GARMIN E-trex a názvy keší v paměti
#1
Publikováno 25 duben 2006 - 21:59
Pokud ale nahraju ty samé WPTS ve verzi s plnými názvy keší, tak se mi na displeji zobrazují záhadné panázvy, z kterých nejsem schopen rozluštit o jakou keš se jedná (např. keš SLAPSKÝ HRAD by MICHAL se zobrazí SHMICH).
Poradíte mi čím je toto dané? Myslel jsem si, že ten algoritmus zachová jenom prvních 6 písmen v názvu a zbytek ořeže, ale chová se to úplně jinak...
Existuje nějaké řešení jak tento zádrhel obejít mimo pokud nechci vyhodit mnoho peněz za velmi nevyužitý stroj???
Díky za zkušenosti. J.
P.S: Možná se to tady už někdu dřív řešilo, ale já to nenašel...
#2
Publikováno 26 duben 2006 - 8:02
Možná by pomohlo při stahování zaškrtnout volbu "Prohodit název a popis cache".Díky za zkušenosti. J.
P.S: Možná se to tady už někdu dřív řešilo, ale já to nenašel...
#3
Publikováno 27 duben 2006 - 10:34
#4
Publikováno 26 duben 2006 - 23:17
Možná by pomohlo při stahování zaškrtnout volbu "Prohodit název a popis cache".
Jasně, ale to jsi mi nerozumněl.
Když natáhnu keše, kde WPT je kód keše, tak je to OK, protože kód má akorát 6 znaků.
Mě šlo o to, že jsem chtěl mít natažené keše, kde WPT bude názvem keše. Keše z WWW si stáhnu ve správném formátu (to co mi radíš samozřejmě znám), problém ale nastane v momentu, kdy je natáhnu do GPS. Názvy, které jsou delší než 6 znaků GPS zkomolí do divného tvaru. Zajímalo mě, jakým způsobem to GPS komolí a jestli by se dal ten způsob úravy názvu při transferu nějak ovlivnit?
Příklad: keš ALTA VISTA. Myslel jsem, že v GPS se zobrazí jako ALTA V. Že si GPS natáhne prvních 6 znaků, ale ono to tak nemaká. Spíš to vypadá, že algoritmus je nastaven tak, že z každého slova to bere první nebo vícero písmen podle toho kolik slov ten název má. Výsledek je v postatě nesrozumitelný a navíc podle něj nejsi schopen identifikovat keš. Oproti použití kódů, kde ale musím jít na wap, abych věděl, že CGXYZZ je keš, která se jmenuje ...... .
Tož tak.
Dá se s tím něco, nebo to je nemožné?
J.
#5
Publikováno 28 duben 2006 - 14:49
Myslím, že pojmenovávat jména waypointů v gps podle názvu cache není nejrozumnější. Ať už se to vygeneruje jakýmkoli algoritmem, 6 znaků je moc málo. Navíc by se ten algoritmus musel vypořádat s duplicitami, které výsledné pojmenování ještě více vzdálí čitelné podobě. A ten algoritmus by asi nepatřil k nejjednodušším, jednoduché ořezávání by rozhodně nestačilo.
OK smířím se s tím kódovým formátem. Už jsem si v podstatě zvyknul...
Každopádně díky za postřehy.
J.
#6
Publikováno 27 duben 2006 - 9:41
A může to být ještě horší. Můj postup byl ten, že z geocaching.cz stáhnu GPX soubor rovnou do EasyGPS, vyfiltruju si potřebné (bohužel jsem omezen s Vistou počtem waypointů), a posílám do GPS. Ten algoritmus oříznutí asi dělá EasyGPS. A v případě ALTA VISTY nebo možná UNITED ISLANDS, se mi stalo, že díky jednotnému oříznutí některé keše v GPS prostě nebyly! A to je smutný příběh, někam přijít a nemít souřadnice! Teď používám GSAK a jsem s ním, jako mnoho jiných vemi spokojen...Příklad: keš ALTA VISTA. Myslel jsem, že v GPS se zobrazí jako ALTA V. Že si GPS natáhne prvních 6 znaků, ale ono to tak nemaká. Spíš to vypadá, že algoritmus je nastaven tak, že z každého slova to bere první nebo vícero písmen podle toho kolik slov ten název má. Výsledek je v postatě nesrozumitelný a navíc podle něj nejsi schopen identifikovat keš.
#7
Publikováno 27 duben 2006 - 10:09
1 uživatel(ů) prochází toto téma
0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů