Přejít na obsah


Fotka

Co mám dělat, když mi nejdou zalogovat GC/TB


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2010 - 20:28

Ahoj Prosím, poraďte mi. Mám takový zvláštní problém, včera (2.5.2010) jsem byl na eventu, viděl jsem tam spoustu trackablů (discovered), fotil jsem si je i s kódy, a když mi došly baterky ve foťáku, začal jsem si kódy opisovat. Naneštěstí u dvou trackablů se mi nedaří zalogovat jejich nález. Docela škrábu, takže u jednoho u někerých znaků kódu připadají až 4 možnosti, u druhého mi vlastnoručně opsaný kód přijde docela čitelný (takže si myslím, že tam píšu správný kód), ale přesto mi i u druhého Trackablu systém na www.geocaching.com píše, že předmět s takovým kódem systém nezná. Oba trackables mám vyfocený na mobilu (z kterýho ani fotky neumím přehrát do PC), něco si z eventu pamatuju (jako co se tam dělo), a mám papírky s načmáranými kódy, kde by ho v tom případný vlastník předmětu mohl při ostřížích očích a trochu štěstí poznat, že to je kód k jeho předmětu. Nemám ale žádný 100% důkaz, že jsem ty dva trackably viděl. Ani ownery předmětů neznám, jen u geogemu mám jednoho podezřelého, posílal jsem mu zprávu s dotazem, jestli ten předmět je jeho, zatím se mi neozval. Poraďte mi prosím, co mám dělat, aby se mi povedlo oba předměty úspěšně zalogovat a ze svých poznámek "vyždímat" ten správný kód (případně s nápovědou někoho, kdo moje skromné informace bude považovat za dostatečné, aby mi uvěřil, že jsem oba předměty skutečně na eventu viděl). Je možné, aby byl předmět registrován jen na "menších", tj. lokálnějších serverech geocachingu a zároveň nebyl na www.geocaching.com ? Dá se nějak poznat, zda je předmět aktivovaný? Nebo neaktivovaný (tak když předmět uvidím, tak má na sobě kód, i když ještě aktivován být nutně nemusí)? Možná jste mě viděli včera (2.5.2010) na eventu "10 Years! (Praha, Czech republic)" , dospělá, 163 cm vysoká hnědovlasá nakrátko ostříhaná lovkyně s brýlema (a hnědýma očima), v červené kšiltovce s bílou "fajfkou"-takovou tou značkou když se něco odtickává, v bílým triku s krátkým rukávem a obrázkem, růžový mikině, modrých džínách a přibližěn šedivých nazouvacích teniskách (a s černám batůžkem na zádech, vyjma období soutěžení). Pro intimnější diskuze, zahrnující diskuzi o kódech, dotazech na další informace, co si pamatuju z eventu a podobné věci, které by mohly zpřístupnit nežádoucí informace lidem, kteří je dosud nemají a/nebo na eventu nebyli mne prosím kontaktujte buď přes můj profil na www.geocaching.com nebo na mejlu zrudaz@centrum.cz . Díky všem, kdo se mi pokusí pomoci Nekra
  • 0

#2 riki

riki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2010 - 20:36

nejčastější chyba je záměna nuly s písmenem O, jestli je v kodu, tak zkus obě varianty.
  • 0
Šťastný blázen..až nás budou milióóóóny...

#3 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2010 - 20:47

Ne, 0 ani O tam není, je to spíš o jiné záměně znaků, konkrétněji v množicńách {6,G,C,L},{J,5}, {2,Z} a možná ještě {B,D}, i když u tý poslední množiny si jsem skoro jist, který z těch dvou znaků to je. Taky na některém místě si myslím, že to není to L, ale spíš G nebo 6. To jsou informace, z nichž každá se týká alespoň jednoho ze dvou zmiňovaných trackablů, bližší informace o kódu psát zatím nechci (teda dokud se někdo nebude ptát blíž na ty předměty a nepodloží mi něco, abych věřil, že ten předmět (nejlépe na tom eventu) viděl.
  • 0

#4 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2010 - 20:49

Nejčastější záměny (alespoň ty moje): O-Q-0 B-8 I-L-1 F-P G-C-6
  • 0

#5 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2010 - 20:49

tak ho mít nebudeš, spadne svět?
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#6 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2010 - 20:55

A na tý geowiki to je?
  • 0

#7 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2010 - 21:00

Bylo tam určitě nejméně 300 mincí ve sbírkách k vidění. Kašli na dva. Tot rada, stane se každou chvíli. Neřeš a časem potkáš znovu. Pokud chceš pomoci, asi by bylo nejlepší abys ty mince popsala, podle mobilo fotek co máš. Na nich kod není patrný? Popřípadě si podle fotek vzpomeň v které části, tedy místě eventu to bylo, dá se z toho dovodit kdo v těch místech piknikoval a měl mince.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#8 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2010 - 21:27

Nekra napsal/a:
Je možné, aby byl předmět registrován jen na "menších", tj. lokálnějších serverech geocachingu a zároveň nebyl na www.geocaching.com ?


Ano, například na http://www.geokrety.org
  • 0

#9 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2010 - 14:09

Já sice neporadím, ale moc nechápu aktivitu zapisovat si GC a TB, které jsem viděl na eventu. Logický mi přijde přehled itemů, které jsem našel a ne které jsem někde viděl.
  • 0

#10 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 550 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2010 - 14:44

Tak teď jsem se musel zasmát - moje poslední zkušenost :D:D Smrku, nevím, zda jsi už na nějakém eventu byl, ale víš co to dá za práci najít a pak dostat se ke krabici s coiny na eventu, aby jsi si je prohlídnul? :o:D A pak že se nemusí hledat :D Hlavně nic ve zlým, to bylo jenom zamyšlení.
  • 0

#11 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2010 - 15:58

Smrk napsal/a:
Já sice neporadím, ale moc nechápu aktivitu zapisovat si GC a TB, které jsem viděl na eventu. Logický mi přijde přehled itemů, které jsem našel a ne které jsem někde viděl.

To je sice pekne, ze to ty nechapes, ale Groundspeak to evidentne chape, kdyz je tam primo volba "DISCOVERED IT".
  • 0

#12 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2010 - 16:01

S474N napsal/a:

Smrk napsal/a:
Já sice neporadím, ale moc nechápu aktivitu zapisovat si GC a TB, které jsem viděl na eventu. Logický mi přijde přehled itemů, které jsem našel a ne které jsem někde viděl.

To je sice pekne, ze to ty nechapes, ale Groundspeak to evidentne chape, kdyz je tam primo volba "DISCOVERED IT".


není tato "funkce" spíš určena pro případ, kdy má být TB/GC někde uložen a ty ho najdeš úplně někde jinde v kešuli, tak abys lognul nález a pak uložení?
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#13 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2010 - 16:10

fremen.cz: uhodl si, neni. Prave tato funkce ho odnikud nevyzvedava a ani nikam nevklada. ;);)
  • 0

#14 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2010 - 16:39

mám zásadní technický dotaz... proč je celý první post - dotaz - v mužském rodě a poté se osoba popisuje jako 163cm vysoká slečna :)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#15 Alfirin

Alfirin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2010 - 18:05

Když nebudeš mít zalogované dvě mince z XY dalších, které jsi na eventu viděla, tak se něco stane? Tenhle problém jsem měla už několikrát, že jsem se (asi) přepsala a následně mi gc.com hlásil, že předmět neexistuje..zakládat na tohle nové vlákno mi přijde blbost.. Buď ráda, že jsi na eventu byla, potkala spoustu nových tváří a nějaké dvě zatoulané mince neřeš.. ;)
  • 0

#16 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2010 - 18:11

Takovy problem se mi uz stal take, asi jsem spatne koukal a cetl.Horsi by bylo nemoci aktivovat svou minci. Ja psal svoji anglictinou i na vyrobce, ten mi odepsal, ze coin nemuze v databazi najit a ja pak precetl a aktivoval OK. A omluvil se vyrobci:)
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#17 maruki

maruki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2010 - 19:35

fremen.cz ++, přesně to mě taky zarazilo a docela by mě to zajímalo, jsem takovej zvědavej ;-) Jinak, ja treba loguji jen coiny, ktere jsem nekam odnekud nesl - osobne u discoveru nevidim pro osobni ucely smysl, snad jen ikonku ci potvrzeni, ze se TB/GC naleza, kde se naleza.. Ale klidne si logujte :-)
  • 0
SE K750i, GPS modul Nokia LD-4W; GeoGet, Trekbuddy, Handy Geocaching Arcao Edition




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama