Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak zaměřit kešku


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 Varess

Varess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2010 - 17:46

Ahoj,chtěl bych se zeptat hlavně těch co mají externí gps modul k mobilu,pda to je jedno jak zaměřujete pozici svých kešek,mám SE C510 a handy geocaching ale nenašel jsem nějakou funkci na zaměření,mohli by jste mi poradit jakým programem pro telefony s javou pozici kešky zaměřit???děkuji
  • 0

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2010 - 17:50

Ale no tak.. HG má jednu z nejlepších funkcí na zaměření kešky. Je tam v nabídce přímo v nabídce Průměrování....
  • 0

#3 pelik

pelik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2010 - 17:52

Ahoj,s jakou presnosti funguje napr Garmin eTrex? 10m? Je to oproti GPS modulu v mobilu rozdil?
  • 0

#4 dasaha

dasaha

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2010 - 18:12

Záleží na signálu, přesnost 3-4m.
  • 0

#5 Varess

Varess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2010 - 19:02

sobikovi:aha,ja si rikal ze to bude asi nejaka moc nepotřebná funkce a ono :-) ,jak to přesněji funguje???gps modul mi má přijít až zítra takže nemůžu vyzkoušet takže bych chtěl poprosit o nějaké moneší vysvětlení abych věděl přímo co s tím,jestli to mám spustit a ono mě to zaměří a dál???
  • 0

#6 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2010 - 19:12

http://www.geocachin...ort=&rowstart=0 Tady ;-)
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2010 - 19:47

Pokud jde o zaměření keše, vždy tam nějaká ta chyba GPS bude. Takže první zásada je čím víc měření, tím lépe... Měření je vhodné provádět v různé časy, různé dny v týdnu... kvůli postavení satelitů, chybě GPS atd. Je dobré před měřením měnit pozici. Já vždy udělám 2 měření a pak obejdu s GPS okolí a zase se vrátím na další měření.. Až posbíráš víc měření, dej si je do tabulky a pak stejně výsledek průměruj. Ideálně hodit do fotomapy a porovnat se skutečnou pozicí keše. Pokud jde o HG, tak GPS modul položíš tam kde bude keš, spustíš průměrování a budeš čekat, než doběhne 100%. Pak si bod uložíš do oblíbených a můžeš pokračovat znovu... Jak už jsem psal, ideální je mezi měřeníma se přemístit.
  • 0

#8 sundin

sundin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2010 - 19:59

JJ souhlas se Sobikem.
  • 0

#9 Varess

Varess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2010 - 20:20

díky
  • 0

#10 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2010 - 21:18

Keš zaměřím na místě co nejpřesněji. Doma pak souřadnice zadám do Google Earts a případně posunem na mapě zkoriguji dle skutečného umístění.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#11 Varess

Varess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2010 - 8:33

jenže já jsem před tímto zakládal eště jedno téma kvůli stáří map na gc.com(což znamená stáří map i na google,o mapy.cz radši nemluvým ti mají fotky z roku 2003) a že tam kde je nádherná menší vodní nádrž je na mapách jenom pole takže nedokážu přesně určit kde ta nádrž vůbec začíná
  • 0

#12 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2010 - 8:48

Neboj, pokud to bude špatně zaměřeno s nějakou chybou, prvohledači se jistě ozvou a pošlou ti své souřadnice :D Když zvolíš vhodné uložení a správnou nápovědu, pomůže to odstranit nepřesnost v zaměření a přerytí celého okolí. Obecně ale google mapy jsou asi nejčerstvější a taky kontrola proti fotomapě na google je asi nejpřesnější. Nikdy to ale nebude na 100%. Pokud na té fotomapě není ten rybník, hráz apod. určitě tam je jinný prvek a od toho lze doměřit polohu - vzdálenost, azimut.
  • 0

#13 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2010 - 8:59

Dobrý postup je tento: 1. Na místě samém provést několik měření v různou dobu. Nejlépe s HG a jeho funkcí Průměrovat. 2. Z naměřených (průměrovaných) souřadnic si doma ještě spočítat průměr. 3. Tyto souřadnice si zobrazit na nějaké mapě a případně zkorigovat. Pokud to jde, samozřejmě, ale většinou ti to dá dobrou zpětnou vazbu. Tyhle body už ti radili mí kolegové. Já přidám toto: 4. Poprosit kamaráda kačera, aby ti udělal betatest, nejlépe s jiným přístrojem - dej mu souřadnice a nech ho "keš" najít. Jdi s ním a sleduj, kam ho to vede, kde tápe atd. Na základě tohoto testu pak uprav buď souřadnice nebo hint nebo obojí. Pokud nemáš kamaráda s navigací, vyprav se tam několikrát sám, ale tak, jako kdybys tu keš normálně hledal. Zapomeň na to, že víš, na kterém místě to má být. Dej na šipku a snaž se donavigovat na 0m nebo alespoň na 1-2m a zkontroluj, jak daleko od keše jsi se dostal. Pokud to je tak do 5m, asi bych to už dál neřešil. Při každé návštěvě cílového místa si znovu nech zprůměrovat aktuální souřadnice a zpřesňuj. Snad to takhle stačí, hodně štěstí při zakládání.
  • 0

#14 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2010 - 9:04

Jenom doplnuji, ze prumerovani maji i Oregony a predpokladam, ze i Dakoty.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#15 Varess

Varess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2010 - 9:41

jenže aby ti prvohledači nejdřív nespadly do vody a pak se až ozvali že to je špatně zaměřený :-)
  • 0

#16 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2010 - 9:43

klidne at spadnou,o to vetsi maj zazitek :D jen jim doprej trochu toho adrenalinu
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#17 Varess

Varess

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2010 - 10:17

takže jako parkoviště mám určit prostředek rybníka a porosit o publikaci v noci aby si taky jednou za čas umyli auto???
  • 0

#18 Tlapa team

Tlapa team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 20:44

Malý dotaz - když souřadnice zadám do mapy.cz tak mi hodí polohu kde se bod nachází. Když to samé udělám s googlemaps tak má asi 20m odchylku... jak je to možný?
  • 0
GPS modul I-TEC slim, SE Live with walkman

#19 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 21:00

Mapy.cz mají dost aktuální fotomapy, řekl bych tak 2009 a novější. Ty starší ale taky. Googl má IMHO totéž, protože u nás letecky mapuje jen Geodis Brno a ty podrobnější měřítka nejsou satelitní, ale letecké. Je ale dost dobré přepínat se i na starší podklady, bývají tam jinak hozené stíny a může být něco lépe vidět. Fotomapy nejsou absolutně přesné, proti katastrálkám můžou být třeba o metr i víc, ale to GPS taky a hůř. Na Googlu pozor na zelenou a červenou šipku. Červená se chytá na nejbližší adresu, na definiční bod. Taky mě to dost spletlo.
  • 0

#20 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 21:10

Tlapa team napsal/a:
Malý dotaz - když souřadnice zadám do mapy.cz tak mi hodí polohu kde se bod nachází. Když to samé udělám s googlemaps tak má asi 20m odchylku... jak je to možný?


to zadáváš do normální nebo do fotomapy ? Ty normální jsou jen takové malůvky, ěm nevěř. Fotomapy by měly sedět.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama