Přejít na obsah


Fotka

Jakou barvu na maskování kešky?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#1 Etigo

Etigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 214 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2010 - 18:57

Již nějaký ten pátek přemýšlím, jakou barvu na kešku, aby tam něco vydržela. Zatím jsem zkoušel to, co sem našel doma, ale bez většího úspěchu. Jednou slečnou mě byli doporučené akrylovy barvy, tak bych chtěl znát váš názor. Případně jestli máte nějaký jiný typ? Cílem je vytvořit nějaké dlouhodobě odolné maskování.
  • 0

#2 wert69

wert69

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2010 - 19:56

Hlavně záleží z jakeho materiálu ta keška je a kde bude umístěná...na to není jednoznačná odpověd.
  • 0

#3 Etigo

Etigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 214 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2010 - 19:59

Ano, na to jsem zapomněl, myslím ty plastové krabičky.
  • 0

#4 Tom007

Tom007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2010 - 19:59

Dlouhodobě odolné maskovaní mají v Hornbachu / možná i jinde / - samolepící kamuflážní folie .
  • 0

Garmin GPSmap 60CSx, Topo Czech, Nokia Lumia730 DS


#5 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2010 - 21:01

má pravdu ten chlapec...dá se to koupit i v papírnictví. Právě dneska jsem jednu pixlu potahoval černou samoleící tapetou. Má super vlastnost, že při nahřátí si s ní můžeš dělat co chceš a pohodlně se ti povede to stáhnout a oblepit celkem fain.
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#6 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2010 - 21:07

Já krabičky trochu "ošmirgloval",bych zdrsnil povrch a barva lépe držela.A namaskoval jsem je barvami,co mi zbyly z časů plastikového modelářství,Revell,či Humbrol.Pak jsem je trochu přelíznul bezbarvým lakem,lze použít i manželčin bezbarvý lak na nehty ;) Jedna keška je schovaná,druhá čelí vlhku a dešti a i po roce barva,až na drobné oděrky obstojně odolává.
  • 0

#7 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 7:12

Samolepicí pásky /kamuflážní/ nebo samolepicí tapety z Baumaxu apod. /nejrůznější provedení/.
  • 0

#8 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 8:15

technicka pryskyrice a jakykoliv material
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#9 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 8:52

máte někdo zkušenost s nástřikem variopaint? ještě jsem se nedostal do krámu, ale dotal jsem tip, že je to dobré a trvanlivé... na netu jsem ale zatím viděl jen velká balení a ne sprej, nebo malou pixlu...
  • 0

#10 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 9:43

Trvanlivé to může být jak chce, ale záleží na tom, jak se to udrží na tom plastu... a jak se to na něm udrží, když ho někdo bude otevírat, mačkat a prohýbat.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#11 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 10:53

Citečka: no toť otázka, ale když jsem to zkoušel oblemcat omítkou, tak sice vydržela venkovní vlivy, ale testování na georobotkovi.. .ten to odloubal...
  • 0

#12 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 11:49

Já zkoušel opatlat celou LL krabku silikonem a namačkal do něj písek a jehličí - krásně zapad pod kořeny borovice pod strží, mezi ostatní pískovcový kameny, ale nejdřív opadlo maskování z víčka a po roce je krabka nahatá - někdo jí svlíknul celou. Možností je chemoprénem anebo pevnou montážná páskou po okrajích přichytit nějaký pevnější síťovaný materiál, nejlépe nasákavý, a po zaschnutí až na tuto vrstvu aplikovat silikon. To by držet mělo - teda, potud, pokud drží to upevnění tý nosný vrstvy. Větší vrstva chemoprénu maskovací materiál udrží snáz než silikon na tý krabičce, ale zase je náchylnější k otěru (opadává to, a zůstane jen žlutá chemoprénová hmota). Proto ta složitá kombinace. Na ten podklad pak lze lepit třeba i listí a podobně... ale tam, kde čekáte velkou návštěvnost, ve stovkách odlovů, se tím vůbec nezdržujte... tam to na sto procent nevydrží :( Vyhrát se má cenu jen s kešemi venku, v přírodě a s vyšší obtížností, kam komzumní kačerstvo nechodí. Poněkud kruté, ale pravdivé tvrzení.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#13 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 12:13

Citecka napsal/a:
Já zkoušel opatlat celou LL krabku silikonem a namačkal do něj písek a jehličí - krásně zapad pod kořeny borovice pod strží, mezi ostatní pískovcový kameny, ale nejdřív opadlo maskování z víčka a po roce je krabka nahatá - někdo jí svlíknul celou.

Možností je chemoprénem anebo pevnou montážná páskou po okrajích přichytit nějaký pevnější síťovaný materiál, nejlépe nasákavý, a po zaschnutí až na tuto vrstvu aplikovat silikon. To by držet mělo - teda, potud, pokud drží to upevnění tý nosný vrstvy.

Větší vrstva chemoprénu maskovací materiál udrží snáz než silikon na tý krabičce, ale zase je náchylnější k otěru (opadává to, a zůstane jen žlutá chemoprénová hmota). Proto ta složitá kombinace.

Na ten podklad pak lze lepit třeba i listí a podobně... ale tam, kde čekáte velkou návštěvnost, ve stovkách odlovů, se tím vůbec nezdržujte... tam to na sto procent nevydrží :( Vyhrát se má cenu jen s kešemi venku, v přírodě a s vyšší obtížností, kam komzumní kačerstvo nechodí. Poněkud kruté, ale pravdivé tvrzení.


Tyhle keše nebudou pro masový lov i když se tam jistě pár kačerů zastaví hlavně v začátcích... Lepidlo bych doma měl speciální, variantou je i polymerová pryskyřice, ale krom ceny to taky znamená místo kde to udělat, což v bytě 1+1 zrovna nemám... takže hledám variantu od které není moc svičíku...
  • 0

#14 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 12:56

kdyz jsem shanel pryskyrici tak jsem narazil i na 20g za 90,- az se dostanu domu tak ti psinu jakou jsem to nakonec sehnal,je to 1/5 litru plechovka a myslim ze vysla na 200,- coz neni moc,pouzil jsem jen ani ne pulku a na plastu drzi krasne
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#15 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 13:04

Osobně jsem skeptický k lepení čehokoli na PP, se samolepícími páskami nebo fóliemi bych tomu věřil víc.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#16 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 13:24

a nebo jeste toto
http://www.gc-plzen....p?article_id=48
napr
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#17 hrabosek

hrabosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 13:24

taky celkem drží takový ty tavný tyčinky... když to máš kvalitně prohřátý, tak to drži.
  • 0
a to je (asi) vše přátelé... :D

#18 Etigo

Etigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 214 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 15:04

hrabosek napsal/a:
taky celkem drží takový ty tavný tyčinky... když to máš kvalitně prohřátý, tak to drži.


Myšlíš tavnou pistoli a tavné tyčky? Tu jsem si právě kvůli GC zakoupil ale výsledky z tohto působů maskování jsou celkem na nic, sice pár návštěv to vydrží, ale prakticky do měsíce je to pryč. Zkoušel jsem dát na krabičku roztavenou hmotu a na to přilepit přírodniny, ale nic moc.

Lanc napsal/a:
kdyz jsem shanel pryskyrici tak jsem narazil i na 20g za 90,-
az se dostanu domu tak ti psinu jakou jsem to nakonec sehnal,je to 1/5 litru plechovka a myslim ze vysla na 200,- coz neni moc,pouzil jsem jen ani ne pulku a na plastu drzi krasne


Otázka je, jestli to i vydrží pár měsíců v přírodě s návštěvy kačerů. A to jsi přesně zkoušel co s tou pryskyřici? Nalepit na ní přirodniny, či ji nějak obarvit? A jak se s takovou pryskyřici pracuje?
  • 0

#19 hrabosek

hrabosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 15:23

Tu jsem si právě kvůli GC zakoupil ale výsledky z tohto působů maskování jsou celkem na nic, sice pár návštěv to vydrží, ale prakticky do měsíce je to pryč.


ja sem to mel na krabce pomerne dlouho. mel sem prilepene listy. nevydrzelo to az jaro, kdy listy rozmokly a odrolily se, ale to bylo zpusobeno prilis "mokrou" skrysi.
  • 0
a to je (asi) vše přátelé... :D

#20 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2010 - 8:25

Etigo napsal/a:
Myšlíš tavnou pistoli a tavné tyčky? Tu jsem si právě kvůli GC zakoupil ale výsledky z tohto působů maskování jsou celkem na nic, sice pár návštěv to vydrží, ale prakticky do měsíce je to pryč. Zkoušel jsem dát na krabičku roztavenou hmotu a na to přilepit přírodniny, ale nic moc.

Já mám jednu keš z krabičky na akvarijní krmivo, tavnou pistolí polepenou kůrou. Od začátku roku 200 nálezů, v mrazech i v horkém létě, a za celou dobu jen jedna drobná údržba. Tak asi máme na Moravě silnější lepidlo nebo ohleduplnější kačery :P :P
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama