Přejít na obsah


Fotka

Oregon x00 nový firmware 3.85 Beta


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2010 - 21:26

http://www8.garmin.c...ils.jsp?id=4741
-Added multicaching support.
-Added Automatic Shaded Relief option.
-Added ability to set user declination direction.
-Improved accuracy of trip odometer.
-Fixed occasional shutdowns.
-Fixed issue with Oblique Mercator User grid.

Podpora multicache podle všeho funguje tak, že se dá v rámci keše zadat další bod, bohužel asi neumí načíst automaticky z listingu.
  • 0

#2 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2010 - 21:52

Mimo jiné nám verze firmware GPS chipsetu poskočila na 4.52.
  • 0

#3 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2010 - 22:05

Tak to jsem zvedava, na dovoleny priplny zatezi docela rad padal a nacital jen kese, ktery se mu libily, tak snad to ten novej firm zlepsi:) EDIT: koukam ze i upravili zobrazeni nejblizsi kese, aspon to ma nejakou informacni hodnotu:P
  • 0

#4 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2010 - 22:06

Podpora multicachingu je doufam vec, kterou panove z garminu v tomto provedeni nemysli vazne. :(
  • 0

#5 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2010 - 22:09

Mohl by nekdo rezepsat ty multiny??? Diky:-)
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#6 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2010 - 22:16

Pri navigaci na kes je v nabidce geocaching polozka "enter next stage". Po kliku na ni se objevi zadavani souradnic. Zadas souradnice, navigujes na ne. V menu geocaching mas stale pekne moznost cist listing, hint a podobne. Posem dobre. Implementace je vsak udelana tak, ze to zdvoji soucasny zaznam geocache, v seznamu se objevi nova keska s nazvem "Next stage" a ty se navigujes v zasade na ni. Vytvorenim dalsi "next stage" se ta predchozi "next stage" prepise. Kdyby udelali konecne poradnou spravu waypointu pod kesi, to by byl zazrak. Tohle je jen naprosto nedostacujici obezlicka. Ale toho se nedockame... ;)
  • 0

#7 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2010 - 22:20

medwyn: to je docela pras....arna, takle blbe to udelat...maj stesti ze to je "jenom" beta...snad to v pristi verzi bude vpadat aspon trochu k svetu....
  • 0

#8 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2010 - 22:21

HM diky za popis, mozna to ted diky pripominkam treba vyladej. Zazrak, ze se aspon neco deje:-) Ale ten nahled na nejblizsi kes vypada dobre...
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#9 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2010 - 22:21

To je prave to - nebude. Jeste nikdy (za dobu, co oregon vysel) neupravili nejakou v bete uvedenou vlastnost do jineho tvaru. dokonce ani ohlasene chyby casto spis neresi. Za neodpustitelne stale povazuju: - chybejici tlacitka na posouvani v listingu, nebo aspon zapamatovani si pozice, ve ktere byl naposledy zascrollovany - ten cirkusovy podklad pod "navigaci na zvolenou kes", ktery jinak relativne fajn funkci dela naprosto nepouzitelnou. kdyby byl pruhled na mapu, je to 100x lepsi. Copak nekoho na displeji 4x7 centimetru zajima misto mapy nejake zelene zabi pozadi o rozmerech 4x2 cm?
  • 0

#10 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2010 - 22:24

z toho nahledu se da na kes dokonce tuknout, ale, bohuzel, se nedostanu do listingu, nybrz do menu geocaching, kde si muzu vybrat jestli chci nalezeny kesky, flitry nebo do seznamu krabek....tim me teda zklamali... medwyn: nestras, prosim;)
  • 0

#11 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2010 - 22:34

petulinka1 napsal/a:
z toho nahledu se da na kes dokonce tuknout, ale, bohuzel, se nedostanu do listingu, nybrz do menu geocaching, kde si muzu vybrat jestli chci nalezeny kesky, flitry nebo do seznamu krabek....tim me teda zklamali...


Muzes si vybrat aby ti pri navigovani ukazoval dashboard 'navigace ke zvolene kesi' a mimo navigovani tenhle.

Jinak po aktualizaci jsem musel znovu nahrat gpx s kesema (vetsina jich zmizela), tak pozor abyste je meli po ruce.

Ten multicaching je hodne tupej, jedina mala vyhoda je zminena pristupnost info o cache behem navigace na stage. To, ze si pamatuje jen jednu stage jde asi obejit tlacitkem pro ulozeni wpt z menu cache. Ze to nejde pouzit na predem zname stage (pokud je nechce clovek rucne tukat) je ovsem fatalni.
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#12 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2010 - 22:38

Me by stacilo v popisu kese "jen" tlacitko na odskoceni na konec:-) Jinak souhlas, ze dat pruhledne pozadi (10-20% bile) u navigace na dalsi kes je myslim jednoducha vec a pritom by to sakra pomohlo.
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#13 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2010 - 22:40

Caster: vim, ze to jde, mam to tak dokonce nastaveny, ale kdyz mi ukazuje nejakou blizkou kes a je moznost na ni tuknout primo "nad mapou", tak je blby, ze to neukaze rovnou listng a musim se k nemu protukat...jde o to mimo navigaci, pri navigaci je to ok....
  • 0

#14 onovy

onovy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2010 - 21:15

Preklad:
http://opengtt.nomi....m?releaseId=108
  • 0

#15 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2010 - 9:03

-> Onovy: Mně osobně tento překlad dělá následující chybu. Pokud upravuji název (možná i poznámku, neotestováno) waypointu a přesunu se na stránku dalších znaků (číslice, česká diakritika, interpunkce), celá editace názvu se zasekne a lze jen odejít.
Vrátil jsem se tedy k HuntBehindově překladu, kam jsem si doplnil pole pro zadání další stage.
Firmware mám poslední, tedy 3.85 Beta a přístroj Oregon 300.
  • 0

#16 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2010 - 21:14

Jazzlinka napsal/a:
-> Onovy: Mně osobně tento překlad dělá následující chybu. Pokud upravuji název (možná i poznámku, neotestováno) waypointu a přesunu se na stránku dalších znaků (číslice, česká diakritika, interpunkce), celá editace názvu se zasekne a lze jen odejít.
Vrátil jsem se tedy k HuntBehindově překladu, kam jsem si doplnil pole pro zadání další stage.
Firmware mám poslední, tedy 3.85 Beta a přístroj Oregon 300.


Taky jsem na tohle narazil v posledni bete fw a starsi verzi prekladu (s novou verzi to tedy asi bude stejne). Drivejsi verze fw to nedelaly, takze me nenapadlo hledat problem v prekladu.
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#17 HEC Team

HEC Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2010 - 18:41

Tak jsem to dnes vyzkousel v terenu a az na jeden zasek pri nacitani listingu bez potizi.
  • 0
Michal, leader of the HEC Team.

#18 Tommu

Tommu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 14:31

Dnes jsem chtěl vyzkoušet funkci, která je již od FW 3.82 a to filtrování keší. Ale při ťuknutí na vytvoření nového filtru v Nastavení-Geocaching nebo na Quick filter v menu Geocaching se mě vždy Oregon vypne.
  • 0

#19 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 14:48

To způsobuje stará verze češtiny. Nahraj aktuální a mělo by to být ok
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#20 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 16:29

Mě to dělá taky. Čekal jsem na definitivní verzi firmware, jestli to opraví. Kde je možné tu češtinu stáhnout? Zatím jsem našel odkaz jen na češtinu pro Dakotu 20. Potřebuju Oregona 300. Díky
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama