Přejít na obsah


Fotka

GC21B22 - Noční - zakopaná keš velikosti large


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
72 odpovědí na toto téma

#1 tintina

tintina

    tintina

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 14:49

Nedávno jsem byla schovat keš Noční. Dnes byla schválená. Je to krabička velikosti large a jak vidíte na fotce v listingu, je zakopaná. V pravidlech se píše, že kešky nesmí být zakopané, ale přesto jsem jich mraky viděla. Jednou jsem se na to ptala reviewra, a ten říkal, že pokud se nemusí odhrabávat hlína, tak se takové keše schvalují.

Viděla jsem spousty keší, které byly v zemi, u některých se dokonce musela i hrabat hlína. Což je podle mého názoru blbost, ale pokud vezmu obří kýbl a zakopu ho do země tak, že jde keš otevírat aniž by bordel napadal dovnitř, je to podle mého názoru ok. To, co čouhá ven se pak zamaskuje jako jindy - větve, kamínky, ...

Co si o tom myslíte? Je to vážně takové porušení pravidel, jako říká rebel0? Viz jeho log. To, že se člověk stydí a založí si kvůli jednomu logu nový účet snad už ani nemá cenu řešit...
  • 0
Jewelry Geocoin - Geocoin na krk a k tomu náušnice, prstýnek a sponky. Možnost vlastního motivu.

#2 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 14:57

momentálně spíš nechápu toto "You need to log in and be a premium member in order to view Premium Member Only caches."
  • 0

#3 tintina

tintina

    tintina

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 14:58

Je to keš pouze pro Premium Member ... To znamená, že obyčejný uživatel může jenom napsat log, pokud mu někdo dá odkaz, ale listing vidět nemůže.
  • 0
Jewelry Geocoin - Geocoin na krk a k tomu náušnice, prstýnek a sponky. Možnost vlastního motivu.

#4 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 15:01

to jsem pochopil, co nechápu je proč je to PM Only keška
  • 0

#5 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 15:08

Proc je to PM kes je jen a jen veci ownera. Jinak souhlas, pokud neni treba nic odhrabavat, to jest, ze viko je v urovni terenu, tak je to podle me OK.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#6 tintina

tintina

    tintina

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 15:10

PM kvůli omezení provozu. Časem mám v plánu to zpřístupnit pro všechny. Víko ani není v úrovni terénu, ale o dost výš, aby se to dalo bez problému otevírat. ...
  • 0
Jewelry Geocoin - Geocoin na krk a k tomu náušnice, prstýnek a sponky. Možnost vlastního motivu.

#7 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 15:15

Vůbec bych to neřešil. Máš jí schválenou? Máš. Tak co... Takovejch chudáčků-bonzáčků potkáš ještě spousty...
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo


#8 tintina

tintina

    tintina

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 15:21

No jo, uvidíme co na to řekne DarkLord. Jen jsem si nebyla jistá, jestli třeba nemám úplně mylný pohled na věc, tak se ptám... Dělat reviewra je fakt nevděčné, se divím, že to někdo vůbec dobrovolně dělá...
  • 0
Jewelry Geocoin - Geocoin na krk a k tomu náušnice, prstýnek a sponky. Možnost vlastního motivu.

#9 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 15:23

tintina napsal/a:
PM kvůli omezení provozu. Časem mám v plánu to zpřístupnit pro všechny.

Víko ani není v úrovni terénu, ale o dost výš, aby se to dalo bez problému otevírat. ...


díky ti za vysvětlení (nikoli stylem "protože bagr" ;) )

Pokud je keška jak je, tak by s tím neměl být problém, vstup je volně přístupný (popř pod haluzí atp) a nemusíš odvalovat 500kg balvan. To by se dalo přehodnotit jako nepřístupné cokoli co v zimě zapadne víc jak 2cm sněhu a že jsem už párkrát v logu četl u kešek "tak jsem si zahrabal ve sněhu a náhodou na ni natrefil".
  • 0

#10 Chasseur23

Chasseur23

    Chasseur.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 15:26

Nevěřím tomu, že by si toho DarkLord Reviewer nevšiml. Podle mě naši revieweři dokážou dobře vyhodnotit, jestli je možné keš publikovat, nebo ne. Pokud není potřeba hrabat, tak je keš v pohodě B). A logem na kačera, který používá nějaký pseudonick na ochranu :D, není nutné se nějak zatěžovat ;).
  • 0

#11 Subzero

Subzero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 15:26

Nevidím v této keši problém a naprosto chápu, proč je jen pro PM users. Ačkoliv sám nejsem PM, tak to schvaluji. Jak říkal Olivin, vždycky se najde nějakej bonzáček a má pocit, že musí spasit svět -> a myslím, že mezi basic usery jich je výrazně víc, než u PM. Když se mi keš nelíbí, napíšu to do logu, případně pošlu mail autorovy, ale požadovat zrušení keše nebo nějakou výraznější změnu považuji za zcestné...
  • 0

#12 M@gic

M@gic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 15:26

Takych *self_censored* ignorovat. A to najma anonymnych. Nenechame si kazit naladu od niekoho, kto sa zatial nedokaze ani podpisat, no nie? :)
  • 0

#13 tintina

tintina

    tintina

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 15:27

Já to pochopila tak, že se ptáš, proč nevidíš listing, ne proč je to PM cache.. :) No 500kg balvan není na keši, ale nad keší něco takového je, převis jehož váhu neodhadnu, ale zase zaručí, že to tak snadno v zimě nezapadá sněhem.. :) Takže by se asi nemělo hrabat ani v zimě, pokud nebude hodně foukat vítr. No před větrem by zase měl chránit les, ne?
  • 0
Jewelry Geocoin - Geocoin na krk a k tomu náušnice, prstýnek a sponky. Možnost vlastního motivu.

#14 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 15:36

Pri ucene disputaci, jako je tato :), je vaha nazoru cloveka s 0 nalezy nulova, takze si netreba delat hlavu. Zpusob ulozeni cache tam mas dokonce vyfoceny, coz je nadstandardni informace, zadne poruseni pravidel z nej nevyplyva. Zrejme nejakej dalsi mudrlant. ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#15 tintina

tintina

    tintina

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 15:40

No když jsem kdysi dávno četla pravidla, tak se tam píše, že keš nesmí být zakopaná... Ale je zakopaná a zakopaná..
  • 0
Jewelry Geocoin - Geocoin na krk a k tomu náušnice, prstýnek a sponky. Možnost vlastního motivu.

#16 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 16:02

tintina napsal/a:
Ale je zakopaná a zakopaná..


máš schváleno? máš...
debatovat o tom, co si kdo představuje pod pojmem "zakopaná" by bylo na dlouho... natož co si pod tím představují pravidla GC.com
  • 0

#17 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 17:33

takže zde nejde principiálně o to se bez hrabání do kešky dostat, ale bez hrabání ji umístit a mít ji možnosti i vyjmout? tzn, kešku s označením big nebo large také?
  • 0

#18 FISATA

FISATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 17:49

Viděl jsem Tvůj listing a viděl jsem i krabky, které byly podstatně hlouběji pod povrchem a zjevně bylo pro jejich umístění použito podstatně více síly. Ostatně bych chtěl vidět úkryt pro takovej kýbl nad úrovní země i když, záleží na důvtipu.... ;) Když to vezmu od podlahy - jakej je rozdíl mezi krabkou, pro kterou jste vyhloubili úkryt v kamenném poli (pak hint: pod kamenem... ;) ) a tímto způsobem úkrytu? Myslím, že kešule je v pohodě, byla schválena a neřešil bych to.
  • 0

#19 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 17:50

FISATA napsal/a:
Viděl jsem Tvůj listing a viděl jsem i krabky, které byly podstatně hlouběji pod povrchem a zjevně bylo pro jejich umístění použito podstatně více síly. Ostatně bych chtěl vidět úkryt pro takovej kýbl nad úrovní země i když, záleží na důvtipu.... ;)
Když to vezmu od podlahy - jakej je rozdíl mezi krabkou pro kterou jste vyhloubili úkryt v kamenném poli (pak hint: pod kamenem... ;) ) a tímto způsobem úkrytu?
Myslím, že kešule je v pohodě, byla schválena a neřešil bych to.

Howgh !
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#20 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 18:21

No a pravidla platí snad pro každého, ne ?
Nebo je nějaká změna, kterou jsem nezaregistroval ?


Jo něco málo si přehlédl:
Z předchozích bodů mohou nastat výjimky. Je-li Tvá cache v jedné z výše uvedených oblastí, vysvětli to prosím v políčku "notes to reviewer" ve formuláři cache. Pokud máš například povolení umístit cache na soukromém pozemku, přidej poznámku - bude se hodit jak reviewerovi, tak lidem hledajícím cache.

Důležité je hlavně hledat ducha zákona, kopání při vytváření úkrytu se běžně povoluje, kopání při vyzvedávání a vracení keše na místo ne.

Jinak rozhoduje stejně reviewer a ten tu keš schválil, takže není co řešit.
  • 0
MaFa




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama