Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Srovnani Colorado 300 versus Oregon 200 versus Dakota 10


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2010 - 11:40

Protoze Tyto 3 pristroje jsou zhruba ve stejne cenove relaci a cas na porizeni tereni GPS dozral, chtel bych pozadat predevsim Ty z vas, kteri jste meli moznost testovat alespon 2 pristroje, aby napsali nejake male srovnani. Pro Ty, kteri budou mit neochvejnou touhu mi napsat at pouziju vyhledavani mam informaci, ze vyhledavani jsem pouzil ale veskere srovnani je vzdy v dobach, kdy pristroje vychazely na trh a mezitim se preci jen firmware trochu dopracoval?! Predem diky :)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#2 pk84

pk84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2010 - 13:08

Jen drobná technická, srovnání nechám na zkušenějších: Dakota 10 nemá slot na paměťové karty, což může být velmi omezující. Absence elektronického kompasu a barometrického výškoměru je na osobních preferencích. (Zkušenosti Legend, Legend HCx, Dakota 20, Nuvi)
  • 0
Vložený obrázek

#3 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2010 - 13:15

>>>pk84<<<

Diky za info, cili Dakotu vyskrtavam ze seznamu ucastniku :@
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#4 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2010 - 13:17

no z tech 3 toho nejvic umi colorado. o200 a d10 nema elmag kompas, barometr, wigo. d10 nema ani kartu. o200 bude mit horsi displej na cteni nez colo, d10 uz si nepamatuju, ale myslim, ze ho ma svetlejsi, ale mensi. d10 a 0200 jsou lepe vodotesne - pokud se tedy s nimi budes koupat :) velikou nevyhodou d10 je nepouzivani karty - pamet "jen" 850mb - ale treba ti to staci. plus d10 muze byt velikost. colo ma antenku - o fous lepsi prijem, nez 0200 a d10. ale zase nic velice rozdilneho. zadavani textu pomoci kolecka colo je na zabiti :) tady vede dotykac o200 a d10. zase koleckem se lepe zoomuje i listuje dlouhymi listingy, coz to druhe je zase na zabiti u o200 a d10. d10 vydrzi trosku dele s baterkama. kdybych se ja rozhodoval, tak bych rovnou vyradil d10. no a pak uz je to spis o preferenci dotykace nebo knofliku (pokud pro tebe nema velky vyznam elmag kompas a barometr) jinak hleda se s tim v zasade stejne, gpx tam narves do vsech a poi taky
  • 0

#5 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2010 - 14:14

Osobne bych vyskrtl colorado, protoze na nej uz pomalu ale jiste zacinaji v Garminu zapominat pri updatu firmwaru. Sel bych tedy radeji do nejake te novejsi GPS, ktera ma v tomto vetsi potencial do buducna. Na OX00 uz s updaty taky castecne kaslou a nedavaji tam vse, jako do vyssich verzi, takze ani OX00 bych nekupoval.

Z toho plyne: Oregon X50 nebo Dakota.
- protoze D10 nema SDcko, pak urcite spise D20.
- OX50 dle vlastnich preferenci. Ja bych uvazoval takto: O450 nema skoro nic navic oproti O300, takze pokud Oregon, tak O550.

Tento prispevek rika muj nazor. Ostatni lide jej mohou mit jiny.
  • 0

#6 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2010 - 15:09

medwyn_cz: tesat do kamene!
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#7 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2010 - 15:26

S474N napsal/a:
medwyn_cz: tesat do kamene!


Fakt vyborne srovnani!!!! Kdyz uz musis honit prispevky, tak to delej nekde jinde prosim. Dekuji!!!!
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#8 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2010 - 15:43

Z vlastni zkušenosti mohu přispět pouze tím, že kolečko Colorada je vic nachylné na mechanické poškození než displej u Oregona.
  • 0
"Jediným způsobem, jak zjistit meze možného, je odvážit se alespoň malý kousek za hranice nemožného."

"Před otevřením úst zapni mozek."

"Nehledej duvody, hledej zpusoby."

#9 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2010 - 16:05

Já osobně mám Colorado a jsem spokojený. Zkoušel jsem i Oregon, ale jeho dotykové ovládání je prostě nepraktické, zdlouhavé a vůbec takové prkené. Ovládání kolečkem u Colorada je špatné jen při zadávání delších textů, zato je suprové při práci s keškama a na mapě. Takže za mě bych doporučil Colorado.
  • 0
Pokud lovíš s partou přátel, pak i ta nejnudnější multina je jako procházka růžovou zahradou.

#10 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2010 - 16:16

jen tak bokem - Poleroku neuvažoval jsi o 62? - nic moc oni nevim ale jakožto nastupce 60 by to mohl byt dobrý stroj
  • 0
"Jediným způsobem, jak zjistit meze možného, je odvážit se alespoň malý kousek za hranice nemožného."

"Před otevřením úst zapni mozek."

"Nehledej duvody, hledej zpusoby."

#11 sammerman

sammerman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2010 - 16:31

Ano, divím se že ve výběru GPSmap 62 vůbec není, vždyť kombinuje všechno to dobré z výše uvedených přístrojů. Já ji mám a měl jsem před ní chvíli O 450 a 62s mi připadne o mnoho lepší.
  • 0
Garmin GPSmap 62s

#12 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2010 - 16:59

Osobne mi z uvedenych stroju vyhovuje nejvic CO, mnohem lepsi citelnost displeje a do terenu se mi zda lepsi nedotykovy displej. Kolecko chodi 2 a pul roku jak ma. Ale je to take na osobnim vkusu. Mozna by bylo nejlepsi zkusit pristroe osobne.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#13 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2010 - 17:27

polerok: copak, stve te, ze se ti vzdaluji v poctu prispevku? Neboj, cim vic vykricniku priste napises, tim budes vetsi drsnak!
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#14 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2010 - 17:37

Jen drobna poznamka od uzivatele Colorada. Nevim jak Oregano nebo Dakota, ale Colorado lze plně ovládat jednou rukou. Bohužel se však Garmin k němu už chová dost macešsky.
  • 0

#15 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2010 - 18:54

Nekdo uz to zminoval.

Doporucil bych pridat do hledacku i GPSmap 62s nebo jeji obdobu (ted nevim cislo modelu) v jinem pouzdru a jinou antenou, ktera ma vyhodu v tom, ze plave a tudiz nejde utopit.

Maximalne nekam uplave. ;-(

Mel jsem 2 predchudkyne 62 (60CS a 60CSx) a maximalni spokojenost.

62 by mela jit ovladat jednou rukou a v rukavicich. Ta jeji vodni varianta ma jeste vyhodu, ze ma ovladaci tlacitka nad displejem. Pri ovladani lepe sedi v ruce a nemuze z ruky vypadnout.
  • 0

#16 bogi

bogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2010 - 19:05

Dakotu 10 by som tiez hned vylucil kvoli absencii slotu pre pamatovu kartu. Radu Oregon x00, ako aj Colorado by som vylucil kvoli tomu, ze ide o starsie modely. Colorado je uz nejaku dobu na "discontinued" zozname https://buy.garmin.c...shop.do?cID=167 a ocakavam, ze rada O x00 sa tam dostane skor, nez O x50. Zakladatel temy porovnava modely z nazvu temy urcite preto, lebo ide o tie najlacnejsie modely z ponuky Garminu. Ponukat mu O550 alebo novy GPSMAP62s myslim nezapada do tohoto kontextu. Osobne by som doporucil kompromis - O450. Je lacnejsi, nez O550, podla niektorych informacii (gpstracklog.com, gpsfix.net, wikispaces) ma o maly kusok lepsi displej nez O550 a chyba mu len fotoaparat. Na amazon.de maju O450 za 300€, postovne robi cca 7€, zaruka je 2 roky. Na Slovensku poznam obchod, ktory predava O450 za 280€. V Cesku neviem, ktore obchody su najlacnejsie. polerok, snad by cena do 300€ mohla byt pre Teba unosna. Je to o nieco viac, nez cena modelov z nazvu temy, ale za tych par desat Euro naviac sa to podla mna oplati.
  • 0

#17 Tenebrae

Tenebrae

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2010 - 19:26

Muzu se zeptat, co pro mne znamena kdyz si ted aktualne poridim Colorado,ze je "discontinued" ? Pokud bude fungovat to co na navigaci má fungovat, tak snad nevadi,ze dalsi update nebude prichazet, je tak?
  • 0

#18 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2010 - 19:32

Tenebrae napsal/a:
Muzu se zeptat, co pro mne znamena kdyz si ted aktualne poridim Colorado,ze je "discontinued" ? Pokud bude fungovat to co na navigaci má fungovat, tak snad nevadi,ze dalsi update nebude prichazet, je tak?

discontinued znamená že tata řada GPS nebude mít svého pokračovatele.
Prostě tato řada bude bez pokračovatele :)

Updatů se to netýká.
Pokud by se objevila závažná chyba tak ji určitě opraví ve FW
;)
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#19 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2010 - 19:50

Trochu nechápu, proč porovnáváš a volíš výběhové typy navigací... Pokud vím, že chci navigaci používat, pak dneska je jediná zajímavá cenová a výkonostní volba - Dakota 20, Oregon x50 (ideálně O550) a 62ka... ... Medwyn a Satan mají pravdu...
  • 0

#20 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2010 - 21:19

Gorole napsal/a:
discontinued znamená že tata řada GPS nebude mít svého pokračovatele.
Prostě tato řada bude bez pokračovatele :)

??:o
Neznamená to náhodou, že se daný model už nevyrábí?
Pokud ale gpska vyhovuje požadavkům (ať už cenou nebo parametry), seženeš ji a funguje, vůbec bych si tím hlavu nelámal.
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama