Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

EarthCache Master


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 eL_KeDaRoSs

eL_KeDaRoSs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 9:20

Zaujala mě při pročítání zdejší wiki zmínka o soutěži provozovatele Earthcachí. Chtěl bych se zeptat - pokud nasbírám určený počet keší a zažádám o odznáček, tak mi příjde úplně zadarmo nebo něco platím? Jo a ještě jedna - když nasbírám počet třeba na Golda, a zažádám bez toho, abych předchozí tituly měl, obrdžím i ty předešlé odznaky?
  • -1

#2 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 9:25

http://www.earthcache.org/ zajímá tě položka EarthCache
Masters
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#3 eL_KeDaRoSs

eL_KeDaRoSs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 9:33

Tam už jsem koukal, ale že si mi to odlinkoval, tak jsem se to pokusil přelouskat znovu a moc moudrej z toho nejsem. Hlavně pak z týhle věty: Please note that from the 25 August 2010 due to the the increase cost of postage NO physical pins will be sent. Pins can be purchased through the EarthCache store..
  • 0

#4 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2010 - 9:37

ahoj, pokud vim, tak earthcache.org ty odznaky posilaly, ale jak je stale vice kaceru, tak uz jsou jen ty elektronicke, ktere, kdyz splnis pozadavky, tak ti poslou link (i zpetne). pokud stojis o ty odznaky, za asi 3 dolary se daji objednat ve fyzicke, resp. kovove podobe (vse mas na earthcache.org).
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#5 sdhmarklovice

sdhmarklovice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2010 - 22:08

Zdravim vsechny,prosim vas,co je na tom pravda,ze u zakladani EC nesmite uz vyzadovat povinnost vyfotit se a ze ukol,ktery plnite musi byt znatelny primo na miste EC z nejake tabule a pod.Dik za info
  • 0

#6 rubick

rubick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2010 - 22:19

sdhmarklovice napsal/a:
Zdravim vsechny,prosim vas,co je na tom pravda,ze u zakladani EC nesmite uz vyzadovat povinnost vyfotit se a ze ukol,ktery plnite musi byt znatelny primo na miste EC z nejake tabule a pod.Dik za info

Je to tak. Když jsem dělal naši EC letos v září, měl jsem v listingu podmínku fotky. Schvalující geoaware mě přinutil podmínku změnit na dobrovolnou. Podle něj by měl být jediný důkaz to, že kačer odpoví na otázky - ty by měly být pokládány tak, aby nešly googlit, ale byly zjistitelné pouze na místě.
  • 0

#7 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2010 - 22:43

Rubick: Já bych řekl, že každý geoaware si ta pravidla vykládá tak trochu po svém. Se vším, co píšeš, jsem se setkal.

Fotku podle pravidel vyžadovat můžeš. Ale nesmíš předepisovat, co na nich má být, tj. např. vyfoťte se tak, aby vám bylo vidět do obličeje, aby tam byla celá postava, aby tam byla vaše GPS apod. Já to píšu ve smyslu, že z fotka má být důkazem toho, že kačer na místě opravdu byl. Ono se to z fotek, které někteří přikládají, poznat nedá. Ale já to neřeším.

Jiný schvalovač mi zase napsal, že úkol, který požaduju, se dá uhádnout nebo zjistit na internetu. No, pravidla hovoří o tom, že úkol musí být splnitelný na místě a nesmí se vyžadovat odpovědi na otázky, které je nutné hledat na internetu. To je podle mě něco jiného, ale budiž, požadavku jsem vyhověl a úkol změnil. Pokud bych však vzal jeho výklad ad absurdum, pak je uhádnutelné nebo nalezitelné na internetu prakticky cokoliv.

Logging of an EarthCache must involve visitors undertaking some educational task that relates to the Earth science at the site. This could involve measuring or estimating the size of some feature or aspect of the site, collecting and recording data (such as time of a tidal bore), or sending an e-mail to the cache owner with the answer to Earth science related questions they obtained by reading an information display. While photographs may be requested, they do not take the place of other logging requirements. Taking a photograph alone or asking people to do internet research does NOT meet these logging guidelines. Requests for specific content in the photograph (must include the visitor's face, for example) will be considered an additional logging requirement and must be optional. Cache owners may not delete the cache seeker's log based solely on optional tasks.


Naposledy jsem schvalovače usvědčil z toho, že listing vůbec nečetl. Napsal mi, že nemůže listing schválit, protože nedaleko je lom, který vypadá podobně. A já bych měl svojí zeměkeší ukázat nějaký unikátní geologický jev. Tak jsem mu stejný listing beze změny poslal ke schválení znova a napsal, že ho možná zmátly fotky, ale že můj listing ukazuje na zcela jiný jev. Po dalším týdnu čekání mi napsal, že se mu listing líbí a schválil ho. B)

Občas mám teda pocit, že mě schvalovač buzeruje. Ale na druhou stranu to není tak úplně na škodu věci. Pak mě ale zamrzí, když vidím schválený listing, který je na první pohled v příkrém rozporu s pravidly, a jeho autor si evidentně s jeho přípravou moc práce nedal.

A zpátky k tématu: od 25. srpna odznáčky neposílají, ale je možné si je objednat v e-shopu. Cena je 2,49 USD plus poštovné a balné.

http://www.geosociet...che/ecStore.htm
  • 0

#8 sdhmarklovice

sdhmarklovice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2010 - 8:44

Diky moc za vysvetleni a postrehy.
  • 0

#9 piskot79

piskot79

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2010 - 11:15

Pajast napsal/a:
...nesmíš předepisovat, co na nich má být, tj. např. vyfoťte se tak, aby vám bylo vidět do obličeje, aby tam byla celá postava, aby tam byla vaše GPS apod. ...


No já jsem přišel o jeden log na earthce kvůli tomu, že jsem nebyl vyfocen s gps v ruce (nebyl důvod ji tahat z batohu, místo bylo jasné). Majitelka keše je nějak na fotky bez GPS háklivá, tak ho smazala.
Odlovil jsem ten den okolo tři tradiční, takže bylo vcelku jasné, že na místě jsem byl a nešlo o nějaké historické foto.
  • 0

#10 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2010 - 11:19

A co nekdo, kdo lovi bez GPS? Ma si ji kvuli fotce kupovat? O ten log bych se pral...
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#11 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2010 - 14:12

ja mam zase gps v telefonu a telefonem taky fotim (mam rad vse pohromade :) ), takze je pro mne nemozne vyfotit se s gps...ale musim zaklepat,,, zatim mi to vzdy proslo :)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#12 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2010 - 14:32

piskot79 napsal/a:

No já jsem přišel o jeden log na earthce kvůli tomu, že jsem nebyl vyfocen s gps v ruce (nebyl důvod ji tahat z batohu, místo bylo jasné). Majitelka keše je nějak na fotky bez GPS háklivá, tak ho smazala.
Odlovil jsem ten den okolo tři tradiční, takže bylo vcelku jasné, že na místě jsem byl a nešlo o nějaké historické foto.


V tom případě majitelka nezná platná pravidla. Pokud si přečteš poslední dvě věty bodu 6 (který citují ve svém příspěvku níže), je její požadavek považován za dobrovolný úkol. Ono neměla právo log smazat.
  • 0

#13 RadousCZ

RadousCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2010 - 16:26

Pajast napsal/a:
Rubick: Já bych řekl, že každý geoaware si ta pravidla vykládá tak trochu po svém. Se vším, co píšeš, jsem se setkal.

Občas mám teda pocit, že mě schvalovač buzeruje. Ale na druhou stranu to není tak úplně na škodu věci. Pak mě ale zamrzí, když vidím schválený listing, který je na první pohled v příkrém rozporu s pravidly, a jeho autor si evidentně s jeho přípravou moc práce nedal.

[/url]


S tímto plně souhlasím. Stalo se mi, že jsem připravil listing a odeslal ke schválení, geoawar mi odpověděl, že mám málo otázek a žádnou, na kterou se dá odpověď zjistit na místě, nejlépe nějakým měřením. Jelikož jsem opravdu nebyl schopen žádnou takovou otázku vytvořit, tak jsem EC nedokončil.
No a za nějakou dobu byla publikována EC na stejné téma skoro na stejném místě, s jednou otázkou, která se dá zjistit JEN na webu.

Jinak fotku požadovat lze, ale nesmí se určovat přesné podmínky, které má splňovat.
  • 0

#14 sdhmarklovice

sdhmarklovice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2010 - 8:08

Takze pokud napisu: Poridte foto tak,aby bylo zrejme,ze jste na miste EC byli......?
  • 0

#15 gozer.cz

gozer.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2010 - 8:15

Myslím, že žádné foto nemůže být podmínkou logu Logging of an EarthCache must involve visitors undertaking some educational task that relates to the Earth science at the site. This could involve measuring or estimating the size of some feature or aspect of the site, collecting and recording data (such as time of a tidal bore), or sending an e-mail to the cache owner with the answer to Earth science related questions they obtained by reading an information display. While photographs may be requested, they do not take the place of other logging requirements. Taking a photograph alone or asking people to do internet research does NOT meet these logging guidelines. Requests for specific content in the photograph (must include the visitor's face, for example) will be considered an additional logging requirement and must be optional. Cache owners may not delete the cache seeker's log based solely on optional tasks.
  • 0

#16 majkeld

majkeld

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 388 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2010 - 9:05

gozer.cz napsal/a:
Myslím, že žádné foto nemůže být podmínkou logu

..... Taking a photograph alone or asking people to do internet research does NOT meet these logging guidelines. Requests for specific content in the photograph (must include the visitor's face, for example) will be considered an additional logging requirement and must be optional. Cache owners may not delete the cache seeker's log based solely on optional tasks.


To by me docela zajimalo, jak to ve skutecnosti s fotkou je? Je tu nejaky pravnik mluvici vyborne anglicky? Sutech?

Tyhle pravidla se totiz jen za letosek zmenila minimalne dvakrat. Co se tyka buzerace geoware, tak na tom neco skutecne je. Nebudu to rozpitvavat, ale ze si kazdy vyklada pravidla dle sveho je skutecnost.

Pri zakladani sve Earthky mel stejny problem s podminkou fotky. Ackoliv jsem to tedy proti sve vuli a podle nej predelal vcetne ostatnich podminek, nasel jsem v oblasti dalsi earthky, ktere byly schvaleny po 25.9., tj. po zmene pravidel, a suverenne obsahovaly podminky fotologu apod...
  • 0

#17 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2010 - 9:12

Preklad (trochu kostrbaty ale snad smysluplny): "Vyfotografovani se nebo pozadavek na nejaky netovy search NEPATRI mezi logovaci pozadavky. (neni to povinne). Pozadavek na specificke nalezitosti u fotografie (jako napr. ze musi byt videt gesicht a tak) bude pokladan za pozadavek k logu navic a musi (MUSI) byt dobrovolny.Owner(majitel) cache nemuze vymazat hledacuv log jen diky tomu, ze nesplni ony pozadavky navic, ktere jsou dobrovolne" Doufam, ze pomohlo :)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#18 majkeld

majkeld

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 388 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2010 - 9:31

nosferatu XIII. napsal/a:
Preklad (trochu kostrbaty ale snad smysluplny):
"Vyfotografovani se nebo pozadavek na nejaky netovy search NEPATRI mezi logovaci pozadavky. (neni to povinne). Pozadavek na specificke nalezitosti u fotografie (jako napr. ze musi byt videt gesicht a tak) bude pokladan za pozadavek k logu navic a musi (MUSI) byt dobrovolny.Owner(majitel) cache nemuze vymazat hledacuv log jen diky tomu, ze nesplni ony pozadavky navic, ktere jsou dobrovolne"
Doufam, ze pomohlo :)


Coz o to, ja tomu rozumim dost dobre. Jen mi je dost protivny, ze ve stejnem case jeden geoware schvalovac tvrde vyzaduje dodrzovani tohoto pravidla a druhy vzapeti pusti kes toto 100% porusujici... Ale nic, konec.
  • 0

#19 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2010 - 10:25

gozer.cz napsal/a:
Myslím, že žádné foto nemůže být podmínkou logu.


Pokud si ten odstavec v podmínkách založení EC důkladně přečteš, zjistíš, že fotku jako podmínku vyžadovat můžeš. Má to však určitá omezení:

1. Nemůže to být jediný úkol. Kromě fotky je potřeba vymyslet nějaký úkol vztahující se ke geologii daného místa, který je proveditelný přímo na místě (tedy ne tak, že návštěvník bude muset hledat odpovědi na internetu).

2. Autor nemůže předepisovat, co a jak se má vyfotit (tvář, GPS apod.). Pokud to udělá, považuje se to za jeho přání, jehož splnění je dobrovolné.

Není potřeba být zrovna právník, aby člověk pochopil, o čem těch pár vět pojednává.

sdhmarklovice napsal/a:
Takze pokud napisu:
Poridte foto tak,aby bylo zrejme,ze jste na miste EC byli......?


Já to takhle dělám. Případně tam připojuju poznámku, že mi bude ctí poznat kačery "osobně", pokud vyfotografují sebe, jak zde bývalo donedávna zvykem. Většina lidí to dobrovolně dělá.
  • 0

#20 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2010 - 10:44

nosferatu XIII. napsal/a:
Preklad (trochu kostrbaty ale snad smysluplny):
"Vyfotografovani se nebo pozadavek na nejaky netovy search NEPATRI mezi logovaci pozadavky. (neni to povinne). Pozadavek na specificke nalezitosti u fotografie (jako napr. ze musi byt videt gesicht a tak) bude pokladan za pozadavek k logu navic a musi (MUSI) byt dobrovolny.Owner(majitel) cache nemuze vymazat hledacuv log jen diky tomu, ze nesplni ony pozadavky navic, ktere jsou dobrovolne"
Doufam, ze pomohlo :)


Pokud jako owner požaduji fotku na místě je tvojí věcí jak to uděláš, ale je to povinné. Doslova je tam, že fotky můžou být požadovány, jen nemají nahradit úkoly v terénu ;).
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama