Přejít na obsah


Fotka

Nový bod


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 8:00

Měl bych prosbu, nebylo by možné, aby když v GG zakládám nový bod v databázi a GG po mně chce unikátní kód bodu, aby v tom formuláři bylo i tlačítko, které takový unikátní kód (náhodný) vygeneruje samo? Zjistil jsem, že když něco náhodně vyťukám na (numerické) klávesnici, tak to až tak náhodné není a občas se opakuju. Navíc by se tímhle zajistila určitá "úhlednost", protože by klíče takhle generované byly stejně dlouhé...
  • 0

#2 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 10:05

proč? na co?? do GG se importují data z geocaching.com, ručně se zadávají leda tak waypointy jako stages nebo finálky
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 10:12

Kdepak, do Geogetu muzes davat jakekoliv body. Nejen kesky, nebo waymarky, ale cokoliv! Cokoliv se ti zlibi.
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 10:13

jinak s autogerenac je problme, jak takovy kod ma vlastne vypadat? jaky ma mit prefix? jakou ma mit delku? Z ceho vseho se ma skladat?
  • 0

#5 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 10:14

HaLuMa napsal/a:
Kdepak, do Geogetu muzes davat jakekoliv body. Nejen kesky, nebo waymarky, ale cokoliv! Cokoliv se ti zlibi.


v tom případě moje neznalost a chlapec má pravdu ;)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#6 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 10:19

Co se stane, kdyz jednoho dne naimportuju kesku s WP, ktery bude mit nahodou stejny kod jako muj rucne zadany bod ?
  • 0

HW: Samsung Galaxy S3 Neo _ Garmin eTrex Legend HCx  _ Nokia N95 8GB _ PDA Mio P560 _ QStarz BT-Q818

SW: c:geo _ Locus Map Free _ WhereYouGo _ GCDroid _ GDAK


#7 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 10:19

Hmm tak za to se i přimlouvám.
2fremen.cz: a co třeba kdyby jsi chtěl nějakou vlastní databázi bodů, já se třeba chystám na řopíky, v GG nemusíš mít jen keše a WM, ale můžeš tam narvat cokoliv.
EDIT: Sákryš to je rychlovka, než jsem stačil vyřídit telefonát, tak už máš několik odpovědí, než jsem to stihl dopsat a odeslat.
  • 0

#8 Bombis-27831

Bombis-27831

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 10:35

to Ubuster: jakýkoliv jiný body nez kesky a WM, bych daval do vlastní databaze a potom ten kod muze byt stejnej . Ps. A nejlip GC zvlášt, WM zvlášt a cokoliv jinyho taky zvlášt. Proč by se jinak HALUMA s tou podporou více databází dělal?:)
  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 10:43

Ano, pochopitelne neni ucelem mit vsechno na jedne hromade, ale mit jednotlive databaze. Prave proto si lze k databazi asociovat vlastni rozlozeni sloupecku, protoze pro kazdy druh bodu potrebujes videt jine sloupce. ;)
  • 0

#10 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 11:58

HaLuMa napsal/a:
jinak s autogerenac je problme, jak takovy kod ma vlastne vypadat? jaky ma mit prefix? jakou ma mit delku? Z ceho vseho se ma skladat?


Nechtěl jsem si moc vymýšlet, proto jsem to tam prve nepsal - ale ideální by právě bylo, kdybych si mohl prefix, délku i povolené znaky zvolit :-)
Leč klidně se bez toho obejdu, bude-li jakési default nastavení :-)
  • 0

#11 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 12:58

ubuster napsal/a:
Co se stane, kdyz jednoho dne naimportuju kesku s WP, ktery bude mit nahodou stejny kod jako muj rucne zadany bod ?

To ani v rámci jedné databáze nemusí nastat. Kódy všech keší z gc.com začínají písmeny "GC", všechny waymarky zase "WM" atd. Pokud si chceš vést svoje body, tak si zvol nějaký svůj vlastní prefix, já bych třeba pro sebe zvolil "MH" ;), a pak už ke kolizi nemůže dojít. Jo a za to si klidně dávej kód odvozený z aktuálního data a času, např. "MH1009141350" a máš vystaráno i s unikátností.
  • 0

#12 Akrij_uj

Akrij_uj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 17:47

HaLuMa napsal/a:
Kdepak, do Geogetu muzes davat jakekoliv body. Nejen kesky, nebo waymarky, ale cokoliv! Cokoliv se ti zlibi.


V dokumentaci o geogetu se píše: "po dodržení pár základních podmínek, lze improtovat i libovolná jiná data z GPX". Do této doby mne nenapadlo, že bych si v geogetu mohl spravovat i databázi jiných bodů než kešek, až po přečtení tohoto vlákna jsem si uvědomil, že by se mi něco takového hodilo. Daly by se třeba naimportovat body vytvořené v mapsource (respektive zaznamenané GPSkou a uložené v mapsource)? Nebo jak by měl vypadat gpx soubor který by šel naimportovat? Umí někdo poradit?
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 17:56

ma to na te strance take podrobne popsano. Staci libovolne GPX s body. Body musi mit souradnice a jmeno bodu musi byt unikatni bez vystrednosti.
  • 0

#14 Akrij_uj

Akrij_uj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 18:00

Díky, zkusím hledat lépe.
  • 0

#15 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 19:42

vsak kdo ze to ma v geogetu databazi bydlist znamych? gord?
  • 0

#16 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 20:26

tak nejak :-)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#17 Akrij_uj

Akrij_uj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2010 - 7:10

Tak jsem našel v dokumentaci o geogetu jak importovat libovolné body a jaké údaje by body měly mít, ale nějak nevím, jak to udělat. Večer jsem to zkoušel a žádný bod se mi nepodařilo naimportovat. Uměl by někdo poradit? A znovu se ptám jestli by takto šly naimportovat body z mapsource? Omlouvám se jsem počítačový samouk, takže hodně tápu.
  • 0

#18 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2010 - 7:36

Bod si muzes vytvorit jedna rucne, to je realizovatelne pri malem poctu bodu, nebo ze souboru ve formatu gpx. Staci si vzit libovolny jiny gpx a upravit jeho data do sve podoby. Jako priklad zkus pouzit treba libovolny GPX (nejlepe ten nejmensi) pripraveny pro MHD POI (viz odkaz v mem podpisu). Je to sice pripraveno pro POI, ale GeoGet by si s tim poradit mel. Urcite nebudes potrebocvat vsechny tagy, staci souradnice, jmeno a pripadne popis bodu.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#19 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2010 - 8:58

Co sem zkousel, tak v
<name>
nemuze byt mezera.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#20 Bombis-27831

Bombis-27831

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2010 - 9:37

Hony: ano, mezery to je právě největší problem při importu, kromě délky názvu (gg bere 2-20 znaků). U většiny gpx (třeba z poi.cz nebo e-studanek) je v <name> název bodu většinou víceslovný a jde o to jak se ho zbavit a předělat tak aby se gg líbil. Dělat to ručně u pár tisíc wpt je na palici, kor když by to bylo třeba při každej aktualizaci. Asi si budu muset zase osvěžit PSPad, i když celkem pochybuju, že to bude jen tak.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama