Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Problém se starší mapou na gc.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 Varess

Varess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 18:19

Mám menší problém s tím že mapy na gc.com jsou poněkud staré,ve vesnici kde žiji jsou například baráky postaveny i 6 let zpátky a na mapě pořád nejsou,stejně tak se tady zhruba před dvěma lety postavil nový rybník,nádherná krajina okolo,možnost koupání v rybníce atd... tak jsem si řekl že bych tam mohl založit kešku,jenže když rybník eště na mapě není tak to pak vypadá že jsem kešku založil uprostřed pole,a když by se někdo podíval do map a viděl že je uprostřed pole(tedy alespon podle mapy) tak by se na to asi vykašlal,proto nevím jestli má cenu kešku zakládat nebo radši najít jiné místo které už v mapě je nebo jestli se tento problém nedá nějak řešit
  • 0

#2 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 18:23

Kesku bych tam jlidne zalozila:)osobne na ty mapy z GC.com kaslu protoze pro me maj pramalou informacni hodnotu a radsi se vzdycky kouknu na mapy.cz abych vedela, kde keska zhruba je... jinak kdyby se to dalo njak resit, tak by to bylo dobry, ale asi se nam to jen tak nepovede:(
  • 0

#3 Varess

Varess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 18:33

jenže třeba takový jako já(bez gps) se dívájí jenom do map a většina se dívá jenom na tu na gc,takže uvidí pole a vykašlou se na to,musím říct že já osobně kdybych viděl že je v poli tak bych se na ni asi taky vykašlal i kdybych bydlel třeba 100 m od ní,mimochodem,nemáš taky profil na semanii???
  • 0

#4 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 19:18

Sorry, ale to je problém hledačů, kteří se spoléhají na nějaké US dílo... Nevím proč by kdo měl pro českou republiku používat cizí, nepřesný, a mimo velká města dost zastaralý, výtvor, když tu dávno máme skoro dokonalé Mapy.cz... Když někdo neumí najít pořádnou mapu na netu, tak jak pak chce hledat kešky někde v přírodě ? :D
  • 0

#5 Varess

Varess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 19:37

jenže někdo se prostě jednoduše spoléhá jenom na mapu gc a na ostatní se ani nedívá
  • 0

#6 Varess

Varess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 19:37

chtěl jsem hlavně vědět jestli má cenu kešku u toho rybníka zakládat jestli bys třeba zrovna ty pro tu kešku vyrazil nebo by ses na ni vykašlal
  • 0

#7 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 441 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 19:43

Varess napsal/a:
jenže někdo se prostě jednoduše spoléhá jenom na mapu gc a na ostatní se ani nedívá


Založ jí. Ti, co se dívají špatně holt nedorazí a nebo budou příjemně překvapeni. BTW fotky v listingu jim mohou dát velmi dobrou představu o realitě.
  • 0

#8 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 19:49

To je ale jejich problém ;) Já osobně tuhle mapu vůbec nepoužívám... Polohu kešky nejdříve zkonzultuji s TOPO 3 Pro a pak se, v případě nejasností, ještě podívám na orthomapy na netu, samozřejmě ty na Mapy.cz. Pokud ten rybník nebude uprostřed vesnice / města, tak bych ji klidně odlovil ;) Osobně vůbec nechodím na kešky, které jsou všem na očích... Jinak bych problém s mapou vůbec neřešil. Když do listingu napíšeš, že tam ten rybník prostě je (případně i s poznámkou, že ta mapa na GC.com je v tomto případě špatná), a přidáš i jeho nějaké hezké foto, tak zájemci určitě přijdou i tak...
  • 0

#9 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 21:21

a\ založ ji a nepindej b\ at se dívám jak se dívám, tak mapy jsou z roku 2010 tak o tom, že jsou nějak staré se nedá mluvit.... Můžeš sem dát souřadnice toho tvého rybníka, co prý na mapách není?
  • 0

#10 HaHač

HaHač

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 21:49

sobikovi napsal/a:
a\ založ ji a nepindej
b\ at se dívám jak se dívám, tak mapy jsou z roku 2010 tak o tom, že jsou nějak staré se nedá mluvit.... Můžeš sem dát souřadnice toho tvého rybníka, co prý na mapách není?

Nedíváš se náhododou města.Tam jsou mapy nové
  • 0
Etrex H + Xperia X 10 mini (TrekBuddy + c:geo)

#11 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 22:21

Nazvi kešku "Rybník, co není na mapě" a je po problému.
  • 0

#12 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 22:34

Vláček napsal/a:
Nazvi kešku "Rybník, co není na mapě" a je po problému.


GC1ZHAW B)
  • 0

#13 zbycz

zbycz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2010 - 22:43

Na zpětné vazbě ke geocaching.com se zrovna diskutuje o přidání openstreetmap na gc mapu, tak se můžete přidat: http://feedback.geoc...r_openstreetmap :-) Jinak mimochodem, ty ortofotomapy mají většinou všechny portály stejné a to ty od Geodisu Brno.
  • 0
Geocaching offline v mobilu | Trekbuddy user | OSM.org mapper

#14 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 269 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2010 - 0:21

Jarous1 napsal/a:
... dost zastaralý, výtvor, když tu dávno máme skoro dokonalé Mapy.cz... Když někdo neumí najít pořádnou mapu na netu,...

:D:D
no když kouknu na okolí výše zmiňované kešky tak na tom jsou obě fotomapy stejně... skoro, protože cz jednak tolik nezvětší a při tom maximalním má mnohem starší mapy ;) stačí se kouknout o 200 metrů napravo od rybníka kde se teprve staví křižovatka...

...no a jestli jsi našel nějakou jinou, lepší fotomapu než google, tak se nechám rád poučit ;)
  • 0

#15 Varess

Varess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2010 - 10:32

sobikovi:tady na těch souřadnicích by měl být zhruba prostředek rybníka:49°40'53.649"N, 16°36'55.971
  • 0

#16 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2010 - 12:17

Hojší napsal/a:
:D:D
no když kouknu na okolí výše zmiňované kešky tak na tom jsou obě fotomapy stejně... skoro, protože cz jednak tolik nezvětší a při tom maximalním má mnohem starší mapy ;) stačí se kouknout o 200 metrů napravo od rybníka kde se teprve staví křižovatka...

...no a jestli jsi našel nějakou jinou, lepší fotomapu než google, tak se nechám rád poučit ;)


Je fakt, že do ortho moc nekoukám a když už, tak jen ve velkých městech (hlavně Praha B)) nebo jejich přilehlém okolí. Tam jsou ty podklady většinou mnohem aktuálnější a podrobnější, to je fakt...
Takže se omlouvám za menší dezinformaci...

I tak ale pořád platí, že když to o tom rybníku uvede do listingu, tak to bude nejlepší a nemůže už dojít k nějakému omylu. Od toho ty listingy jsou. A kdo je nečte, ten si nalezení té kešky snad ani nezaslouží ;) Owner si s tím dá práci a pak to nikdo nečte...
  • 0

#17 Varess

Varess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2010 - 14:26

smogeo:záleží na tom za jak dlouho příjde objednaný logbook atd...,taky jestli budu muset třeba něco v listingu opravovat tak se to může protáhnout,voda je sice čistá ale je to dělané jako chovný rybník(i když teda je tam pár ryb,možná už tam nejsou žádné) takže není to žádná průzračná voda pod kterou je metrová betonová vrstva,je tam normálně hlína takže voda není v žádným případě 100%,ale šutry jdou tak 30 cm od kraje eště dobře vidět,takže to není zase úplně špinavý a proto taky jestli se mi to povede umístit přesně na to místo kam si plánuji tak asi v "koupací sezoně" bude poněkud uprostřed dne neodlovitelná aniž by tě nikdo neviděl
  • 0

#18 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2010 - 16:03

Ja se nemuzu zbavit pocitu, ze nejdriv bys potreboval trosku vic hledat, pak si treba nechat poradit od nekoho zkusenejsiho a teprve potom zakladat - treba by Ti rovnou doslo, ze umisteni kese, ktere je "uprostred dne neodlovitelne" neni nejstastnejsi a krabicka se za chvili ztrati.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#19 Varess

Varess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2010 - 16:09

já to myslel pouze pár dnů v roce,to se tam totiž nahrne celá vesnice se koupat,ale jinak to trvá max týden,potom už tam zase skoro nikdo nechodí,ono totiž ten úkryt bude u stavidla,takže je to tam celýmu rybníku na očích,tak proto,schovávat tu kešku někam za rybník do lesa by nemělo smysl protože gps by asi vedla opačným směrem(je tam totiž taková rozbitá stará asfaltka) takže rybníku by si nikdo ani nevšiml
  • 0

#20 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2010 - 18:02

Multina u stavidla B), dobry BF. :D
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama