Přejít na obsah


Fotka

Ztracený travelbug, co mohu dělat?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 jerrry

jerrry

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 13:18

Ahoj,
jsem v GC nováček a chtěl bych požádat o radu. V červenci jsem do světa vypustil vlastní travel bug, dal jsem si s ním docela záležet (info zde). Společně se svým TB jsem do cache (bylo to v zahraničí - Ibiza) umístil ještě jeden travelbug, který jsem měl z jiné cache a nebyl můj. Těšil jsem se, jak budu sledovat logy svého TB, ale už dva a půl měsíce o něm nic nevím, od mého prvního zalogování o umístění se po něm slehla zem :-(

Oba dva TB jsem vložil do této cache, nicméně můj se mi od té doby nepřihlásil a ten druhý už cestuje dále po světě. Zkoušel jsem dalším třem lidem, kteří se logovali po mě, napsat zprávu, ale všichni bez reakce. Před časem jsem se tedy TB rozhodl dát jako "missing" a teď už asi nezbývá nic jiného, než čekat, zda se zázrakem třeba po pár měsících neobjeví... nebo se dá ještě něco jiného dělat? Za případné rady díky.

Vložený obrázek
  • 0

#2 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 14:29

No zkusil bych napsat ownerovi té keše. Teď už podle listingu vypadá jako ztracená. Akorát mi není moc jasné jak se do krabičky označené jako micro vešly dva TB.
  • 0

#3 jerrry

jerrry

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 15:11

díky za reakci. Ona ta micro cache byla v igelitovém sáčku, tak jsem do něj vložil i ty dva travel bugy. Viděl jsem to tak už několikrát při cachování, ale na tom není nic špatného ne? Zvláště když jeden travel bug odcestoval v pořádku a můj je ztracený.
  • 0

#4 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 15:34

No....záleží,jak ten druhý TB vypadal. Pokud keš objevil mudla (třeba dítě), tak si vzal kachničku,která se mu líbila a ostatní "harampádí" tam nechal. Nemyslím,že jsi udělal vyloženě chybu,ale já bych to asi takhle do sáčku raději nedával... Můžeš zkusit buď ownera, nebo zkusit hučet do dalších nálezců,ale je otázka,zda chtějí komunikovat/umějí anglicky atd...
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#5 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 19:20

Tak, není špatné mrknout na to kdo našel keš po tobě. Vzhledem k tomu, že celá řada z těch bezprostředně po tobě jsou totální nováčci (dodnes za celou dobu několika měsíců třeba jen tři nálezy), je velmi, velmi pravděpodobné, že pokud TB nečornul mudla, skončila v rukou právě někoho zde. Odsleduj si, jestli ten druhý TB vzal z keše hned následující nálezce, kontaktuj jej a zeptej se, jestli si nevzpomíná, zda-li tam tvůj TB neviděl, či jej tam případně nechal záměrně, a pátrej takto dál. Ale osobně sázím na nováčky, to nevěstí nikdy nic dobrýho a z 90% to u nich dopadá takhle - TB/GC pryč. Navíc když ten člověk aktivně víc nekešuje :(. Ale nezoufej, v lepším případě se TB najde časem bez zalogování jinde. A hlavně, otravovat otravovat a otravovat, vynutit si komunikaci. No, a až přijdeš o většinu vlatních TBček a GCček, tak už tě přestane bavit i to otravování a zlámeš nad vším hůl. Já teď dovezl ze zahraničí asi 15 trejdovacích věcí, bohužel, sleduji jejich osud, 2 se ztratily ihned poté co jsem je vložil do relativně bezpečné keše, další 3 už jsou v řiti též.... Přitom když jsem byl teď v Norsku, pokud se stav TB neshodoval se stavem na internetu, hned fungovalo avízo, jak v logu, tak ownerovi.., že mi bylo pomalu stydno, že jsem se s logem o pár dní opozdil, než jsem se dostal do Česka k netu. O to trpčí je pak dnes výsledek, když se to u nás hned ztratí..., nechápu, proč jsem to sem mezi zloděje a bordeláře vozil :-(
  • 0

#6 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 21:51

Autacek napsal/a:
Přitom když jsem byl teď v Norsku, pokud se stav TB neshodoval se stavem na internetu, hned fungovalo avízo, jak v logu, tak ownerovi.., že mi bylo pomalu stydno, že jsem se s logem o pár dní opozdil, než jsem se dostal do Česka k netu. O to trpčí je pak dnes výsledek, když se to u nás hned ztratí..., nechápu, proč jsem to sem mezi zloděje a bordeláře vozil :-(


Tak to se musím čechů zastat. Nejvíc ztrát GC/TB mám v cizině a na špici mezi bordeláři jsou "vzorní" Němci. Tam jak se dostane TB, tak je to zlé. Logují jak je napadne, nechávají si to třeba tři měsíce a na zeptání reagují mnohdy nerudně (pokud vůbec nějak reagují). Není třeba si tedy sypat popel na hlavu ;)
A ohledně ztraceného GC? Abych pravdu řekl, tak já svoje zbývající GC v oběhu ani moc nesleduju. Po pár ztrátách tě to taky přestane bavit.
  • 0

#7 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 22:33

To s těmi Němci musím, bohužel, potvrdit... GC2BW0W - první logy. Našel jsem mu tu duplicitní keš. Pak kvůli nemoci jsem musel zkrátit dovolenou a ujet domů - psal jsem si s ním, prý je mu jedno, kdy a kde ta keš bude. On sám bude dostupný od 22.8. Za 14 dní jsem se tam víceméně JEN kvůli té keši vrátil a umístil ji do průsmyku Frozenbergscharte, cca 2960 mnm, na trase Alpen 2, poblíž té jeho Berliner HohenWeg. Poslal jsem mu spoilery. Od té doby jsem mu psal už třikrát, na GC.com je, ale odpověď žádná. Ani se neobtěžoval poslat mě do pr... kenný vohrady :( A jsem zvědav, jestli a jak spustí, až tu keš nahlásím jako naší vlastní. A to v tý keši jsou dva cestovatelé.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#8 jerrry

jerrry

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2010 - 12:06

Děkuji všem za odpovědi a postřehy. Zkusím těm, co se logovali hned po mě znovu napsat (už jsem tuším prvním třem psal cca před měsícem, ale bez reakce). Pořád jsem si říkal, že to třeba někdo zaloguje, že je jen bordelář, protože občas čtu, že to trvalo třeba i tři měsíce, ale tady se bojím, že to vážně někdo ukradl a sbohem a o to víc mě mrzí, že jsem si s přípravou toho TB dal docela práci a byl to můj první TB, ale hold s tím se asi musí počítat a za sebe už asi do světa nic posílat nebudu. Anupev: Ta cache je umístěná na docela odlehlém místě od civilizace, je to kousek od moře ale moc lidí tam nechodí, je to v zapomenutý části San Antonia na Ibize, odkud je pěkný výhled na moře a město, ale že by tam proudili davy lidí, to vůbec. Navíc je to docela dobře schováno, takže by asi jen tak někoho nenapadlo tam hrabat... takže to, že by ji vzal nějaký mudla bych vyloučil. U spousty jiných cachek by to asi nebyl problém, ale zrovna u téhle ne. Navíc ten druhý travelbug bylo dětské autíčko se surfem (angličák, putoval až se San Francisca a už měl solidně nacestováno), takže to by ho asi případný nálezce sebral i s mým TB. No i tak díky všem za reakce, jdu zkusit psát, prudit a psát a třeba se stane zázrak :)
  • 0

#9 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2010 - 12:37

Tak to se musím čechů zastat. Nejvíc ztrát GC/TB mám v cizině a na špici mezi bordeláři jsou "vzorní" Němci. Tam jak se dostane TB, tak je to zlé. Logují jak je napadne, nechávají si to třeba tři měsíce a na zeptání reagují mnohdy nerudně (pokud vůbec nějak reagují).

Tak to ja se zase musim zastat Nemcu. Bordelari sice jsou, nicmene TB a GC docela posunujou a znalost geocachingu je vetsi i mezi mudlama. Vetsi ztraty jsou dany spis vetsim pohybem (pokud tedy nejake vetsi ztraty jsou, zadne statistiky jsem nevidel a moje vlastni statistiky ukazujou neco jineho, i kdyz vypoustim hlavne v Bavorsku). Ale je dost mozne, ze Bavorsko funguje jinak nez vychod Nemecka. V Cechach mi pripada, ze vetsina kaceru GC/TB ignoruje, pripadne loguje jenom discovered, poponasi minimum lidi a to jeste jenom na kratke vzdalenosti. Bohuzel ty kaceri co hodne cestuji ven privazeji cestovatele do Cech, odkud se pak dlouho nikam nedostanou.

Není třeba si tedy sypat popel na hlavu

To rozhodne neni, tohle je ciste problem jedincu (at uz neznalych nebo hajzlu) a ne narodu, ztraci se vsude a i v Cechach muze ztratit cizinec.

A ohledně ztraceného GC? Abych pravdu řekl, tak já svoje zbývající GC v oběhu ani moc nesleduju. Po pár ztrátách tě to taky přestane bavit.

Presne, my to taky moc nesledujeme, obcas nam nejake GC/TB udela radost, kam az se dostalo, ale jinak se moc nezajimame. Proste posilame pro radost jinym a bereme to jako nevratnou investici. Nakonec obcas se objevi i ztraceny GC/TB - nase rekordy znovuobjeveni se po neaktivite: 12,9 a 7 mesicu
  • 0
MaFa

#10 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2010 - 19:05

Mě se před 15ti měsíci ztratil ve Španělsku Czech2007 GC (pražský groš). Nedávno jsem viděl na jarmarku hliníkovou repliku grošíku, tak jsem ho koupil, zatavil do folie s číslem a pustil do světa jako náhradu... Ale byl by to asi pěknej zmatek, kdyby se zčistajasna znovu někde (třeba v Americe...) objevil ten originál a putovaly voba naráz...:D
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#11 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2010 - 19:17

Tak tohle se nám už stalo: http://www.geocachin....aspx?id=900657

Po roce (poslední zpráva byla z keše která byla následně rozkradena - v Holandsku) jsme poslali kopii s novou figurkou a ejhle, do měsíce se objevil originál. Takže teď nám cestujou dvě panenky na jeden kód - jedna se toulá po Anglii a druha po Německu, pokusil jsem se je svolat domu, ale zatím ani jedna nedorazila.
  • 0
MaFa

#12 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2010 - 8:17

Můj táta poslal dva TB, puky se znakem Bílých Tygrů. Z jedoho zmizela nálepka loga a druhý puk zmizel úplně. Na řetízek ke štítku někdo přidělal velkou lentilku. Takže kačer polohajzl.
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama