Přejít na obsah


Fotka

garmin etrex h


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 bosna4321

bosna4321

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2010 - 17:46

zdravím,
mám takový dotaz..

v létě se chystám na asi tak 5ti denní tůru po oblasti kterou vůbec neznám.
Jedná se o takovouhle trasu: http://maps.google.c...234589&t=h&z=10

Je to poměrně dlouhá trasa. No a mě zajímá, jestli je možné se na takovéhle pouti řídit i podle nemapové navigace??
Nedokážu si totiž představit jak tahle navigace vůbec funguje? Na fotkách této navigace přitom na displayi mapy jsou - i názvy silnic a podobně viz.:http://www.gpsforhikers.com/product/010-00256-00-300.jpg
tak teda vážně nevím...
  • 0

#2 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2010 - 19:01

Není etrex jako etrex.:) Na té fotce je starý "etrex Legend", který narozdíl od "etrexu H" má mapy... ale zas nemá moc citlivý přijímač.
Na Háčku je jenom šipka, která ti ukazuje směr k zadaným souřadnicím (a to ještě jen při pohybu), nebo aktuální souřadnice, nebo jednoduchá slepá mapka s projitou traso a ikonkami nahraných bodů.
Tady je pár obrázků... Šipka, Mapka.

Jediné, co by mohlo trochu pomoct je naklikat trasu (lomená křivka, která spojuje sadu waypointů), ale byla by to stejně jenom taková slepá mapa. Do neznámého terénu nic moc.
Pokud máš aspoň papírovou mapu, můžeš si případně souřadnice vynést do ní. Občas trošku nepraktické, ale lepší než nic. Zas je to pak na té mapě o něco přehlednější.:)

edit: Jo teď koukám, že jsem na první pohled moc neodhadl měřítko a že to chceš jako autonavigaci.
Šla by naklikat ta trasa... při přiblížení ke křižovatce se bod, na který se naviguje, sám změní na následující a otočí se i šipka (ukazuje samozřejmě vzdušnou čarou, takže záleží, jak hustě budeš mít trasové body). Zase... s autonavigací nejde srovnávat, na složitějších křižovatkách a klikatých cestách spíš k ničemu, ale možná někdy lepší než nic.

edit2:
Proč já si to nikdy neprohlídnu pořádně... tak aspoň to máš popsané komplet.:D
  • 0

#3 Fast Hippo

Fast Hippo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2010 - 12:39

Omlouvam se, pokud budu vypadat jako osoba mdleho rozumu, ale: Alkes v prispevku nahore pise o "smeru k zadanym souradnicim" Citecka ve vlaknu "Garmin eTrex Legend vase postrehy a zkusenosti" pise o sipce e-H navigujicim k zadanym souradnicim. Me se vsak nepodarilo najit zpusob jak do e-H souradnice vubec zadat, tedy jinak, nez na pozadovane misto zajit a pak ulozit waypoint. Pro hledani kesi neprilis prakticke. Rovnez manual (ctyrstrankovy, format A6) o takoveto moznosti nic nerika. Patrne tedy delam neco spatne. Prosim o radu. Na vysvetleni-pouzivam e-trex H tak, ze si napisu pozadovane souradnice na papir, kouknu do mapy, kde zhruba kes je, priblizim se, zapnu navigaci, vyrazim a pak koukam jak se souradnice prubezne meni a smer doladuju dle buzoly. Jde to docela dobre. Ovsem moznost zadavani souradnic do pristroje predem by cely proces trochu dost zjednodusila.
  • 0

#4 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2010 - 12:54

Bude lepší kouknout do kompletního manuálu... http://www.garmin.co...vodkobsluze.pdf
Jestli mě pamět neklame, tak by ty souřadnice při ukládání waypointu měly jít editovat.
  • 0

#5 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2010 - 12:58

Fast Hippo napsal/a:
Omlouvam se, pokud budu vypadat jako osoba mdleho rozumu, ale:

Alkes v prispevku nahore pise o "smeru k zadanym souradnicim" Citecka ve vlaknu "Garmin eTrex Legend vase postrehy a zkusenosti" pise o sipce e-H navigujicim k zadanym souradnicim.

Me se vsak nepodarilo najit zpusob jak do e-H souradnice vubec zadat, tedy jinak, nez na pozadovane misto zajit a pak ulozit waypoint. Pro hledani kesi neprilis prakticke. Rovnez manual (ctyrstrankovy, format A6) o takoveto moznosti nic nerika. Patrne tedy delam neco spatne. Prosim o radu.


Ac Hcko nemam, je to podle mne "Ulozit bod" - tady, stranka 11 ...
http://www8.garmin.c...vodkobsluze.pdf

EDIT: Alkes byl rychlejsi
Navic, body (kese) by tam maly jit naimportovat z gpx pres Mapsource napr. ...
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#6 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2010 - 13:06

Souřadnice více míst si můžeš zadat předem, ale jen editací nějakého bodu, např. takového, který sejmeš na místě, kde se nacházíš. V ČR moc podle GPS nehledám, ale o dovolené v cizině jsem si během válení se o siestě nacvakal do GPSky keše ze zamýšlené oblasti a pak už během výletu je v pohodě používal (např. někam dojedeš a dáš volbu nejbližší body). Když hledáš jednotlivou keš, jak popisuješ, ulož bod místa, kam jsi dorazil poblíž (např. parking) a edituj ho na souřadnice keše. Pak zvolíš navigovat a můžeš použít šipku se zobrazením vzdálenosti. Trasu se mi ještě nějak nepovedlo použít - zadat jo, ale po příchodu na bod (do blízkosti) se mi to nepřepne na další. To bych tedy potřeboval poradit zas já... EDIT: mám samozřejmě na mysli ruční zadávání.
  • 0

#7 Fast Hippo

Fast Hippo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2010 - 13:19

Dekuju vsem zucastnenym a dekuju za manual. Nemohl jse se nejak procvakat pres tu editaci, ale vecer vyzkousim.
  • 0

#8 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2010 - 13:39

Jednoduše: vlezeš KDEKOLI do menu Ulož bod, ulož si ho, vymysli jméno, vlez do něj na navigaci, šipkama až dolů kde jsou souřadnice, zase potvrdit, a teď jseš v obrazovce, kde si ty souřadnice přepíšeš - tlačítkama nahoru-dolů a potvrzením. S trochou praxe raz dva. A uložit. Takhle si sice zdlouhavě, ale přecejen uložíš dopředu keší (bodů) něúrekom. Snad si to ještě pamatuju správně.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#9 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2010 - 13:49

Citecka napsal/a:
vlezeš KDEKOLI do menu Ulož bod, ulož si ho...


Nebo "klávesová zkratka": podržíš déle ENTER (spodní tlačítko vlevo) a vytvoří to bod na aktuálních souřadnicích rovnou.

Kdyby mi tak někdo poradil s tou trasou. vždy to napíše "přiblížení k cíli", čekal bych, že se to rovnou přepne na další bod v pořadí, nebo se to zeptá, jestli chci jít na další bod - tak nějak bych si to představoval. Ale nic takového a z návodu jsem to nevykoukal.
  • 0

#10 pgnext

pgnext

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2010 - 13:59

kluci,vidím, že používat etrex je věda ;) já vím, že manuály jsou mizerné, ale nemaťte tady lidi nesmysly. proč bych měl zajít na místo, kde potřebuji souřadnice uložit? Trasu je možno editovat v mapě, uložit gpx a ten pak stáhnout do gps, pokud máte kabel. K editaci používám např. bikemap.cz nebo cykloserver.cz, je možno sestavit trasu a ještě si přidat WPT (zájmové body), pak vyexportovat *.gpx... souřadnice zjistíš i z mapy.cz, tak trochu koumejte. I s nemapovým gps se dostanu všude, ale jak praví kolega, raději si do papírové mapy napsat souřadnice důležitých bodů, člověk pak ví, kde je, kdyby sešel z cesty. Na komunikaci s gps používám program g7towin (zdarma, jednoduchý a umí vše, co potřebuji). Tož tak.
  • 0

#11 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2010 - 14:08

pgnext napsal/a:
... ale nemaťte tady lidi nesmysly. proč bych měl zajít na místo, kde potřebuji souřadnice uložit?


Však to píše ten, kdo potřebuje poradit - nikdo to nikomu neradí, aby to tak dělal.
Já psal o ručním zadávání (protože dva dotazující evidentně kábl nepoužívají) a tam je praktické editovat blízký bod, bo se pak zpravidla opravují jen poslední číslice.
Jinak dík za tip na prográmek. Třeba ho někdy využiju, když se mi už měsíce (rok?) válí v šupleti kábl a ještě jsem ho ani nevyzkoušel :-)

Nemáš, pgnext, zkušenost s použitím trasy v terénu? Na to fakt nemůžu přijít.
  • 0

#12 pgnext

pgnext

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2010 - 14:17

Fast Hippo napsal/a:

Me se vsak nepodarilo najit zpusob jak do e-H souradnice vubec zadat, tedy jinak, nez na pozadovane misto zajit a pak ulozit waypoint. Pro hledani kesi neprilis prakticke. Rovnez manual (ctyrstrankovy, format A6) o takoveto moznosti nic nerika. Patrne tedy delam neco spatne. Prosim o radu.


Na vysvetleni-pouzivam e-trex H tak, ze si napisu pozadovane souradnice na papir, kouknu do mapy, kde zhruba kes je, priblizim se, zapnu navigaci, vyrazim a pak koukam jak se souradnice prubezne meni a smer doladuju dle buzoly. Jde to docela dobre. Ovsem moznost zadavani souradnic do pristroje predem by cely proces trochu dost zjednodusila.

Tak tento způsob ukázkou mdlého rozumu, ale ne tvého, nýbrž výrobce Garminu. Je přinejmenším podivné, že amerikány varují před sušením koček v mikrovlnce, ale do Evropy zas posílají nicneříkající návody.
Tedy nezbývá, než to objevovat sám.
Souřadnice kešky přidáš do gps jednoduše, v listingu je ikonka pro stažení souřadnic a máš je tam. Jen bacha, aby každá keš neměla za GC další čtyři místa stejné, páč garmin umožňuje jen 6 pozic na zapsání, že...
  • 0

#13 pgnext

pgnext

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2010 - 14:42

zmijovkar napsal/a:
Trasu se mi ještě nějak nepovedlo použít - zadat jo, ale po příchodu na bod (do blízkosti) se mi to nepřepne na další. To bych tedy potřeboval poradit zas já...

EDIT: mám samozřejmě na mysli ruční zadávání.


Nějaké zkušenosti mám a jsem ochoten se o ně podělit. Nejlépe přes Skype, ať to nemusím sáhodlouze popisovat.
Přístroj umí věci, o kterých se mi ani nezdálo a zdaleka nemám objeveny všechny. Je pro mě dostačující (až na tu odlepující se gumu, to se opravdu nepovedlo).
Trasu zadávat ručně je otrava, ale budiž. Potíž navigace po bodech je v tom, že gps se nepřepne na další bod, pokud se od předchozího nezačneš vzdalovat. Někdy, když tento bod obejdeš, tak k němu tvrdošíjně ukazuje ještě několik km zpět :)) Asi je tam nějaké zaokrouhlování podle vzdálenosti k dalšímu bodu. Lépe je tedy mít trasu nahranou, tam jsou body blízko sebe a pak to funguje spolehlivě.
Jestli máš Skype, kontaktuj mě mejlem a domluvíme se.P.
  • 0

#14 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2010 - 17:06

At nezakladam nove tema, nema prosim nekdo, nebo nevite, kde je ke stazeni cesky navod k Etrex Legend - Beda edition? :) Patram zatim neuspesne, dik!
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#15 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 17:48

Jestli ho ještě někdo shání, přišla mi tato http://www.alwar.cz/...ps-etrex-h.html. Myslím, že je to slušná cena, ale jinak nemám s tím shopem nic společného.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama