Přejít na obsah


Fotka

Britská poštovní známka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2010 - 15:33

Sháním Britskou známku na dopis, nemáte náhodou někdo jednu? Potřebuji ji na odpovědní dopis. Sice jsem sehnal takovou tu odpovědní kartu, která se dá na jakékoli poště vyměnit za známku, jenže já potřebuji poslat obálku už s nadepsanou adresou a nalepenou známkou a nikde se mi nedaří v Praze žádnou sehnat.
  • 0

#2 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2010 - 16:10

Domluv se s tím člověkem na druhém konci a pošli mu peníz na uhrazení poštovného. Nebo ať to pošle bez známky. Alespoň tady to funguje tak (ale pssst!), že když hodíte neoznámkovaný dopis (obyčejný) do schránky, pošta ho doručí a teoreticky by měla hodit lístek do schránky, vy si dopis vyzvednete na poště, kde to doplatíte - ale v praxi se na to vždycky vykašlou a hodí do schránky rovnou dopis. Nevím, jestli je to tak i s psaním do zahraničí - to by asi skončilo v koši...
  • 0

#3 broucin

broucin

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2010 - 16:17

Vím, že jedno přišel z Británie pohled se známkou nízký hodnoty. Ale celou přední stranu měl přelepenou velmi pevnou samolepkou s informací, že je to prostě málo.
  • 0

#4 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2010 - 16:54

No já si píšu o autogram, takže bych tu známku docela potřeboval, protože jinak by se na mě mohli taky vykašlat.
  • 0

#5 Sinuhet

Sinuhet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2010 - 16:57

Brabenecz napsal/a:
No já si píšu o autogram, takže bych tu známku docela potřeboval, protože jinak by se na mě mohli taky vykašlat.

zajdi do filatelie tam ti nejakou novou znamku najdou ... (otazka je, jestli unesou to, ze se bude lepit na obalku ;-)

vice informaci zde: http://www.alanrickm...um/autogram.htm
Zejmena doporucuji proverit vetsi postu a pidit se po tzv. "MEZINÁRODNÍ ODPOVĚDKA"
  • 0

#6 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 398 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2010 - 21:30

Sinuhet napsal/a:

Brabenecz napsal/a:
No já si píšu o autogram, takže bych tu známku docela potřeboval, protože jinak by se na mě mohli taky vykašlat.

zajdi do filatelie tam ti nejakou novou znamku najdou ... (otazka je, jestli unesou to, ze se bude lepit na obalku ;-)

vice informaci zde: http://www.alanrickm...um/autogram.htm
Zejmena doporucuji proverit vetsi postu a pidit se po tzv. "MEZINÁRODNÍ ODPOVĚDKA"


Co myslíš že představuje ta odpovědní karta co zmiňuje hned v prvním příspěvku?
  • 0

#7 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2010 - 8:13

Jo, akorát by to mohlo trvat o něco déle :-) Jsou známy i případy, kdy se TB vyslaný tuším do Kalifornie toulal asi rok po nejmenších a nejzapadlejších keškách v ČR, než ho konečně někdo s vyšším IQ uložil do TB hotelu v Praze a odtud se mu pak putovalo podstatně rychleji :-)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama