Přejít na obsah


Fotka

Oregon x50 firmware 3.71 beta


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
32 odpovědí na toto téma

#1 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1823 příspěvků(y)

Publikováno 17 July 2010 - 19:21

Changes made from version 3.61 to 3.71:

* Added ability to move waypoints using the map.
* Added display color to track gpx files.
* Added import indicator for gpx files.
* Fixed ability to select active track color.
* Fixed issue reviewing tracks with only one point.
* Fixed issue with missing or extra track segments on the map.
* Fixed issue with duplicate tracks.
* Problems with the software may be reported to OregonBeta@garmin.com.

Ke stažení zde
  • 0

#2 bohouscl6

bohouscl6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 18 July 2010 - 0:42

Jarous1 napsal/a:
Changes made from version 3.61 to 3.71:


Taky se vám s touto betou VYPNE Oregon 550 při tapnutí na

Nastaveni > O programu... ?

Bohouš
  • 0

#3 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 18 July 2010 - 7:24

bohouscl6 napsal/a:
Taky se vám s touto betou VYPNE Oregon 550 při tapnutí na

Nastaveni > O programu... ?


Verze 3.61 to delala okamzite kdyz jsem tu funkci zvolil, tahle zobrazi prazdny okno a kdyz chci odejit tak zdechne. Takhle se to chova s ceskymi stringy. Kdyz prepnu na anglictinu tak to zdechne okamzite.

Nadruhou stranu tahle verze odstranila problem verze .61 diky ktere se nedalo kliknout na seznam prekryvajicich se bodu na mape (takovy to tlacitko s trema carkama v pravym hornim rohu).

Zacinam Garmin poderzirat ze tam delaji ti sami odbornici co u gc.com, co soft to jiny problem ;)
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#4 sammerman

sammerman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 18 July 2010 - 7:48

Včera jsem ji nahrál do Oregonu 450 a v pohodě, když najedu do nastavení a dám O aplikaci tak info se normálně zobrazí a jde z toho vyjet. Ovšem co mi blbne, je to že najedu do GC a dám tu možnost filtrování, potom je tam vytvořit nový filtr a jakmile tu možnost označím tak se jenom zesvětlí display a pomalu na něm jakoby texty mizí až se vypne, potom jde normálně GPS zapnout, ale prostě tahle funkce nejede. Jo a taky se dívám, jestli jde někde změnit ta trapná fialová barva aktuální trasy, když to používám pro routování po silnicích, protože na těch silnicích ta růžová hrozně splívá a hodila by se tam nějaká tmavá barva. Našel jsem jenom možnost změnit zobrazení prošle stopy, ale to mě není nějak důležitý. Nevíte někdo jestli tam ta možnost vůbec je (na Vistě HCx to normálně šlo změnit) a nebo takovou základní věc pro navigaci po silnicích prostě vypustili :(
  • 0
Garmin GPSmap 62s

#5 MaLuPeS

MaLuPeS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)
  • LocationDěčín

Publikováno 18 July 2010 - 7:57

take vcera nahrano a problemy co zde popisujete nemam, O programu se normalne zobrazi verze a ty reci ve sloupci, a filtr jsem normalne vytvoril a pouzivam.
  • 0

#6 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 18 July 2010 - 10:25

Já jsem se po nahrání do 550 vyděsil. Spuštění trvalo pokaždé asi 5 minut. Pak jsem zjistil, že mi to nenačítá mapy. Problém je v paměťové kartě (4 GB, micro SD HC), na které mám uložné mapy. Přestal s ní pracovat. Verze, která tam byla z výroby (asi 3.40, nejsem si jist), tento problém neměla. Pokud ji dám pryč a používám původní (2 GB, micro SD), která byla součástí příslušenství, problém není. Na jiné problémy jsem zatím nenarazil. Novou funci filtrování kešek teprve zkoumám. Nevíte, kde má tahle funkce uloženou češtinu? V souboru czech.gtt to není. Tenhle soubor jsem upravoval, když jsem chtěl, aby se mnou přístroj mluvil nějakou normálnějsí češtinou.
  • 0

#7 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 18 July 2010 - 11:54

sammerman napsal/a:
Jo a taky se dívám, jestli jde někde změnit ta trapná fialová barva aktuální trasy, když to používám pro routování po silnicích, protože na těch silnicích ta růžová hrozně splívá a hodila by se tam nějaká tmavá barva. Našel jsem jenom možnost změnit zobrazení prošle stopy, ale to mě není nějak důležitý. Nevíte někdo jestli tam ta možnost vůbec je (na Vistě HCx to normálně šlo změnit) a nebo takovou základní věc pro navigaci po silnicích prostě vypustili :(

Myslím, že to změnit nejde a nešlo to ani v dřívějších verzích. Souhlasím s tím, že ta barva je na displeji v terénu špatně vidět. Já tuto funkci občas využívám, když jedu na kole.

Mně vůbec v Oregonu schází pár věcí, na které jsem byl zvyklý u eTrex Legend HCx. Ale možná si jen musím zvyknout. Oregon mám teprve 2 týdny.
  • 0

#8 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 20 July 2010 - 22:09

bohouscl6 napsal/a:

Jarous1 napsal/a:
Changes made from version 3.61 to 3.71:


Taky se vám s touto betou VYPNE Oregon 550 při tapnutí na

Nastaveni > O programu... ?

Bohouš


Ted jsem si s tim hral a pokud jsou na karte pouze dve IMG mapy, tak O programu funguje OK. Pokud pridam treti (je jedno jakou), tak se oregon vypne. Zkouseno s verzi 3.61 i 3.71
  • 0

http://www.munzee.com/m/Skleba/    Garmin Oregon 650 + iPhone 6



#9 bohouscl6

bohouscl6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 20 July 2010 - 23:17

Skleba napsal/a:
Ted jsem si s tim hral a pokud jsou na karte pouze dve IMG mapy, tak O programu funguje OK. Pokud pridam treti (je jedno jakou), tak se oregon vypne. Zkouseno s verzi 3.61 i 3.71


Ono to je zavisle na poctu map na karte ? To je maso, to by mne nenapadlo :P Díky za info, a ano, mam na karte vice nez dve mapy ;)
  • 0

#10 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 21 July 2010 - 6:51

no zda se ze jo, zkus si schvalne nechat jen dve mapy, ty oststni prebytecny prejmenuj, aby je nevidel, treba *.img_ a ozkousej
  • 0

http://www.munzee.com/m/Skleba/    Garmin Oregon 650 + iPhone 6



#11 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 21 July 2010 - 8:01

Skleba napsal/a:
Ted jsem si s tim hral a pokud jsou na karte pouze dve IMG mapy, tak O programu funguje OK. Pokud pridam treti (je jedno jakou), tak se oregon vypne. Zkouseno s verzi 3.61 i 3.71

No to teda nevím, mám sice jen verzi 3.61, ale map mám na kartě asi 5 a všecko funguje normálně. Tím to teda nebude.
  • 0

#12 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 21 July 2010 - 8:13

No me to delalo i ve verzi 3.61, tak nevim v cem je problem....nejprve jsem myslel, ze to dela TOPO 2010 Germany, ale zkusil jsem to ruzne prohazet, vyhodit City navigator a nechat jen maly mapy jako Atlas 2010, Swiss v2 a Adresy...a proste jak jsou mapy tri, tak se to v tom About kousne a vypne.
  • 0

http://www.munzee.com/m/Skleba/    Garmin Oregon 650 + iPhone 6



#13 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 21 July 2010 - 8:58

Pajast napsal/a:
Nevíte, kde má tahle funkce uloženou češtinu? V souboru czech.gtt to není. Tenhle soubor jsem upravoval, když jsem chtěl, aby se mnou přístroj mluvil nějakou normálnějsí češtinou.


Tam co ta predchozi, jen mi to soubor Czech.gtt prepsalo nejakou distribucni verzi. Po nahrati zpatky tam mam opet HuntBehindovu.

bohouscl6 napsal/a:

Skleba napsal/a:
Ted jsem si s tim hral a pokud jsou na karte pouze dve IMG mapy, tak O programu funguje OK. Pokud pridam treti (je jedno jakou), tak se oregon vypne. Zkouseno s verzi 3.61 i 3.71


Ono to je zavisle na poctu map na karte ? To je maso, to by mne nenapadlo :P Díky za info, a ano, mam na karte vice nez dve mapy ;)


No to me taky nenapadlo. Kdyz jsem kartu vyndal tak mi to ukaze ze mam opravdu verzi 3.71 :) Psal jim nekdo o tom bugu?
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#14 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 21 July 2010 - 9:26

Mně to právě soubor Czech.gtt nepřepsalo, i když jsem počítal s tím, že se tak stane. Zůstal v takové podobě, jak jsem ho upravil ještě před instalací. Nezměnily se však ani soubory pro ostatní jazyky. Všechny mají datum 17. 12. 2009. Na jednu stranu jsem rád, že se mi tam znova neobjevily "náplně do tiskárny" a "prošlé trasy" (a další perly), ale na druhou nejsem schopen počeštit nové funkce. :|
  • 0

#15 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 21 July 2010 - 9:33

semik75 napsal/a:
No to me taky nenapadlo. Kdyz jsem kartu vyndal tak mi to ukaze ze mam opravdu verzi 3.71 :) Psal jim nekdo o tom bugu?


Chtel jsem zjistit jestli to zavisi na poctu map nebo na nektere konkretni...

Chcipa mi to s Topo DE 2007 a Garmin BlueChart G2 - VEU710L - Denmark, Skagerrak & Kattegat. Oboje kradene... Chcipa to nekomu s legalni mapou? Chtelo by jim to nahlasit...

Pajast napsal/a:
Mně to právě soubor Czech.gtt nepřepsalo, i když jsem počítal s tím, že se tak stane. Zůstal v takové podobě, jak jsem ho upravil ještě před instalací. Nezměnily se však ani soubory pro ostatní jazyky. Všechny mají datum 17. 12. 2009.


Me fsck.vfat rozstrelil tu vnitrni pamet ze tam nezbylo vubec nic, takze jsem to obnovil ze zalohy ale ty ostatni jazykove soubory jsem tam nedaval. Upgrade na verzi 3.61 to nechal na pokoji az ted upgrade na 3.71 to vsechno prepsal, treba kontroluji existenci nejakeho jineho jazyka a mysleli si ze jsem o vsechno prisel... je to ale takovy jenom dohadovani. Profily a trasy zustaly netknuty.
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#16 Milda

Milda

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 22 July 2010 - 9:40

Dneska vyzkouseno na Garmin Oregon 450 a vse v pohode, mapy, trasy, wpts, geocache zustaly, dokonce i custom icons.. Ten filter zda se fachci a About je taky ok. Pouzivam vyhradne anglictinu.
  • 0

#17 Gondo+Moni

Gondo+Moni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 22 July 2010 - 10:01

Na mém O450 nefungovalo vytváření nového filtru s fw 3.61 a nefunguje ani s 3.71. Jakmile se toho tlačítka dotknu, tak se to celé vypne.
  • 0
Gondo+Moni
www.gondo.cz
www.4000.cz

#18 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 22 July 2010 - 11:20

A nejsou náhodou všechny vaše problémy jen kvůli češtině? Mě taky filtry shodily několikrát GPSku, ale jen když jsem měl jazyk nastavenej na češtinu, takže jsem dal tu od Hunta pro X00 (pro Fw. 3.82) a dopřeložil foťák a trojosej kompas a všecko jede jak má.
  • 0

#19 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 22 July 2010 - 12:54

No me filtry ze zacatku blbly prave kvuli cestine....ten problem s vypinanim u vice map pri tlacitku O programu, tak to dela i po prepnuti do eng.
  • 0

http://www.munzee.com/m/Skleba/    Garmin Oregon 650 + iPhone 6



#20 Zoffka

Zoffka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 22 July 2010 - 14:52

REVIZ napsal/a:
A nejsou náhodou všechny vaše problémy jen kvůli češtině? Mě taky filtry shodily několikrát GPSku, ale jen když jsem měl jazyk nastavenej na češtinu, takže jsem dal tu od Hunta pro X00 (pro Fw. 3.82) a dopřeložil foťák a trojosej kompas a všecko jede jak má.


Můžu maličko OT? Kde bych splašila češtinu od Hunta? Díky moc.
  • 0
Gde Proboha Sem ???
Jdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta...




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama