Přejít na obsah


Fotka

geoget-zajímavá čísla


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
22 odpovědí na toto téma

#1 Sindy_a_Lenas

Sindy_a_Lenas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2010 - 22:51

Zkoušel jsem to najít tady naforu, ale bez úspěchu.
Při generování statistik pomocí aplikace geoget mi všechno funguje, až na jednu věc.

Jedná se o nejvyšší nalezenou keš. Odlovil jsem kešku Acid rain http://www.geocachin...fc-f1ea1e5f1371 ve výšce asi 3500 m.n.m. , ale po vygenerování nových statistik mi to stále ukazuje jako nejvyšší odlovenou Male arboretum (869 m.n.m.) http://www.geocachin...ef-a44f82ddbb55

Tak jsem z toho nějakej zmatenej, jak se to teda vlastně vypočítává?

Díky za info
(statistiky jsou pod nikem sindy_a_lenas)
  • 0

#2 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2010 - 23:01

Nemas u te kesky Acid rain spravne vyplnenou/zjistenou nadmorskou vysku. Muzes ji bud rucne nastavit tag Elevation se spravnou hodnotou, nebo spustit makro elevation a nechat si ji doplnit automaticky.
  • 0

#3 JTaAminka

JTaAminka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2010 - 1:21

suhlas s tym co vravi medwyn_cz, budu ti chybat data. elevation robi so srtm datami a ak si siel podl anavodu mas ich len pre CR
  • 0

#4 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2010 - 7:21

Jenze na dosazeni nadmorske vysky lze pouzit i online dotaz na server geonames.org, takze srtm data nejsou nutne potreba. Smutne je, ze ten server obcas ne uplne funguje a dela to problemy.
  • 0

#5 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2010 - 11:08

SRTM má často v horách velkou chybu, vrchol kopce je tam třeba o půl kilometru vedle, případně s velkou chybou, některé části jsou kvůli odrazůne nepoužitelné úplně. Měl jsem stejná problém s keškou na Tofaně. Doporučuji doplnit Elevation ručně.
  • 0

#6 Sindy_a_Lenas

Sindy_a_Lenas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2010 - 23:04

Díky za info, opravdu pomohl doplnit tag elevation.

Vím, že je to trochu mimo topic, ale dneska jsem naimportoval další 3 nalezené keše, ale ve statistikách se mi po vygenerování zobrazí pouze ta poslední. Ty dvě předchozí tam nejsou. Generováno přes GGstat.
V rohu v GeoGetu to ale píše počet naimportovaných 151 (po vygenerování ale jen 149 (tu poslední to připočítá, ty dvě předtim nikoli - Botanickou zahradu a Libereckou zoo - viz obrazek) :().
http://www.geocaches...s/geo.com/1.jpg

Ukazuje to taky na chybu ve skriptu, ale popravdě až ted jsem si toho všiml, doted to fungovalo, tak jsem to neřešil. Navíc chyba je ve skriptu Autostat, já generuji přes GGstat.

Import jsem provedl normálně jako doteď pomocí listingu keše s mým logem (html)

Všem díky za radu:(

PS: o 15 minut později jsem přidal keš (čekal jsem na potvrzeni z mailu) a ta tam normálně naběhla v pohodě, takže je mi záhadou, proč Botanická zahrada a Liberecká zoo se nechce vygenerovat, i když je naimportována)
  • 0

#7 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2010 - 11:03

Nejspis to bude tim, ze na gc.com se zobrazuje jenom poslednich 5 logu. Pokud se tedy pri importu tvuj log nedostane mezi tech 5, tak GG nema jak poznat, ze jsi danou kes ulovil. Reseni je bud oznacit nalez rucne, nebo pro danou kes zobrazit vsechny logy, ulozit a naimportovat jako HTML.
  • 0
MaFa

#8 Sindy_a_Lenas

Sindy_a_Lenas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2010 - 12:06

MaFa napsal/a:
Nejspis to bude tim, ze na gc.com se zobrazuje jenom poslednich 5 logu. Pokud se tedy pri importu tvuj log nedostane mezi tech 5, tak GG nema jak poznat, ze jsi danou kes ulovil. Reseni je bud oznacit nalez rucne, nebo pro danou kes zobrazit vsechny logy, ulozit a naimportovat jako HTML.


Zdravim, díky za odpověď, ale to si vždycky kontroluju, jestli ten stahovaný soubor k budoucímu importu obsahuje ten muj log, navíc vyjmečně jsem se zalogoval hned pár hodin po odlovení a byl jsem tam na poslednim nebo předposlednim mistě.


Ještě mne udivuje jedna věc, když z toho seznamu v GG umažu keš, tak v importu se to neprojeví, tahá to z databáze, kde to už je uložený.

Je zde nějaký návod jak přidat nález ručně ? (tak abych u něj měl tu časovou značku apod.?), zatim jsem to nikdy nedělal
Chapu to dobře, že misto importu z HTML to tam nabouchám ručně a pak vygeneruju?

Díky moc za pomoc
  • 0

#9 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2010 - 12:22

Tu kes uz v GG nejspis mas, tak si jenom naleznes (v menu nebo v toolbarech) a oznacis ji jako nalezenou (prave tlacitko mysi). Presne jmena funkci v menu ti nereknu, nemam GG v praci a stejne ho pouzivam v anglictine.

Ještě mne udivuje jedna věc, když z toho seznamu v GG umažu keš, tak v importu se to neprojeví, tahá to z databáze, kde to už je uložený.

Tak tohle jsem vubec nepochopil co tim myslis.

Kdyz se podivas na teto strance vlevo nahoru do slozky Projekty, tak hned na prvnim miste je Geoget a tam najdes dost bohatou dokumentaci.
  • 0
MaFa

#10 Sindy_a_Lenas

Sindy_a_Lenas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2010 - 14:24

MaFa napsal/a:
Tu kes uz v GG nejspis mas, tak si jenom naleznes (v menu nebo v toolbarech) a oznacis ji jako nalezenou (prave tlacitko mysi). Presne jmena funkci v menu ti nereknu, nemam GG v praci a stejne ho pouzivam v anglictine.


Keš tam mam vloženou, ji tam vidim, i je odškrtnutá jako nalezená (to jsem ani nemusel dělat ručně, to se udělalo při importu, jen při generování statistik tam ty dvě zmíněné nejsou.

i když mi to po vygenerování napíše hotovo (done), tak v tom okně než to potvrdim vidim, že to vzalo jen těch 149 souborů (bez těch dvou zmíněných) :(
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2010 - 14:32

Sindy_a_Lenas napsal/a:
Ještě mne udivuje jedna věc, když z toho seznamu v GG umažu keš, tak v importu se to neprojeví, tahá to z databáze, kde to už je uložený.


To je jen tvoje nepochopeni. ;)

Kdyz z prave zobrazeneho seznamu umazes kes, tak jsi jen smazal kes z prave zobrazeneho seznamu. No vazne!

Nekde vespod mas totiz databazi. Ale s tou primo nepracujes. Ty bud vyhledavas, nebo si nastavis nejake podminky ve filtru a pustis jej na data. Vysledek je zobrazeny seznam, ktery vyhovuje zadani.

A dale pracujes s timto seznamem, tedy nejak vybranou podmnozinou kesi z databaze. Seznam si muzes upravovat, kese do nej pridavat, odebirat, menit zobrazene poradi. A pak s timto seznamem muzes podnikat ruzne operace. Tedy, ten zobrazeny seznam je jen takova reserse z databaze, tvuj pracovni nastroj.

Na to, abys trvale neco smazal, musis pouzit volbu "trvale smazat". Tim se zaznam smaze i z databaze a zmizi naveky, dokud jen znova nenaimportujes.

Jasne?
  • 0

#12 Sindy_a_Lenas

Sindy_a_Lenas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2010 - 14:38

jj, přesně, to jsem měl na mysli, jen jsem to asi sesmolil do tý věty dost kostrbatě, srry Spíš bych ale potřeboval poradit s tím, proč mi to ty dvě keše nechce zobrazit ve vygenerovaných statistikách, naimportované jsou i s mým logem, v seznamu jsou také ale po vygenerování chybí. :( Nějaké nápady? Zkusit je smazat pernamentně i z té databáze a zkusit znovu import? fakt nevim....
  • 0

#13 nunca007

nunca007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2010 - 14:42

Zdravim vsechny geogetaky. Mam jeden dotaz. Ve statistice se da pouzit pro znazorneni archivonané vlastni kese : LANG_MY_CACHE_HideArchived Skrýt archivované LANG_MY_CACHE_ShowArchived Zobrazit archivované U dvou lidi co jsem jim nainstaloval GG to jde a ja se muzu pos..., bo to nemuzu rozchodit. Kdo mi poradi ? Dekuji za odpovedi.
  • 0

#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2010 - 14:42

Zkus si nacist kese podle filtru "found", jsou vsechny?
  • 0

#15 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2010 - 14:44

Me se zda, ze michas nejak moc veci dohromady. Jak proboha poznas, ze ve vygenerovanych statistikach chybi zrovna ty kese co uvadis? Tam preci muzou chybet uplne libovolne kese.
  • 0
MaFa

#16 nunca007

nunca007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2010 - 14:45

tu archivovanou tam mam, ale ten radek pro znazorneni bez a s tou archivovanou tam nemam
  • 0

#17 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2010 - 14:46

Mam jeden dotaz. Ve statistice se da pouzit pro znazorneni archivonané vlastni kese :
LANG_MY_CACHE_HideArchived Skrýt archivované
LANG_MY_CACHE_ShowArchived Zobrazit archivované
U dvou lidi co jsem jim nainstaloval GG to jde a ja se muzu pos..., bo to nemuzu rozchodit.
Kdo mi poradi ? Dekuji za odpovedi.

A mas vubec nejakou vlastni archivovanou kes v GG? Takovou kde tvuj nick je stejny jako autor kese?

  • 0
MaFa

#18 nunca007

nunca007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2010 - 14:48

jde o vlastni kes v sekci co jsem ukryl. jukni sem http://www.geocachin...47-977e4c0348e1
  • 0

#19 nunca007

nunca007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2010 - 14:54

kes je http://www.geocachin...d3-aa10f287bcd9

a v template mam
# Vlastník keše velikost písmen - upper, lower, upperfirst, default = beze změny
OWNERCASE nunca007
MYCACHESOWNER nunca007,ondra-jda a spol.

je to tak ok?

MaFa napsal/a:

Mam jeden dotaz. Ve statistice se da pouzit pro znazorneni archivonané vlastni kese :
LANG_MY_CACHE_HideArchived Skrýt archivované
LANG_MY_CACHE_ShowArchived Zobrazit archivované
U dvou lidi co jsem jim nainstaloval GG to jde a ja se muzu pos..., bo to nemuzu rozchodit.
Kdo mi poradi ? Dekuji za odpovedi.

A mas vubec nejakou vlastni archivovanou kes v GG? Takovou kde tvuj nick je stejny jako autor kese?


  • 0

#20 nunca007

nunca007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2010 - 15:01

pripojuji obz pro lepsi orientaci
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka