Přejít na obsah


Fotka

Archivace napublikované cache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 m4rkus

m4rkus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2010 - 13:29

Ahoj Pokud dám archivovat nepublikovaný listing, bude tahle cache dohledatelná po přihlášení? Díky
  • 0

#2 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2010 - 13:39

Podle odkazu o archivaci který Ti přijde na mail, nebo podle GC kodu ano. Můžes se k ní u za čas vrátit a přes rewiewera obnovit.
  • 0

#3 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2010 - 14:02

Pokud už neznáš GC kód, dohledáš to i ze svého (neveřejného) profilu. Tam vidíš Show all logs for: Geocaches, .... Klikni, vyber Archive a už vidíš seznam všech archivací, které jsi provedl(a). Je to včetně nepublikovaných.
  • 0

#4 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2010 - 14:17

Nechápu, na co archivovat nepublikovaný listing. Tento můžu přece předělat na jiný.
  • 0

#5 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2010 - 14:25

Ruvit napsal/a:
Nechápu, na co archivovat nepublikovaný listing. Tento můžu přece předělat na jiný.


Já jsem před časem, když jsem s tím neměl ještě dost zkušeností, udělal to, že jsem během několikatýdenního čekání na schválení (revieweři zrovna měli hodně práce), vymyslel mysterku místo tradičky. A protože jsem nevěděl, že můžu před publikací změnit typ keše, tak jsem listing archivoval a založil nový, i když jsem nemusel. Pak jsem samozřejmě čekal na schválení o to déle.

Důvodem prostě může být (jako v mém případě) třeba neznalost. Dneska už to samozřejmě vím.
  • 0

#6 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2010 - 14:51

Ruvit napsal/a:
Nechápu, na co archivovat nepublikovaný listing. Tento můžu přece předělat na jiný.


Třeba je rozpracovaná příliš dlouho, to ji pak může archivovat přimo reviewer v rámci čištění databáze. Nebo mezi tím ti v cílové destinaci provedou dočasné změny, třeba stavbou či dočasnou objíždkou. Chceš listing zachovat a po delším čase se k němu vrátit, tak ji archivuješ.
  • 0

#7 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2010 - 19:28

Zegga napsal/a:

Ruvit napsal/a:
Nechápu, na co archivovat nepublikovaný listing. Tento můžu přece předělat na jiný.


Třeba je rozpracovaná příliš dlouho, to ji pak může archivovat přimo reviewer v rámci čištění databáze. Nebo mezi tím ti v cílové destinaci provedou dočasné změny, třeba stavbou či dočasnou objíždkou. Chceš listing zachovat a po delším čase se k němu vrátit, tak ji archivuješ.


Reviewer muze archivovat jen nepublikovany listing, ktery je aktivni. Proto nevim, o cem je cela ta diskuze, kdyz se da nepublikovany listing proste deaktivovat. Pak ho nevidi nikdo, ani reviewer a owner si s nim muze delat naprosto cokoli.
  • 0

#8 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2010 - 0:01

k-lord napsal/a:

Zegga napsal/a:

Ruvit napsal/a:
Nechápu, na co archivovat nepublikovaný listing. Tento můžu přece předělat na jiný.


Třeba je rozpracovaná příliš dlouho, to ji pak může archivovat přimo reviewer v rámci čištění databáze. Nebo mezi tím ti v cílové destinaci provedou dočasné změny, třeba stavbou či dočasnou objíždkou. Chceš listing zachovat a po delším čase se k němu vrátit, tak ji archivuješ.


Reviewer muze archivovat jen nepublikovany listing, ktery je aktivni. Proto nevim, o cem je cela ta diskuze, kdyz se da nepublikovany listing proste deaktivovat. Pak ho nevidi nikdo, ani reviewer a owner si s nim muze delat naprosto cokoli.


Nemáš pravdu. Reviewer má v rámci čištění databáze z revierovského rozhraní možnost vidět dlouho rozpracované listingy, nebo třeba rozpracované listingy jejichž autor se dlouho nepřihlásil na server, tyto může archivovat v rámci čištění systému. Vzhledem k tomu, že jsem toto s jedním reviewerem řešila před několika dny zcela konkrétně, vím to.
  • 0

#9 comparare

comparare

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2010 - 1:02

k-lord napsal/a:

Zegga napsal/a:

Ruvit napsal/a:
Nechápu, na co archivovat nepublikovaný listing. Tento můžu přece předělat na jiný.


Třeba je rozpracovaná příliš dlouho, to ji pak může archivovat přimo reviewer v rámci čištění databáze. Nebo mezi tím ti v cílové destinaci provedou dočasné změny, třeba stavbou či dočasnou objíždkou. Chceš listing zachovat a po delším čase se k němu vrátit, tak ji archivuješ.


Reviewer muze archivovat jen nepublikovany listing, ktery je aktivni. Proto nevim, o cem je cela ta diskuze, kdyz se da nepublikovany listing proste deaktivovat. Pak ho nevidi nikdo, ani reviewer a owner si s nim muze delat naprosto cokoli.

Kde se prosím deaktivuje listing pro reviewera??:o
  • 0
vylezu všechno,ale nevim za jak dlouho

#10 comparare

comparare

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2010 - 1:04

Pravdu má Zegga.
  • 0
vylezu všechno,ale nevim za jak dlouho

#11 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2010 - 7:01

comparare napsal/a:

k-lord napsal/a:

Zegga napsal/a:

Ruvit napsal/a:
Nechápu, na co archivovat nepublikovaný listing. Tento můžu přece předělat na jiný.


Třeba je rozpracovaná příliš dlouho, to ji pak může archivovat přimo reviewer v rámci čištění databáze. Nebo mezi tím ti v cílové destinaci provedou dočasné změny, třeba stavbou či dočasnou objíždkou. Chceš listing zachovat a po delším čase se k němu vrátit, tak ji archivuješ.


Reviewer muze archivovat jen nepublikovany listing, ktery je aktivni. Proto nevim, o cem je cela ta diskuze, kdyz se da nepublikovany listing proste deaktivovat. Pak ho nevidi nikdo, ani reviewer a owner si s nim muze delat naprosto cokoli.

Kde se prosím deaktivuje listing pro reviewera??:o


Pokud bys ho aktivoval omylem, nebo chtěl pozdržet, může ti ho z fronty vyřadit reviewer sám.
  • 0

#12 comparare

comparare

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2010 - 9:30

To chápu,sice nevim co bych kde zaškrt,spíš bych napsal reviewer note a doufal,že to nepustí :P Ale jak poznám,jestli je nepublikovanej listing aktivní ??
  • 0
vylezu všechno,ale nevim za jak dlouho

#13 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2010 - 11:49

Tady :D
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#14 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2010 - 17:48

Ruvit napsal/a:
Nechápu, na co archivovat nepublikovaný listing. Tento můžu přece předělat na jiný.

Ja jednu nepublikovanou archovoval...a melo to i duvod.
Pouzil jsem listing pro maly vtip na predpublikacni BF lovce a pote co plan na 100% vysel jsem kes archivoval :o)
Je fakt, ze jiny duvod k archivaci nepublikovaneho listingu taky nevidim :o)
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#15 comparare

comparare

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2010 - 22:44

Gorole napsal/a:
Tady :D

Díky,tak už jsem pochopil i k-lorda :)
  • 0
vylezu všechno,ale nevim za jak dlouho

#16 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2010 - 6:32

Zegga napsal/a:
Nemáš pravdu. Reviewer má v rámci čištění databáze z revierovského rozhraní možnost vidět dlouho rozpracované listingy, nebo třeba rozpracované listingy jejichž autor se dlouho nepřihlásil na server, tyto může archivovat v rámci čištění systému. Vzhledem k tomu, že jsem toto s jedním reviewerem řešila před několika dny zcela konkrétně, vím to.


Nebudu se tu hadat, uz i obrazek je tu o tom ve vlakne. Neni-li listing aktivni (viz obrazek) reviewer ho nevidi. Vis vubec kolik je takovych neaktivnich listingu? Kdyby je vsechny videl, tak by se mu tam ztratily ty aktivni cekajici na schvaleni. :D:D Nekativni listingy se casto pouzivaji na ukladani fotek.
  • 0

#17 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2010 - 9:25

Nevidí ho ve frontě na schválení. Pokud se ale nic nezměnilo, vidí ikonku na mapě nebo se mu objeví při kontrole na kolize, nevím jak přesně reviewerské rozhraní vypadá. Tahle vlastnost systému je, nebo alespoň byla, používána k dočasné rezervaci místa při zakládání na přípravu náročnějších krabiček.(z dobré vůle reviewerů)

Je to sice smutné, ale takové prvoplánové fake listingy, například pro ukládání fotek, jsou pak skutečně na obtíž. Jestli mě paměť neklame, tak si tu v tomhle duchu před časem Minarjo stěžoval.
Mimochodem ukládat fotky do nepublikového listingu není zrovna šťastný způsob a je to i zbytečné. V rámci gc.com se dají fotky ukládat i jednodušeji (v profilu).

edit: Viz tohle vlákno: Rezervace místa pro cache. Jenom to nebyl Minarjo ale Poník.:)
  • 0

#18 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2010 - 11:24

k-lord napsal/a:Nebudu se tu hadat, uz i obrazek je tu o tom ve vlakne. Neni-li listing aktivni (viz obrazek) reviewer ho nevidi. Vis vubec kolik je takovych neaktivnich listingu? Kdyby je vsechny videl, tak by se mu tam ztratily ty aktivni cekajici na schvaleni. :D:D Nekativni listingy se casto pouzivaji na ukladani fotek.


Před 14-ti dny jsem toto řešila. Několik měsíců rozpracovaný listing, neodeslaný do fronty - archivace reviwerem - po dotazu na eventu mi reviewr sdělil, že mají pokyn od Groundspeaku čistit databázi - při realizaci keše je možno obnovit opět reviewerem. Rozpracovaný listing reviewer samozřejmě vidí a logicky v jiném náhledu, než ve kterém je publikační fronta. Datábáze mívají mnoho možností třídění a filtrů. Opravdu musíš teoretizovat do detailů o nichž nemáš žádné informace a jen tušíš ze svého pohledu a zkušeností?
  • 0

#19 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2010 - 12:07

Správná odpověď tu již zazněla, ale tedy upřesnění a, doplnění:

Pokud autor v editaci listingu nezaškrtne poličko Yes, this listing is active, keš se nazařadí do fronty a reviewer se jí nezabývá (mimochodem, co mnozí netuší, je to, že to, že se keš ve frontě objeví, není nezvratný stav - výše uvedené políčko lze opět odškrtnout a keš se z fronty opět vyřadí).
To ovšem neznamená, že by nemohl reviewer neaktivní keš vidět. Ba naopak se s neaktivními kešemi setkává častěji, než by mu bylo milé ;), a to především při posuzování kolizí.
Pokud reviewer kontroluje nějakou keš, systém mu vyhodnotí všechny keše, a to včetně jejich fyzických waypointů, které se nacházejí v jejím okolí, a zjistí, zda tyto nejsou s touto keší v kolizí. Do tohoto vyhodnocení ovšem systém zahrnuje i neaktivní keše!
Reviewer pak bohužel musí všechny tyto keše proklikat a zjistit, zda jsou publikované, nepublikované aktivní, či nepublikované neaktivní a podle toho stanovit, zda se jedná o skutečnou nebo falešnou kolizi.
Bohužel autorů, kteří rozpracují listing, ale pak jej nikdy nedokončí, je mnoho, takže tím, že jej nearchivují, zbytečně reviewerům přidělávají práci - a o to se pak úměrně také prodlužuje publikace.

Proto:
1. archivujeme dlouho nedokončené listingy, na které náhodně narazíme, abychom odlehčili systému (jak nám bylo z ústředí nařízeno), ale zároveň si ušetřili práci,
2. vás prosíme, abyste v případě, že vám něco zabrání keš dokončit, listing archivovali.

Mimochodem - mou zatím největší rekordmankou je keš GC1DVRM - na stejném místě, jako se nachází, je 9 dalších nepublikovaných neaktivních keší :).
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama