Přejít na obsah


Fotka

Kalibrace displaye Oregon


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 Tamila

Tamila

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 01 September 2010 - 13:24

Zdravím. Chtel bych se zeptat jestli někdo nemá stejnou zkušenost. Poslední dobou se mi zdá že musím poměrně často kalibrovat display jinak při psaní poznámek se mi stiskávají jiná pismena a nebo v menu volí jiná volba. Může to způsobovat ochranná folie? Nevíte někdo co s tím ? Diky.
  • 0

#2 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 01 September 2010 - 15:09

Jaky je to Oregon, jaka je to verze FW? Je na displeji nejaka folie? Co je to za folii?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#3 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 01 September 2010 - 15:41

Nevím, jestli kalibrace je všemocná, ale já kalibruji display jen před zimou na rukavice a na jaře zase na holý ruce.. :) nebo ted při aplikaci folie. Musím říct, že jsem na Oregona dával no name folii a Invisible Shield. Ta no name po kalibraci fungovala stejně skvěle jako bez folie, ted tam mám InvSh a nemám z toho dobrý dojem.
  • 0

#4 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 01 September 2010 - 15:50

Mám fólii za 80Kč/3ks - něco OEM na PDA z DatArtu ze stojanu a stále první polep je ok. Je na něm vidět, jak by vypadal displej bez něj. :@ Dotyk je OK, jenom písmeno "A" mi nejde napoprvé, ale to je spíš na kalibraci očí. Horší je, že na telefonu mám kapacitní dotykáč, tady je tlakový a přechod mezi přístroji je větší problém než kalibrace.
  • 0

#5 l_ucie

l_ucie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 01 September 2010 - 15:53

Já mám tu stejnou - z Datartu za 80,- 3 ks a už je tam rok a půl a pořád bez problémů ;)
  • 0

#6 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 01 September 2010 - 16:21

Trochu mimo: jak je kvalitní ta folie? Nechce se mě kupovat Invisible Shield kterej je podstatně dražší. Je ta folie přímo seříznutá na oregona a i dakotu? nebo si to musel seřezávat? Dík :)
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 01 September 2010 - 16:47

Ta moje z nějakého místního mobil shopu seříznutá nebyla, ale na druhý pokus jsem se trefil, aplikace bez bublin a po pár dnech lovení nebylo zřejmé nějaké poškození... cena byla cca 110,- InSh jsem pořídil za 300,-, aplikace docela problém (smítko, bubliny, křivě), mám ji tam 3 den a už je na ní škrábanec... Kromě jiného u ní mám takový divný pocit, že je měkká. Jiný pocit při dotyku na display než bez folie nebo u te no name...
  • 0

#8 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2623 příspěvků(y)

Publikováno 01 September 2010 - 16:54

sobikovi napsal/a:
InSh jsem pořídil za 300,-, aplikace docela problém (smítko, bubliny, křivě), mám ji tam 3 den a už je na ní škrábanec... Kromě jiného u ní mám takový divný pocit, že je měkká. Jiný pocit při dotyku na display než bez folie nebo u te no name...

já teda s aplikací problém neměl. A oproti foliím aplikovaným za sucha naprostá pohoda. A ten měkký pocit potvrzuji. Při pouhém mačkání v pohodě, ale pohyb prstem po display (pohyb mapy) mi přijde divný a nepříjemný.
  • 0

#9 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 01 September 2010 - 17:04

Aha takže InSh zas tak velká výhra není jak koukám za tu cenu. Dík moc.
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#10 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 01 September 2010 - 17:06

Tak ja teda s aplikaci IS problem mel, nejhorsi z folii, jakou jsem kdy lepil. Pocit mekkosti, zejmena pri "listovani" naprosto potvrzuji, ze je divny.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#11 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 01 September 2010 - 17:15

Vyplatí se tedy folii koupit? Nebo si mám koupit levnější ? příjde mě dost drahá a jak tady píšete, nic moc.
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#12 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 01 September 2010 - 17:17

Snøw: no ja ti nevim, asi bych do ni i presto sel znova. Mam ji tam uz pekne dlouho a furt drzi a vypada v pohode. Kdyz jsem pouzival nejake noname folie na PDA, tak se dost casto brzo poskrabaly.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#13 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 01 September 2010 - 17:24

Snøw napsal/a:
Vyplatí se tedy folii koupit? Nebo si mám koupit levnější ? příjde mě dost drahá a jak tady píšete, nic moc.

Vše je věc názoru, mám ji na O300, ten spadl mi displejem na ostré kameny a už jsem se s ním loučil. Po otočení byl jediným poškozením pouze malý důlek od špičky kameme na foli a i ten po pár dnech v podstatě zmizel. Pokud jde o oplikaci, tak nechápu, jak u mokré aplikace může mít někdo pod fólií bubliny, nebo nečistoty. Displej přeci umyju a opláchnu. Fólii pak pokládám na vodu, kterou bez problémů stěrkou vytlačím. Pokud náhodou pod fólií zůstanou drobné kapičky vody, tak do 3 dnů samy zmizí.
  • 0

#14 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 01 September 2010 - 17:40

ok no tak jí tedy koupím a uvidím. Dík za rady!
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#15 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 01 September 2010 - 17:49

Mě se aplikace IS taky nepovedla zrovna na jedničku. Zůstalo mi tam celkem velké smítko, které sem při aplikaci přehlédl.(a to sem umyl jak navigaci, tak ruce). Ale tenhle neduh se brzo ohleděl. Jinak po roce a půl používání (mokré ruce, špinavé ruce,navigace po kapsách či batohu) nejde na fólii vidět žádné opotřebení, jen je věčně upatlaná, ale to se opláchne vodou. Jen ta měkkost folie je, jak píši ostatní, taková trochu divná, ale po tom roce už to ani nevnímám. Fólie je sice trochu drahá, ale až doslouží aktuální navigace či fólie, určitě do ní půjdu znova. Jinak na netu jde sehnat dost promo kódů na slevy, při nákupu is folie z jejich webu, takže nějaká ta kačka jde ušetřit
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#16 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 01 September 2010 - 18:26

Když už se to tu zvrhloz tématu Kalibrace..." na "Fólie", tak .... Měl jsem jakousi 3 ks za 80Kčs, na Oregonu i na Nokii. Pak jsem si pořídil Invisible Shield na Oregon. Po čase rozbalil, přečetl návod, pokoušel se nanést, srovnat.... šílená práce furt se lepila kam neměla. :o Velké zklamání. Tohle za ty prachy? To je ta slavná drahá fólie? :@ Potom přišla velká akce, Invisible Shield za pár kaček, tak jsem ji zkusil, koupil dvě. Druhou jsem už sundával z podklad pod proudem vody. To už bylo lepší, alespoň ta podstatná část plochy je OK (moje Nokia). Třetí jsem lepil Petrovi a poprvé jsem byl opravu spokojen. :D Výsledek: Invisible Shield chce cvik, pečlivost a PRACOVAT POD VODOU alespoň při sundavání z podkladu. Dobře ji nalepit je makačka. Ale stojí to za to. Trvanlivostí se s noname nedá srovnávat. Pracuje se s ní mnohem líp, než s tou tvrdou lacinou. Invisible Shield prostě vede. Ano, je měkký, ale asi i díky tomu se nepoškrábe. Dokonce i ta prvně lepená fólie se zřejmě časem nějak usadila, už to není tak špatné, jako hned na počátku. Tady skutečně platí: "Nejsem tak bohatý, abych kupoval laciný šmejd". Pro Markétu objednám opět Invisible Shield.:D To Sobik: po třech dnech, první fólie - to jsem si ještě taky říkal, že toasi byla škoda peněz. A teď ... vidíš sám. Na měkkost si zvykneš, já bych už tvrdou nechtěl.
  • 0

#17 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 01 September 2010 - 19:22

Ja mám take Invisible Shield. Lepení byl horor... poškrábal jsem si ji nehtem. V návodu píšou navhlčit, v reálu to chce celou GPS doslova vykoupat. Byl bych ji strhnul a koupil novou, ale během pár minut držela tak že jsem se bál že urvu celou vrchni vrstvu displaye. Doufám že ji nikdy nebudu sundavat.

Když jsem viděl jak se vodní a vzduchové bublinky vstřebaly po 2dnech tak jsem nevěřil. Když bych tohle býval tušil tak jsem stím neblbnul a nechal tam první pokus. Ušetřil bych si škrábanec a bylo by to dokonalé. Ten matroš je asi opravdu malý zázrak.

Na čem by mohli zapracovat je dojem z doteku... nejde to říct jinak než že je to slizoš. Bleee... no i na to jde zvyknout. Kdysi jsem viděl jak dopadla Nokia N800 po roce intenzivního používání bez folie. Bez folie to fakt nejde...

Je pro mě ale záhada proč to tam nelepí rovnou výrobci. Poškrábali jste si display? Nevadí! Strhněte folii co jsme vám tam dali už ve fabrice a nalepte si novou... no asi se domnívají že vydělají víc když nám zkusí prodat novou GPS.
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#18 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1823 příspěvků(y)

Publikováno 01 September 2010 - 19:24

Kdesi jsem četl, že pokud chceme při aplikaci ochranné folie zamezit usazení jakéhokoli poletujícího smetí na displej, tak je vhodné to dělat v místnosti, kde je pára, prostě hodně vlhký vzduch. Takže např. v zapařené, právě použité koupelně ;)
  • 0

#19 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4035 příspěvků(y)

Publikováno 01 September 2010 - 19:42

K tématu: folii mám na oregánu skoro od začátku, když jsem to zkoušela bez ní, přišlo mi to lepší, než když mi pak máma z práce přinesla nějakou pro dotykový displeje...taky je docela měkká a hlavně když se chci posunout v listingu(už by konečně mohli udělat ty šipky), tak to je někdy docela umění. Ale že by se mi stávalo, že se mi stiskne jiná volba, to hodně zřídka(to připsuju spíš nešikovnosti).Displej sice občas kalibruju, ale je to víc rutina, než nutnost. Fakt je ten, že oregána jsou kus od kusu každý trochu jiný, takže to nemusí bejt ani folií, ani tebou;)
  • 0

#20 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 01 September 2010 - 22:19

Snøw napsal/a:
Trochu mimo: jak je kvalitní ta folie? Nechce se mě kupovat Invisible Shield kterej je podstatně dražší. Je ta folie přímo seříznutá na oregona a i dakotu? nebo si to musel seřezávat?

Dík :)


Kvalitní je tak, že je tam už dva roky a dobrý, rozměr měla velký a musela se řezat, udělal jsem si šablonu z papíru, tu změril a zařízl fólii. Nechal jsem od krajů 0,5cm odpad, protože se mi zdálo, že by tam asi nicmoc lepila. Takže dobře za větší.
Bublinky byly, ale časem se díky rolování vyhnaly do stran a už jsou vlastně pryč.

EDIT: přidán obrázek
Vložený obrázek
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama