Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

propojení GC s Omnii II


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 chetit

chetit

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 02 August 2010 - 16:44

potřeboval bych poradit, jsem tady úplný nováček. Mám Omnii II a vní instalováno Ozi Explorer. Jak mám do toho Ozyho nahrát tu kešku. Já to zkoušel všelijak, ale nikdy jsme to "nepobral" Slyšel jsem, že do Oziho se mají nahrát nějaký mapy, nevím jaký, nevím okud. Dokonce ani nevím, jak do Oziho vložit souřadnice, nechce mě to nikam pustit, jen do nastavení, je tam World mapa, při bližším zoomu na ČR to víc nejde. Píše se tady, že do telefonu nahrají kešky a pak si jen aktualizují, jsem v koncích a zralý na chocholouška, předem díky za Vaše odpovědi a hlavně rady :(
  • 0

#2 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 02 August 2010 - 20:24

no moc neporadím, ale asi nejlepší program pro Win je GCz - je v češtině, můžeš přez něj stahovat keše, ale je potřeba mít připojení na net. mám ho taky na Omnii II a běží dobře. o programu GCz tady toho najdeš dost
  • 0

#3 ow-g

ow-g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2010 - 7:36

Leroj napsal/a:
no moc neporadím, ale asi nejlepší program pro Win je GCz - je v češtině, můžeš přez něj stahovat keše, ale je potřeba mít připojení na net. mám ho taky na Omnii II a běží dobře.
o programu GCz tady toho najdeš dost


Přesně moje slova,GCzII je nej....a kdyžtak omrkni strejdu googla,ten ti jistě mile rád poradí... =D
  • 0

#4 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1033 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2010 - 8:51

Leroj napsal/a:
no moc neporadím, ale asi nejlepší program pro Win je GCz - je v češtině, můžeš přez něj stahovat keše, ale je potřeba mít připojení na net. mám ho taky na Omnii II a běží dobře.
o programu GCz tady toho najdeš dost


jde to i bez netu, staci je tam cpat normalne pres kabel (stahnouta zpracovat v PC a pak jen hodit do mobilu). ale kdo ma data v mobilu tak je idealni ze primo v terenu ti na zaklade tve aktualne pozice proveri kde v okoli jsou kesky B)
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#5 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2010 - 10:10

jasně že to jde používat i bez netu, sám to tak dělám - pošlu si tam PQ a na mobilu potom čtu listingy - je to jednodušší než např. u multin furt přepínat wp v Oregonu. připojení je potřeba pro plnohodnotnou navigaci /aspoň myslím, já to zkusil jen jednou a byl to spíš BF než hledání keše/ :)
  • 0

#6 chetit

chetit

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2010 - 15:47

Aha, díky moc za příspěvky, na GCz musím třeba taky kalibrovat mapy jak pro Oziho, nebo stáhnu jen balík map a s tím pracuji. Mě to přijde přes toho Oziho takový složitější, stáhnou mapy, nakalibrovat, nacpat do Omnie, je taky možné, že jsem je ještě nekalibroval a není to až tak těžký, chtěl jsem jen jít zatím jednoduší cestou, prostě tady je mapa, dej si tam přes LOC kešku a jdi, to by byl nejlepší postup:)
  • 0

#7 chrosta

chrosta

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2010 - 20:48

Cus chetit mrkni sem na muj prispevek ke geocaching. http://www.i900.cz/v...t=1436&start=30
  • 0

#8 chrosta

chrosta

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2010 - 20:52

Muzes take stahnout geocaching live kde jde pouzivat online a je to i s mapou a nebo tam asi lze i nahrat gpx. live.geocaching.com
  • 0

#9 chetit

chetit

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2010 - 21:18

aha, to je celkem zajímavé, já bych možná přesto zkusil GczII zatím, ale *po stáhnutí mi to píšeFile open failed,( pamětova karta/GCzII/skin/Comon/800*48.txt, když dám ok, tak napíše neznámá velikost )800*480) mám omniu II a stahuju na pamětovou kartu, jsem opět v koncích, chtěl bych navigaci, kde bych si doma nachystal keše a pak šel ofline ven, jak zprovozním ten soft ?
  • 0

#10 chetit

chetit

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2010 - 22:04

mám hotovo, instalováno.aůe píše při keši, cache nenalezen, mám nějaké volby?
  • 0

#11 chetit

chetit

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2010 - 22:14

tak jsem tam dal Mozigo, ale nechce mi pracovat s Mozilou, hlásí, že chce doinstalovat vše do Exploreru, je to možné?
  • 0

#12 chetit

chetit

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2010 - 23:15

můžete mi pls poradit ještě, v jakém fomátu mám stahovat keše do GcZII, stejné jak pro Oziho? Nobo jiné?
  • 0

#13 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1033 příspěvků(y)

Publikováno 04 August 2010 - 7:08

gpx
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#14 chetit

chetit

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 04 August 2010 - 10:17

ahoj, tady ten nešťastník s GCzII, tak moje poznatky, po probdělé noci, instalace GcII - ok, cache nenalezene, z předešlých for, jsem zjistil problem s GS, budiž, pak proběhla instalace Moziga, ohledně exportu kešek do omnie, kolega přede mnou říkal, že sóubory GPX, pokud s emi je tam podaří nahrát, tak v GCzII se napíše, když je najdu, že cache 0/0 a kb 0/0, v Mozigu najdu kešky v okolí, označím a dám export do PDA přes PC, když to udělám takto, tak mi to pořád hlásí, přihlášení špatné, stáhněte si novou verzi, ale celkový průběh přenosu se pomale posouvá, ale v telefonu nic není, když to hodím do Virt.PDA a pak kopiruju do adresaře v telefonu, najdu v telefonu adresář se soubory .GPX,tak PDA je stáhne jako cache 0/0 a kb 0/0, jsem zoufalec, nejhorší na tom je, že to asi všichni kolem chápete, jen já jsem trubka, pls opět o radu díky a s pozdravem zoufalej spamer
  • 0

#15 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 04 August 2010 - 13:53

keše které potřebuješ, si stáhni do PC /formát GPX/ GPX soubor překopíruj do Omnie pusť GCzII - Nabídka/seznamy keší/ import GPX - najdi kam si je nahrál a otevři můžeš vyrazit /nezapomeň aktivovat GPS v nabídce GCzII/ - až bude GCzII opravený, tak můžeš stahovat přímo do Omnie nejjednodušší je být PM, nechat si poslat keše v jednom balíku a potom postupovat stejně. pokus se někoho poprosit, aby ti to PQ poslal, dělat to po jedný bude zoufalost - nebo se nauč používat alternativní free programy /GeoGet a další/ nebo najdi ve svém okolí někoho kdo ti poradí, nebo zajdi na event, tam se za pár piv dozvíš vše /i finálky mysterek a multin/ :D
  • 0

#16 chetit

chetit

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 04 August 2010 - 14:16

díky, zkusím to jak říkáš
  • 0

#17 chetit

chetit

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 04 August 2010 - 17:17

já si nemohu pomoci, mě to nefunguje, v mozigu vlevo zaškrtnu keš, nechám ji přetáhnou do virt PDA a pak nakopíruju třeba do pamětová karta keše, otevřu GCzII a dám import keše, najdu si ten adresář, PDA najde keši ve formátu GPX , dám ok, a PDA napíše, cache 0/0 a kB 0/0 a nic se nstane, Mozigo jsem reinstaloval na nehnovější verzi a GCzII mám také nejnovější verzi staženou přímo z netu, někde asi dělám chybu ale kde?
  • 0

#18 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 04 August 2010 - 17:30

ale já nepsal nic o Mozigu /ani neznám/
ani o virtPDA /taky neznám/
chybu děláš, ale kde nevím - řekl bych, že komu není rady, tomu není pomoci ;)

a už končím, nechci se dostat mezi kačery teoretiky, neboli plkače :D
pokud budeš potřebovat něco konkrétního, tak radši mailem
  • 0

#19 chetit

chetit

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 04 August 2010 - 18:30

dal jsem to raděhji do emailu, díky
  • 0

#20 chrosta

chrosta

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 04 August 2010 - 20:41

Me to na omnii I900 maka bez problemu, co zkusit ten geocachinglive, ten beha snad na vsem s wm. Nebo zkus http://www.edisk.cz/...CAB_1.49MB.html, ten funguje offline a je stoprocentni, ma nejake navic funkce jako trasovani atd. 1 mesic je zdarma. Jeste jeden je dobrej a ten pouzivam ja http://www.basicgps.co.uk/ a tenhle i mluvi. Bohuzel jsou bezmapovy. Spousta lidi pouziva pouze googlemapy a taky se to da.
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama