Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Kolik keší s sebou nosíte v GPSce


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#1 T.Piller

T.Piller

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2010 - 21:03

Nenašel jsem v historii tak se ptám...Kolik keší s sebou nosíte v GPSce.Jde mi o to,že jsem si nastahoval PQ a když jsem je chtěl nacpat do GPS tak mi to napsalo paměť s body je plná..mám tam 1GB kartu a na tu by se mi to mohlo vejít,ale ouha... Ne že by jsem je všechny potřeboval mít s sebou,ale jsem radši když někam jedu a nevím to předem tak se rád kouknu do GPS jestli tam nějaká keška není... Mám 60CSx a v MapSource mi to ukazuje nějakých 6tis keší...Praha,Ústí,Děčín,Č.Buď.,Brno..atd prostě místa kam poměrně často jezdím..
  • 0
Garmin 60CSx

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2010 - 21:12

Mam tam celou CR, k tomu vsehcny waypointy, tedy neco malo pres 40000 bodu. A obcas k tomu prihodim i nejake to prihranici. Tvuj problem je v tom,z e tebou pouzivane "trasove body" jsou urceny na neco jineho, a vubec se neukladaji na kartu. Jejich pocet je omezen na radove tisice, zalezi na konkretnim modelu GPSky.
  • 0

#3 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2010 - 21:13

GPS dle modelu má omezení na počet keší. Dakota např. 2000. Takže mám v Dakotě 2000 keší Praha a Středočeský kraj (nejčastější oblast lovu) a pak jako POI celou ČR (na POI není omezení na počet).
  • 0

#4 MZ-CZ

MZ-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2010 - 21:14

bude to spíš tím, že GPSka neumí tolik kešek přechroustat .. třeba oregon má limit 2000 v GPX souboru. Ale není problém nahrát komplet republiku jako POI jinak já mám v GPX jen kešky v oblastech, kde se vyskytuju tak v 95% času (cca 1000-1200) a jen když někam jedu nahrávám další ...
  • 0
Oregon 300 - Xperia GO (aDrake) - GeoGet | Sbírka CWG | Aktuální seznam CWG na výměnu

#5 Kamikaze Team

Kamikaze Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2010 - 21:29

ja nosim max 300 a to jen pokud jsem tam déle abych měl aktuální info
  • 0

#6 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2010 - 21:43

ty POI nejsou spatne, ale je tam riziko ze prijdes na misto a ono je to mezitim archivovane, disabled atp .. osobne me pride lepsi si delat seznam pred vyletem, plus mam po ruce vzdy nejake tradicky, pro pripade ze bych zabrousil do mesta B)
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2010 - 21:52

To riziko je uplne stejne, jako kdyz si pred vyletem napises na pytlik od svaciny par kesek. Taky je aktualni jen v tu chvili, a za pet minut uz muze byt zastaraly. A kdyz se na nej podivas za tyden, tak tuplem. Ale proc kesky, napsane na pytliku, by mely byt principielne aktualnejsi, nez v tu samou chvili vygenrovane body v POI? V obou pripadech zjistis aktualni stav a podle toho si poznamenas data. Lisi se to jen tim, kam ta data umistis.
  • 0

#8 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2010 - 22:09

TO Orxion: Raději budu zbytečně hledat archivovanou keš, než abych si rval vlasy, pokud se někde objevím neplánovaně a doma pak zjistil, že kolem byly krabičky.
  • 0

#9 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2010 - 22:25

jak gpx keší tak i POI beru, že jsou aktuální k okamžiku aktualizace GG a exportu do navigace... Když pak hledám na místě a keš není, tak prostě jdu dál. Pro okamžitou kontrolu na místě mám iPhone nebo mobil...
  • 0

#10 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2010 - 23:45

Osobně mám celou republiku v TomTomovi (neplánovaně jezdím) a online nástroj pro dohledání akutalních keší v okolí.
  • 0

#11 Aichah

Aichah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2010 - 5:49

Ja do HTCcka nacpu 10.000 WP, takze vozim 120km okruh od domova (jezdim sice planovane ale jsem lina to porad upravovat podle smeru ) a jednou tydne aktualizuju. ;)
  • 0

#12 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2010 - 6:56

60CSx - keše tam nenosím. Nenarvu do ní ani mikrošku. Ale jinak před každym výjezdem aktualizuju POI, naposled jsem tam vezl celou CR, cast DE, celou DK, cast SWE....takže mrtě:-D
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#13 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2010 - 7:35

Osobne si delam cerstve exporty vzdy dle situace - bud nic konkretniho neplanuju a davam si dva sousedni kraje a kdyz planuju tak cestu + par km okolo.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#14 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2010 - 8:05

No ja jsem se naucil pracovat se znacne GC omezenou navigaci garmin Edge 705. Do ni lze ulozit jenom 100 krabek (standardnim zpusobem). Takze mam notebook, v nem v GSAKU radove tisice aktualnich krabek. Kdyz jsem ted v madridu a vim ze jedu na jeho sever, tak si udelam v GSAKu filtr se stredem nekde v te oblasti a polomer dam podle toho aby vyslo 100 krabek a nahraju to do Garmina. Listingy mam vsechny (tisice) v mobilu, takze ty neresim. Takze jde to, ale dreto. Kdyz jsem byl na dovce na bezkach v dolomitech bez notebooku a nevedel jsem, kde se presne budu vyskytovat tak to zabralo hooodne casu vyfiltrovat krabky, kde bych se mohl vyskytovat :( NA druhou stranu, lepsi cyklonavigace proste neni a tahat na kolo nejakou z turistickych jako tachacek by se mi nechtelo.
  • 0

#15 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2010 - 8:14

Do 60csx jako keše pouze tradicky,všech 1000 co se tam vejde, vždy dle místa kde se budu pohybovat. No a jako Poi komplet databazi, coz obnáší nějaký 8-9000 keši :)
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#16 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2010 - 8:38

Kde je připojení do mobilní sítě mám komplet (HGCA), kde není, tak kraje, které hodlám navštívit (Cacheberry).
  • 0

#17 Gondo+Moni

Gondo+Moni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2010 - 8:44

V GPS mám vždy jen několik keší pro konkrétní místo, kam se chystám. Po návratu z výletu vše smažu a před další cestou nahrávám nová data. Tím si zajistím, že mám vždy aktuální listingy, nestane se mi, že bych hledal archivovanou keš a taky čerstvé logy kolikrát pomohou. Při pěším výletu si dělám PQ z kruhové oblasti, při cyklovýletu dělám PQ z trasy, kdy nastavím na každou stranu od cesty 200 metrů. Obvykle tak mívám v GPS před cestou okolo 10 kusů.
  • 0
Gondo+Moni
www.gondo.cz
www.4000.cz

#18 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2010 - 9:10

Oregon 300

* Okruh, kde se pohybuju, nahraju jako GPX bez waypointu ( -> ty nahravam JEN jako poi)
Kese se ulozi do nabidky Geocaching. Omezeno shora na 2000 kusu
Vyhovuje mi, ze mohu u kese zapsat fieldnote.

* Celou CR pravidelne aktualizovanou (na jeden klik ;) ) jako POI vcetne waypointu a celych listingu.

Navigaci aktualizuju tak jednou az dvakrat tydne. Pripadne casteji, pokud se vydavam na mista, ktera nepokryje puvodni GPX. (a kdyz nahodou jo, tak mam porad vse v POI, jen nezaznamenam fieldnote)

Vse automatizovano pomoci GeoGetu, APQ, GeoJarry, Combine, a mych maker pro export do GPX a do POI.
  • 0

#19 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2010 - 9:17

Celou ČR, před odjezdem si aktualizuju databázi v GG a tu pak nahraju do pocketdrake v PDA a jedu
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#20 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2010 - 9:56

A prozradíte mi, jak se do HCx nahrávají ty kešky jako POI? Mě to taky omezuje, ale nějak si nepamatuju, že bych tam někde měla možnost to nahrát jako POI. Prosím, prosím, pomoc, by se mi taky líbilo mít celou ČR s sebou. Dík
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama