Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

mystery nebo tradicional


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 goodhoko

goodhoko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2010 - 21:38

Ahoj kačeři! Zakládám kešku na téma jedné knížky a přemýšlím jestli mám udělat přečtení knížky podmínkou k logu. Vlastně by se jednalo o mysterku a k vypočtení souřadnic byste potřebovali informace z knihy. Nebo keš udělat jako tradicional a knihu jenom doporučit. Co vy na to?;)
  • 0

#2 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2010 - 21:42

Jedna takova, kde jsou indicie ukryte v knize uz na Brdech existuje, zrovna onehdy jsem ji dal : GCPNFG
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#3 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2010 - 21:43

1) název vlákna "rada" je absolutně nevhodný, neříká totiž vůbec nic 2) udělat to můžeš tak i tak, to záleží na tobě. V druhém případě si to ale přečte asi jen málokdo, zato v prvním budou mnozí nadávat, že musí něco číst :D
  • 0

#4 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2010 - 21:43

Jsem pro tu tradičku, těch mysterek je docela hodně a málokdo si knížku přečte, spousta lidí si spíše zjistí souřadnice jinak... Raději pěkné místo a pěknou kešku :-)
  • 0

#5 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2010 - 21:47

Udělej, jak myslíš, každý má jiný názor a spoustě lidí se stejně nezavděčíš. Dobré by bylo, kdyby kniha byla k dispozici na webu v elektronické podobě.
  • 0

#6 goodhoko

goodhoko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2010 - 21:51

Tak název vlákna jsem upravil (myslim, že to moc nepomohlo :D). Díky za rady. Nakonec ji udělám asi jako mysterku. V elektronické podobě bohužel není, to je blbé, zas na druhou stranu bude v knihovnách.
  • 0

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2010 - 22:13

Tyhle dotazy ve foru se mi přestávají líbít.... Mám to udělat jako mikro nebo large, bude to mystery nebo tradička, co říkáte na ten vzorec.... Do kopru, je to tvoje keš, tak si ji udělej podle sebe. A ted k tvému dotazu. Jsem pro tradičku, s pěknou velkou krabičkou na pěkném místě se vztahem k té knize a doporučení si tu knihu přečíst a kde ji najdu... Keše s podmínkou jsou zrušeny, tak se to začne nahrazovat tím, že musím přečíst knížku, podívat se na film, jít na kašpárkové divadlo? Děkuji nechci.
  • 0

#8 goodhoko

goodhoko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2010 - 22:21

No pokud se ti přestávají libit, nemusíš na ně odpovídat že jo ;) jinak díky za názor
  • 0

#9 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2010 - 23:37

Já ti odpovím za sebe ... nevím, co to je za "jednu knížku". Takže ti ani nemůžu odpovědět jestli povidla nebo mák. To je těžký. Ale klonil bych se spíš k "T-Regular".
  • 0

#10 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2010 - 1:04

doporučit, nenutit!
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#11 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2010 - 1:14

Urcite to nebude spatna mysterka v tomto stylu, ale zaloz ji jen tehdy, nebude-li ti vadit, ze se souradnice budou vetsinou predavat tichou postou. Ono knihovna je pekna vec, ale abych musel cist knihu, ktera mi zrovna zanrem ci dejem nebude sedet, tak to radeji vylustim neco jednodussiho. Prece jen v knihovne nemaji "Najdi" jak je to na internetu. ;);) Ono delat mysterky jen pro 5 kaceru rocne ci pro tichou postu (nemyslim kese stejneho jmena), nevim no. Jsou takove, ale postradam jejich smysl. Ber to jen jako nazor, opravdu ti nic nenutim. ;)
  • 0

#12 Chasseur23

Chasseur23

    Chasseur.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2010 - 5:12

Proč ne? Já bych ji klidně udělal. Rozhodně je to lepší než šifry typu: Uhádni co si myslím. Navíc je takových mysterek celkem hodně, ať už Verneovky, Foglarovky nebo Pratechettovky. Já mám taky jednu takovou. Kdo bude chtít, knížku si sežene a přečte, kdo ne, ať neloví ;). Je ale potřeba správně odhadnout obtížnost - jak snadno jsou knihy dostupné. Určitě bych nikoho nenutil, aby si knihu kupoval.
  • 0

#13 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2010 - 6:27

Ještě je tu jedna věc - nemusí ti to projít u reviewera. Taky jsme zakládali keš v souvislosti s knížkou, ale jen jsme z ní použili úryvky. K vyluštění stačily ty úryvky plus nějaké informace snadno zjistitelné z netu. Knížku jsme ale v listingu zmínili, protože je opravdu dobrá a chtěli jsme ji doporučit k přečtení. Před reviewerem jsme ale museli pracně obhájit, že to jde vyluštit i bez knihy, protože měl obavu, že tak budeme nutit lidi, aby si tu knihu koupili, což není v souladu s pravidly.
  • 0

#14 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2010 - 6:29

Osobně bych udělal buďto tradičku nebo jednoduchou mysterku (ale opravdu jednoduchou), kde bych dal do listingu krátký, vtipný úryvek z té knížky ze kterého by se NĚCO spočetlo. NEVÁZAL bych to na přečtení celé knížky, bylo by naivní se domnívat že by to většina lidí četla...
  • 0

#15 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2010 - 7:40

No podle mne jsi si odpovedel uz v dotaze. Jestli se musis zeptat, zda to udelat s podminkou precteni knizky, tak sam podvedome citis, ze je na tom neco "divneho", tak se pro jistotu zeptam... ;) Rozhodnuti je jen na tobe, a na tom, zda chces aby na to misto chodili cacheri. V tom pripade tradicka, ci jednoducha multina tematicky spojena s uryvkem z knizky, jak uz psal ssva. Je z toho pak lepsi dojem, pokud se ti to opravdu povede tematicky spojit dohromady. V pripade mysterky, je to jen dalsi bod, kvuli kteremu se neco musi udelat, vylustit, a kdyz nema tematicky vztah k mistu, tak fyzicky muze byt kdekoliv "za okapem", a nemusi zabirat treba pekny "flek" kde by nekdo jiny mohl udelat neco tematickeho. Staci se jen podivat na typy cachi z best of... ze jsou to povetsinou cache, kde je nejakym zpusobem svazan pribeh s ukoly a terenem. A je jedno, zda je vymysleny, nebo prevzaty z knizky, filmu apod.
  • 0

#16 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2010 - 9:33

Přiznejte se, existuje tady někdo, kdo si někdy přečetl knížku jenom kvůli tomu, aby mohl odlovit krabičku?
  • 0

#17 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2010 - 9:34

Zalezi co by to bylo, ale obecne je ma odpoved "spise ne".
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#18 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2010 - 9:38

goodhoko napsal/a:
Ahoj kačeři!
Zakládám kešku na téma jedné knížky a přemýšlím jestli mám udělat přečtení knížky podmínkou k logu. Vlastně by se jednalo o mysterku a k vypočtení souřadnic byste potřebovali informace z knihy. Nebo keš udělat jako tradicional a knihu jenom doporučit. Co vy na to?;)


Hlavně aby to bylo zajímavé a zábavné. Když to nebude otázka typu "kolikrát je v textu na straně 87 písmeno E?", ale něco, co člověk, který už knihu četl může vědět, tak bych do toho šel. Ale stejně nebude přečtení knihy podmínkou logu, je to jen jeden z možných způsob jak získat indicie ;) Podmínky jsou stejně jen k tomu, aby se obcházely.
  • 0

#19 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2010 - 9:49

petegeo napsal/a:
best of... ze jsou to povetsinou cache, kde je nejakym zpusobem svazan pribeh s ukoly a terenem. A je jedno, zda je vymysleny, nebo prevzaty z knizky, filmu apod.

jj...kešky s dějem bývají nejzáživnější.
  • 0

#20 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2010 - 9:55

Když mysterka na téma knihy, tak nejlíp taková, kterou ten, kdo knihu četl, vyluští z hlavy a s radostí, a ten, kdo ji nečetl, holt si to s menší radostí vygooglí. Pratchettovky v Olomouci mě teď nedávno takhle potěšily tím, že jsem koukla na zadání a VĚDĚLA. Těžce vykonstruované otázky tak, aby se bez přečtení knihy nedaly zodpovědět, většinu lidí spíš naštvou.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama