Přejít na obsah


Fotka

Oregon x50 firmware 3.61 beta


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2010 - 14:27

Changes made from version 3.52 to 3.61:

* Added Track Archiving (See http://garmin.blogs....-archiving.html for more information)
* Added Automatic Shaded Relief option. This setting will disable Shaded Relief when zoomed in.
* Updated map review of tracks and routes. The distance shown is now the distance along the route or track.
* Added additional data to track and route review pages.
* Improved map drawing speed.
* Problems with the software may be reported to OregonBeta@garmin.com.

Ke stažení zde
  • 0

#2 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2010 - 18:16

Docela dobry, ze vratili zpet tu funkci denniho tracklogu
  • 0

http://www.munzee.com/m/Skleba/    Garmin Oregon 650 + iPhone 6



#3 sammerman

sammerman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2010 - 22:08

Dobrý den, jsem čerstvím majitelem Oregonu 450 PRO (měl jsem dva roky Vistu HCx a maximální spokojenost, ale přišel čas na obměnu). V oregonu mám software version (předpokládám že to je firmware) 3.20 a Verze softwaru GPS 3.70. Zajímá jaký máte zkušenosti s tímhle posledním firmwarem?? Jak je to se stabilitou, jaký funkce přidává?? Je možný nahrát si tenhle firmware rovnou z té mojí staré verze?? Docela bych uvítal možnost změnit si defaultní růžovou barvu navigační linie za nějakou jinou, protože je to docela špatně vidět, další věcí je to že když jej používám pro navigaci v autě a mám mapu zobrazenou v tom 3D režimu tak ta navigační linie je zbytečně moc tlustá (mohla by být stejně silná jako velikost komunikace podle aktuálního měřítka)
  • 0
Garmin GPSmap 62s

#4 Dr.Uli

Dr.Uli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2010 - 21:11

Tak neduh této bety ... V mapě, pokud je více bodů na jednom místě,tak nejde použít ikona kde je seznam těchto bodů ( v pravo , nahoře , tři vodorovné čáry ). Myslím , že ve staré to šlo a když jsem v servisním menu kontroloval kalibraci displeje,tak je v pořádku. Může to někdo ověřit?
  • 0
Dr.Uli & MaChinka Team

#5 Dr.Uli

Dr.Uli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2010 - 22:07

tak jsem provedl downgrade a vše funguje...
  • 0
Dr.Uli & MaChinka Team

#6 sammerman

sammerman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2010 - 18:07

Zdravím všechny, mám dotaz. Který poslední firmware je tedy stabilní a neděla žádný problémy u Oregonu X50?? Mám v Oregonu 450 firmware v. 3.20 a uvítal bych možnost změnit si barvu zobrazeni trasy při routování po silnicích. Taky by mě zajímalo jestli můžu upgradovat, třeba na nejvyšší verzi firmwaru přímo z té mé verze 3.20, která je už docela stará a nebo musím upgradovat postupne tak jak šli ty verze??
  • 0
Garmin GPSmap 62s

#7 Bombis-27831

Bombis-27831

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2010 - 23:06

to Sammerman: Firmware stačí nahrát jenom ten poslední. Já mam O 300, tak v tvem připade nevim jiste, ale tipuju 3.52. S tou hnusnou tlustou fialovou při routování nic neuděláš, ta změna barvy tracklogu se týká jenom zaznamenaný stopy.
  • 0

#8 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2010 - 23:40

Poslední NE-beta je 3.50. Změnu barvy tracklogu umožňuje už 3.26 beta. Na webu nabízejí jen poslední betu 3.61, ta 3.50 není přístupná ani přes WebUpdater...
Ta je ke stažení např. tady, pokud tedy víš co s tím ;)
Ale netuším proč tam nedat tu poslední betu 3.61, ta zas tak špatná není, kromě té poznámky o něco výše. Např. 3.52 zprovoznila filtrování keší ;)
  • 0

#9 vousac

vousac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2010 - 7:22

Jarous1 napsal/a:
Poslední NE-beta je 3.50. Změnu barvy tracklogu umožňuje už 3.26 beta. Na webu nabízejí jen poslední betu 3.61, ta 3.50 není přístupná ani přes WebUpdater...
Ta je ke stažení např. tady, pokud tedy víš co s tím ;)
Ale netuším proč tam nedat tu poslední betu 3.61, ta zas tak špatná není, kromě té poznámky o něco výše. Např. 3.52 zprovoznila filtrování keší ;)


U te posledni "ne bety" 3.50 je poznamka pouze tovarni "loudovani" u novych pristroju. Nevite prosim nekdo co pojem nove pristroje znamena a zdali nahrani softu 3.50 do 550tky z ledna t.r. je bezpecne a nebo ne, pripadne zbytecne ? Nejak tomu nerozumim. Dik.
  • 0

#10 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2010 - 7:59

vousac napsal/a:
U te posledni "ne bety" 3.50 je poznamka pouze tovarni "loudovani" u novych pristroju. Nevite prosim nekdo co pojem nove pristroje znamena a zdali nahrani softu 3.50 do 550tky z ledna t.r. je bezpecne a nebo ne, pripadne zbytecne ? Nejak tomu nerozumim. Dik.

jen spekuluji, ale tipnul bych že u nově prodávaných přístrojů udělali nějakou HW změnu a tu pak museli ve firmware ošetřit. Jinak je stejná jako 3.40 a proto ji ani webupdater nenabízí. Jestli je bezpečné cpát ji do starších přístrojů nevím, ale předpokládám že je to zbytečné.
  • 0

#11 sammerman

sammerman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2010 - 10:38

Hmm, tak to asi risknu a zkusím ten firmware 3.61. Doufám že se neobjeví problémy typu, že potom GPS velice dlouho hledá satelity, má nižší přesnost, zatuhává atd. to by bylo nemile. Předpokládám že když k těmto projevům dojde, tak se jde vrátit nazpět, nebo prostě použít některou ze starších verzí firmwarů.
  • 0
Garmin GPSmap 62s

#12 Dr.Uli

Dr.Uli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2010 - 12:24

osobně jsem 3x nainstaloval betu a 3x se vrátil zpět. Vždycky jsem si nadával, když jsem Garmina znovu nastavoval, takže za mě už jen stabilní fw.
  • 0
Dr.Uli & MaChinka Team

#13 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2010 - 12:42

sammerman napsal/a:
Hmm, tak to asi risknu a zkusím ten firmware 3.61. Doufám že se neobjeví problémy typu, že potom GPS velice dlouho hledá satelity, má nižší přesnost, zatuhává atd. to by bylo nemile. Předpokládám že když k těmto projevům dojde, tak se jde vrátit nazpět, nebo prostě použít některou ze starších verzí firmwarů.



Bacha, mě po upgrade na 3.61 beta přestal Oregon vařit kafe a už mi nepodává u nalezené keše doutníky. Dost mě to štve, byl jsem na to hodně zvyklej, ale co se dá dělat. Snad se to zase v příští verzi vrátí.
;):o:D
  • 0

#14 sammerman

sammerman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2010 - 12:48

Bacha, mě po upgrade na 3.61 beta přestal Oregon vařit kafe a už mi nepodává u nalezené keše doutníky. Dost mě to štve, byl jsem na to hodně zvyklej, ale co se dá dělat. Snad se to zase v příští verzi vrátí. ;):o:D[/quote] Co myslíš tím, že ti přestal vařit kafe a už ti u nalezené keše nepodává doutníky :) ???? Aktuální firmware co tam mám mi docela vyhovuje, jediný co mi schází je možnost změnit si barvu té vypočtené trasy po silnicích, bo ta růžová je blbě vidět ikdyž mám plný podsvícení (GPSka je v držáku na řídítkách skůtru) no a možnost třídění keší by se taky hodila.
  • 0
Garmin GPSmap 62s

#15 sammerman

sammerman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2010 - 12:50

Dr.Uli napsal/a:
osobně jsem 3x nainstaloval betu a 3x se vrátil zpět. Vždycky jsem si nadával, když jsem Garmina znovu nastavoval, takže za mě už jen stabilní fw.


Tím stabilní myslíš tedy kterou verzi fw?? poslední nonbeta což je 3.50??
  • 0
Garmin GPSmap 62s

#16 vousac

vousac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2010 - 14:12

Diky za nazory, vidim, ze zustanu u sve 3.40. Mam totiz obcas s 550 drobne potize, sice asi nesouvisi s verzi, ale radsi si pockam co garmini nadale vymysli. Hlavne, ze to nejak funguje.
  • 0

#17 SanchoCZ

SanchoCZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2010 - 16:31

Jarous1 napsal/a:
Poslední NE-beta je 3.50. Změnu barvy tracklogu umožňuje už 3.26 beta. Na webu nabízejí jen poslední betu 3.61, ta 3.50 není přístupná ani přes WebUpdater...
Ta je ke stažení např. tady, pokud tedy víš co s tím ;)
Ale netuším proč tam nedat tu poslední betu 3.61, ta zas tak špatná není, kromě té poznámky o něco výše. Např. 3.52 zprovoznila filtrování keší ;)


tato 350-ka je pro x00 ale ne pro x50 :(
  • 0

#18 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2010 - 9:24

Dobrý den, může mi, prosím, někdo vysvětlit, proč jsou v Oregonu 450 dva software? Když nahlédnu do informačního okna, tak je tam shora uvedeno: Software version: 3.50 Identifikační číslo přístroje xxxxxx Verze softwaru GPS: 3.70 Jaký je rozdíl mezi "Software version" a Software GPS". K čemu slouží? Jinak mám Oregon 450 asi dva týdny a pár chybiček by se asi našlo: - několikrát se mi stalo, že při přepočtu trasy se přístroj vypnul (po zapnutí pak už nový přepočet proběhl správně - při různých pokusech s různými menu (bohužel jsem si nezapamatoval v jakých situacích se to stalo) se přístroj opět vypínal a tentokrát nepomohlo ani opětovné zapnutí - zkrátka v určitých situacích se vypne vždy. - občas zajímavý překlad (KOMPAS/VYBERTE SMĚR K SEVERU - PRAVDA :-) Pak mi tedy dost vadí, že vždy při neopatrném zatlačení prstem na displej se objeví ten "špendlík" - ukazatel pozice, i když jej v tu chvíli vůbec nepotřebuji (protože např. potřebuji pouze posunout mapu). Je to o to nepříjemnější, že nejde nijak odstranit - jediná možnost je, vrátit se v zobrazení o krok zpět, což s sebou nese např. změnu rozlišení apod. - návrat do hlavního menu odkudkoliv je možný pouze přes šipku zpět - zpět - zpět ..., což je zbytečně zdlouhavé No, a asi by se ještě něco našlo, na co jsem si momentálně nevzpomněl, ale jinak je to hezká hračka :-). Vlasťa
  • 0

#19 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2010 - 9:34

Dá se říct, že každá navigace má 2 softy. Jeden ovládá GPS chip a druhý je nějak zpracovává. Ten první je softík pro tebe, ten druhý pro mašinku :D
  • 0

#20 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2010 - 10:42

Jednoduse receno, protoze GPS je samostatna jednotka, ktera ma taktez svoje firmware. Prvni firmware (v jedne verzi) je pro samotny pristoj jako celek, pro OREGON a druhy firmware je primo pro GPS chip.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama