Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

samolepky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#1 kelisovka

kelisovka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 281 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2010 - 17:09

Chtěl bych se zeptat, jak si vyrábíte samolepky, které lepíte do logbooků a jestli je tisknete v papírnictvích, nebo doma. Moc se mi líbí a chtěl bych si je taky vyrobit, ale úplně nevím jak na to. Kdyžtak přiložte, prosím, i foto samolepky. Díky moc za rady. :) Kelisovka
  • 0
Jo, a jsem chlap, ne žena, zdání klame.

#2 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2010 - 17:23

Doma na tiskarne :)
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#3 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2010 - 17:27

Pošli mi návrh, vytisknu Ti aršík i s tvarovým ořezem na samolepící fólii. Exteriérová odolnost vynikající, jde o tisk na plotteru Roland. Kontakt možný přes SZ nebo GC.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#4 kelisovka

kelisovka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 281 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2010 - 17:40

Trhac napsal/a:
Pošli mi návrh, vytisknu Ti aršík i s tvarovým ořezem na samolepící fólii. Exteriérová odolnost vynikající, jde o tisk na plotteru Roland. Kontakt možný přes SZ nebo GC.


Stačí návrh ve wordu?
  • 0
Jo, a jsem chlap, ne žena, zdání klame.

#5 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2010 - 17:51

PDF, EPS, JPG, CDR. Word, prosím, ne.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#6 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2010 - 17:54

Já používám teamovou nálepku, kdy při logování vyškrtám nepřítomné, a - když jsem sám nebo pro mikro logbooky v PETkách - menší osobní. Viz obr.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#7 R4ZoR

R4ZoR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2010 - 18:06

Asi by si neposlal na Slovensko, čo? :D
  • 0

#8 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2010 - 18:12

Kludne! :D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#9 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2010 - 18:26

Trhac: Moc pěkné samolepky. Ta samolepící folie se dá normálně koupit v papírnictví? Nic takového jsem nikdy neřešil, tak proto se tak blbě ptám ;)
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#10 R4ZoR

R4ZoR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2010 - 18:35

Trhac: poslal som ti PM na GC.com ;)
  • 0

#11 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2010 - 18:53

mike007 napsal/a:
Trhac: Moc pěkné samolepky. Ta samolepící folie se dá normálně koupit v papírnictví? Nic takového jsem nikdy neřešil, tak proto se tak blbě ptám ;)


To je samolepící vinylová fólie na reklamy, kupuje se po rolích a ne v papírnictví. Tam by možná měli nějaké dekorační (d-c-fix), ale ty jsou tlusté a interiérové. Pokud bys tisknul sám, dají se v copy centrech koupit samolepící archy do kopírek a některých tiskáren.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#12 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2010 - 20:13

No, já tisknu samolepky sám buď doma na fotoinkoustovce Canon nebo v práci na barevnym laseru (z inkoustové tiskárny se občas rozmazávají, když má člověk trochu vlhčí ruce, nebo je vlhko). Papíry - kupuju normální samolepicí etikety A4. Cena za jeden arch A4 začíná někde kolem 3,- (při nákupu celého balení cca 30 listů) a jde někam k 10,- (při nákupu 1 listu v malém papírnictví). Na jeden list se mi jich vejde asi 140. Velikost odpovídá šířce běžného logbooku do filmovky a na výšku má kolem 1cm. Čili pořizovací cena za 1 samolepku je nepatrná :-D Trhaci, co by stály ty samolepky na fólii? ;-) Docela začínám slintat do budoucna... A ten tvarovej ořez je luxusní třešnička :-D
  • 0

#13 Winston

Winston

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2010 - 20:27

Aj ja začínam slintať, v prípade že by si bol ochotný poslať to do SK, potom spravím spoluobjednávku s R4ZoRom :D
  • 0

#14 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2010 - 20:43

Já osobně to taky tisknu (prozatím) doma, ale když bych jednou chtěl něco kvalitnějšího, tak si to vyjedu na Rolandu :)
  • 0

#15 hulihenova

hulihenova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2010 - 20:59

Svoje první jsem měla tištěné doma na HP, ale rozmazávaly se. Teď mám nové, tisknout jsem je nechala v copy-centru. Arch A4 stál dvacku, nechala jsem si udělat dva, jeden s menšími do micro keší a jeden s většími. Na každém bude hodně přes sto samolepek. Návrh mi dělala ségra tak, aby byl v křivkách. První byl jen z malování a bylo to takové...kostrbaté...
  • 0
GARMIN GPSmap 60CSx

#16 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2010 - 21:18

kupuju normální samolepicí etikety A4
Taky to občas používám (mimo GC), ale mám obrovské problémy sundat samolepku z podkladu. Máte na to nějaký fígl?
  • 0

#17 hulihenova

hulihenova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2010 - 21:33

Vláček napsal/a:
kupuju normální samolepicí etikety A4
Taky to občas používám (mimo GC), ale mám obrovské problémy sundat samolepku z podkladu. Máte na to nějaký fígl?


Já si to nechávám tisknout na papíry, které mají na několika místech zezadu ten odlepovací papír nařezaný, pak to jde snadno. Jinak se to dá taky nastríhat na malé aršíky, nařezat kobercovým nožem tak, aby se zadní strana neprořezala úplně...a potom to z aršíku sloupávat postupně...je to možná nejpohodlnější...
  • 0
GARMIN GPSmap 60CSx

#18 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2010 - 23:31

Kdyz uz mam tady par samolepkaru pohromade, pokusim se o trochu osvety. Nemam nic proti samolepkam ve velkem logbooku ve velke kesi. Ale prosim vas nesnazte se rvat samolepky do kazdeho mikra. Ze casto zaberete vic nez jednu kolonku, to jeste neni tak hrozne, ale pokud je schranka tak akorat na logbook a ten je po par nalezech o 10 samolepek tlustsi, dostava zabrat jak logbook tak schranka samotna. Tak prosim s rozmyslem a v takovych pripadech radeji starou dobrou tuzku. Dekuji.
  • 0

#19 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2010 - 6:43

Vláček napsal/a:
kupuju normální samolepicí etikety A4
Taky to občas používám (mimo GC), ale mám obrovské problémy sundat samolepku z podkladu. Máte na to nějaký fígl?


Nosim s sebou jednu samolepku již sundanou na větším podkladu, abych ji z něj vždycky sundal (říkejme ji třeba A), a tu přitisknu na podklad té samolepky kterou chci sundat, no a pak tím že tu samolepku A sundám, tak ji sundám i s podkladem samolepky B.
  • 0

#20 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2010 - 6:45

Taky to občas používám (mimo GC), ale mám obrovské problémy sundat samolepku z podkladu. Máte na to nějaký fígl?


No, to je obvyklý problém. Já to řešim praxí :-) Ty archy mají sice na spodku nářezy, ale ty vyjdou tak na 50 samolepek z celého archu. Ten zbytek sloupávám ručně - bříškem palce přejedu roh samolepky a většinou se odchlípne - jak řikám, chce to praxi, pak to jde samo. V zimě se zmrzlýma pak používám jen ty s nářezem :-)

Dají se použít i menší etikety, kterých je na archu třeba 70 a samolepky tam vhodně nacpat. Arch se pak nastříhá na menší aršíky, třeba jen po dvou samolepkách, mezi kterými je dělicí linka. Pak se dobře odtrhávají. Moje polovička to takhle má a je to fajn - aršíky má naskládané v krabičce od sirek a supr.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama