Přejít na obsah


Fotka

Mapsource problém s nahráním mapy do GPS ...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#1 kyssling

kyssling

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2010 - 9:29

Ahoj, prosím někoho zkušenějšího o radu ... V GPS mám Topo Czech Pro 3.0 V počítači mám Mapsource s Topo Czech 3.1 Pro -Chci docílit abych měl v GPS mapu 3.1 SPOLU (!) s 3.0. Tedy tam mít obě dvě. Když dám načíst mapy do Mapsource z Oregona tak se mě mapa 3.0 nenabídne ... A když si odešlu mapu 3.1 do Oregona, tak mě 3.0 zmizí ... Co udělat aby 3.0 byla zachována ? Díkes
  • 0

#2 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2010 - 10:11

V Mapsource musíš mit obe mapy a potom je najednou nahrát do gps. Pri nahrávání nové mapy se vzdycky ta původní přehraje, proto se musí nahrávat vzdycky vsechny najednou. program si udělá jeden mapový soubor a ten se pak přesune do gps.
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#3 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2010 - 10:17

Bohužel, mít v navigaci topo 3 a topo 3.1 nejde. tyto mapy mají stejné ID číslo, takže zároveň v jené navigaci nepojedou Co se týká nahrávání map do navigace...Nevím jak je to u jiných Garminů ale u Oregonů a myslím i u Dakot jde přejmenovat mapová sada v navigaci. nahraješ si do navigace jednu sadu. Vzniknuvší soubor v navigaci přejmenuješ. Naahraješ další mapy a zas přejmenuješ. Tak docílíš toho, že nebudeš mít všechny mapy v jednom souboru a novou sadou si tu předchozí nesmažeš
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#4 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2010 - 11:16

Však ono nejde mít obě mapy ani v MapSource... Instalace 3.1 přepíše předešlou 3.0. Právě kvůli stejnému ID mapy. Jinak také nejde stáhnout mapu z GPS do počítače, tak jednoduché to opravdu není...
  • 0

#5 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2010 - 11:35

Nejde stáhnout z pgs do počítače? co když si img soubor z navigace nahraju do pc a pak to proženu nějakým programem pro instalací img souborů do mapsource? Nikdy jsem to netestoval, takže jen teoretický návrh...
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#6 dawwid

dawwid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2010 - 11:38

Trochu bych poopravil, pokud jde o mapy 3.0 (ne PRO verze) a 3.1 PRO, tak lze mít obě v Mapsource i v GPSce, osobně to tak mám... Ale zbytek jak píší ostatní, je potřeba mít obě mapy v Mapsource a nahrát je společně do GPSky
  • 0

#7 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2010 - 14:21

Rufuc napsal/a:
Nejde stáhnout z pgs do počítače?
co když si img soubor z navigace nahraju do pc a pak to proženu nějakým programem pro instalací img souborů do mapsource?
Nikdy jsem to netestoval, takže jen teoretický návrh...


Myslel jsem přímo funkci v MapSource. Ta, pokud vím, nikdy nefungovala tak, že by se z GPS dala mapa rovnou šoupnout do MS. Vlastně ani dodnes nevím k čemu to tam je...
S tím zpracováním nějakou utilitkou a pak naroubováním do MS máš samozřejmě pravdu... Ale to už není rozhodně tak jednoduché jako opačný postup "poslat mapy do GPS" ;)
  • 0

#8 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2010 - 14:36

dawwid napsal/a:
Trochu bych poopravil, pokud jde o mapy 3.0 (ne PRO verze) a 3.1 PRO, tak lze mít obě v Mapsource i v GPSce, osobně to tak mám... Ale zbytek jak píší ostatní, je potřeba mít obě mapy v Mapsource a nahrát je společně do GPSky


Jasně, PRO verze má zase jiné ID mapy než ne-PRO. Takže nějaká kombinace těchto dvou spolu fungovat bude, jak v PC, tak i v GPS.

Nahrávat společně není nutné, od jisté verze firmware Colorada, Oregony i Dakoty umí číst mapy z jakéhokoli IMG souboru. Takže tam mohou být, i tak být z MS posílány, klidně zvlášť. Ale hlavně nemusí mít název GMAPSUPP.IMG, který se v GPS automaticky vytváří, když je mapa/mapy posílána/y z MS a pokud je už nějaký takový v GPS, tak je přepsán tím novým.
  • 0

#9 Animuk

Animuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2010 - 17:42

Jarous1 napsal/a:
????? Instalace 3.1 p


Mě to taky nejde. Chci nahradit 3.0 novou 3.1. Mám Oregona 550 koupeného už s nahranou 3.0. V MapSource nedokážu označit mapu pro export do GPS. Viz obrázek.

Ví někdo radu.
  • 0
Nepropadejte panice!

#10 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2010 - 17:54

Animuk: a oznacil si nejprve pres tu ikonku se zlutym obtahnutim (vedle ikonky Lupa) ty pozadovane oblasti?
  • 0

#11 Animuk

Animuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2010 - 20:25

S474N napsal/a:
Animuk: a oznacil si nejprve pres tu ikonku se zlutym obtahnutim (vedle ikonky Lupa) ty pozadovane oblasti?


Nejsem si jisty zda tu chapu spravne. Chci si upgradovat celou mapu.
  • 0
Nepropadejte panice!

#12 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2010 - 20:32

Animuk napsal/a:
Nejsem si jisty zda tu chapu spravne. Chci si upgradovat celou mapu.


Mapa sa nenahrava automaticky cela. Musis si najskor oznacit regiony mapy alebo celu mapu tym, ze si kliknes na ikonu mnohouholniku a kliknes do mapy. Tym vyberes jednu oblast mapy. Ak chces vybrat celu mapu, tak si odzoomuj tak aby si videl celu mapu a kliknutin a tahanim oznac celu mapu (ako ked oznacujes text vo worde).

Potom sa ti zobrazi zoznam kde mas na tvojom obrazku otaznik.
Ono by uplne stacilo si pozriet aspon manual k mapsourcu.
  • 0

#13 kyssling

kyssling

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 9:07

Pokud to dobře chápu ... Když si přejmenuji v navigaci img soubor tak můžu odeslat mapu do GPS a měly by fungovat obě PRO verze 3.0 i 3.1 ?
  • 0

#14 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 9:15

nechápeš..3.1 a 3.1 Pro mají stejné ID. Proto to nepůjde. Je o tu napsané Instalace map je popsána v odkazu v mém podpisu.V době kdy byl návod uverejnen na Path.cz nebylo mozno jeste prejmenovavat img soubory, tak tuhle cast si ohnete
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#15 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 9:42

Rufuc napsal/a:
nechápeš..3.1 a 3.1 Pro mají stejné ID


asi překlep, tak jen pro upřesnění: Topo Czech 3 Pro a Topo Czech 3.1 Pro mají stejné ID (1705) ... to samé platí pro obyčejnou verzi (1704)

Jinak by mě zajímalo praktické využití dvou téměř totožných map v jedné GPS, z nichž jedna je jen novější a podrobnější ... ta starší tam má být na co? Jiný vzhled? To se přeci dá udělat pomocí editace TYPku ... můžete si změnit třeba jen "noční vzhled" a přepínat pak vzhled v jedné mapě...
  • 0

#16 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 12:14

Sem si to musel přečíst dvakrát abych ten překlep pochopil....No fakt...tento týden dvakrát. Musím si dát pauzu s tím postováním tady :)
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#17 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 581 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 12:16

Vyzkoušeno, přejmenováno a i já mám po problému....díky....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#18 kyssling

kyssling

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 15:11

Rufuc napsal/a:
nechápeš..3.1 a 3.1 Pro mají stejné ID. Proto to nepůjde. Je o tu napsané
Instalace map je popsána v odkazu v mém podpisu.V době kdy byl návod uverejnen na Path.cz nebylo mozno jeste prejmenovavat img soubory, tak tuhle cast si ohnete


Nejde o překlep ? Já chci 3.0 Pro a 3.1 Pro (ne 3.1 a 3.1 Pro) ...
  • 0

#19 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 15:23

Jo, jde o překlep, má to napsané špatně... Kombinace verzí PRO-PRO ale NENÍ MOŽNÁ ! Už to tady padlo několikrát - obě mapy mají stejná ID, takže MapSource a ani GPS si s tím neporadí... To samé s ne-PRO verzemi, obě ne-PRO mají opět stejná ID, tak to také nebude fungovat... Fungovat bude jen jakákoli kombinace PRO verze s ne-PRO...
  • 0

#20 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 17:20

Jo jde o překlep...má to tam napsané
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama