Přejít na obsah


Fotka

odgps a nacitani/ukladani tras v mobilu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2006 - 16:11

Zkousel jsem odgpsns40-15-7 na mobilu nokia 6230i, ale nejde mi import ani export zaznamenane trasy. Pri exportu se zda, ze to neco provede, ale nikde jsem nenasel zadny soubor, ktery by to vytvorilo. V nastaveni mi to nabizi jen C: a E: (to si myslim, ze by mohl byt karta v mobilu).
Mate s tim nekdo nejake zkusenosti?
dik Pepa
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2006 - 19:16

Zkousel jsem odgpsns40-15-7 na mobilu nokia 6230i, ale nejde mi import ani export zaznamenane trasy. Pri exportu se zda, ze to neco provede, ale nikde jsem nenasel zadny soubor, ktery by to vytvorilo. V nastaveni mi to nabizi jen C: a E: (to si myslim, ze by mohl byt karta v mobilu).
Mate s tim nekdo nejake zkusenosti?
dik Pepa

Zdravicko! Koukam, ze nejsem jediny, kdo nepouziva mobilni telefon pro telefonovani, ale pro GPS navigaci :-) Mam bohuzel jen Nokia 6021, ale aplikace odgps mi tam chodi (ovsem bez EXPORTU / IMPORTU). Body zajmu musim zadavat ruce, coz neni zas tak hrozne (ani pri lusteni multi). Na svych strankach o tom pisu, naleznete /es tam i odkaz na stranky s napovedou JAK NA TO? v nemcine. Kolega mi 6230i pujcil a zkousel jsem export - bez problemu, import je treba pripravit - format *.ODG (viz stranky autoru). Lovu zdar!
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2006 - 2:27

Zdravicko! Koukam, ze nejsem jediny, kdo nepouziva mobilni telefon pro telefonovani, ale pro GPS navigaci :-) Mam bohuzel jen Nokia 6021, ale aplikace odgps mi tam chodi (ovsem bez EXPORTU / IMPORTU). Body zajmu musim zadavat ruce, coz neni zas tak hrozne (ani pri lusteni multi). Na svych strankach o tom pisu, naleznete /es tam i odkaz na stranky s napovedou JAK NA TO? v nemcine. Kolega mi 6230i pujcil a zkousel jsem export - bez problemu, import je treba pripravit - format *.ODG (viz stranky autoru). Lovu zdar!



Tak mi prosim rekni, kam probehl ten export, zda do mobilu nebo na PC s aktivnim BT. Nemcinou vubec nevladnu, tak ani nevim, kde se na tech strankam mam podivat na JAK NA TO? Zadani bodu mi jde, jen me stve, ze ten in/out nedokazu rozchodit.
Dik
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2006 - 13:37

Tak mi prosim rekni, kam probehl ten export, zda do mobilu nebo na PC s aktivnim BT. Nemcinou vubec nevladnu, tak ani nevim, kde se na tech strankam mam podivat na JAK NA TO? Zadani bodu mi jde, jen me stve, ze ten in/out nedokazu rozchodit.
Dik

Zdravim Vas / Te!Znovu jsem si precetl stranky tykajici se programu odGPS. Prekladam a zjednodusuji: je treba zvolit v telefonu export na E:\ a pak pres BT propojit telefen s PC. Z adresare odgps umistenem na E:\ naleznete ulozenou trasu (pod zvolenym nazvem - napriklad E:\ODGPS\NaSnezku.odg) - mimochodem - lepsi je asi nastavit format exportu *.KML pro zobrazeni v Google Earth. S importem by to melo byt podobne - jen je treba "naprogramovat" ODG soubor takto:

Poklad
Track description
0
Geocache;47.4826799;11.67271;0;0;Cache description
ENDOFTRACK

Snad Vam / Ti to pomohlo. Zdar a silu TEA_CR
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2006 - 17:57

Zdravim Vas / Te!Znovu jsem si precetl stranky tykajici se programu odGPS. Prekladam a zjednodusuji: je treba zvolit v telefonu export na E:\ a pak pres BT propojit telefen s PC. Z adresare odgps umistenem na E:\ naleznete ulozenou trasu (pod zvolenym nazvem - napriklad E:\ODGPS\NaSnezku.odg) - mimochodem - lepsi je asi nastavit format exportu *.KML pro zobrazeni v Google Earth. S importem by to melo byt podobne - jen je treba "naprogramovat" ODG soubor takto:

Poklad
Track description
0
Geocache;47.4826799;11.67271;0;0;Cache description
ENDOFTRACK

Snad Vam / Ti to pomohlo. Zdar a silu TEA_CR

Tak jsem zkousel a porad nic, pri pokusu export na E:\ mi to napise Can't expor data, chvili to tam je a pak skoci Please Wait! a behaji pod timhle napisem tecky a ani po x minutach nic, tecky behaji dal a nic se nedeje, pomuze pouze vypnuti cele aplikace. Myslim si, ze E:\ je karta v mem telefonu (je prazna, asi 800 kB z 32 MB), takze nejake spojeni s PC by tu zatim nemelo byt. Pokud ano, netusim, jak pri exportu vyvolat spojeni s BT na PC. Jestlize to je spojeni s PC ovsem podminka, muze byt problem v tom, BT na PC mi nejak z 50% odmita chodit, kdyz zkusim prenes data z GETracku (tam mi export chodi, ovsem zase se mi nelibi aplikace jako takova, na GC je nevhodna), tak mi nekdy nechce PC najit (zjistovani na PC mam zapnuto). Z GETracku se ovsem pri odeslani tracku vyvola dialog na MT, kde se snazi pripojit s PC, coz OdGPS nedela. Tak nevim, jeste to prubnu, dik za rady a snahu pomoct.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2006 - 0:51

Zda se, ze mam stejny problem. zkousel jsem odgps na 6230i, ale export se nedari. Presne jak pise sup... Fakt by me zajimalo, kde je problem. Kartu v mobilu mam prazdnou, BT spojeni s PC funguje bez problemu.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2006 - 17:54

Tak jsem zkousel a porad nic, pri pokusu export na E:\ mi to napise Can't expor data, chvili to tam je a pak skoci Please Wait! a behaji pod timhle napisem tecky a ani po x minutach nic, tecky behaji dal a nic se nedeje, pomuze pouze vypnuti cele aplikace. Myslim si, ze E:\ je karta v mem telefonu (je prazna, asi 800 kB z 32 MB), takze nejake spojeni s PC by tu zatim nemelo byt. Pokud ano, netusim, jak pri exportu vyvolat spojeni s BT na PC. Jestlize to je spojeni s PC ovsem podminka, muze byt problem v tom, BT na PC mi nejak z 50% odmita chodit, kdyz zkusim prenes data z GETracku (tam mi export chodi, ovsem zase se mi nelibi aplikace jako takova, na GC je nevhodna), tak mi nekdy nechce PC najit (zjistovani na PC mam zapnuto). Z GETracku se ovsem pri odeslani tracku vyvola dialog na MT, kde se snazi pripojit s PC, coz OdGPS nedela. Tak nevim, jeste to prubnu, dik za rady a snahu pomoct.


Nemate nekdo zajem o program na prevod GPX to odgps ?
Mam v planu to psat
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2006 - 16:13

Zda se, ze mam stejny problem. zkousel jsem odgps na 6230i, ale export se nedari. Presne jak pise sup... Fakt by me zajimalo, kde je problem. Kartu v mobilu mam prazdnou, BT spojeni s PC funguje bez problemu.


Zdravim jeste jednou! Nejdrive jsem provedl EXPORT na kartu (E:\) a po propojeni pres BT nasel soubor, ktery na te karte je ve slozce ODGPS. Snad to pomuze... Ja se svou N 6021 muzu zadavat jen rucne - v desetinnem formatu, ale presto to jde (vice WP za sebou pro danou oblast, pripadne navazujici zastavky u multi-skrysi).
Mejte se krasne a LOVU ZDAR!
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2006 - 18:17

Nemate nekdo zajem o program na prevod GPX to odgps ?
Mam v planu to psat


Cest Vasi praci! Skoda, moje Nokia 6021 to neuzije :-(, ale hledani pouze s telefenem se budu drzet i nadale a treba za rok... moje budouci Nokia bude urcite se Symbianem a pak prevadec rad vyuziji.
Na Tremsine jsem totiz pri rodinnem vyletu (a lovu) porovnaval tatuv eTREX Legend (od Bedy Travnicka :-( ) s mym "minimalistickym" resenim a co se presnosti tyce (ne uz komfortu, samozrejme!) nedopadl jsem nijak zle. S autory odGPS i GETrack jsem uz v lednu vymenil mnoho pochvalnych emailu a udelal jim naoplatku reklamu clankem do novin. Jsem rad, ze nejsem jediny "uchyl" s telefenem pro GPS navigaci a geocaching (puvodne jsem si ten program shanel kvuli behu, turistice, bezkovani a kolu misto kroko-, tacho- a vyskomeru). GETrack, podle slov autora, projde take upravou a mozna pak bude take pouzitelny pro geocaching - zatim bohuzel ne, i kdyz je lepsi v exportu tras (uslych, ubehlych, ujetych) a jejich nasledneho prohlizeni (TopoFusion).
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2006 - 12:27

Nemate nekdo zajem o program na prevod GPX to odgps ?
Mam v planu to psat

jak to vypada s tim programem na konverzi dat? ;) zacal jsem ODgps pouzivat a docela by se to siklo :)
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2006 - 20:33

Zdravim jeste jednou! Nejdrive jsem provedl EXPORT na kartu (E:\) a po propojeni pres BT nasel soubor, ktery na te karte je ve slozce ODGPS. Snad to pomuze... Ja se svou N 6021 muzu zadavat jen rucne - v desetinnem formatu, ale presto to jde (vice WP za sebou pro danou oblast, pripadne navazujici zastavky u multi-skrysi).
Mejte se krasne a LOVU ZDAR!


Skoda, ze jsi nenapsal jsestli jsi to zkousel na Nokii 6230i nebo jinem. a zda jsi mel verzi 1.5.7. Me se ani nevytvori adrsar na E:, kdyz mu ho tam vlozim, stejne do nej nic nezapise.
WP jsem si zadal, trochu nepohodlne, ale jde to. Ted jsem zkousel PDA a BeeLine Trial a je to o necem jinym :-(( asi budu muset napsat jeziskovi :-)).
Dik moc za snahu, treba se mi to nekdy nejak podari vyresit.
Je
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2006 - 23:34

Cest Vasi praci! Skoda, moje Nokia 6021 to neuzije :-(, ale hledani pouze s telefenem se budu drzet i nadale a treba za rok... moje budouci Nokia bude urcite se Symbianem a pak prevadec rad vyuziji. Na Tremsine jsem totiz pri rodinnem vyletu (a lovu) porovnaval tatuv eTREX Legend (od Bedy Travnicka :-( ) s mym "minimalistickym" resenim a co se presnosti tyce (ne uz komfortu, samozrejme!) nedopadl jsem nijak zle. S autory odGPS i GETrack jsem uz v lednu vymenil mnoho pochvalnych emailu a udelal jim naoplatku reklamu clankem do novin. Jsem rad, ze nejsem jediny "uchyl" s telefenem pro GPS navigaci a geocaching (puvodne jsem si ten program shanel kvuli behu, turistice, bezkovani a kolu misto kroko-, tacho- a vyskomeru). GETrack, podle slov autora, projde take upravou a mozna pak bude take pouzitelny pro geocaching - zatim bohuzel ne, i kdyz je lepsi v exportu tras (uslych, ubehlych, ujetych) a jejich nasledneho prohlizeni (TopoFusion).


Tak nevim jak, ale uz mi to chodi, mam ale dojem, ze jsem poprve zkusil import a uz se me to vyptavalo "Umoznit aplikaci upravit a pridat nova data v: Pamatova karta. No a ..... mel ho tam! Ted mi uz chodi import/export.
Co se tyka presnosti - v tom neni vubec problem, je to ok, zobrazeni taky tak, trochu casu (minutku-dve) zabere napsat WP, ale zas ty prachy...
Dik vsem za radu.
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama