a vložit do keše, kde je pro tento úcel ftoalbum. Nebo mi foto poslat na mail ( treasurebrno@gmail.com ) a ja pri nejbliší príležitosti fotky do alba pridám.Jen, když pošlete foto, nebo ho budete dávat sami do alba, prosím at je videt i císlo, aby si každý,kdo najde poklad mohl zapsat discovered it"


Aha. Tak to dopadá, když člověk přečte celý listing bez posledního odstavce... :D
Už to chápu, ale... jinak to stejně moc nechápu (jako smysl tohoto).
  • 0
SQUEAK?
deathofrats.rajce.net
deathofrats13.blogspot.com




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama