Přejít na obsah


Fotka

Založení série kešek?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 Kafu

Kafu

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 13:01

Zdravím všechny :) , po dlouhém rozmýšlení jsem dospěl k tomu, že se poradím s profíky :)

Chtěl bych založit více kešek, jako například. Série Smajlík, kterou možná znáte. S tím rozdílem, že kešky budou chaoticky rozmístěné po okolí, ale bude je svazovat příběh (Označení například 1# Jezero, 2# Smrtihlavovy Bažiny) a finální mystery keška, na kterou budete potřebovat údaje, které dostane během hledaní. Kompletní série bude mít okolo 12 kešek.

Moje otázka tedy zní. Jestli by nevadilo, že bych použil normální kešky, místo multi-kešek. :) Doufám že jste to pochopili co tím myslím :D

Díky za odpověď
  • 0

#2 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 13:06

Nevadilo.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#3 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 13:07

Pokud ty kešky budou samy o sobě pěkné, většině kačerů to vadit nebude, spíš uvítají další bodíky :) Podobná série kešek s jednotícím příběhem je třeba tady GC1QYNR, i když v tomto případě jde o sérii krásných multinek.
  • 0

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 13:31

Nevadí to, jen musíš dát pozor na dodržení vzdálenosti 161m mezi sebou. Jak už tady píše někdo jiný, když ty krabičky budou na zajímavém místě, určitě to vadit nebude... i když u těch obrazců je většina krabiček jen v terénu.
  • 0

#5 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 16:55

Určitě by to nevadilo, viz např. Jizerskohorske rozvodi. To je 6 tradiček s bonusovou mysterkou s jednotným tématem a je to mimochodem moc pěkná série.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#6 krejcarci

krejcarci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 17:06

Ach jo, zdá se, že v Baumaxu měli zase akci ;) Naposled 1+2 zdarma za 50 Bodosběrcům zdar
  • 0
<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><> Věc je tam, kde se domníváme, že není a věc není tam, kde se domníváme, že je

#7 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 441 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 17:12

Neviděl jsem tvůj profil, takže nevím, kolik máš založených kešek. Pokud by to měly být tvé prvé, doporučoval bych ti nejdříve založit jednu, dvě mimo sérii, abys zakládání zkusil a získal od nálezců zpětnou vazbu.

Rozhodně si nejdříve pozorně přečti trojici článků http://wiki.geocachi.../Založení_cache, http://wiki.geocachi...n)_začátečníkům, http://wiki.geocachi...ní_od_reviewerů, je tam zachyceno spousty zkušeností a tipů, které se jinak sbírají dlouho a často metodou pokus-omyl. Rozhodně si přečti pravidla (http://wiki.geocachi..._Geocaching.com), je hloupé zpětně zjistit, že zakopané keše nejsou dovolené, když jich máš hned 12

U série počítej s tím, že může na část kačerů působit jako magnet bodů. Zvaž, co udělá s okolím kešky třeba 10 kačerů za víkend, zda vydrží úkryt.

Zkus si projít kešky, které jsi dosud odlovil, zavzpomínej na ně a piš si, co se ti na nich líbilo nebo naopak nelíbilo. A pokud chceš mít opravdu pěknou sérii, ptej se - při přípravě obsahu, logbooku, krabičky, listingu, waypointů - stále dokola: Nešlo by to udělat ještě lépe?
  • 0

#8 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 18:16

Kazdou kesku v prirode, at uz je to nano magnet na nejake znacce, ci ammo box pod kameny, stoji za to publikovat. Clovek nemusi porad jen na nejake super vyhlidky. Doporucuji taky ignorovat pripominky, ze keska by mela byt na super miste, to bys toho moc uz dneska nezalozil. Proste nejde se zavdecit vsem. ;);) Neresil bych ani fakt, ze by to mely byt tvoje prvni kesky. Proc by nemohly, ze? :) Vyvaruj se ale zacatecnickych chyb, aby sis neziskal hned na zacatku spatnou povest. To bychom tu pak mohli cekat zname vlakno o minimalnim poctu nalezenych kesi pred vlastnim publikovani. :D:D Samozrejme lokalitu a ulozeni je treba dobre zvazit, aby misto nebylo po nejake dobe znicene (viz treba kesky v zidkach).
  • 0

#9 Pupkovi

Pupkovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 18:43

Serie tradiček, soudě podle návštěvnosti, má dost příznivců. Aby se Tvoje serie nestala předmětem kritiky ochránců přírody, někdy i oprávněné, chce to nápad a umístění, které zvýšeným pohybem neponičí okolí. Naposledy jsme obešli serii 33 většinou mikro keší, každá s originálním umístěním, tak 5 - 10 m od turistické cesty. Tato serie nebyla přísně geometrického tvaru, ale při pohybu v terénu jsme věděli přesně proč. Několik tuzemských serií jsme obešli (Za šipkou, Marta, část FTFC, Do kola, Knoflík, Cesta), autory jsme chválili za tu spoustu práce, ale roku na srdce - ty všechny pařezy si už nevybavíme. Samozřejmě výprava za serií není o jednotlivých keších, je to výzva zvládnout den v terénu, poznat zajímavá místa, objevit záludnosti autorova uložení keší a taky ty bodíky. Takže přejeme dobrý nápad a těšíme se na novou serii!
  • 0

#10 Kafu

Kafu

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 21:20

Díky za informace, některé odkazy se mi budou opravdu hodit. S tou vzdáleností by neměl být problém. Jinak co se týče umístění s ohledem na přírodu. Na to si budu dávat pozor. Asi bude lepší umístit kešku někde spíš blíž k lesní cestě, než mezi kytky. S první keškou co jsem založil jsem opravdu koukal, jak den ode dne geocestička roste. Všem ještě jednou díky :)
  • 0

#11 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 22:39

jo díky za každou novou serii..je občas příjemné ujít třeba deset kilometr a najít deset, i víc keší.škoda že nic takového v okolí nemám, jen svoji TFTC serii...ono pak ani tak nemrzí semtam nějaké DNF, když se čovék kvi jedné pixle nevláčí někoik kilometr a pak nic--
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencachi...munzeer=petr007[url]


#12 krejcarci

krejcarci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 22:44

Na rovinu. Nejlepší serie v přírodě je ta, kterou nezaložíš. Na pěkným místě úplně stačí multina, když už má být procházka. Jinak je to jen obyčejný lákadlo na bodosběrače a zneužití jejich bodolačnosti. Zkus se nad tím zamyslet. Některé minulé obrazce alespoň tvarem podráždily část diskutujících, ale pokládka krabic do hezké přírody ...hlavně dodrž minimální vzdálenost... to mě fakt pobavilo. Kdo má opačný názor, toho zmoderujem či vyloučíme z diskuze? No toto?....Pěkný večer.
  • 0
<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><> Věc je tam, kde se domníváme, že není a věc není tam, kde se domníváme, že je

#13 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 23:42

krejcarci napsal/a:
Na rovinu. Nejlepší serie v přírodě je ta, kterou nezaložíš. Na pěkným místě úplně stačí multina, když už má být procházka. Jinak je to jen obyčejný lákadlo na bodosběrače a zneužití jejich bodolačnosti. Zkus se nad tím zamyslet. Některé minulé obrazce alespoň tvarem podráždily část diskutujících, ale pokládka krabic do hezké přírody ...hlavně dodrž minimální vzdálenost... to mě fakt pobavilo.

Kdo má opačný názor, toho zmoderujem či vyloučíme z diskuze? No toto?....Pěkný večer.


A ty si vyraz jednou na poradny kombajn, at tu furt neplkas o bodolacnosti a bodosberacich. ;);)
  • 0

#14 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2010 - 6:46

Zdar, sice jsem taky už jednu serii odlovil (P..ku) a celkem se mi ten pětihodinový brutál v dešti líbil. Bylo to zase něco jiného. Rozhodně ale nejsem tohoto příznivcem. Souhlasím s názorem Krejcarku. Stále se dá nalézt opravdu pěkné místo, kam stojí za to kačera přivést. Naopak keše prostě "píchlé" někam do lesa, mne tak trochu iritují. A tak přestože jsem již nějaký ten kobajn dal, serii ti nedoporučuji. Ale chtěl jsem hlavně upozornit na jeden praktický aspekt. Uvědom si , že se o ty keše budeš muset taky starat, vyměňoval logbuky, opravovat zničené krabky a tak. Sám mám keší asik 10 a nestíhám, nestíhám.. Teda to vše za předpokladu, že nechceš (jak je dnes moderní) keše prostě založit a potom se na ně vyprdnout..:(
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#15 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2010 - 7:13

Nestačím se divit některým argumentům všespasných cenzorů. Lákadlo na bodosběrače? Bodolačnost? Nedávat krabky do krásné přírody? Proboha o čem to mluví? Postavil si hospodu, ale chodili mu tam lidi? Proč to hraješ, teda? Nebyla by lepší jiná zábava, méně inertní, třeba šachy?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#16 trotakcz

trotakcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 451 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2010 - 8:13

Citecka napsal/a:
Proč to hraješ, teda? Nebyla by lepší jiná zábava, méně inertní, třeba šachy?


A pokud mozno tak korespondencni sachy ;)
  • 0
Půjdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta.

#17 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2010 - 10:40

Myslím, že přesahuje problematiku poradny, přesunuto.
  • 0

#18 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2010 - 19:55

Bisaci napsal/a:
Naopak keše prostě "píchlé" někam do lesa, mne tak trochu iritují.


A on te nekdo nuti je odlovit. A nebo jedes stylem - "mne se ta keska nebo misto hnusi, ale ja tam proste pro ten bod musim. Ale aspon muzu pote kritizovat autora"

V Cesku je stale plno kesek a kdyz touto serii udela radost byt jen tretine kaceru, tak to porad stoji za to.
  • 0

#19 krejcarci

krejcarci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2010 - 21:14

To chce klid. Není série jako série. Prohlížel jsem si jich pár v jiném vlákně a nepřipadají mi většinou špatné. Nemluvím teď o sériích významné stromy atp. Jen doporučuju trochu soudnosti při zakrabicování pěknýho kousku přírody po 162m. Vím, že si tímhle názorem rozhodně moc bodosběrců nenakloním, série jsou móda. Pánové prominou, ale myslím, že v geocachingu by rozhodně nemělo platit, že čím víc krabic po jednom lese, tím líp.
  • 0
<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><> Věc je tam, kde se domníváme, že není a věc není tam, kde se domníváme, že je

#20 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2010 - 16:27

no tak TFTC serie už má za ty 4 mesíce, co je, kolem 200 návštěv. na to že je to v prdelákovech,kam by jinak nikdo nezabloudil to docela jde..samotného mě to překvapilo... nese to sice i negative v podobě odcizených/přemístěných/rozbitých keší , plných logbooků, občas se najdenějaký remcal, ale těch je málo a tak to podle mě má smysl.venku jich je 84 na schválení čeká dalších 7, no ještě 9 a je to hotovo..škoda že nemám víc času..místa sice nejsou vždy nejlepší, ale při stovkové serii bych se tak dostal moc daleko a to zase nechci..zatím by se to mělo dát odlovit za dva pilného lovu a příznivosti satelitů...
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencachi...munzeer=petr007[url]





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama