Přejít na obsah


Fotka

Archivace Ocima postolky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#1 vlcevl

vlcevl

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2010 - 10:04

Zpráva z tisku: Přírodní rezervace Apolena pod Troskami byla do odvolání pro veřejnost uzavřena Protože při vstupování veřejnosti v předmětné lokalitě docházelo k poškození předmětů ochrany, byl vstup veřejnosti v I. zóně CHKO Český ráj podle § 64 zákona 114/1992 Sb. v platném znění zakázán. Území se tak zařadilo k dalším dvěma lokalitám, které jsou v Českém ráji pro veřejnost uzavřeny. Nařízení o zákazu vstupu nabude platnosti k 10. květnu 2010. Za porušení zákazu může být v souladu s ustanovením § 87 odst. 1 písm h) zákona uložena pokuta až do výše 10 000,- Kč. Z důvodů uvedených výše byla dnes archivována keška GC159M2
  • 0

#2 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2010 - 11:55

Nevím, jak je to v tomto případě, ale občas mám dojem, že by nejlepší bylo přírodu zakázat obecně....... Si tak říkám, že jak chceme přírodu před lidmi chránit, když jim jí zakážeme a ukazovat jim jí budeme jen na obrázku? Dle mě toto není cesta, cesta je naučit člověka s přírodou soužití, jak se tam má kdy chovat, že nic nemá, koukat kam šlape atd atd .... Zákaz sice možná ochrání tu přírodu, ale k čemu je nám zakázaná příroda, když jí nesmíme vidět? Jaký je rozdíl mezi tím, že vidím kytku, zvíře na obrázku a jestli už je vymřelé nebo prostě jen zakázané?
  • 0

#3 komarovi

komarovi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2010 - 12:17

@Mau Loftin: A proč si myslíš že smysl přírody je být viděna? Otázka na rozdíl mezi vymřelým a zakázaným je zcela zcestná - zvířata a příroda tady nejsou proto, aby fungovali jako atrakce pro lidi jako ty. Mají právo na život, a pokud je tohle právo ohroženo tím, že do jejich životního prostoru lezou lidi a ničího tím, pak je na místě jim ten vstup zakázat... Trochu si pleteš přírodu (respektive těch několik zbytků co ještě na světě zůstává) se zoologickou zahradou.
  • 0

#4 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2010 - 12:23

Smutné ... Opět se potvrzuje - kousek za kouskem zakazovat přírodu, a lidi cpát do měst, maximálně na "vyhlídky na přírodu". Bohužel, narozdíl od ostatních evropských zemí se u nás "ochrana" přírody provozuje právě takto. :( Add Apolena: nejdřív vyhnali horolezce, teď dokonce všechny ostatní. Máme se na co těšit - při tomto vývoji a tempu budou do 50 let zakázány všechny CHKO ...
  • 0

#5 chupito

chupito

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2010 - 12:27

MedoMys napsal/a:
Smutné ...
Opět se potvrzuje - kousek za kouskem zakazovat přírodu, a lidi cpát do měst, maximálně na "vyhlídky na přírodu". Bohužel, narozdíl od ostatních evropských zemí se u nás "ochrana" přírody provozuje právě takto. :(

Když to jinak nejde, tak co se dá dělat. bohužel lidi se chovají jako prasata (to prasatům křivdím). Snad se podaří najít nějaký kompromis.
  • 0

#6 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2010 - 12:48

Kompromis ? Cha chá ... To by nesmělo být u nás. Pro naše ochranáře je nejjednodušší zakázat oblast paušálně pro všechny - stačí pár řádek, razítko, a je po starostech :( Přitom největší problém pro ně bylo to, že se někdo opakovaně dobýval do jeskyně i přes mříže a trampové rozdělávali ohně ve skalách a škrábali nápisy. A copak zákaz vstupu zabrání tomu, aby se to dělo dál ? Takto jsou biti pouze slušní lidi, kteří by se do této oblasti chtěli jen přijít pokochat, ale skutečný vandaly nějaký zákaz neodradí ...
  • 0

#7 chupito

chupito

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2010 - 12:57

MedoMys napsal/a:
Kompromis ? Cha chá ... To by nesmělo být u nás. Pro naše ochranáře je nejjednodušší zakázat oblast paušálně pro všechny - stačí pár řádek, razítko, a je po starostech :(
Přitom největší problém pro ně bylo to, že se někdo opakovaně dobýval do jeskyně i přes mříže a trampové rozdělávali ohně ve skalách a škrábali nápisy. A copak zákaz vstupu zabrání tomu, aby se to dělo dál ? Takto jsou biti pouze slušní lidi, kteří by se do této oblasti chtěli jen přijít pokochat, ale skutečný vandaly nějaký zákaz neodradí ...

Nojo, ale jak to řešit jinak? Jak poznat slušný lidi od neslušnejch? Neříkám, že jsem z toho zákazu nadšenej, že bych byl radši, kdyby vymysleli jiný způsob ochrany, ale co vím, možnosti jsou hrozně omezený. Přece si nemyslíš, že by ochranáři nenáviděli turisty a jen kvůli tomu si vymejšlej restrikce? Určitě si to často usnadňujou, ale vesměs když se nám zvenku zdá nějaký rozhodnutí nesmyslně přísný jde o výsledek kvalifikovanýho posouzení věcí, o kterých nemá veřejnost ponětí.
  • 0

#8 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2010 - 13:11

Škoda, škoda, škoda.:(:(:(
No jo, to je smutný, ale uděláme s tím prd...

Vzhledem k tomu, že je to součást série, tak myslím, že Vláďa určitě kešku přemístí na nějaké jiné zašité a skvělé místo, koneckonců, díky těmto a podobným lokalitám, kde má keše umístěny, je přece legendou Českého ráje;)

Problém je Rock of Trosky - jedna z nejstarších keší v Ráji se svými historickými konsekvencemi, té by byla taky škoda. Jáno to asi neudělá, ale pojďme se domluvit a po dohodě s ním jí přemístit mimo zákaz - bylo to ve hře už loni, když tam nějakej chytrák dal NA log, ale vyřešilo se to několika maily a reenablováním TTR.
Ono po přemístnění to sice nebude extra atraktivní jako dosud, ale zase nebudou problémy s dohledáním jako nyní - viz poslední logy, pokud tam tedy keš je.
Mapa s hranicemi zákazu je zde.

A taky dost nezávidím Wingshawkovi, který v této krásné lokalitě (tedy mimo zákaz - pro šťouraly) plánuje bezvadnej event - zdá se, že to asi bude s asistencí ochrany přírody za zády :(

Jo a platí to až od 10.5, takže ještě máte šanci se tam chvíli projít :(
  • 0
Retired slowcacher

#9 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2010 - 13:11

komarovi napsal/a:
@Mau Loftin: A proč si myslíš že smysl přírody je být viděna? Otázka na rozdíl mezi vymřelým a zakázaným je zcela zcestná - zvířata a příroda tady nejsou proto, aby fungovali jako atrakce pro lidi jako ty. Mají právo na život, a pokud je tohle právo ohroženo tím, že do jejich životního prostoru lezou lidi a ničího tím, pak je na místě jim ten vstup zakázat...
Trochu si pleteš přírodu (respektive těch několik zbytků co ještě na světě zůstává) se zoologickou zahradou.


No a proč má právo do té přírody jít jen ti vyvolení? Pokud všechny narveme do měst a nenaučíme je jak se v přírodě chovat a jen jim jí zakážeme, těžko si k ní někdo vybuduje vztah, že?

To je asi tak jako učit se autoškolu z knížky a nikdy nevyjet na silnici.....

Já mám taky právo žít v přírodě, tak proč mi ho někdo bere?
Zákazy tohoto typu nejsou řešení a jen obyčejné lidi od přírody vzdalují!

A jak sám píšeš, začíná se z přírody zoo dělat, tj. upravené chodníčky a nedej bože šlápnout jinam.

Jsem pro ochranu přírody a myslím si, že jí člověk ubližuje, ale musí se to řešit efektivním sofistikovaným způsobem, né tím nejednodušším.
  • 0

#10 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2010 - 13:15

chupito napsal/a:
.... Přece si nemyslíš, že by ochranáři nenáviděli turisty a jen kvůli tomu si vymejšlej restrikce?....


Jenže to přesně z jejich chování plyne.....

ale problém je v tom, že hloupí jsou na obou stranách a vždy na to doplatí jen ten slušný, poctivý a myslící člověk....
  • 0

#11 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2010 - 13:16

Mau Loftin napsal/a:

komarovi napsal/a:
@Mau Loftin: A proč si myslíš že smysl přírody je být viděna? Otázka na rozdíl mezi vymřelým a zakázaným je zcela zcestná - zvířata a příroda tady nejsou proto, aby fungovali jako atrakce pro lidi jako ty. Mají právo na život, a pokud je tohle právo ohroženo tím, že do jejich životního prostoru lezou lidi a ničího tím, pak je na místě jim ten vstup zakázat...
Trochu si pleteš přírodu (respektive těch několik zbytků co ještě na světě zůstává) se zoologickou zahradou.


No a proč má právo do té přírody jít jen ti vyvolení? Pokud všechny narveme do měst a nenaučíme je jak se v přírodě chovat a jen jim jí zakážeme, těžko si k ní někdo vybuduje vztah, že?

To je asi tak jako učit se autoškolu z knížky a nikdy nevyjet na silnici.....

Já mám taky právo žít v přírodě, tak proč mi ho někdo bere?
Zákazy tohoto typu nejsou řešení a jen obyčejné lidi od přírody vzdalují!

A jak sám píšeš, začíná se z přírody zoo dělat, tj. upravené chodníčky a nedej bože šlápnout jinam.

Jsem pro ochranu přírody a myslím si, že jí člověk ubližuje, ale musí se to řešit efektivním sofistikovaným způsobem, né tím nejednodušším.


Prosím držte se konktrétního tématu nebo založte flejmový vlákno o ochraně přírody a geocachingu - pár jich tu taky už je (a sám jsem do nich přispíval). Ale nikdy se to stejně nijak nevyřešilo;)

Tady jde o pár luxusních legendárních keší, co je potřeba zachránit;)
  • 0
Retired slowcacher

#12 Ktovak

Ktovak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2010 - 13:17

vlcevl napsal/a:
Zpráva z tisku:
Přírodní rezervace Apolena pod Troskami byla do odvolání pro veřejnost uzavřena

Protože při vstupování veřejnosti v předmětné lokalitě docházelo k poškození předmětů ochrany, byl vstup veřejnosti v I. zóně CHKO Český ráj podle § 64 zákona 114/1992 Sb. v platném znění zakázán. Území se tak zařadilo k dalším dvěma lokalitám, které jsou v Českém ráji pro veřejnost uzavřeny. Nařízení o zákazu vstupu nabude platnosti k 10. květnu 2010. Za porušení zákazu může být v souladu s ustanovením § 87 odst. 1 písm h) zákona uložena pokuta až do výše 10 000,- Kč.

Z důvodů uvedených výše byla dnes archivována keška GC159M2


Tak to je tedy škoda jedné moc pěkné serie. Možná by stálo zato keška přesunou někam jinam třeba na Hradišťatech by to nebylo špatné.
  • 0

#13 Hobako

Hobako

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2010 - 13:20

Tak to je mil líto, špatná zpráva :( Jedna z nejhezčích keší z loňské dovolené. A pěkně nás potrápila.
  • 0

#14 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2010 - 13:22

wmh napsal/a:
.............
Prosím držte se konktrétního tématu


Jo, promiň :)
I když jsem myslel, že to je tak trochu k tématu. Ale mi přišlo, že to tvoje téma někde mizelo v hloubce aktivních témat, tak jsem ho alespoň pozvednul výše ;), ale už to tedy rozvádět dále nebudu :) a tedy už na toto reagovat taky nebudu ;).
-------------------------------------------------------------------

Cache je mi líto, ještě jsem jí neměl čas odlovit, ale měl jsem jí, pokud si dobře pamatuji, v mysli, že až budu v té oblasti, takže bude námi ulovena :) - tak doufám, že to bude nějak inteligentně vyřešeno ke spokojenosti všech.
  • 0

#15 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2010 - 13:23

Ochrana přírody má smysl pouze pro člověka a tedy z antropocentrického hlediska. Přírodě, jako maceše, je úplně fuk, že vyhyne nějaký druh, sama to zavinila již mnohokrát a to i v kataklyzmatických rozměrech. Do toho nás tu a tam zasype popílkem a exhalacemi v měřítku, proti němuž jest náš průmysl jen směšným pinožením. Tím samozřejmě nechci říct, že není potřeba ochránit tu a tam hnízdiště nebo endemickou lokalitu, ale současný český trend všem zabránit v přístupu všude a nechat tam pohybovat jen dřevorubce, ochranáře a jiné majitele razítek, je naprosto zcestný. Pak to skončí jako v oblíbené anekdotě: "Příroda?" "Znám, tu máme doma na internetu!"
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#16 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2010 - 14:02

Je to jako vzdycky - kvuli neslusne mensine trpi nakonec zase ta slusna vetsina, ktera skaly neskrabe, do mrizi se nedobyva a jen si proste chce uzit kesku s peknym vyhledem na fajn miste. WMH: Kdyby vznikla od vas "mistnich" nejaka natlakova akce typu petice "Pustte slusne lidi tam a tam", tak sem dej link, muj podpis mas garantovanej. ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#17 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2010 - 14:12

Neznám většího milovníka přírody, než člověka, který se pod širou oblohou probouzí v každém ročním období, než člověka, který krajinou prochází v každý denní čas, má prst na tepu zemských tepen, spojí svůj zpěv s řevem divoké řeky a umývá se v potocích nebo v orosené trávě. Takový životnímu prostředí nikdy vědomě neublíží a v tomto duchu vychová i svoje mláďata. Je však nejsnáze šikanován a pokutován, z lesů vyháněn a pokutován. Nepleťte se, dnes nejde o střevlíky a sokoly, dnes jde o svobodu a ideologii:

129 zemí na konferenci o klimatu v Bolívii

Neúspěch setkání v Kodani přiměl bolivijského prezidenta Evu Moralese k zorganizování vlastní mezinárodní konference o klimatických změnách a právech planety Země. O plánech informovala média včele s ČTK již počátkem ledna.

Cílem setkání, které se uskutečnilo mezi 20. a 22. dubnem v bolivijském městě Cochabamba, bylo dosáhnout toho, co se nepodařilo v Kodani – donutit státy učinit závazky ohledně oxidu uhličitého a odškodnit rozvojové země, které kvůli aktivitě vyspělých států mají trpět klimatickými změnami nejvíce.

Konference se údajně zúčastnilo několik tisíc lidí ze 129 zemí světa. Nechyběli ani národní delegáti.

„Hlavní příčinou destrukce planety Země je kapitalismus. V městech, kde žijeme, kde ctíme Matičku Zemi, je naším morálním právem říct, že ústředním nepřítelem Matičky Země je kapitalismus,“ řekl Morales početnému publiku.

„Kapitalismus dosahuje maximálních zisků, prosazuje neomezený růst na omezené planetě. Kapitalismus je zdrojem asymetrie a nerovnováhy světa.“

Morales ohledně klimatických změn a jejich dopadů argumentoval takřka vším uvedeným v předchozím textu, i když v poněkud zmateném stylu.

„Globální produkce potravin klesne přibližně o 40 %. Ve světě se zvýší počet hladovějících lidí, kterých již nyní je více než miliarda. Zmizí 20 až 30 procent živočišných i rostlinných druhů. Kvůli globálnímu oteplování roztají polární čepičky, ledovce v Andách i v Himálaji a pod hladinou zmizí několik ostrovů.“

Při vystoupení zopakoval požadavek na snížení emisí CO2 ve vyspělých státech o 50 % a zřízení mezinárodního soudu pro klimatické zločiny – soudního tribunálu pro všechny, kteří škodí přírodě a klimatu jakýmkoli způsobem.

„Máme dvě možnosti. Buď zemře kapitalismus, nebo Matička Země.“

„Smrt kapitalismu,“ uzavřel Morales svůj proslov.

Moralese loni předseda Valného shromáždění OSN Miguel Brockmann vyznamenal medailí a titulem „Světový hrdina Matičky Země“.

IPCC OSN a Al Gore získali v roce 2007 Nobelovu cenu míru.

  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#18 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2010 - 14:58

Trhac napsal/a:
...[/b]


Tak to byla opravdu stručná, originální a ryze konkrétní poznámka ke zmíněné keši v Českém ráji a ten bold font to pouze jemně a nenásilně ozřejmil.

H+: Dík za podporu, ale preferuji osobní jednání na pragmatické úrovni, ;) což rozhodně nejsou atributy peticí. Navíc Poštolka je už archivována (ale jak už jsem psal výše - o osud série se já osobně nebojím, tedy pokud to Vlcevla neznechutilo více než je zdrávo)
Nyní je ve hře jedna z nejstarších keší zde (Rock of Trosky), která by se ovšem (není to ideální) dala přesunout.

Jsem skeptický nihilista a myslím, že není síly, která by zavření oblasti zabránila (viz třeba Sokolka u Branžeže a dva roky stará podobná causa). Na druhou stranu existuje tady v Ráji mezi geocachery a ochranáři relativně dobrá (byť možná křehká) symbióza, kterou by byla škoda neuváženě rozes.at.
  • 0
Retired slowcacher

#19 vlcevl

vlcevl

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2010 - 15:04

Se slzami v ocich jsme dnes s moji lepsi polovickou vyndali pixlicku z jeji krasne skryse a naposledy se bez nebezpeci pokuty prosli Apolenou (nebyli jsme sami, kdo se tam tak smutne loucil). Po celych hranicich Apoleny je na kazdem patem strome barvou nastrikan napis: ZAKAZ VSTUPU a na kazdem desatem strome zalaminovana vysoko umistena cedulka s paragrafy, podle kterych je tam zakazan vstup. V liberecke priloze MF DNES je o Apolene velky clanek. JE MNE TO MOC LITO.....
  • 0

#20 Pistafista

Pistafista

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2010 - 15:38

Dílo jakéhosi ekoteroristy, schovaného za instituci aneb jak se stát byrokratem. To je pakáž, fuj.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama