Přejít na obsah


Fotka

Archivace starých listingů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#1 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2010 - 21:40

Pro Sobíka:

jelikož jsi položil dotaz do fóra "Reviewer", nemůžu ti odpovědět tam.

Archivované listingy uvidíš na http://www.geocachin.../geocaches.aspx, vpravo - možná budeš muset zvolit "Show Archived".
  • 0

#2 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2010 - 22:02

Ne ne, tam se ti zobrazi pouze logy aktivně zaarchivovanych kesi, coz neni tento pripad, toto archivoval reviewer. Postup je nasledovny: koukni se na kolonku: post reviewer note - pokud se kes publikuje, tak reviewer ti tyto logy smaze, ale u jeste nepublikovaneho listingu bys mel mit ten inicialni log se souradnicemi. No a pak uz neni problem se dostat k editaci listingu a nekam si to ulozit. Taky jsem nad tim musel chvilku dumat;)
  • 0
Retired slowcacher

#3 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2010 - 22:05

já si to našel jak píše Pe_BO.... vpravo jsem klikl na "Show Archived".
  • 0

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2010 - 22:06

to wmh: díky, to je ono. díky.
  • 0

#5 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2010 - 22:08

To mu asi nepomuze, protoze se jedna o archivaci listingu jeste nepublikovane kese. Musi znat GC kod a pak se na listing normalne dostane. EDIT: Tak to opravdu zobrazi. Sam si "susim" jednen listing od r.2007 a verim, ze nebude problem listing odarchivovat....az prijde jeho cas B)
  • 0
VSA

#6 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2010 - 22:08

miki6 napsal/a:
já si to našel jak píše Pe_BO.... vpravo jsem klikl na "Show Archived".


Tak beru zpět, tam je to samozejmě taky, myslel jsem tu kolonku archive vlevo (tam to není);) V post reviewer to je taky, pokud si někdo ten log nesmazal.
  • 0
Retired slowcacher

#7 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2010 - 22:20

Však nám přišla notifikace o archivaci. Tam je i odkaz na listing. Jednak není problém si listing zkopírovat, jednak nebude problémem požádat o odarchivaci. (Potvrzeno reviewerem) Také jsem měl kostlivce ve skříni, které možná vbrzku oživím :-).
  • 0

#8 Bohemian reviewer

Bohemian reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2010 - 22:48

Aby bylo mozne odpovedet, tak odpovim sem. Nic neni v p*deli, jen je to archivovano. Jak jsem psal, tak pokud listing obsahuje neco cenneho (fotky, text, zamerene waypointy, pote jsem ochoten listing odarchivovat. S tim vedomim jsem to cele zacal. Vedel jsem, ze nektere cache trvaji dlouho a clovek to dela bez naroku na konrektni misto, ale abych psal 1000 mailu a pak cekal mesic na odpoved zda je to v planu ci ne a jeste k tomu selektoval k jake cache to patrilo.... to fakt neslo realne udelat. A jak jsem psal. Do teto doby vyuzilo reinkarnace archivovaneho listingu presne 6 lidi s tim, ze se ozvalo par lidi (uz nevim presne cislo), ze navraceni archivovaneho listingu mozna vyuziji pozdeji, az (pokud vubec) budou mit chut a cas dodelat onu cache. Jeste jednou dekuji za pochopeni.
  • 0

#9 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2010 - 22:53

Ještě doplním - minarjo v tom paralelním rev. vláknu píše, že se archivovaná nepublikovaná keš nedá editovat, tak se dá - jde to zcela normálně. Čímž bych to viděl jako nulový problém - listing lze kdykoliv dodělat, nikomu nepřekáží, nevytváří kolizi atd. S odarchivací a publikací mrtvýho listingu by tedy nemusel být problém (když to nebude v kolizi s něčím nově vzniklým), takže kein Stress... EDIT: Tak koukám, že osoba povolanější mě předběhla ;) A vidí to stejně, dík!:D
  • 0
Retired slowcacher

#10 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 5:46

Bohemian reviewer napsal/a:

A jak jsem psal. Do teto doby vyuzilo reinkarnace archivovaneho listingu presne 6 lidi s tim, ze se ozvalo par lidi (uz nevim presne cislo), ze navraceni archivovaneho listingu mozna vyuziji pozdeji, az (pokud vubec) budou mit chut a cas dodelat onu cache.

Jeste jednou dekuji za pochopeni.


JJ to je rozumné... v klidu si dopsat mimo, pak obnovit, nalejt data a publikovat...
  • 0

#11 Geohorse Reviewer

Geohorse Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 11:23

mirotiro napsal/a:

JJ to je rozumné... v klidu si dopsat mimo, pak obnovit, nalejt data a publikovat...


Prosím vysvětlete mi, co brání postupu: v klidu si dopsat mimo, pak založit nový listing, nalejt do něj data a odeslat k publikaci?

Rád bych slyšel rozumný argument, proč se nám přidělává práce opětovnou odarchivací nikdy nepublikovaného listingu? Prozatím to vnímám jen jako formu ukájení některých cacherů jejichž počet neaktivních caches (60 a více!!!) mě opravdu přivádí k myšlence, že se bude jednat o určitou duševní poruchu a nebudu mít chuť takovým lidem ty listingy z archivu opět vybírat. Nechci tu napsat naplno, kam je budu s tímto přáním posílat a to jen pro to, že se mohu v pohledu mýlit a tak jsem zvědav na vaše důvody.
  • 0
ICQ: 340776686

#12 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 11:38

Za lidi, kteri nemaji pocet neaktivnich listingu 60 - ale 2 (z toho jeden archivovany), bych se chtel Geohorse a kolegu zeptat, jestli je obnoveni jednoho z techto 2 listingu skutecne vic prace nez odkliknuti schvaleni noveho - a o kolik. Ja to beru tak, ze jsem tu myslenku noveho listingu a nove kese nekde zacal, tak by mi osobne bylo prijemnejsi to tam dodelat - ale netrvam na tom, proste se ptam, jak to v praxi vypada z druhe strany.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#13 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 11:47

Mně osobně by štvalo, že by archivovaný nedodělek strašil napořád někde na mém profilu :D Ale jinak mě napadá jen jeden rozumný důvod - owner může mít složitější cache a pro ní už nachystaný sigitem s kódem. To bude samozřejmě hodně ojedinělý důvod. Jen mě napadla jedna věc - nebylo by řešením pro ty, co se chtějí vyhnout archivaci svého ležáka, utopit listing v atlantiku (změnou zeměpisné délky na západní). Virtuální kolize by tím byly odstraněny, nebo ne?
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#14 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 12:05

Kraje jsem mel nastaveny, takze me "automaticke" cistky minuly, nicmene aby nezatezovaly me Brdske listingy server, poslal jsem je take do vecnych lovist. I kdyz kolize ve VP asi nehrozila.. :D
  • 0

#15 Bohemian reviewer

Bohemian reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 12:32

JJ to je rozumné... v klidu si dopsat mimo, pak obnovit, nalejt data a publikovat...

Jak jsem již psal: "....ale prázdné a bezcenné listingy skutečně nemá cenu obnovovat."
Pokud je v listingu něco cenného (již jednou uvedené texty, fotky, waypointy) tak vám odarchivaci provedu, ale prázdný a tudíž bezcenný listing skutečně nemá cenu obnovovat.

... zeptat, jestli je obnoveni jednoho z techto 2 listingu skutecne vic prace nez odkliknuti schvaleni noveho - a o kolik.

Chapu, ze to je jen zvidana otazka a ikdyz je to nezdvorile, tak odpovim na otazku otazkou. A neni to jedno?
Kdyby to totiz nebylo vice prace, tak bych s tim nedelal takove drahoty. Proste je to vic prace, nez publikace, coz je logicke, nebot i odarchivovany listing pote musim zkontrolovat, tudiz s tim mam tu samou praci, ale zde umocnenou o to, ze dany listing jsem musel nejdrive odarchivovat. A tudiz nezalezi na poctu kliknuti, ale na tom, ze je s tim proste a jednoduse prace navic. ;-)

Mně osobně by štvalo, že by archivovaný nedodělek strašil napořád někde na mém profilu

A kdo to pozna? Pouze reviewer, ktery skutecne nema cas na to, aby prolejzal profily byt i jen kamaradu a koukal na to kdo ma kolik archivovanych listingu.

nebylo by řešením pro ty, co se chtějí vyhnout archivaci svého ležáka, utopit listing v atlantiku

Kolize tim sice nezatizis, ale server bude skucet dale a GS nakonec bude zadat, abysme vycistili ocean. ;-) A prosim, vyprdnete se na moralizovani o tom, jak takovy listing muze zatezovat server. GS si preje, abysme takove listingy archivovali a tak to proste je.
Neni proto jednodussi si udelat doma offline verzi, v klidu na ni pracovat a pak to pred publikaci nahrat? A pripadne za ten jeden mesic odladit detaily, ktere se neprojevili v offline rezimu??? Co myslis? Co bude jednodussi?

... poslal jsem je take do vecnych lovist.

Dekuji. Mnohokrat ti dekuji a to i presto, ze v Brdech skutecne neprekazi, tak jako v atlantiku.
  • 0

#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 13:07

Nemám moc zkušeností se zakládáním, ale zdá se mi, že jediný důvod pro práci online může být ten, že tam mám nahrané fotky, které chci v listingu zobrazit. Vím, že fotky můžu mít i jinde na webu, nebo i v tom archivovaném listingu, a zobrazovat je v aktuálním. Ale taková práce se mi zdá podivná, logicky to patří na jedno místo. Jinak, HTML editace na GS je něco strašlivého, já si to ihned zkopíroval do PSPadu a dodělal to tam. Jen to vkládání fotek a zjišťování jejich webové adresy je nepříjemné.
  • 0

#17 Bohemian reviewer

Bohemian reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 13:12

mpik napsal/a:
Jen to vkládání fotek a zjišťování jejich webové adresy je nepříjemné.


Fotku muzes vlozit k jinemu listingu, ci k logu, zjistit tak jeji adresu a fotku pote smazat. Adresa na fotografii zustane stejna, nebot na GC.com se nic nemaze, ale pouze archivuje. Tudiz fotka zustane v databazi a stane se pouze neviditelnou. ;-) Tak jako archivovany listing.
  • 0

#18 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 14:10

Mily BR, GR a nakonec i SR a DLR, duvody nam byly vysvetleny, neplytvejte uz svym casem - rozumni z nas pochopili (nebudu chtit svuj umrtveny listing obnovit) a nerozumni stejne nepochopi. B) Leda bychom se na tom obnoveni dohodli za nejakou flasku zeleny nekde na eventu! ;) (Vlakno mozno zamknout.)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#19 Geohorse Reviewer

Geohorse Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 14:56

Bohemian reviewer napsal/a:
Chapu, ze to je jen zvidana otazka a ikdyz je to nezdvorile, tak odpovim na otazku otazkou. A neni to jedno?
Kdyby to totiz nebylo vice prace, tak bych s tim nedelal takove drahoty. Proste je to vic prace, nez publikace, coz je logicke, nebot i odarchivovany listing pote musim zkontrolovat, tudiz s tim mam tu samou praci, ale zde umocnenou o to, ze dany listing jsem musel nejdrive odarchivovat. A tudiz nezalezi na poctu kliknuti, ale na tom, ze je s tim proste a jednoduse prace navic. ;-)


No, tak já už toho (narozdíl od kolegů) nemám tolik, takže mě osobně nejde snad ani tak o to vlastní dohledávání a unarchive, aby to mohlo jít do dalšího schvalovacího procesu. Je to hlavně o naprosto zbytečné komunikaci navíc... minimálně o další email (jako by jich bylo denně málo) "mohl bys mi ten listing, co jsem si před rokem založil odarchivovat?"
Přitom by to šlo samo... Takže pokud toto není podloženo nějakým rozumným důvodem, proč chci starý a neudělám nový je to dle mého jen buzerace reviewera ze strany ownera. (další emailová komunikace... jaký wpt, proč to atd..)
Obávám se ale, že tady to člověk nevysvětlí... už ten dotaz mě o tom přesvědčil. Myslím, že tu budou jen různé jízlivé připomínky a dotazy které budou naznačovat, proč se třeba u toho schvalování nestavíme na hlavu a tak, ale opravdu racionální důvod, proč nám na naší prosbu nevyhovět tu nepadne.
A to, že si dotyčný už nechal udělat nějakej sigitem a podobně jsou dle mého jen výmluvy... to by musela bejt teda sakra extra věc, když by jí někdo dělal přes rok... a pokud je listing ležák u atraktivní lokality, tak tam stejnak za tu dobu jsou v okolí už dvě jiné cache.

Ale ono je vlastně jedno, hru si děláme sami... lidi co znám a vážím si jich, na mou prosbu o archivaci ležáků (kterou jsem před časem napsal na lokální server) bez problému vyhověli, což mě přesvědčilo, že nechceme nějakou pitomost. Je logické, že je to věc v důsledku dobrá pro všechny geocachery, neb to pomůže zrychlit procesy schvalování a ulehčí to serveru. S ostatníma, co prostě musí být za každou cenu v opozici se tady hádat nebudu, neb u těch další vysvětlování dle mého nemá cenu.

PS. Celý "problém" vznikl hlavně díky těm, co mají nasysleno nesmyslné množstvé listingů navíc i v místech, kde už cache místo nich dávno dal někdo jiný... atd... mě osobně (a myslím že i kolegy) netrápí někdo z jedním zkušebním listingem...

PPS. Ne, v pravidlech pro zakládání caches to opravdu není řešeno ... počítá se totiž s tím, že se používá rozum. Pokud se používat nebude, bude se holt muset i toto do pravidel přidat.
  • 0
ICQ: 340776686

#20 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2010 - 19:44

Drobný dotaz. Pokud si přesunu Final wpt do severního ledového oceánu nebo někam tam, tak je to ok nebo ne?
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama